Olympus OM-D E-M1 Mark 3
2020.02.17  Naujienos:  objektyvaiOlympussisteminiai fotoaparatai  22
 
Olympus OM-D E-M1 Mark III  

Olympus
pristatė atnaujintą, sąlyginai (nes mažokas jutiklis) profesionalų fotoaparatą Olympus OM-D E-M1 Mark III.
Jame ypač efektinga vaizdo stabilizacija iki 7-7,5 žingsnių (180 kartų!), hi-res režimas darant nuotraukas iki 50 mpix, skaitmeninis ND filtras ir daug kitų mažų patobulinimų. Fotoaparatas kainuos apie 1800€.
Olympus taip pat pristatė profesionalų, kompaktišką ir ypač nuo atmosferos apsaugotą M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 Pro už 650€


Olympus pristato naują profesionalų fotoaparatą, siūlantį stulbinančią vaizdo kokybę, tačiau nepaprastai kompaktišką ir lengvą .Su naujuoju OM-D E-M1 Mark III profesionalūs fotografai praktiškai nepatirs jokių apribojimų bet kurioje fotografavimo situacijoje

Vilnius, 2020 Vasario 12d. Olympus pristato naują profesionalų fotoaparato modelį, pagamintą išskirtiniam mobilumui: OM-D E-M1 Mark III. Naujausiame OM-D modelyje yra geriausia pasaulyje vaizdo
stabilizavimo sistema su 7,5 išlaikymo kompensavimo žingsniais1, nauju vaizdo procesoriumi (TruePic IX), labai tiksliomis ir greitomis automatinio fokusavimo galimybėmis, taip pat įvairiomis unikaliomis fotografavimo funkcijomis.
Kompaktiško ir lengvo dizaino E-M1 Mark III leis iš naujo atrasti mobilų fotografavimą nepakenkiant aukštai kokybei ar fotografavimo našumui. Kartu su dideliu aukštos kokybės M.Zuiko objektyvų asortimentu, ši sistema praktiškai nepalieka jokių apribojimų aukščiausio lygio kūrėjams įgyvendinti savo vaizdo vizijas.

Kompaktiškos ir lengvos Olympus fotoaparatų ir objektyvų  didžiausias pranašumas - tai net perpus mažesnis nei kitų keičiamų objektyvų sistemų dydis ir svoris. Aukštos skiriamosios gebos, didelio našumo objektyvo ir galingų vaizdo stabilizavimo galimybių derinys lemia ryškias, aukštos kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus įvairiausiais scenarijais. Naujasis OM-D E-M1 Mark III suteikia šiuos privalumus visiems fotografams, ieškantiems tinkamos kokybės fotografavimo įrangos,tuo pačiu jų neapkraunant sunkia technika. Nors fotoaparatas tinka visoms fotografijos sritims, jo galimybės yatingai išnaudojamos keliaujant, pvz. gamtos ir laukinės gamtos, kraštovaizdžio, portretinėje fotografijoje, taip pat „run-and-gun” tipo filmavimo srityje.

OM-D E-M1 Mark III  PAGRINDINĖS SAVYBĖS:
    • Kompaktiškas, lengvas, bet tvirtas magnio lydinio korpusas, sukurtas užtikrinant puikų mobilumą
    • Geriausias pasaulyje vaizdo stabilizavimo efektyvumas iki 7,5 EV kompensavimo žingsnių1
    • Žymioji Olympus atsparumo oro sąlygoms sistema užtikrina atsparumą nuo dulkių, purslų bei šalčio.
    • Naujas TruePic IX vaizdo procesorius, užtikrinantis greitą veikmą ir unikalias fotografavimo funkcijas
    • 20,4 MP Live MOS jutiklis su garsia SSWF technologija ir specialia danga, skirta mažinti dulkių patekimą
    • 121 ant jutiklio esantis  kryžminio tipo, fazes aptikimo AF taškas. AF sistema su įvairiais AF taikinių režimais ir nustatymais
    • Patobulinta ergonomika su kryptiniu valdikliu greitai keičiant AF sritį
    • Matmenys: P 134.1mm x A 90.9mm x G 68.9mm
Svoris apyt. 504g (kūnelis), 580g (su baterija ir SD kortele)
    • Prekyboje pasirodys Vasario mėn pabaigoje, RMK EUR 1.799 (kūnelis), EUR 2.499 (su M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO) ir  EUR 2.899 (su ED 12-100mm F4.0 IS PRO)

Geriausias pasaulyje vaizdo stabilizavimas ir naujas vaizdo procesorius itin kompaktiškame korpuse sukuria aukštą vaizdo kokybę
Būdamas išskirtinai kompaktiškos ir lengvos profesionalių fotoaparatų sistemos dalis, E-M1 Mark III (įskaitant bet kurį M.Zuiko objektyvą) išlaiko puikų mobilumą, kartu užtikrindamas aukštą vaizdo kokybę ir didelį našumą, kurio tikisi reiklūs fotografai.

Geriausias pasaulyje vaizdo stabilizavimo efektyvumas leidžia fotografuoti “iš rankos” įvairiausiose situacijose
Sinchronizuodamas palaikomų objektyvų2  stabilizavimą objektyve su korpuse įmontuotu 5 ašių vaizdo stabilizavimu, E-M1 Mark III pasiekia geriausią pasaulyje stabilizavimo efektyvumą - 7,5 užrakto greičio kompensavimo žingsnius su 5 ašių sinchronizacijos IS Šis stabilumo lygis leidžia fotografuoti tamsiose vietose arba su super tele objektyvais, nenaudojant trikojo, taip atveriant visiškai naujas galimybes fotografams ir filmų kūrėjams. Be Sync IS, įmontuotas vaizdo stabilizavimas užtikrina stabilizavimą naudojant bet kurį  Micro Four Thirds objektyvą iki 7 EV žingsnių.1

Olympus OM-D E-M1 Mark III  
Olympus OM-D E-M1 Mark III  


Aukščiausios klasės vaizdo kokybė naujo vaizdo apdorojimo procesoriaus
TruePic IX dėka ir  žymioji Olympus High Reshot Shot funkcija
Kartu su naujuoju vaizdo apdorojimo procesoriumi TruePic IX, 20,4 megapikselių Live MOS jutikliu ir plačiu aukštos skiriamosios gebos M.Zuiko objektyvų pasirinkimu, 5 ašių IS užtikrina minimalų triukšmą net esant aukšto jautrumo nustatymams ir aukščiausios klasės vaizdo kokybę su minimaliais iškraipymais iki pat kadro kraštų.
Vartotojams, kuriems reikalinga didesnė skiriamoji geba, 50MP Handheld High Reshot Shot funkcija leidžia užfiksuoti maždaug 50 megapikselių raiškos vaizdus nenaudojant trikojo. „Tripod High Reshot“ funkcija leidžia įrašyti ypač aukštos raiškos (maždaug 80 megapikselių ekvivalento) RAW ir JPEG vaizdus.

Live ND funkcija įgalina ilgo užrakto išlaikymo efektus nenaudojant ND filtrų
Į šį modelį taip pat įtrauktas Live ND režimas, kuris yra labai populiarus naudojant OM-D E-M1X. Naudotojai gali pasirinkti efekto lygį nuo ND2 (vienas žingsnis) iki ND32 (5 žingsniai) ir prieš fotografuodami patikrinti ilgo išlaikymo efektą fotoaparato ekrane. Ši funkcija leidžia fotografuoti su skirtingais objektyvais skirtingas scenas be poreikio naudoti išorinius ND filtrus. Tai ypač efektyvu fotografuojant su objektyvais, prie kurių sunku pritvirtinti optinius filtrus.

Atsparumas oro sąlygoms ir pripažintos Olympus technologijos užtikrina absoliutų patikimumą, taip pat ir atšiauriose vietovėse
Tvirtas OM-D E-M1 Mark III magnio lydinio korpusas, pasižymi pripažinta Olympus konstrukcija,kuri yra atspari dulkėms, purslams ir šalčiui leidžiančia fotografuoti bet kurioje vietoje ir aplinkoje.

Greitas USB įkrovimas keliaujant – net ir  fotografuojant
Ličio jonų akumuliatorius BLH-1 gali būti visiškai įkrautas per dvi valandas, kai jis įdėtas į fotoaparatą ir prijungtas prie maitinimo šaltinio per USB2. E-M1 Mark III yra suderinamas su USB PD (USB maitinimo šaltinio) standartu, todėl fotoaparatą galima paleisti tiekiant energiją iš išorinio maitinimo bloko, taip leidžiant fotografuoti ilgą laiką - ypač patogu fotografuoti astro fotografijas ar fotografuojant šaltoje aplinkoje.

Pažangus dulkių pašalinimas naudojant naują dangą ir labai patvarus užrakto mechanizmas
Su pažangia Olympus SSWF („Super Sonic Wave Filter“) technologija (kuri vaizdo jutiklio filtrą vibruoja keliais tūkstančiais G1 30000 kartų per sekundę greičiu, kad galingai pašalintų dulkes ir nešvarumus) ir naują jutiklio dangą, atsiradusia kartu su OM-D E -M1X, nešvarumai neturi jokios galimybės prilipti prie jutiklio, todėl vaizdo šiukšlės sumažėja iki 1/10 lyginant su įprastais modeliais.
Didelio patvarumo E-M1 Mark III užrakto mechanizmas atliko 400 000 veikimo bandymų2, todėl siūlo aukštą patikimumo lygį, kad net profesionalūs fotografai, nuolat fotografuojantys galėtų jaustis užtikrintai.

Greitas didelio tikslumo automatinis fokusavimas su naujovišku „Starry Sky“ AF ir pažangiu veido / akių prioriteto AF
OM-D E-M1 Mark III turi 121 kryžminio taško, fazės aptikimo AF ant jutiklio, kuris yra skirtas fokusuoti įvairiose ekrano vietose. Jis fokusuoja 75% vertikalios ir 80% horizontalios ekrano aprėpties. Ši funkcija, suderinta su patobulintu AF algoritmu, gali nuolatos tiksliai fokusuoti greitai judančius objektus. Skirtingai nuo DSLR fotoaparatų, AF tikslumas nesumažėja, kai naudojamas šviesus objektyvas. E-M1 Mark III siūlo didelio tikslumo fokusavimą, net ir didelio skersmens objektyvams, kurių maksimali diafragma yra f1.2.
AF / AE sekimas 18 kadrų per sekundę greičiu  fotografuojant serijomis, išlaikant 20,4 megapikselių raišką. Tiksliam sekimui, fotografuojant dideliu greičiu, objektą galima patikrinti vaizdo ieškiklyje.

Daugiafunkcinė vairalazdė, skirta greitai perkelti AF sritis, netrukdantis fotografuoti žiūrint per vaizdo ieškiklį
Daugiafunkcinė vairalazdė (pristatyta kartu su E-M1X) leidžia greitai perkelti AF sritis nykščiu, žiūrint per vaizdo ieškiklį. Kadangi vartotojai nuosekliojo fotografavimo metu gali perkelti AF sritis naudodami vairalazdę, įmanoma tiksliai sufokusuoti net tuos objektus, kurie juda netaisyklingai, pvz. taip dažnai aptinkama laukinės gamtos fotografijose. Taip pat pridedamas AF taikinio nustatymas, kuris, atsižvelgiant į vartotojo pasirinkimą, sustabdo AF taikinį ekrano krašte arba perkelia jį į priešingą kraštą.Pažangus veido/ akių prioriteto AF
Veido / Akių prioriteto AF, kuris automatiškai nustato ir sufokusuoja žmonių veidus ir akis, dabar yra dar labiau pažengęs. Naujasis vaizdo procesorius TruePic IX pasižymi didesnėmis apdorojimo galimybėmis ir patobulintais AF algoritmais, kad geriau atpažintų mažus veidus ir akis, bei stabiliai fokusuotų subjektą net ir tokiose situacijose, kai praeityje buvo sunku aptikti veidą (pvz., fokusavimasis į veido šonus). Dabar taip pat galima naudoti mygtukus arba lietimo operacijas, kad pasirinktumėte veidus fotografuodami nejudančius vaizdus ar filmuodami, o aptikimą įjungti ar išjungti galima vienu mygtuko paspaudimu. Ši funkcija, kartu su universaliomis vaizdo funkcijomis, daro E-M1 Mark III puikiu įrankiu vloggeriams.

Nauja žvaigždėto dangaus AF funkcija leidžia ypač tiksliai nustatyti automatinį fokusavimą astrofotografijoje
Žvaigždėto dangaus AF, kuris yra naujovė OM-D E-M1 Mark III, yra funkcija, kuri padarys revoliuciją astrofotografijos pasaulyje. Anksčiau fotografai tradiciškai rėmėsi rankiniu fokusavimu, bet daba buvo sukurtas naujas algoritmas, leidžiantis tiksliai sufokusuoti net mažiausias žvaigždes, šviečiančias naktiniame danguje. Vienas iš dviejų žvaigždėto dangaus AF režimų yra greičio prioriteto režimas (numatytasis nustatymas), kuriame pirmenybė teikiama fokusavimo greičiui ir visoms AF operacijoms per trumpą laiką. Dėl galingo vaizdo stabilizavimo ši funkcija įgalina astrofotografiją „iš rankos“, naudojant plataus kampo objektyvus. Antrasis režimas „Tikslumo prioritetas“ naudoja tiksliai suderintą fokusavimo nuskaitymą ir yra efektyvus fotografuojant konkrečias žvaigždes teleobjektyvais.

Universalios fotografavimo funkcijos, tokios kaip „Pro Capture“  ir 4K filmavimas „iš rankos“ skatinančios jūsų kūrybingumą
„Pro Capture“ režimas sekundžių dalis trunkančioms akimirkoms fiksuoti - net nenumatytose situacijose
„Pro Capture“ režimas suteikia galimybę fotografuoti sunkiai fotografuojamas scenas, pavyzdžiui,  paukščio skrydžio pradžią. „Pro Capture“ pradeda fotografuoti iškart, kai užrakto atleidimo mygtukas paspaustas iki pusės, naudojant buferį, kurį galima nustatyti kad įrašytų  iki 35 kadrų visos raiškos RAW failus. Kai užrakto mygtukas paspaudžiamas iki galo, kadrus galima pasirinkti iš vaizdų, kurie buvo įrašyti spaudžiant mygtuką.

