Olympus OM-D E-M5
2012.02.08  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai  108
 
Olympus OM-D E-M5  

Olympus, naujuoju modeliu Olympus OM-D E-M5, pristato savo naują sisteminių fotoaparatų liniją OM-D.
Olympus OM-D E-M5 išsiskiria patobulinta vaizdo stabilizavimo sistema, raiškiais ekranėliu ir ieškikliu bei sustiprintu, nuo drėgmės ir dulkių apsaugotu korpusu.Naujas Olympus OM-D E-M5 yra didesnis už Olympus PEN E sisteminius fotoaparatus, jis atkartoja juostinių Olympus OM dizainą.

Olympus OM-D E-M5  
Olympus OM-D E-M5  
Olympus OM-D E-M5  
Olympus OM-D E-M5  
Olympus OM-D E-M5  


Olympus savo gerbėjus taip pat vilios naujais šiam fotoaparatui skirtais objektyvais M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8 ir M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 makro. Objektyvai, deja, pasirodys ne pavasarį, o 'šiais metais'.
M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8  
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 makro  


Olympus OM-D E-M5 korpusą bus galima įsigyti nuo 2012 m. balandžio mėnesio už 3.799 LTL, tuo tarpu rinkinys su juodu M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 kainuos 4.499 LTL.

Olympus OM-D E-M5 pagrindinės savybės

 • 16 megapikselių  Live MOS jutiklis.
  • 22 mm. įstrižainės, micro four thirds formato - vaizdo santykis 4:3
  • Jutiklio jautrumas: 200-25600 ISO.
  • Jutiklis turi yra unikalią, 5 ašių, vaizdo stabilizavimo sistemą, kuri veikia ir filmuojant.
 • Micro four thirds objektyvų jungtis - tinka Olympus ir Panasonic sisteminių fotoaparatų objektyvai.
 • Naujas TruePic VI vaizdo procesorius
 • Pagreitinta autofokusavimo sistema
 • Išlaikymas: 60-1/4000 s.
 • Fotografavimo sparta: 9 kps. AF-C režimu - 4.2 kps.
 • Filmuoja 1080/60i kokybe, galima prijungti išorinį mikrofoną.
 • Raiškus elektroninis ieškiklis turi 1.44 milijono taškų. Didina 1.15x, rodo 100% vaizdo.
 • Integruotos blykstės nėra, bet yra blykstės jungtis ir komplektuojama GN7 blykstė.
 • 3 colių (7,6 cm) vartomas jutiklis OLED ekranėlis turi 610 tūkst. taškų
 • Lengvas magnio lydinio korpusas apsaugotas nuo dulkių ir drėgmės
 • Komplektuojamo akumuliatoriaus pakanka 330 nuotraukų.
 • Dydis: 122mm x 89mm x 43 mm
 • Korpuso svoris tik 425 g.

Olympus E-M5
4 komentarai
Olympus E-M5 Aprašymas
Jutiklio dydis?  22 mm.
Vaizdo taškai? 
16 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Olympus E-M5
Jautrumas?  200-25600 ISO
Foto3
Olympus E-M5
Kaina?  865*    Palyginti ⯈

Plačiau
http://www.olympus.lt/consumer/om-d-camera_om-d_25494_om-d..

Apžvalgos:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/omd-em5/omd-em5A.HTM
http://www.dpreview.com/previews/olympusem5/
http://www.engadget.com/2012/02/07/olympus-om-d-e-m5-micro..

Pristatomasis videoVideo apžvalgos
Pranešimas spaudai

Didingai įpakuotas greitis ir patirtis –  sutikite sekančią kartą

Greitesnis, ryškesnis, sumanesnis: dulkėms ir purslams atsparus Olympus OM-D su visiškai kitokiu IS (vaizdo stabilizatoriumi) ir elektroniniu vaizdo ieškikliu, bei įdomiu naujų objektyvų pasirinkimu

OM-D (E-M5) priedai  
Hamburgas, 2012 vasario 8 – Olympus pristato kilmingos OM serijos naujos kartos palikuonį OM-D, kuris pasižymi pirma pasaulyje 5 ašių vaizdo stabilizavimo sistema (IS), kurios dėka panaikinamas susiliejimas fotografuojant ir filmuojant. Vartotojas gali įvertinti susiliejimą mažinantį efektą greitame elektroniniame vaizdo ieškiklyje aktyviai fotografuodamas, ir tuo pat metu naudodamasis greičiausia*2 autofokuso technologija tarp visų fotoaparatų su keičiamais objektyvais (įskaitant D-SLR), bei dar vienu pasaulį sudrebinusiu patobulinimu - dažnių pagreitinimo jutiklių technologija FAST AF (Frequency Acceleration Sensor Technology), kuri taip pat yra populiariuose PEN serijos modeliuose. Naujoviškas 16.1 megapikselių aukštos raiškos Live MOS jutiklis veikia kartu su galingu TruePic VI vaizdo apdorojimo varikliu, tam, kad išgauti išskirtinai ištobulintą kokybišką vaizdą ir didelį jautrumą. 1.44 milijono taškų universalus aukštos raiškos elektroninis vaizdo ieškiklis yra dar sumanesnis, kadangi jis leidžia vartotojui pasitikrinti rankinius ryškumo ir spalvų tonų nustatymus ekrane, o naujos sąsajos dėka yra labai lengva viską matyti. Šis greitesnis, ryškesnis ir sumanesnis fotoaparatas yra patraukliai įpakuotas į dulkėms/purslams atsparų magnio lydinio korpusą, kurio dėka fotoaparatą galima imti visur kartu su savimi. Jo pritaikomumą praturtina nauji priedai, kaip, pavyzdžiui papildomai įsigyjama HDL-6 rankena-baterijų laikiklis, MMF-3 keturių trečiųjų apsodo adapteris, bei FL-600R elektroninė blykstė. Tuo tarpu du nauji objektyvai -– M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8 ir M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 makro dar yra kūrimo stadijoje, ir jų kūrybinėmis pritaikymo galimybėmis vartotojai galės pasinaudoti vėliau.

OM-D (E-M5) korpusas gali būti sidabrinės arba juodos spalvos.

OM-D korpusą bus galima įsigyti nuo 2012 m. balandžio mėnesio už 3.799 LTL, tuo tarpu rinkinys su juodu M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 kainuos 4.499 LTL.

Greitesnis

Patyrę fotoaparatų mėgėjai įvertins greitesnį OM-D fotoaparato darbą, ir neprilygstamą FAST (dažnių pagreitinimo jutiklių technologija) AF sistemą, varančią Live MOS jutiklį 120k/s greičiu, kuri taip pat yra PEN E-P3 modelyje. Patobulėjo ryšio, valdančio objektyvo darbą, greitis, kai tuo tarpu MSC sistema (suderinamumas filmuojant ir fotografuojant) taip pat buvo pritaikyta greitesniam AF, bei triukšmų sumažėjimui objektyve. Nuoseklaus fotografavimo metu fotoaparatas veikia įspūdingu 9 k/s greičiu, ir netgi fokusuodamas nuoseklaus fotografavimo metu jis gali fotografuoti maksimaliu 4.2 k/s *3 greičiu. Vartotojai tikrai įvertins ir pastebimą grįžtamojo laiko sumažėjimą tiesioginės peržiūros metu po užrakto atleidimo. Tai buvo pasiekta su nauju TruePic VI varikliu, kuriame yra naudojami nepriklausomi vaizdą apdorojantys branduoliai įrašytiems ir tiesioginės peržiūros vaizdams, kur išvestis į galinio skydelio monitorių, arba į elektroninį vaizdo ieškiklį, nebepriklauso nuo užfiksuoto vaizdo įrašymo užbaigimo.

Geresnė  vaizdo kokybė ir spalvų  atkūrimas, bei sustiprinimai meniniais filtrais

Naujasis greitas 16.1 megapikselių Live MOS jutiklis kartu su TruePic VI vaizdo apdorojimo varikliu pasižymi puikiomis triukšmų sumažinimo galimybėmis, bei jautrumu fotografuojant statiškus vaizdus net ir prie didelio ISO jautrumo, kaip, pavyzdžiui prie ISO25600. Didesnį platų atkuriamo ryškumo diapazono tikroviškumą įtakoja išplėstas dinaminis diapazonas. Smulkių detalių apdorojimo technologija, kuri pirmą kartą buvo pristatyta E-5 modelyje, pašalina muarą ir netikras spalvas, kai tuo tarpu naudojama tikrų spalvų technologija, atkuria anksčiau sunkiai perteikiamas spalvas, tokias, kaip skaisčiai žalią.

OM-D pristato naują „kontūro linijos“ filtrą, kuris sustiprina kraštų linijas, suteikdamas nuotraukai išvaizdą, labiau primenančią iliustraciją; galimi du variantai, suteikiantys skirtingo stiprumo efektus. Meninių filtrų braketavimo dėka galima padarius vieną kadrą sukurti keletą nuotraukų su skirtingais meniniais filtrais– visos savybės yra taip sukurtos, kad įkvėptų vartotoją eksperimentuoti ir tapti dar kūrybiškesniu fotoaparato naudotoju.

Geresnės kokybės vaizdo ieškiklis

1.44 milijono taškų labai ryškus integruotas elektroninis vaizdo ieškiklis yra pirmasis Olympus fotoaparate su keičiamais objektyvais, ir jis tikrai bus rimtas argumentas perkant. Vaizdo ieškiklis pasižymi  100% apžvalgos lauku ir maks. 1.15x didinimu, bei 18mm akies tašku. Didžiausia nauda yra optimizuotas displėjaus laiko uždelsimas, ypatingai pasireiškianti tuomet, kai fotografuojate greitą sporto renginį – unikalus optinis dizainas reiškia, kad vaizdą galima aiškiai matyti be vinjetės efekto, arba su labai mažu tokiu efektu, žiūrint nuo centro link periferijos. Fotoaparato akies jutiklis gali automatiškai persijungti tarp galinio skydelio monitoriaus ir elektroninio vaizdo ieškiklio – tai yra mažas, bet svarbus naudojimo palengvinimas. Vartotojas gali susikoncentruoti į kadravimą, kadangi informacija, įskaitant užrakto greitį, yra rodoma vaizdo ieškiklio apačioje. Elektroninis vaizdo ieškiklis, skirtingai, nei optinis vaizdo ieškiklis, taip pat padeda komponuojant vaizdą – vartotojas gali peržiūrėti įvairių rankinių nustatymų ir meninių filtrų efektus. Išplėstinis valdymas per vaizdo ieškiklį yra dar lengvesnis naujos EFV kūrybinio valdymo sąsajos dėka, kuomet galima atskirai koreguoti apšviestų ir šešėliuose esančių vietų ryškumą, visa tai reguliuojant pasitelkus vaizdo ieškiklyje esantį vaizdą. Taip pat, neatitraukiant akies nuo vaizdo ieškiklio, galima reguliuoti ir baltos spalvos balansą, išdidinimą, bei kraštinių santykį.

5-ašių vaizdo stabilizavimas (IS)  
Geresnis pirmasis pasaulyje*1 5-ašių vaizdo stabilizavimas (IS)

Ankstesnis mechanizmas kompensavo fotoaparato virpėjimą ištaisydamas dviejų tipų rotacinius judesius – vingiavimą ir nuolydį. Vis dėlto, fotoaparato virpėjimą iš tiesų sukelia penkių skirtingų rūšių judesiai, o naujasis IS mechanizmas dabar efektyviai koreguoja horizontalų poslinkį, vertikalų poslinkį, bei sukamą judesį (svyravimą).  Vartotojai ypač įvertins galimybę pataisyti susiliejimą, kuomet fotografuos labiau išdidintus vaizdus (makro fotografija). Su OM-D taip pat galima fotografuoti judant, kadangi daugybinių judesių IS su plačiu dažnių diapazonų suderinamumu, kompensuoja drebėjimą.

Geresnės filmavimo funkcijos

Fotoaparate įmontuotas IS išsivystė į MSC IS sistemą (suderinamumas filmuojant ir fotografuojant) (Movie and Still Compatible), kurios dėka pagerėjo vaizdų stabilizavimas filmavimo metu. Vartotojai, kurie mėgsta PK redaguoti filmuotą medžiagą, ypatingai įvertins aukštos raiškos filmavimo funkciją, perėmusia MOV formatą (MPEG-4 AVC/H.264). Šios funkcijos dėka galima filmuoti 29 minutes, taip pat yra tradicinis AVI (Motion JPEG) formatas. Abu įrašymo režimai naudoja linijinį PCM audio formatą. Dabar filmus galima papildyti vieno kadro atkartojimo, arba daugybiniais atkartojimo efektais, tokiu būdu praturtinat vartotojo kūrybines galimybes.

Lengviau naudoti, patikimesnis

Be valdymo patobulinimų žiūrint per vaizdo ieškiklį, OM-D taip pat yra 3.0 colių OLED galinio skydelio monitorius, kurį galima pakreipti  maks. 80° į viršų, arba maks. 50° žemyn, ir tokiu būdu palengvinti fotografavimą iš aukšto, arba žemo kampo. Jis naudoja specialią 610,000 taškų schemą ir gali rodyti video medžiagą, ekvivalentišką VGA, kai tuo tarpu, talpus pirštų lietimui jautrus, ir labai greitai reaguojantis ekranas, leidžia su piršto galu intuityviai valdyti fokusavimą ir užrakto paleidimą. Siekiant dar labiau palengvinti naudojimą, tiesioginė ilgalaikė ekspozicija iš anksto nustatytais intervalais atnaujina tiesioginės peržiūros vaizdą galinio skydelio monitoriuje, kai fotografuojama su ilgalaike ekspozicija. Išlaikymo metu vartotojas taip pat gali įvertinti galutinį vaizdą, ir atsižvelgiant į tai atitinkamai pareguliuoti ekspoziciją.

OM-D apsauga  
OM-D yra fotoaparatas, kuriuo galima pasitikėti net ir esant reiklioms sąlygoms. Su juo galima plačiai naudoti apsaugas, fotoaparatas taip pat pasižymi tvirta dulkėms ir purslams atsparia konstrukcija. Siekiant palengvinti keičiamų objektyvų naudojimą, Olympus sukūrė SSWF (ultragarso bangų filtras). Jis yra instaliuotas vaizdo jutiklio priekyje, o aktyvuojamas įjungus fotoaparatą – sukeliant ultragarso virpesius yra pašalinamos bet kokios ant vaizdo jutiklio esančios dulkės.

Geresnis objektyvų  pasirinkimas

OM-D suderinamas su MFT Olympus objektyvais, kuriuos šiais metais papildys du nauji objektyvai: M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8 ir M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 makro. 75mm objektyvas pasižymi aukštos kokybės metaline konstrukcija, bei greitais diafragmos nustatymais, kurių reikia fotografuojant portretus ir sporto renginius patalpose, kai tuo tarpu, su dulkėms ir purslams atspariu 60mm 1:1 makro objektyvu, bus galima fotografuoti iš arčiausio vos 0.19m atstumo.

OM-D (E-M5) juodą arba sidabrinį korpusą bus galima įsigyti nuo 2012 m. balandžio mėnesio už 3.799 LTL, rinkinys su juodu M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 kainuos 4.499 LTL.

OM-D pagrindinės savybės:

 • Greitis – greičiausia pasaulyje*2 FAST AF autofokusavimo sistema, bei 3D sekimas, pagerinantis judančio objekto sekimo charakteristikas
 • Naujas 16.1 megapikselių Live MOS jutiklis – aukšta rezoliucija ir puikios charakteristikos fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis
 • 1.44 milijono taškų aukštos rezoliucijos unikalaus optinio dizaino, sumažinančio vinjetės efektą, elektroninis vaizdo ieškiklis, 100% apžvalga, bei labai trumpas laiko uždelsimas
 • Galingas TruePic VI vaizdo variklis – greitesnis atkūrimo laikas ir puiki vaizdo kokybė (statiškų vaizdų fotografavimas net ir prie ISO25600)
 • Ypatingai veiksmingas korpuse esantis vaizdo stabilizavimas, kuris naudoja pirmą pasaulyje*1 5 ašių IS – nesusiliejusi filmuota ir fotografuota medžiaga su bet kuriuo objektyvu
 • Kompaktiškas, lengvas magnio lydinio korpusas - duoklė gerai žinomai OM serijai, bei pasiteisinęs atsparumas dulkėms ir purslams
 • Pilnai dera su mikro keturių trečiųjų sistemos standartu
Šiais metais pasirodys papildomi objektyvai - M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8 ir M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 makro

Papildomos savybės:

 • Pakreipiamas LCD (3.0 colių sukinėjamas OLED monitorius, pirštų lietimui jautrus greitai reaguojantis skydelis)
 • Didelė raiška (1920 x 1080), dabar MPEG4 movie formatu
 • Naujas atkartojimo efektas filmuojant (vieno kadro atkartojimas ir daugybinis atkartojimas)
 • Tiesioginė ilgalaikės ekspozicijos savybė, iš anksto nustatytais intervalais atnaujinanti tiesioginės peržiūros vaizdą galinio skydelio monitoriuje, kai fotografuojama su ilgalaike ekspozicija.
 • Naujas „kontūro linijos“ meninis filtras, sustiprinantis kraštų linijas ir suteikiantis nuotraukai išvaizdą, tarsi tai būtų iliustracija; nauji „kryžminio proceso II“ ir „dramatiško tono II“ variantai

Priedai

HLD-6  
HLD-6 atspari dulkėms ir purslams baterijų laikiklis-rankena, lygiai, kaip ir OM-D korpusas. Šią naujovišką lengvai pritaikomą rankeną galima naudoti fotografuojant peizažus, kad būtų lengviau paimti fotoaparatą, arba (pritvirtinus antrą dalį), fotografuojant portretus, kadangi atsiranda papildomas užrakto paleidėjas. Portretams skirtoje rankenoje telpa papildoma ličio jonų baterija, tokiu būdu galima ilgiau dirbti su OM-D. Naudojant ją kartu su fotoaparatu galima padaryti apie 650 kadrų (CIPA bandymo standartas).
    MMF-3 keturių trečiųjų apsodo adapteris, skirtas keturių trečiųjų objektyvui uždėti ant mikro keturių trečiųjų fotoaparato korpuso. MMF-3 pasižymi ta pačia dulkėms/purslams atsparia konstrukcija, kaip ir pats fotoaparatas.  Jis puikiai tinka naudoti su panašiais dulkėms/purslams atspariais „Pro“ ir „Top Pro“ serijos objektyvais.
FL-600R elektroninė blykstė  
FL-600R elektroninė blykstė (GN 50 prie ISO200 arba GN 36 prie ISO100), pasižyminti pagerintu pakartotino įkrovimo laiku, yra lankstesnė, bei geriau veikianti filmuojant. Blykstę taip pat galima valdyti nuotoliniu būdu, joje yra LED, kurį galima naudoti apšvietimui filmuojant, bei kaip ryškesnę AF pagalbinę šviesą.
    Vasaros viduryje bus galima papildomai įsigyti povandeninį dėklą (UWC), kuris šiuo metu dar yra kuriamas. Su juo bus galima nerti į 45m gylį, jame taip pat bus keičiama jungtis.

Norėdami susipažinti su visomis OM-D savybėmis apsilankykite: http://olympusomd.com/europe/

*1 2012 vasario mėn. duomenimis. Tarp fotoaparatų su keičiamais objektyvais.
*2 2012 vasario mėn. duomenimis. Tarp fotoaparatų su keičiamais objektyvais – įskaitant rinkoje esančius SLR, ir remiantis Olympus vidinėmis bandymų sąlygomis.
*3 Su M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ objektyvu.


Komentarai
 • kavolis
  kavolis 
    2012.02.08, 11:23, rašė:
  va po galais, ko pentaxistai norėjo ir apie tai forumuose jau kelis metus kalbėjo (kalbant apie dizainą), deja... Super.
 • Markas_M
  Markas_M 
    2012.02.08, 11:24, rašė:
  Va kažko panašaus tikėjaus iš pentax formų prasme ir viewfinder...:)
 • 0144
  0144 
    2012.02.08, 11:35, rašė:
  grazus dizainas.
  prisimenat kaip olympus sake kad 12Mpix uzteks ir jie stabdo lenktynes? pagaliau issiderejo kad panasonic ir jiems naujus jutiklius parduodu.
  tikesimes m4/3 entuziastams skirtos linijos nekamuos tos pacios bedos kaip buvo su 4/3 - puikus fotikai, puikus objektyvai, tik jutiklis viska gadina.
 • Žygimantas Panda
  Žygimantas Panda 
    2012.02.08, 12:35, rašė:
  viskas labai fainai, bet prie tokio dizaino atlenkiamas ekranėlis tai kažkokia pornografija.
 • Badas
  Badas 
    2012.02.08, 12:39, rašė:
  Atlenkiamas ekranelis - ne dizaino, o funkcionalumo sprendimas. Makro fotografijoje tai "must-have".
 • Badas
  Badas 
    2012.02.08, 12:38, rašė:
  Man tai labai idomi stabilizacijos sistema. Kaip suprantu, objektyvine stabilizacija, nors laikoma efektyvesne, neturi galimybiu igyvendinti visu asiu, kaip gali matricine stabilizacija. O Canonas, aisku, matricines stabilizacijos uzsispyrusiai nedarys... Sudas gaunas...
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.02.08, 14:12, rašė:

  Tai tik rotation stabilizacija objektyvuose negalima.

 • Badas
  Badas 
    2012.02.08, 14:14, rašė:
  O kaip vaizdo sukimas CW/CCW? Matricai tai jokio skirtumo - vartai kaip nori, o kaip objektyve - neisivaizduoju.
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.02.08, 14:20, rašė:
  Tai tą ir turiu omenyje, reikėjo gal pavadinti Rolling kaip ir paveikslėlyje :) Lešį sukiok kiek nori, vaizdas nepasisuka. O visa kita detektorių ir informacijos apdorojimo klausimas, kad nuspręsti kokias korekcijas reikia atlikti.
 • Lapsurdokas
  Lapsurdokas 
    2012.02.08, 14:20, rašė:
  Canon 100L macro yra analogiska 4 asiu sistema, isskyrus mineta sukima. Objektyve turbut neimanoma sito kompensuot.
  Kita vertus net olympus raso, kad judesys pagal sita asi pasijaucia tik pakankamai ilguose islaikymuose.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2012.02.09, 13:27, vertino: Gerai, , rašė:
 • AAA123
  AAA123 
    2012.02.08, 12:41, rašė:
  Dizainas.... Mmmm...
 • muncis
  muncis 
    2012.02.08, 12:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai grazus dizainas, papildomas grip,as irgi patiko :)
 • Lapsurdokas
  Lapsurdokas 
    2012.02.08, 13:10, rašė:
  Viskas taip teisingai kad net nera kur prikibt, pasaka :)
 • Grigas
  Grigas 
    2012.02.08, 13:13, rašė:
  pateiktos fotkės atrodo kaip vizualizacijos :O
  be to, labai nezgrabna blykstė... o ir valdymas ne kaip tikro OM (nėra išlaikymų žiedo...)
  na nežinau... kolkas vertinu labai šaltai.
  ai ir plius pavadinimas kažkoks kompiuterastiškas...
 • kavolis
  kavolis 
    2012.02.08, 13:18, rašė:
  aha, galėjo būt OM-G :)
 • Grigas
  Grigas 
    2012.02.08, 13:25, rašė:
  o ką reiškia G?
 • simkka
  simkka 
    2012.02.08, 13:26, rašė:
  oh my god :D
 • Baggio
  Baggio 
    2012.02.09, 07:01, rašė:
  jo lauksim Grigai kol atpigs :)
 • puodukas.
  puodukas. 
    2012.02.08, 13:15, rašė:
  Labai simpatiskas aparatas, o dar ir tvirtas. Saunuoliai.
 • Grigas
  Grigas 
    2012.02.08, 13:26, rašė:
  http://www.dpreview.com/previews/olympusEM5/page4.asp
  apačioj yra išvaizdos palyginimas su kai kuriais fotikais... OK, įtikino, visai dailus tas naujas OM-D...


  alia gi va kaip nezgrabnai aplink blykstę viskas atrodo:
  http://www.dpreview.com/previews/olympusEM5/images/AP2-2.jpg
 • AndriusM
  AndriusM 
    2012.02.08, 13:30, rašė:
  O pagaliau :)
 • Kubrick
  Kubrick 
    2012.02.08, 13:57, rašė:
  va cia tai sisteminis. ir toki galima pavadint fotiku.
 • Hero
  Hero 
    2012.02.08, 14:23, vertino: Gerai, , rašė:
  gražiausias sisteminis.
 • zuiko
  zuiko 
    2012.02.08, 14:32, rašė:
  Eilinį kartą bliūkšta pasakos apie kompaktiškumą - nepradės gi tikiuosi niekas svaigt apie tai, kaip patogu jį įsikišt į džinsų kišenę :). Šiaip viskas labai gražu, bet mums reikia paprasto dalyko - vartotinų ISO bent iki 3200...
 • eFoto redaktorius    2012.02.08, 14:44, rašė:
  www.dpreview.com apžvalga  

 • zuiko
  zuiko 
    2012.02.08, 14:48, rašė:
  withaccessories  
  Padėjus šalia D3 dar įspūdingiau atrodytų :).
 • eFoto redaktorius    2012.02.08, 14:53, rašė:
  taip, reikėtų su D3 vertinti - aukštesnė klasė su aukštesne ;) Tad skirtumas dar didesnis būtų. O mėgėjišką Canon veidrodinį reikėtų lyginti su mėgėjišku Olympus PEN E-PM1
 • zuiko
  zuiko 
    2012.02.08, 15:04, rašė:
  Kalba eina ne apie lyginimą su veidrodiniais, ar klasių lyginimą. Aš apie tai, kad sisteminiai praranda vieną savo reklamuotų pranašumų prieš veidrodinius. Kaip matom iš paskutinio Pentax ir šio Oly kūrinio, viskas grįžta atgal didėjimo link, greičiausiai iki tokio optimalaus dydžio, kokie ir buvo senieji juostiniai veidrodinukai, kaip pvz. Oly OM.
 • eFoto redaktorius    2012.02.08, 15:09, rašė:
  kažką painioji.
  Sisteminiai vis mažėja. Visi gamintojai siūlo vis mažesnius variantus Olympus PEN E-PM1, Sony NEX-C3, Panasonic Lumix DMC-GF3
  Pastarasis net su zoom objektyvu į daugumą kišenių tilptų.
  Aišku, yra pasiūlomi ir didesni, PATOGESNI fotoaparatai. Bet net ir jie yra mažesni už mažiausius veidrodinius. Pentax - tai netikęs pavyzdys keistai japonų rinkai (arba pentax vidinių problemų iliustracija). tai veidrodinis fotoaparatas be veidrodžio
 • zuiko
  zuiko 
    2012.02.08, 15:13, rašė:
  Man patiko, kad išryškinai PATOGESNI savo komentare :). Aš gi apie tai ir kalbu.
 • kavolis
  kavolis 
    2012.02.08, 15:48, rašė:
  kas dėl K-01 storio, tai ar ne dėl to jis, kad jungtis to reikalauja?
 • Dark Schneider
  Dark Schneider 
    2012.02.08, 15:55, rašė:
  Tai ir rašo - veidrodinis, tik be veidrožio :) Jungtis ta pati su tuo pačiu atstumu iki sensoriaus.
 • Domast
  Domast 
    2012.02.08, 17:05, rašė:
  visi kazko visiskai be pagrindo nusiteike pries naujaji pentax, vienintelis sio olympus privalumas yra vaizdo ieskoklis, dydis tikrai neprivalumas camerasize.com/compare/#285,289 (butinai dar palyginti isijungus topview), man super kompaktiskai atrodo k-01 plius naujasis 40mm f2.8, o dar ir kaina galima sakyti dvigubai skiriasi... pentax naudai
  kokia nauda is korpuso plonumo jei objektyvas styro issikises kaip koks... :)
 • Suboksidas
  Suboksidas 
    2012.02.08, 17:18, rašė:
  pritariu. Na dar olympuso naudai būtų didesnis ekranėlis ir vartomas jis. Tik mane gasdina olympuso mygtukų išdėstymas taip arti krašto, ar nebus tik labai nepatogu juos pasiekti, bet čia tik gyvai pačiupinėjus pasakyt galim.. Ir įdomu dėl blykstės, komplektuojama gn7, tai čia bet kurioje komplektacijoje ji bus? Jei taip, tai bent tas gerai, nes man asmeniškai, kai norėsi blykstės, reikės kiekvieną kartą uždėti tą ir jei ji kaip nors nesusiprastina tai naudoti būtų nelabai patogu. Na bet šiaip įdomus sprendimas :)
 • Ignast
  Ignast 
    2012.02.08, 18:03, rašė:
  tokios mazos blykstes komplektuojamos kaip standartine komplektacija.
  Lygindami su Pentax, visi pamirsta fokuso greiti. Olympus sisteminiai labai greitai fokusuoja, net greiciau uz D4. O pentaxas su savo objektyvais fokusuos geriausiu atveju kaip EOS 350D :) Esme, kad sisteminiuose fotoaparatuose visai kitokia fokusavimo sistema ir ji nepritaikyta tradiciniams objektyvams. Lygiai taip pat PEN tragiskai fokusuoja su 4/3 zuiko objektyvais
 • Domast
  Domast 
    2012.02.08, 18:33, rašė:
  nei testu maciau, nei gyvai isbandziau k-01 AF greiti tad is kavos tirsciu nebursiu ir nefantazuosiu koks gi tas k-01 greitis...
 • iNesvarbu
  iNesvarbu 
    2012.02.08, 18:56, rašė:
  Saunu,kad jau turejai galimybe palygint K-01 su 350D 1:1. Gal review galima butu,kad ir trumpa? ;) Beje, kokie ispudziai apie naujai 40mm XS objektyva? Kaip istiesu rankoje jis ''guli'', kaip optine kokybe? Ar smarkiai vinjetuoja prie 2.8? Aciu uz info, paciam dar neteko galimybes paimt i ranka sio fotoaparato.
 • MD
  MD 
    2012.02.08, 18:17, vertino: Gerai, , rašė:
 • Domast
  Domast 
    2012.02.08, 18:26, rašė:
  pasuk sonu www.digitalcamerareview.com/assets/43339.jpg ir isgaruoja visas kompaktiskumas... jei i kisene nebetelpa tai ir dideles naudos KORPUSO plonumas nepriduoda...
 • MD
  MD 
    2012.02.08, 18:35, vertino: Gerai, , rašė:
 • Domast
  Domast 
    2012.02.08, 20:19, rašė:
  k-01 su 40tuku storis 67mm, tavo mineto varianto 55mm, ne toks jau ir milziniskas skirtumas ar ne?

  su k-01 su 70tuku - 84mm
  k-01 su 21muku - 79mm
 • MD
  MD 
    2012.02.08, 21:34, vertino: Gerai, , rašė:
  1,2cmm ir 200 gramų? Kaip tik "karosas" kišenėje apšilimui šaltą žiemos vakarą, kurį beje galima įsidėti į kitą kišenę...
 • Domast
  Domast 
    2012.02.08, 22:57, rašė:
  cia kaip paziuresi, nera vienos teisingos nuomones yra tik skirtingi poreikiai ;) as ir neteigiau kad pentaxas stebuklu stebuklas tik oponuoju nuomonems kurios pagautos bandos instinkto mala su sh.. i vienus varus, MAN asmeniskai patogiau i kisene kistis kaladuko formos daikta nei T formos kad ir ciut plonesni. :)
 • Hero
  Hero 
    2012.02.08, 23:09, vertino: Gerai, , rašė:
  uždėk ant olympuso pancake 17 arba 20 mm ir neliks tos T
 • Domast
  Domast 
    2012.02.08, 23:45, rašė:
  perskaityk 100 kartu ka as parasiau ir komentuok esme ka as noriu pasakyti, o ne istrauk puse sakinio is konteksto ir ji komentuok.
 • Vaistininkas
  Vaistininkas 
    2012.02.08, 23:16, rašė:
  Domai, matau, kad esi labai prijaučiantis Pentax`ui, bet šioje diskusijoje nieko nelaimėsi - yra žmonių, kurie nevirškina Pentax`ų. Kai kurie gal net pavydi. Ką berašytum, atsiras, kas parašys priešingai. Tiesiog džiaukimės tuo, kuom tikim.
 • iNesvarbu
  iNesvarbu 
    2012.02.09, 08:38, rašė:
  Zodziai teisingi kaip reta
 • Domast
  Domast 
    2012.02.09, 09:38, rašė:
  dabar neturiu jokio profesionalaus fotoaparato, kadaise nemazai atpyliau su K10D tad skaitytis tureciau kaip ir buves pentaxistas :) dabar niekur neskubedamas vis dairausi i visus gamintojus ir sitas k-01 tikrai krito i aki, nes funcionalumas, optikos gausa ir kaina tikrai atrodo labai patraukliai :) reikes luktert atsiliepimu apie AF ir kol kaina nusistoves, bei bus bent ciut laiko fotografijai :)

  o laimeti nieko ir neketinu tik pateikiu oponuojancia nuomone, kad naujai uzklydes zmogus turetu galimybe ne vien perskaityti kad Pentax tai jau g..... :) kad turi ne vien minusu, bet ir gausybe pliusu, ir viska palygines su savo poreikias galetu padaryti tinkama sprendima perkant.
 • Flash
  Flash 
    2012.02.09, 12:04, rašė:
  Kažkaip ne toj vietoj apie pentaxus diskutuot pradėjei. Offtopo privarei puse puslapio tik.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti