Olympus pristatė naują savo OM-D klasės sisteminį fotoaparatą Olympus E-M1. Šis, aukštesnei klasei priskiriamas modelis, turi naują vaizdo procesorių ir jutiklį su stabilizatoriumi. Jums gali patikti ypač raiškus elektroninis vaizdo ieškiklis ir adapteris leidžiantis naudoti gerai užsirekomendavusius 4/3 sistemos (Olympus) objektyvus. Šis kompaktiškas ir spartus fotoaparatas, sakoma, tiks ir profesionalams. O gal tikrai? Juk Olympus pristatė ir šviesų zoom objektyvą Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO.
OM-D E-M1 nustato naują Olympus vaizdo kokybės etaloną
Olympus pristato visų laikų geriausią fotoaparatą išskirtiniame mikroketurių trečiųjų korpuse - Pilno formato ir APS-C DSLR fotoaparatų savininkai susiduria su problema, kurią išsprendė Olympus kompanija, sukūrusi OM-D E-M1 – tai naujai įveikta aukštuma skaitmeninių Olympus fotoaparatų kategorijoje. Dažnai DSLR yra per sunkus nešiotis, ir dėl šios priežasties naujasis OM-D E-M1yra kompaktiškesnis už savo pagrindinius konkurentus. Šio fotoaparato dydis idealiai tinka aktyviam fotografavimui. Jame dera patogus nešiojimuisi dydis, būdingas mikroketurių trečiųjų formatui, ir vaizdo kokybė, kuri atitinka DSLR. Fotoaparatas pasižymi gebėjimu kurti geriausius vaizdus Olympus fotoaparatų istorijoje, kadangi jame yra įmontuotas naujas Live MOS daviklis, bei naujos kartos TruePic VII vaizdo procesorius. E-M1 modelyje esančio autofokuso charakteristikos lenkia jo pirmtako OM-D charakteristikas – naujame modelyje yra DUAL FAST AF – viena pasaulyje greičiausių AF sistemų, kuri veikia tiek fotografuojant nuosekliai, tiek įprastus statiškus kadrus. Fotoaparate yra elektroninis vaizdo ieškiklis, kurio didinimas yra toks pat, kaip ir aukštos klasės pilno kadro DSLR fotoaparatuose, bei unikali* 5 ašių vaizdo stabilizavimo sistema, debiutavusi OM-D fotoaparatuose, kartu su E-M5. E-M1 yra atsparus purslams, dulkėms, bei šalčiui**, o dėl DUAL FAST AF jis dera su nuolat didėjančiu keičiamų objektyvų skaičiumi. Nuo 2013 m. spalio mėnesio pasinaudojus specialiu pasiūlymu jį galima užsisakyti juodos spalvos iš anksto, bei parduotuvėse, pasinaudojus papildomu pasiūlymu E-sistemos vartotojams. Kainos prasideda nuo 4999 Lt už korpusą, ir 7599 Lt už rinkinį su naujuoju M.ZUIKO DIGITAL 12-40mm (24-80mm***) 1:2.8 objektyvu.
Olympus OM-D sistema
Olympus OM-D sistema
Greičiausias visų laikų Olympus AF
Olympus kompanijoje dirba ne tik dizaino specialistai, kurie tobulai sukūrė OM-D E-M1 korpusą, bet ir neabejotinai patys geriausi autofokuso inžinieriai. E-M1 savininkai pelno apdovanojimus už Olympus visų laikų greičiausią AF sistemą. DUAL FAST AF pasižymi labai greitomis autofokuso charakteristikomis tiek su mikroketurių trečiųjų, tiek su keturių trečiųjų objektyvais, kuriuos galima tvirtinti prie E-M1 pasitelkus adapterį. Fotoaparatas atpažįsta naudojamą objektyvo tipą, ir automatiškai persijungia į tinkamesnę AF technologiją – fazės aptikimo, arba kontrasto AF. Keturių trečiųjų objektyvai veikia su fazės aptikimu, kai tuo tarpu mikroketurių trečiųjų objektyvai naudoja kontrasto AF. Abi AF technologijos gali tiksliai fokusuoti į bet kurį iš pasirinktų 37 fokusavimo taškų, kaip pavyzdžiui, į vieną eržilą, lakstantį tarp kitų arklių, arba į 81 objektų sritį, kuomet automatiškai sekama visa banda.
Geriausi visų laikų Olympus vaizdai
Kuomet optikos gamyba garsėjanti Olympus kompanija teigia, jog naujasis fotoaparatas pasižymi geriausia vaizdo kokybe, kokią tik yra tekę sukurti vartotojams skirtuose modeliuose, toks aparatas tikrai turi nenuvilti. OM-D E-M1 netgi pranoksta lūkesčius, bei atremia DSLR skeptikus, kadangi jis pasižymi trimis esminiais vienas kitą papildančiais komponentais. ZUIKO ir M.ZUIKO objektyvų sistema (63 objektyvai ir augantis jų skaičius) dera su nauju 16 megapikselių Live MOS davikliu ir septintos kartos galingu TruePic vaizdo procesoriumi. TruePic VII naudoja naują tikslių detalių II technologiją (New Fine Detail Technology II), kuri reguliuodama apdorojimą, kartu padeda išgauti pačią geriausią statiško vaizdo kokybę su kiekvienu objektyvu, atsižvelgiant į tai, kokio tipo objektyvas yra naudojamas, bei į diafragmos nustatymą.
Olympus OM-D E-M1
Pats galingiausias Olympus elektroninis vaizdo ieškiklis
Olympus kūrybiškumui nėra ribų – fotoaparate yra naujo dizaino EVF formos elektroninis vaizdo ieškiklis, galintis pilnai didinti 1.48 karto, kas yra maždaug 1.3 karto daugiau, nei tipiniame DSLR. Nežiūrint į tai, kad EVF pasižymi aukšta rezoliucija (2,360,000 taškų), DUAL FAST AF, bei automatiniu apšvietimu iš galo, šis vaizdo ieškiklis lenkia optinius vaizdo ieškiklius, kadangi jame yra nauja, tik OM-D E-M1 būdinga savybė. HDR išankstinės peržiūros režimas leidžia stebėti HDR vaizdus EVF prieš juos nufotografuojant, ir jūs taip pat prieš nuspausdami užraktą galite eksperimentuoti su keturiais esminiais nustatymais: kraštinių santykiu, didinimu, spalvomis, bei šviesa ir šešėliu. OM-D E-M1 taip pat pristato naują spalvų sureguliavimo būdą. Naujai sukurtas spalvų kūrėjas vietoj kreivių ir skaičių leis jums intuityviai žaisti su spalvomis sukiojant fotoaparato viršuje esančius ratukus. Rezultatą galima pamatyti tikruoju laiku tiesioginės peržiūros EVF. Laiko delsa yra tik neįtikėtinos 29ms, kas yra per greitai, kad galėtų pastebėti žmogaus akis, o rezultatą galima matyti net ir objektams labai greitai judant****.
Visų laikų patikimiausias Olympus fotoaparatas
Rekordus viršijanti* hibridinė 5 ašių Olympus vaizdo stabilizavimo sistema yra išskirtinė, kadangi jinai kompensuoja judėjimą aplink objektyvo ašį, bei horizontalų ir vertikalų poslinkį, lygiai, kaip ir įprastą pokrypį, ar poslinkį. Tai leidžia pastebimai lengviau užfiksuoti ryškius statiškus vaizdus fotoaparatą laikant rankose, ypatingai labai priartinus vaizdą. Iš tiesų, hibridinis IS yra toks efektyvus, kad galite be sudrebinimo filmuoti Full HD tiesiog judėdami, net ir esant ilgiems židinio nuotoliams – kadruoti yra lengva vaizdo ieškiklyje, arba LCD tikruoju laiku. Ramybę taip pat užtikrins tvirtas E-M1 magnio korpusas, bei atsparumas dulkėms, purslams, ir šalčiui** - jūsų investicija bus apsaugota dar vienos neprilygstamos Olympus sistemos. OM-D E-M1 yra geriausias fotoaparatas, kuris garantuotai puikiai veikia nukritus temperatūrai net iki -10°C*.
Olympus OM-D E-M1
Visų laikų išmaniausia Olympus WiFi integracija
Viena iš daugelio E-M1 stiprybių yra įmontuotas WiFi, kuris leidžia greitai ir paprastai perduoti informaciją į suderinamą išmanųjį telefoną. Savo telefonu jūs galite siųsti pasirinktus vaizdus tiesiai į socialinę mediją, bei jį efektyviai išnaudoti kaip nuotolinį valdymą, siekiant išvengti prisilietimo prie fotoaparato, kuomet fotografuojate kadrus su ilgu išlaikymu. Poravimas yra greitas ir paprastas naudojant QR kodą. Tiesioginės peržiūros LCD esantį vaizdą galima matyti jūsų telefono liečiamame ekrane, bei nuotoliniu būdu tiesiai displėjuje per WiFi fokusuoti ir atleisti užraktą (naudojant P, A, S, M režimus). Išmaniajame telefone galima iš anksto peržiūrėti net ir unikalų bei įspūdingą tiesioginį ilgalaikės ekspozicijos efektą. Ekspozicijos metu tiesioginė ilgalaikė ekspozicija atnaujina tiesioginės peržiūros vaizdą iš anksto nustatytais intervalais.
OM-D E-M1 buvo kuriamas glaudžiai bendradarbiaujant su profesionaliais fotografais, kurie pateikė pageidavimų sąrašą, pagal kurį fotoaparatai turi tapti ergonomiškesni. Lyginant su gremėzdiškais DSLR fotoaparatais, šį modelį patogu laikyti rankoje, ir juo lengva naudotis, kadangi nustatymui skirti ratukai, perjungikliai, bei žiedai, yra dideli ir gražiai išdėstyti. Jūs, pavyzdžiui galite sureguliuoti diafragmą ir išlaikymą naudodamiesi dvejais gale esančiais ratukais, vėliau, norėdami pakeisti ratukų funkciją, spustelėti svirtį, ir tuo pačiu judesiu reguliuoti ISO ir baltos spalvos balansą. Tokio lygio fotoaparatui reikia profesionalių objektyvų, todėl savininkai galės mėgautis augančiu aukščiausio kokybės lygio objektyvu skaičiumi, kurie dera su E-M1. Svarbiausias naujos kolekcijos akcentas pasirodys kartu su naujuoju OM-D flagmanu – tai atsparus dulkėms, purslams, bei šalčiui** M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm (24-80mm***) 1:2.8 objektyvas. Olympus taip pat paskelbs apie M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm (80-300mm***) 1:2.8 objektyvo tobulinimą, kuris puikiai tiks fiksuoti profesionalaus lygio judančių objektų kadrus.
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8
Geriausi visų laikų Olympus pasiūlymai
Mikroketurių trečiųjų išmatavimai nesudaro kliūčių suderinamumui su keturių trečiųjų objektyvais, ir Olympus kompanija įrodys tai dovanodama E-sistemos fotoaparatų savininkams adapterį, kurio vertė yra maždaug 679 Lt, su sąlyga, jeigu E-M1 įsigyjamas iki 2013 metų lapkričio mėnesio. Klientai, kurie užsiregistruos iš anksto prieš spalio mėnesio prekybos pradžią, nemokamai gaus HLD-7 vertikalią rankeną. Ši praktiška rankena tvirtinama prie fotoaparato šono, todėl yra lengviau fotografuoti potencialiai nepatogius kadrus nesudrebinant fotoaparato. OM-D E-M1 yra ypatinga investicija, kuriai reikia ypatingo dėmesio priežiūros. Štai dėl šios priežasties Olympus nemokamai siūlo E-M1 savininkams servisas plius pakuotę ir ilgesnę garantiją. Klientai, kurie pasirinks servisas plius, galės mėgautis flagmanui skirtu servisu, į kurį įeina prioritetinis karštosios linijos numeris, asmeninis fotoaparato paėmimas, bei pagreitintas remontas. Norėdami prisijungti, užeikite www.myolympus.olympus-europa.com. Kartu su ilgesne garantija servisas plius leis jums be jokių rūpesčių maksimaliai išnaudoti fotoaparatą, bei susikoncentruoti į gražių nuotraukų darymą.
Priedai:
Nemokamas atsparus dulkėms ir purslams** MMF-3 apsodo adapteris, skirtas keturių trečiųjų vartotojams. Adapteris skirtas keturių trečiųjų objektyvo tvirtinimui prie mikroketurių trečiųjų fotoaparato korpuso, ir jis puikiai tinka naudoti su dulkėms ir purslams** atspariais „Pro“ ir „Top pro“ serijų objektyvais – jį galima gauti iki 2013 metų lapkričio mėnesio.
Sisteminio fotoaparato dėklas (CBG-10) ir E-M1 minkštas dėklas (CS-42). Laikykite įrangą saugiai ir fiksuokite įvairius kadrus.
Dygsniuotas dėklas (CS-43) ir diržai (CSS-P118). Kaklo dirželis plaunamas.
Povandeninis dėklas (PT-EP11). Skirtas nardymui iki 45 metrų gylyje, yra keičiama jungtis.
Vertikali rankena. Nuimama rankena HLD-7, suteikianti daugiau stabilumo esant ilgam išlaikymui, kuomet fotoaparatą laikote rankose, arba fotografuojant neparankiose situacijose
Papildomos savybės:
Fotoistorija su trimis skirtingais išdėstymo stiliais
12 meninių filtrų, įskaitant naująjį II diorama, skirtą išskirtiniam defokusavimo efektui portretinėje fotografijoje
10 k/s nuoseklus fotografavimas, skirtas greitai judančių objektų fiksavimui
Visų laikų geriausia vaizdo kokybė, sukurta Olympus fotoaparatu
Puikių proporcijų mikroketurių trečiųjų korpusas yra kompaktiškesnis nei DSLR, tačiau tvirtas ir stabilus laikant
Pilnai dera su keturių trečiųjų ir mikroketurių trečiųjų standartais, kadangi yra DUAL FAST AF
Labai galingas 2.36 milijono taškų EVF ir 1.48x didinimas užtikrina nesudėtingą kadravimą ir nustatymų reguliavimą tikruoju laiku
Unikalus* 5 ašių vaizdo stabilizavimas kompensuoja judėjimą aplink objektyvo ašį, horizontalų ar vertikalų poslinkį, bei nuokrypį ir nuolydį - neprilygstamas stabilumas ir nesusilieję statiški kadrai, bei galimybė filmuoti būnant aktyviems
Naujas Live MOS daviklis ir naujos kartos TruePic VII vaizdo procesorius su tikslių detalių II technologija (Fine Detail Technology II) užtikrina šviesumą ir tikslumą statiškose nuotraukose ir Full HD filmuose
Įmontuotas WiFi, skirtas nuotoliniam užrakto paleidimui, tiesioginei peržiūrai išmaniajame telefone, P, A, S ir F valdymui, tiesioginei ilgalaikės ekspozicijos išankstinei peržiūrai, ir dalijimuisi vaizdais tiesiogiai suderinamų išmaniųjų telefonų liečiamuose ekranuose
Tvirtas magnio korpusas, kuris yra atsparus dulkėms, purslams, bei šalčiui iki pasaulyje neregėtos -10°C* temperatūros
* Remiantis 2013 metų rugsėjo duomenimis. ** Remiantis Olympus vidiniais bandymais. *** 35 mm ekvivalentas. **** Kai kurie labai greitai judantys objektai gali atrodyti judantys nevienodai.
Nežinau, kaip jums, bet man šis PR - tikra tragedija!!! Tie nusibodę epitetai, kaip visų laikų geriausias-šauniausias-storiausias ir panašiai, jau kelia alergiją. Skaitai, ir atrodo, kad čia Toks nemokšiškas reklaminis mulkinimas mulkiams, pateisinant kainą.
Įdomiausia, kad tinkantis ir profesionalams, bet tik su papildoma rankena... Čia kuris iš profesionalų (valgančių duoną vien iš fotografijos, o ne papildomai uždarbiaujančių) pritartų, kad aparatas su rankena (ir dar - ne Haselio!!!) yra tinkamas ne tik profesionalams, bet ir profesionaliam darbui?
Plius labai prastas Olympus atsiųstas ne tik tekstas, bet ir vertimas...
16.8
VA1DOTAS (išsitrynęs) 2013.09.10, 11:17, rašė:
Nesupratau alergijos priežasties...? Jei jis naujausias ir pažangiausias, ką gamintojas turėtų sakyt, kad nesukelt alergijos. Pagal skelbiamus parametrus tai yra tiesa. Tamsta kotai suirzęs labai...:-)) Viskas kaipir aišku su Olimpus, kam taip imt į galvą:-)
Kuo mažesnis vyras, tuo didesnio automobilio jam reikia. O kai kurie panašiai žiūri ir į fotoaparatus ir jų jutiklius. Nesvarbu parametrai, funkcionalumas, naudojimo patogumas ir pan., svarbu, kad būtų dyyyydelis.
Nu jau... Kad jo sensorius vos mazesnis uz tavo D300 ir kur kas naujesnis ... naujienu-fobija ? Ar kas ne Nikon (kad ir 6 metu senumo tarka) tas blogai ?
Man ir truputį sutampė beskaitant vien ta frazė "Olimpus"...besikartojanti nnn kartų...o šiaip tai jis ten "..iausias "tarp tų pačių Olimpų, tai lyg ir nieko nereiškia..
Svarbiausia reikia bent patiems pasistengti "nesutampyti" pavadinimų.. :) Kai turite galvoje "Canon" nevadinti jo "Cenon", kai galvoji apie "Nikon" nevadinti jo "Nykon", ir galiausiai kai minit bloguoju "Olympus" nevadinti jo "Olimpų" :)) Geriausiai mano galva, būtu "gyvai" pirmiausiai pačiupinėti šį naujai sukurtą daiktą ir tada jau sakyti koks jis blogas lia lia lia arba atvirkščiai ,kad labai pavydu nes jis labai geras, šaunus ir turi tokių unikalių ,gerų savybių , kokių nėr net pas brangiausius ar populiariausius taip išgirtuosius pilnakadrius :). Pav. Man labiausiai patinka kad pas OLYMPUS OM-D E-M1 labai geras dydžio ir svorio santykis, jog yra idėtas gerokai didesnis spartus EVF vaizdo ieškiklis ( didesnis už "Full Frame" veidrodinio ieškiklį) ir jog turi labai gerą patikimą korpuse integruotą "5-ašių vaizdo stabilizatorių"... Kadangi, dar turiu nepardavęs "Olympus" 4/3 sistemos šviesių objektyvų, tai šiuo atsiradusiu modeliu kaip tik labai džiaugiuosi - bus puiki pamaina mano "Olympus" veidrodukui.
Tu gyvenime paciupinek kitu firmu aparatus ,ne Olempus ( sorry zemaitis) ,tada galesi moket uz ta dydzio ir svorio santyki..kita vertus jei jau dar nepardavei kazko, tai gal ir visai logiska tavo atveju svaigt apie didesnius negu FF ieskiklius ir kitus "unikumum"kur niekur kitur nera
Kosmariskas straipsnis, is kiekvieno sakinio tiesiog varva budvardziai ir epitetai. Stai paziurekit, kiek reklaminio sudo jums susers vienoje pastraipoje:
Citata:
Olympuspristato visų laikų geriausią fotoaparatą išskirtiniame mikroketurių trečiųjų korpuse - Pilno formato ir APS-C DSLR fotoaparatų savininkai susiduria su problema, kurią išsprendė Olympus kompanija, sukūrusi OM-D E-M1 – tai naujai įveikta aukštuma skaitmeninių Olympus fotoaparatų kategorijoje. Dažnai DSLR yra per sunkus nešiotis, ir dėl šios priežasties naujasis OM-D E-M1yra kompaktiškesnis už savo pagrindinius konkurentus. Šio fotoaparato dydis idealiai tinka aktyviam fotografavimui. Jame dera patogus nešiojimuisi dydis, būdingas mikroketurių trečiųjų formatui, ir vaizdo kokybė, kuri atitinka DSLR. Fotoaparatas pasižymi gebėjimu kurti geriausius vaizdus Olympus fotoaparatų istorijoje, kadangi jame yra įmontuotas naujas Live MOS daviklis, bei naujos kartosTruePic VII vaizdo procesorius. E-M1 modelyje esančio autofokuso charakteristikos lenkia jo pirmtako OM-D charakteristikas – naujame modelyje yra DUAL FAST AF – viena pasaulyjegreičiausių AF sistemų, kuri veikia tiek fotografuojant nuosekliai, tiek įprastus statiškus kadrus. Fotoaparate yra elektroninis vaizdo ieškiklis, kurio didinimas yra toks pat, kaip ir aukštos klasės pilno kadro DSLR fotoaparatuose, bei unikali* 5 ašių vaizdo stabilizavimo sistema, debiutavusi OM-D fotoaparatuose, kartu su E-M5. E-M1 yra atsparus purslams, dulkėms, bei šalčiui**, o dėl DUAL FAST AF jis dera su nuolat didėjančiu keičiamų objektyvų skaičiumi.
Aisku, toks tekstas tai geriau nei visai nieko. Tai ne priekaistas efoto redaktoriams.
Ironiškas, bet taiklus pastebėjimas. Mat 43rumors psl skelbia, kur galima pre-order'int šį aparatą www.43rumors.com/the-e-m1-marks-a-new-start-and-an-end-no-mo.../ Negi tikrai tik body Europėje kainuos apie 1500eur arba 1300gbp, t.y. apie 5300lt? Pataisykit jei klystu.. Jei taip, tai šis aparatas, be visų kitų geriausių savybių, turi ir "geriausią" kainą :)
Taip, straipsnis reklaminis tiek, kad tapo panašus į tarybinę propagandą. Nežiūrint to, skaitant technines charakteristikas, aparatas manęs nenuvylė. Kaina - kaip ir ankstesnių Oly, kol kas aukštoka. Praeis pusmetis, rinkoje atsiras naudotų, bus galima ir nupirkt už tiek, kiek jis tikrai vertas. Bent jau aišku, kad turimi 4/3 stiklai neprapuls veltui. Klausimas Ignui: kodėl grafikėlyje jis įvertintas žemiau negu EM5?
Košmariškesnius pavadinimus savo produkcijai sugalvoja nebent Tamron :)
4.4
Gimp (išsitrynęs) 2013.09.10, 18:13, rašė:
koks skirtumas Japonijos karinės pramonės atstovas nenuvylė.....:)
Gimp (išsitrynęs) 2013.09.10, 18:17, rašė:
pats turiu e-3 110000 atfotografavau .......nezinau tokio dalyko kaip matricos valymas....nors objektyvus mainau kaip koines......žiemą per lijundrą buvo apledijęs.....apipiltas nežinau kiek kartų buvo......na ir nieko toliau fotografuoja.......:)
Apie gyrimąsi nešneku (ir kiti gamintojai girtųsi, jei turėtų kuo), bet neabejoju, kad tiek aparatas, tiek naujasis objektyvas bus superiniai. Tai matyti ir iš parametrų, ir iš atsiliepimų apie mažesnį brolį E-M5. Gaila tik, kad kaip visada Oly kainos mėgėjams yra sunkiai įkandamos, o profesionalams tokį pirkti nelygis, nes daugelis jaučia kompleksą dėl jutiklio dydžio.
Idomu butu suzinoti kaip veikia su kitu sistemu 4/3 objektyvais: leica 25mm f1,4 sigma 50mm f1,4 bei su 4/3 objektyvais: 12-60 mm 50-200 mm SWD
Dar idomu, ar automatiškai fokusuoja su 4/3 stiklais - filmuojant video. Apzvalgininkai sako, kad tik manual focus su 4/3 stiklais, nes naudojamas contrastinis metodas.
Būtų įdomu kaip tvarkosi persekiojantis fokusas, kai nėra pastovios fokusuojamo objekto judėjimo krypties. PVZ vaikas besisupantis ant sūpynių iš priekio ir maždaug 30-45 laipsnių kampu, ypač galinėse fazėse, kai keičiasi judesio kryptis.
Matai man ne 15 ir ne 20 ir net ne 30 metų ir ant mano ausų jau labai senai marketinginiai makaronai nebesilaiko. Filmukuose galima tikrinti bet ką, tik paprastai gyvenime pasirodo, kad nieko panašaus net iš tolo nesigauna.
Sveiki, jeigu butu galimybė norėčiau sužinoti kaip šis naujas kunelis dirba su top pro objektyvais. Domintu ar kunelis be papildomu bateriju sugeba stumdyti ir tiksliai fokusuoti zuiki 35-100 f2? Taip pat prisijungiu prie tomas m prašymo patikrinti kaip kūnelis dirba su zuikiais 12-60 SWD ir 50-200 SWD? Su pagarba.
Jau buvo galimybė išbandyti šį OM-D E-M1 su tais itin šviesiais 4/3 sistemos tele-objektyvais Zuiko 35-100mm F:2.0, -(Optinis objektyvo matymo kampas pagal FF analogą atitinka(70-200mm). ir Zuiko 50-200mm SWD F:2,8-3,5 -(Optinis objektyvo matymo kampas pagal FF analogą atitinka(100-400mm). Tai fazinis fokusavimas veikia greitai ir tiksliai - nebėra to 1 sek. "lago" kuris budavo uždėjus ant OM-D E-M5. Išties super-tele objektyvams pasiteisina ir labai gelbsti tas 5- ašių stabilizatorius, fotografuodamas lauke ir patalpoje 1/200s užrakto sparta , neradau tokiu "sudrebėjimų" kurie kartais pasitaikydavo pas Olympus veidrodukus kai fotografuodavau su "super-televyku"( iš rankos be štatyvo). Tai mano reziume butu, jog tai yra pirmasis pasaulyje rimtas Sisteminis ("beveidrodinis")fotikas gebantis efektyviai naudoti abu tiek fazinį tiek kontrastinį AF fokusavimą! Fotikas automatiškai atpažįsta, kokį objektyvą uždėjai, mato ir parodo net objektyvo ser. gamyklinį numerį, ir pagal uždėtą objektyvo tipą (4/3 arba mikro 4/3) parenka automatiškai kurį AF fokusavimą (fazinį ar kontrastinį) naudos. Maloniai nuteikia didžiulis laikinos atminties buferis gebantis vienu ypu nuosekliai nufotografuoti net 50-šimt RAW kadrų 10-ies kadrų/sekundę sparta.... tokio dalyko pas Olympus dar nėr buvę... o JPEG formatu galima fotkinti nenustojant, lyg kol pasibaigs atminties kortelės laisva vieta. Vistik reiktu paminėti- kontrastinis AF fokusavimas su mikro4/3 objektyvais yra gerokai greitesnis.
Taip esu Olympus stovyklos gerbėjas ir fotkinu su olympus jau kokie 10 metų anokia čia paslaptis . Taigi galiu palyginti , ir gerai žinau beveik visus buvusius ir esamus Olympus fotikus, jų stiprias ir silpnas puses :). Šį kartą neištvėriau ir pradėjau komentuoti , nes reikia kažkaip apginti Olympus vardą, kai-kito brando turėtojai, net rankose nelaikę Olympus fotoaparato susiraukę komentuoja ir viskas jiems mat blogai :). Tai argumentuotai pagyriau Olympus viskas čia ok.
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos. Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.