B režimas dabar yra ant fotografavimo režimo ratuko, kad būtų galima lengvai pasiekti „Live Composite“ režimus
OM-D E-M1 Mark III turi„Live Composite“ režimą, kuris persidengia keliais kadrais, įrašytais tuo pačiu užrakto greičiu, ir sujungia tik tas sekcijas, kurios yra šviesesnės, taip užfiksuojant šviesos pėdsakus( light trails). Ši savybė padeda užkirsti kelią fenomenu, kai kadras yra per šviesus, kai fotografuojama ilga ekspozicija. Vartotojai gali patikrinti šviesos takų atsiradimą realiuoju laiku fotoaparato ekrane. Pridėjus B režimą prie fotografavimo režimo ratuko, „Live Composite“, „Live Bulb“ ir „Live Time“ režimai dabar lengviau prieinami ir konfigūruojami.

Olympus OM-D E-M1 Mark III  
„OM-D Movie“ suteikia galimybę filmuoti 4K / C4K „iš rankos“ naudojant galingą vaizdo stabilizavimą

E-M1 Mark III pasižymi IS režimu, specialiai sukurtu vaizdo įrašymui. Elektroninis stabilizavimas kartu su 5-ių ašių stabilizavimu korpuse užtikrina galingą vaizdo stabilizavimą, ypač naudingą videografams. Tai užtikrina aukštą vaizdo turinio kūrimo našumą nenaudojant trikojo ar kito stabilizuojančio įrenginio, net ir filmuojant didelės skiriamosios gebos formatais, kurie jautrūs fotoaparato virpėjimui, pavyzdžiui, „4K“ ar „Cinema 4K“ (C4K).

Nauda filmų kūrėjams, kurią suteikia log filmavimas ir spalvų gradavimas
Šis modelis palaiko OM-Log400 filmavimą, kuris leidžia filmuoti neprarandant šešėlių ir peršviestų kadrų detalių, taip pat spalvų gradavimas suteikia daugiau kūrybinės laisvės. Norėdami, kad „Live View“ vaizdai būtų geriau matomi, galima „View Assist“ funkcija, kuri konvertuoja spalvų gamą į „Full HD“ standarto BT.709 ekvivalentą ekrane.

Didelės raiškos garso įrašymas profesionaliam ir aiškiam garsui, naudojant LS-P4 linijinį PCM įrašymo įrenginį
Didelės raiškos Olympus garso įrašymo įrenginio LS-P4 susiejimas su išoriniu mikrofonu / įrašymo įrenginiu leidžia įvairiapusiškiau įrašyti aukštos kokybės vaizdo įrašų garsą. Ši sąranka palaiko aukštos kokybės garso įrašymą vaizdo įrašams, pvz., LS-P4 pastatydami šalia objekto arba perjungdami mikrofono kryptį ir priartindami garso šaltinį.
Nauja LS-P4 programinės įrangos versiją 1.10, kuri bus išleista tuo pačiu metu kaip ir OM-D E-M1 Mark III, palaikys „Slate Tone“ funkciją, kuri yra naudinga garso failams redaguoti, ir „Test Tone“ taip pat palaikys įrašymo lygio koregavimą.  

Olympus programėlė ir programinė įranga patogesniam fotografavimui ir nepriekaištingam duomenų valdymui
Olympus Image Share (OI.Share) išmaniojo telefono programėlė
Išmaniojo telefono programą „OI.Share“ galima naudoti norint prisijungti prie fotoaparato per „Wi-Fi“, importuoti fotografavimo duomenis į išmanųjį telefoną ir naudoti išmanųjį telefoną nuotoliniam fotoaparato valdymui. Dabar „OI.Share“ taip pat gali būti naudojama atnaujinti fotoaparato programinę-aparatinę įrangą ir sukurti atsarginę kopiją bei atkurti fotoaparato OM-D E-M1 Mark III nustatymus.

Olympus Workspace Vaizdo redagavimo programinė įranga
„Olympus Workspace“ gali atlikti profesionalias užduotis, tokias kaip RAW apdorojimas ir vaizdų redagavimas, taip pat suteikia didelę laisvę ekrano išdėstymui ir tt. Prijunkite kompiuterį prie OM-D E-M1 Mark III per USB, kad galėtumėte greitai apdoroti RAW naudodamiesi naujuoju vaizdo procesoriumi „TruePic IX“ su „Olympus Workspace“. Aiškumo ir „Dehaze“ redagavimo filtrai įtraukti didesniam išraiškos diapazonui astrofotografijoje ir kt.
Naudojant „Olympus Workspace 1.3“ versiją, išleidžiamą tuo pačiu metu kaip ir OM-D E-M1 Mark III, galima lengvai pakeisti įrašyto vaizdo garso failus į didelės raiškos garsą, įrašytą naudojant „Slate Tone“ LS- P4 / LS-100 įrenginiais.

Olympus Capture fotoaparato valdymo programinė įranga
Ši valdymo programinė įranga atitinka studijinės fotografijos reikalavimus. Kai naudojate programinę įrangą, tiesioginio fotografavimo rezultatus galima importuoti naudojant „Wi-Fi“, nenaudojant USB jungties, užtikrinant galingą fotografavimo studijoje darbo eigą. Ji palaiko spartų 5 GHz dažnių juostos ryšį.

Prieinamumas ir kaina
Juodos spalvos OM-D E-M1 Mark III  kūnelis prekyboje pasirodys Vasario pabaigoje. RMK 1.799,00 EUR. Taip pat galimi rinkiniai su M.Zuiko Digital ED 12-40 F2.8 PRO objektyvu RMK 2.499,00 EUR,  M.Zuiko Digital ED 12-100 F4.0 IS PRO  RMK7 2.899,00 EUR.
Išankstinis E-M1 Mark III užsakymas su patraukliu pridėtinės vertės pasiūlymu prasideda šiandien, vasario 12 d., atrinktose mažmeninės prekybos parduotuvėse ir internetinėje Olympus parduotuvėje.
Ankstesnio modelio E-M1 Mark II bus parduodamas lygiagrečiai, nauja RMK 1,499,00 EUR (tik kūnelis) ir atitinkamai 2,199,00 EUR už rinkinį su ED 12–40 F2.8 PRO objektyvu.
.
Kaip ir kiekvienas naujas Olympus fotoaparatas ir objektyvas, E-M1 Mark III gauna nemokamą šešių mėnesių garantijos pratęsimą1 gaminį užregistravus MyOlympus internetinėje platformoje www.my.olympus.eu


Pasirenkami priedai (įsigyjami atskirai)
Naujasis OM-D E-M1 Mark III yra visiškai suderinamas su plačiu Olympus Mikro Keturių Trečiųjų sistemos objektyvų ir priedų asortimentu, įskaitant pritaikytus fotoaparatų krepšius, elektronines blykstės, garso įrašymo ir mikrofonus, taip pat nemokamą vaizdų redagavimo ir darbo eigos programinę įrangą. „Olympus Workspace“ ir išmaniųjų telefonų programą „OI.Share“.

Atsparus aplinkos poveikiui baterijų laikiklis HLD-9
Baterijų laikiklis HLD-9 yra atsparus dulkėms, purslams ir šalčiui, užtikrinantis tuos pačius valdiklius tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Pritvirtinkite HLD-9, kai fotografuojate scenas, kuriose dažnai keičiasi vertikalios ir horizontalios padėtys, arba kai jums reikia užfiksuoti daug kadrų, arba nuimkite jį didesniam mobilumui. Naudojant vieną ličio jonų akumuliatorių BLH-1 fotoaparate  ir vieną HLD-9, kartu galima įrašyti iki 840 kadrų.8

Amortizuojantis adapteris SM2
Naujasis amortizuojantis tvirtinimo adapteris SM2 yra skirtas sugerti fotoaparato skleidžiamą triukšmą, kai LS-P4 yra pritvirtintas prie hot shoe jungties. Jis apsaugo nuo fotoaparato vibracijos ir triukšmo, todėl galima filmuoti naudojant aukštesnės kokybės garsą.

Audio kabelis KA335
Naujasis garso kabelis KA335 yra aukštos kokybės laidas, skirtas prijungti fotoaparatą prie įrašymo įrenginio. L formos kištukas ir susuktas laidas suteikia galimybę lengvai valdyti, kai prijungiate prie OM-D E-M1 Mark III ar kitų suderinamų fotoaparatų modelių.

Daugiau informacijos www.olympus.eu/accessories.

Pastabos
1)  Su 5 ašių Sync IS. Naudotas objektyvas: M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO. Kai židinio nuotolis yra f = 100 mm (35 mm ekvivalentas: f = 200 mm), pusiau atleidžiamo vaizdo stabilizavimas: Išjungtas, kadrų dažnis: didelis greitis. Atitinka CIPA standartus, kai kompensujamos 2 ašys (posūkio ir žingsnio). 2020 m. Vasario 12 d duom.
2)  M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO (2020 Vasario 12 duom.)
3)  M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, M.Zuiko Digital ED 300mm F4.0 IS PRO PRO (2020 Vasario 12 duom.)
4) USB įkrovimas, kai prijungtas maitinimo elementų laikiklis HLD-9, akumuliatorių įkrauna tik fotoaparato korpuse. Nėra įkrovimo funkcijos, kai maitinimas tiekiamas iš kintamosios srovės adapterio AC-5 (per HLD-9)
5) Palyginimui: Formulės 1 lenktynės reikalauja maždaug 5 G
6) Olympus bandymo sąlygomis.
7)  Šeši mėnesiai papildomai prie standartinės garantijos, galiojančios pirkimo šalyje


M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 Pro

Naujas ypač kompaktiško ir lengvo dizaino, Olympus kintamo židinio nuotolio objektyvas
Pristatome M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO: puikus mobilumas bet kokiai fotografavimo užduočiai

Vilnius, 2019 Vasario 12d. Pabrėždamas prekės ženklo pažadą, kad fotografai galės atsikratyti sunkios įrangos, Olympus šiandien pristato kompaktiškiausią ir lengviausią pasaulyje, didelio efektyvumo standartinio priartinimo objektyvą su fiksuota diafragma1.
Naujasis M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO objektyvas pasižymi kompaktiška, lengva ir atsparia aplinkos poveikiui konstrukcija ir užtikrina ryškų vaizdą iki pat kadro kraštų visame židinio nuotolyje.

M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 Pro  
Kompaktiškos, lengvos Olympus fotoaparatų sistemos, įskaitant objektyvus, didžiausias  pranašumas - tai net perpus mažesnis nei kitų keičiamų objektyvų sistemų dydis ir svoris. Aukštos skiriamosios gebos, didelio našumo objektyvo ir galingų vaizdo stabilizavimo galimybių derinys lemia ryškias, aukštos kokybės nuotraukas ir vaizdo įrašus įvairiausiose situacijose. M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO yra kompaktiškiausias savo kategorijos objektyvas1 ir yra puikus M.Zuiko PRO objektyvų serijos papildymas.

Aukštos kokybės standartinio priartinimo objektyvas, galintis pasigirti kompaktiškiausiu ir lengviausiu pasaulyje dizainu, užtikrinančiu maksimalų mobilumą
Naujojo M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO objektyvo optinė konfigūracija yra paveldėta iš ED 12-40mm F2.8 PRO objektyvo, kuris yra gerai žinomas dėl savo aukštos raiškos. Efektyvus specialių lęšių įdėjimas į M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO objektyvą leidžia sukurti kompaktiškiausią ir lengviausią pasaulyje dizainą, apimantį židinio nuotolį nuo 24 mm plačiakampio iki 90 mm teleobjektyvo (ekvivalentas 35 mm).  Mažas ir lengvas fokusuojanti lęšis įgalina spartų ir tikslų bet kurio objekto AF. Objektyvo konstrukcija, 9 vietose apsaugota nuo dulkių, purslų ir šalčio, todėl galite nesijaudinti dėl dulkių ar lietaus kai keliaujate fotografuoti2.

Fiksuota diafragmos reikšmė visame židinio diapazone ir didelė skiriamoji geba iki pat kadro kraštų
Efektyvus asferinių lęšių ir ZERO („Zuiko Extra-Low Reflection Optical“) dangos, užtikrinančios aiškų vaizdinį našumą, panaudojimas, drastiškai sumažina aberacijas, šešėlius ir atspindžius, kad būtų užtikrinta ryškus aukštos raiškos vaizdas. Dėl sumažėjusio šviesos praradimo kadro kraštuose galima pasiekti ryškų, aiškų vaizdą iki pačių kraštų. Diafragmos reikšmė yra fiksuota visame židinio nuotolyje, todėl nesunku valdyti ekspoziciją priartinant ir įrašant vaizdo įrašą.

Puikios makro galimybės, maksimalus didinimas 0,25x (0,5x35mm ekvivalentu)
Mėgaukitės intensyviu makro fotografavimu, kai maksimalus didinimas yra 0,25x (0,5x 35mm ekvivalentu) per visą židinio diapazoną. Artimiausias fokusavimo atstumas yra 12 cm plačiajame gale ir 23 cm tele padėtyje, užtikrinant platų makro fotografijos efektų spektrą, pavyzdžiui, plačiakampius makro kadrus, kurie pabrėžia perspektyvos įspūdį užfiksuojant neaprėpiamą foną, ir tele makro kadrai, skirti ryškesniems fono suliejimo efektams.
Galimi įvairūs makro efektai, pvz., „Focus Stacking3 “, kuris fotoaparate sukuria vieną nuotrauką su dideliu lauko gyliu, sufokusuotu nuo priekinio plano iki fono.

Prieinamumas ir kainos
Juodos spalvos M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO objektyvą bus galima įsigyti nuo Kovo mėn pabaigos, RMK1 649 EUR.
Kaip ir kiekvienas naujas Olympus fotoaparatas ir objektyvas, M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO gauna nemokamą šešių mėnesių garantijos pratęsimą2 gaminį užregistravus MyOlympus internetinėje platformoje www.my.olympus.eu

Olympus priedų serija (galima įsigyti papildomai)
M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO prisijungia prie plataus, daugiau nei 20 M.Zuiko objektyvų asortimento ir yra suderinamas su bet kuriuo OM-D ar Olympus PEN fotoaparatu, taip pat su visais kitais trečiųjų šalių fotoaparatais, kurie  atitinka Mikro Keturių trečiųjų sistemos standartą. Olympus siūlo platų priedų asortimentą, įskaitant pritaikytus fotoaparatų ir objektyvų krepšius, elektronines blykstės, garso įrašymo įrenginius ir mikrofonus, taip pat nemokamą vaizdų redagavimo ir darbo eigos programinę įrangą „Olympus Workspace“ bei išmaniųjų telefonų programą „OI.Share“.
Daugiau informacijos www.olympus.eu/accessories.
Gaminio  specifikacijos gali keistis be išankstinio įspėjimo. Prašome patikrinti  www.olympus-europa.com naujausias specifikacijas

Pastabos
1) 2020 m. Vasario 12 d.  duomenimis, kompaktiškiausias ir lengviausias pasaulyje standartinio artinimo objektyvas su fiksuota diafragmos verte.
2)  Kai suporuotas su atspariu aplinkos poveikiui OM-D serijos fotoaparatu.
3)  Suderinami fotoaparatai: OM-D E-M1 Mark III. Šių fotoaparatų modeliams reikia atnaujinti programinę-aparatinę įrangą: OM-D E-M1X, OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M5 Mark III
5) Šeši mėnesiai papildomai prie standartinės garantijos, galiojančios pirkimo šalyje
Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2020.02.17, 21:56, rašė:
  Tiesiog smalsu: ka fotografuoti su 7 stopu stabu? Ano galo (tai ka fotografuoji) juk nestabilizuosi. Na nebent gamta kai vejo visiskai nera, arba kalnus.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.02.17, 22:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Su teleobjektyvais turėtų reikšmingai padėti. Na, ir apyilgis išlaikymas iš rankos taip pat yra geras dalykas, kelionėse juk nesinori tampytis trikojo – dabar ir ND filtrą simuliuoja, ir raišką sujungiant kadrus padidina, taip pat ir makrofotografinis kadrų jungimas iš rankos gali praversti.
 • Badas
  Badas 
    2020.02.17, 22:51, rašė:
  Ar teleobjektyvams reikia 7 stopu? Tarkim turim 1/500, gaunam 1/4. Ka veikt su tokiu islaikymu???
  ND simuliacija - galbut, bet pridekim ranka prie sirdies ir pasakykim, kiek tokiu nuotrauku lig siol esam padare.
  Didesne raiska - teoriskai puiku, praktiskai nebent sustingusiems natiurmortams (kur visi naudos stova).
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.02.17, 23:03, vertino: Gerai, , rašė:
  Kaip ten bebūtų, galingas stabilizatorius vis dėlto yra gėris. Ypač filmuotojai tuo džiaugiasi. Na, ir kelių sekundžių išlaikymas iš rankos taip pat atveria kūrybinių galimybių. Aš neatsisakyčiau šio aparato, tik kaina smarkiai kandžiojasi.
 • minmac
  minmac 
    2020.02.17, 23:24, vertino: Gerai, , rašė:
  Ką, ką... Žmonės ir elnius fotografuoja su sekundės ar ilgesniu išlaikymu..
 • Badas
  Badas 
    2020.02.17, 23:54, rašė:
  Zmoniu NEfotografuoja, o del elniu negaliu pakomomentuoti, ju neismanau.
 • Spikas
  Spikas 
    2020.02.18, 00:16, rašė:
  Badai, buvo kažkada kone 30 sekundžių išlaikymas iš rankos ir pin sharp su olympus. Ir žemiau esantis žmogus duoda nuorodą. Štai kam reikalingas toks stabilizavimas. Normaliam fotikui ir dvi sekundės iššūkis, o čia.
 • Badas
  Badas 
    2020.02.18, 00:27, rašė:
  Taip, naktinio miesto fotografijos - privalumas. Na bet pasnekekim atvirai: na padarysi 20 naktiniu nuotrauku, uzdesi pliusa ir uzteks tam kartui zaidimu. Tai labai nisinis zanras. Retkarciais pasitaiko 0.1% unikaliu talentu, bet paziurekime i srauta, kiek ten elniu, kiek naktiniu upiu ir kiek ND sublurintu kriokliu. Yra, bet labai nedaug. Vienetai.
  Nesupraskite manes klaidingai, as ne pries technikos naujoves. As tik sakau, kad sitos naujoves beveik niekas neisnaudos.
 • Spikas
  Spikas 
    2020.02.18, 12:29, rašė:
  Pvz fejerverkams tinka :) Daugelį pradinukų suvilios šitos galimybės. Juk nereikia stovo, nereikia ND. Taip, tokia fotografija yra siaurokam ratui žmonių, bet ji naudinga bus. Tarp kitko, Olympus turi live composit mode, kas tinka piešiant šviesa. Siaura niša, bet... labai naudinga.
 • minmac
  minmac 
    2020.02.18, 00:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Badai, ne taip perskaitei ;)
  Rašiau ne "žmones" o "žmonės" (fotografai) fotografuoja elnius ir kitus gyvūnus.
  Kadangi mūsų miškuose pastovus šviesos trūkumas, tai ilgesni išlaikymai gali labai gerai gelbėti situacijoje. Su sąlyga jog tuo metu gyviai nejuda ir suklūsta. O taip būna kai kažką aplinkoje įtaria.
 • Badas
  Badas 
    2020.02.18, 00:48, rašė:
  Tada taip, elniams tinkamas :). Esi vienas is tu 0.1% :)
 • 6x9
  6x9 
    2020.02.18, 00:19, rašė:
  Fotiką stabilizuosi, o kas elnią stabilizuos? :)
 • minmac
  minmac 
    2020.02.18, 00:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Kartais gyvūnai labai gerai stabilizuojasi. Kai nėra išgąsdintas, bet suklusęs. Gali ilgai kaip įbestas stovėti. Tikrai įmanoma ir ilgiau nei sekundės išlaikymu nufotografuoti.
  Pats esu turėjęs akistatą su briedžiu. Manęs neidentifikavo, bet įtariai pražiūrėjo mano pusėn kokį 20 min. Va ir pleškink sau ilgais išlaikymais.
 • bronislovas
 • bronislovas
  bronislovas 
    2020.02.17, 23:44, rašė:
  Kaip ir norėčiau atsinaujint (nors Em5 labiau norėjau, kol neišėjo), bet 4k 60 neturėt tai žiauru.....Dėl kainos manau bus kaip su Em5, startavo su 1,5k, o dabar jau 1,2k kas realiai telefono kaina
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.02.17, 23:54, vertino: Gerai, , rašė:
  E-M5 III startavo su 1200 ir dabar tiek tebekainuoja. Tik Amerikoje nuo 1200 nukrito iki 1000. Brangu ir korpusas silpnokas.
 • Bilberry
  Bilberry 
    2020.02.18, 22:05, rašė:
  Panašu, kad Olympus taip skubėjo į CP+2020, kad "nespėjo" įdėti naują jutiklį, matyt nusprendė, kad vartotojams užteks ir 2016 metų modelio :) Labai gaila, nes E-M1 serija visuomet pasižymėdavo nuosekliai tobulesniu jutikliu, kurį vėliau perimdavo žemesnės klasės kameros. Nuviliantis sprendimas, ypač turint omenyje, jog būtent dėl jutiklių visa sistema sulaukia daugiausiai kritikos. Šiaip ar taip, čia gi "ale" flagmanas už didelę kainą, tad autofokuso patobulinimai, kokie bebūtų, naujas procesorius, senstelėjusio jutiklio nelabai gali kompensuoti.  
  Naujos funkcijos – Handheld HiRes, Live ND, Starry Sky AF, manau, labiau aktualios entuziastui, hobistui, mėgėjui, įdomu tik, kiek iš jų ryšis pirkti šią kamerą.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.02.18, 22:26, vertino: Gerai, , rašė:
  Greičiausiai nėra rinkoje naujo jutiklio, todėl ir neįdėjo. Net jeigu tas jutiklis naujas, daugelis vis tiek laikys senu, nes dažnas naujumą sieja su pikselių skaičiaus didinimu. Vis dėlto yra naujų dalykų: stabilizatorius, procesorius, užraktas, mygtukai. Galėjo tik EVF pagerinti.
 • Icagel
  Icagel 
    2020.02.19, 19:55, rašė:
  Na jaučiu, kad su jutikliais jau nėra taip paprasta. 20mpx yra tas pats tankumas, kaip 80mpx ant FF ar kaip Canon m6 mk II 32 mpx. O tai jau yra labai daug. Tai nebent tik dėl geresnio DR, kuris ir šiaip nėra blogas.
 • Bilberry
  Bilberry 
    2020.02.20, 00:20, rašė:
  20mpx ant tokio dydžio matricos per akis, gal net daugoka. Ir pati Em-1 mk II matrica tikrai nėra bloga, ji gal net geresnė už visos eilės APS-C modelių, kaip antai 200D, 77D, EOS M100, M5 ar A5000. Bet ten, aišku, visiškai kita kainos kategorija. Čia gi daiktas už nemažai pinigų su pretenzijom į profesionalų naudojimą, tai natūralu būtų tikėtis vaizdo kokybės nuoseklaus progreso ir per jutiklio patobulinimą, o ne vien tik per tobulesnius triukšmo šalinimo algoritmus ar spartesnį procesorių.
 • marckus
  marckus 
    2020.02.19, 20:12, rašė:
  Yra žmonių kuriems dėl amžiaus labai virpa rankos ir vien dėl to negali naudoti profesionalaus fotoaparato nebent muiline su stabilizavimu, kuriu nuotraukos nėra kokybiškos. Šis fotoaparatas būtu tikras išsigelbėjimas virpančiom rankom.
 • kavolis
  kavolis 
    2020.02.20, 18:54, rašė:
  galėtų būti reklaminis šūkis: "Jūsų drebančioms rankoms!"

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.