Paroda „Filadelfijos gatvės: 1970–1985“
2016.10.16  Naujienos:  Lietuvojeparodos  1
 
Graham Shirley Temple 26.11x20.32  

Lietuvos fotomenininkų sąjunga kartu su „The Print Center“ (Filadelfija, Pensilvanija, JAV) maloniai kviečia į parodos „Filadelfijos gatvės: 1970–1985 / Streets of Philadelphia: 1970–1985” atidarymą „Prospekto galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius) spalio 18 d. (antradienį) 17.30 val.





Atidaryme dalyvaus Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narė Eglė Deltuvaitė ir Patarėja viešiesiems ryšiams JAV ambasadoje Vilniuje Heather E.Steil.

Šis renginys yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir „The Print Center“ keitimosi parodomis projekto dalis. Gruodžio mėnesį fotografijos paroda „Kasdienybė“ bus eksponuojama „The Print Center“ galerijoje Filadelfijoje. Anot Eglės Deltuvaitės, visada smagu pristatyti projektus, kurie gimsta iš ilgamečio ir nuoseklaus bendradarbiavimo. 2013 m. Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai užsimezgusi draugystė su 100 metų sukaktį švenčiančia Filadelfijos organizacija „The Print Center“ suteikė galimybę Lietuvai ir JAV keistis parodomis, gražiausių knygų kolekcijomis, o vietos bendruomenėms papasakoti apie savo fotografijos istoriją. Tikimasi, kad šios tikros partnerystės rezultatais džiaugsis ir parodos žiūrovai Vilniuje, o vėliau ir kitų Lietuvos miestų fotografijos gerbėjai.

Parodą bus galima apžiūrėti iki lapkričio mėn. 12 d.

Tinney Homeless Man  
„Filadelfijos gatvės: 1970–1985 / Streets of Philadelphia: 1970–1985“ tai gatvės fotografijos apžvalga, sukurta kritiniu miesto šiuolaikinės tapatybės formavimosi metu. „The Print Center“ kuratoriaus Johno Capertono kuruojama paroda atspindi laikotarpį, kuris prasidėjo džiaugsmingu pasirengimu Jungtinių Amerikos Valstijų 200-osioms metinėms 1976 metais ir baigėsi tragišku MOVE buveinės sprogdinimu. Nuolat atsinaujindama Filadelfija ir jos kuriamas įspūdis dramatiškai keičiasi – dabar ji nebe tokia atšiauri ir pavojinga. Paroda suteikia galimybę pažvelgti į miestą visiškai kitokiu laikotarpiu nei šiandieninis. Apie penkiasdešimt fotografijų, įtrauktų į parodą, sudėlioja įvairialypį ir sudėtingą miesto portretą. Tai penkiolikos žymiausių ir labiausiai nusipelniusių fotografų darbai, trisdešimt metų viešai nerodyti.

Nors nuo pat jos išradimo fotografija buvo naudojama gatvės gyvenimui dokumentuoti,1970-aisiais  gatvės fotografija išplėtė savo ribas ir buvo pradėta pripažinti kaip savarankiškas fotografijos žanras, jungiantis daugybę talentingų fotografų. Per šį dešimtmetį daugelis fotografų koncentravosi į pažįstamas, kasdieniškas detales gatvėje ir įprastas, neypatingas vietas. 1970-ieji taip pat buvo pirmasis dešimtmetis, kai spalvota fotografija sulaukė dėmesio kaip lygiavertė meno raiška. Tuo metu domėjimasis Amerikos gatvės fotografija išgyveno atgimimą. Šių darbų estetika ir toliau stipriai veikia šiuolaikinę meninę fotografiją ir smelkiasi į reklamos vaizdus.

Daugelis parodos fotografijų atspindi Filadelfiją kaip atšiaurią, svetimą ir pavojingą vietą. Daug fotografijų fiksuoja ypatingas Filadelfijos tradicijas ir aplinkybes. Dalis autorių fotografuoja triukšmingą Filadelfijos energiją. Kai kuriuose darbuose jaučiama ironija ir satyra, pavyzdžiui, Davido Grahamo nuotaikingose švenčių dalyvių humoreskose.

Ranck Horse  
Apie THE PRINT CENTER: Jau daugiau kaip šimtmetį „The Print Center“ skatina fotografijos ir spaudos augimą bei jų suvokimą kaip gyvybinių šiuolaikinio meno reiškinių, organizuodama parodas, leidybą ir edukacines programas. Galerijai puikiai sekasi tarptautiniu ir vietiniu mastu. Nemokama, atvira lankytojams, ši galerija, keisdama ekspozicijas, nuolat pristato pačius ryškiausius vietinius, nacionalinius ir tarptautinius šiuolaikinius menininkus. „The Print Center“ taip pat vykdo vieną seniausių konkursų JAV, skirtų šiuolaikiniam menui.

Apie kuratorių: Johnas Capertonas nuo 2007 metų kuravo daugiau nei 40 galerijos „The Print Center“ parodų. Naujausi jo sudaryti leidiniai yra „Emma Wilcox: Where it Falls“, „Edna Andrade: Color Motion“ ir „Demetrius Oliver: Canicular“. Jis taip pat buvo kuratorių komandoje, rengusioje tarptautinį šiuolaikinio meno festivalį „Philagrafika 2010: The Graphic Unconscious“. Johnas Capertonas yra baigęs meno istorijos bakalauro studijas Čikagos universitete.

Šis projektas yra iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

--

Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Lithuanian Photographers Association

lietuvos.fotografija@gmail.com, www.photography.lt

Komentarai
Turinys
  • Albertas K.
    Albertas K. 
      2016.10.20, 10:41, rašė:
    o gal ir efotui reikėtų pamėginti padaryti metų geriausių (daugiausiai balų surinkusių) darbų parodą Žinoma, viskas atsiremia į tuos prakeiktus pinigus....gyvatė balinė.
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti