Parodos Vilniuje
2021.09.01  Naujienos:  parodos Rašyti komentarą
 
Vytenio Jankūno fotografijų ir video paroda.  
Įdomios parodos veikia Vilniuje:
Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) iki rugsėjo 4 d. veikia Vytenio Jankūno fotografijų ir video paroda.
Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) iki rugsėjo 18 d. veikia Juozo Kazlausko (1941–2002) fotografijų paroda „Baltoji tyla“.

Prospekto fotografijos galerijoje – naujausi Vytenio Jankūno projektai

Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) rugpjūčio 11 – rugsėjo 4 d. veiks Vytenio Jankūno fotografijų ir video paroda. Tai jau aštunta asmeninė autoriaus paroda Vilniuje. Menininkas šioje parodoje eksponuoja du savo naujausius projektus: „Naktinės būtybės” ir „Pašok su manimi“ („Nocturnal Creatures“ ir „Dance With Me“).

Fotografijų ciklas „Naktinės būtybės“ pasakoja apie didelio miesto nakties gyvenimą. Žmonės linksminasi, lankosi renginiuose arba tiesiog užsiėmę savo reikalais. „Aš tiesiog norėjau papasakoti savo paties istoriją, kuri atsispindi mano nuotraukų personažuose“ – sako Vytenis. Nuotraukos nėra studijinės, bet tiesiog gatvių fotografija, tačiau menininkas redagavo jas savo metodais: ištrindamas fonus ir tik palikdamas svarbias pasakojimo detales. Žmonės Vytenio nuotraukose pavirto į miestiečius be miesto. Jie, kaip aktoriai teatro scenoje, vaidina savo istorijas apie naktinį Niujorką.

Nuotraukų video „Pašok su manimi“ yra menininko pasakojimas apie klajones po epidemijos apimtą Niujorko miestą. Vyteniui tai buvo tuo pačiu metu baugi ir pakili patirtis. Jis pamatė savo miestą, kaip dar niekada nebuvo matęs. Pasakojimas susideda iš keturių dalių. Pirma – „Žmonės paliko Manheteną“ pasakoja apie absoliučiai ištuštėjusį miestą. Antra – „Nevilties valandos“ yra apie žmonių sunkumus epidemijos pradžioje. Trečia - „Prabangaus apsipirkimo galas“ yra pasakojimas apie tuščias ir apleistas aukštosios mados parduotuves Soho ir Madison aveniu. Ketvirta – „Laikas buvo dabar“ pasakoja apie socialinius neramumus, įvykusius po G. Floydo nužudymo, miesto rajonų transformaciją, pirmuosius pasilinksminimus ir lėtą miesto gyvenimo sugrįžimą į senas vėžes.

Vytenis Jankūnas yra lietuvių kilmės Amerikos menininkas, savo paskutiniuose darbuose naudojantis fotografiją, kaip pagrindinį įrankį įgyvendinant meninius projektus: foto ir video instaliacijas, knygas ir fotografijos parodas. Jis studijavo Lietuvos valstybiniame dailės institute (Vilniaus dailes akademija) ir turi skulptūros ir pedagogikos magistro laipsnį. Vytenis Jankūnas dalyvavo daugelyje grupinių parodų ir surengė asmenines parodas JAV, Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Pažymėtinos yra dvi asmeninės parodos Vilniaus Šiuolaikinio meno centre ir dvi Niujorko mieste. Jis laimėjo pirmą vietą 2020 metų IPA - int'l photography awards savo išleistų knygų kategorijoje ir yra laimėjęs Niujorko meno fondo (NYFA) stipendiją. Taip pat šiais metais jis buvo Sony World Photography Awards finalininkas gatvės fotografijos ir architektūros kategorijose. Vytenis Jankūnas gyvena ir dirba Niujorko mieste.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vytenio Jankūno fotografijų ir video paroda.  
Vytenio Jankūno fotografijų ir video paroda.Juozo Kazlausko personalinė paroda „Baltoji tyla“ Vilniaus fotografijos galerijoje


Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) rugpjūčio 18 – rugsėjo 18 d. veikia Juozo Kazlausko (1941–2002) fotografijų paroda „Baltoji tyla“.

Juozas Kazlauskas fotografijos meno gerbėjams puikiai pažįstamas kaip nuoseklus ir aktyvus svarbių gyvenimo įvykių dokumentuotojas, nenuilstantis keliautojas bei humanistinės fotografijos atstovas. Anot Agnės Narušytės, J. Kazlauskas buvo, regis, visur: mitinguose, Sąjūdžio susirinkimuose, prie televizijos bokšto, prie Parlamento, Medininkuose, karo pradžioje Čečėnijoje, Černobylio zonoje... Kazlauską, rodos, traukė būti ten, kur dauguma žmonių bijotų atsidurti... Ir visose tose sudėtingose situacijose J. Kazlauskui būdingas humaniškas žvilgsnis į aplinką, tikėjimas visuotinėmis žmogiškomis vertybėmis, kartu objektyvus reportažinis stilius.

Tačiau parodoje „Baltoji tyla“ siekiama atskleisti ir kiek kitokį žinomo fotografo braižą – estetiškai artikuliuotą ir šviesos piešinio suformuotą vibruojantį fotografinį kasdienybės scenovaizdį. Kur bebūtų, Vilniuje ar šalia poliarinio rato, fotografas visada akylai stebėjo minimalius šviesos judesius vandens paviršiuje, dangaus neaprėpiamame plote; erdvę transformuojančius atspindžius ar atmosferos iškreipiamus gamtovaizdžius. Spausdindamas darbus J. Kazlauskas taip pat nevengė eksperimentuoti, keisdamas ant fotolakšto nugulančios šviesos intensyvumą, tol, kol pasiekdavo reikiamą rezultatą. Todėl šioje parodoje žinomi fotografo ciklai rodomi tik fragmentiškai, nesiekiant nuoseklaus naratyvinio išdėstymo, bet akcentuojami menininko plastiniai pasirinkimai.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Vilniaus fotografijos galerijos darbo laikas:
II-V 12.00-18.00, VI 12.00-16.00

Juozo Kazlausko personalinė paroda „Baltoji tyla“ Vilniaus fotografijos galerijoje  
Juozo Kazlausko personalinė paroda „Baltoji tyla“ Vilniaus fotografijos galerijoje

Juozo Kazlausko personalinė paroda „Baltoji tyla“ Vilniaus fotografijos galerijoje  
Juozo Kazlausko personalinė paroda „Baltoji tyla“ Vilniaus fotografijos galerijoje  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Įspaudas PIGIAU

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti