Picasa 3 nuotraukų tvarkymui
2008.12.06  Naujienos:  programos korekcijaiprogramos peržiūrai  25
 
Picasa 3  
Su kuo peržiūrinėti, tvarkyti savo nuotraukas, kur jas talpinti? Jei reikia visko viename Google siūlo programą Picasa.  Tai paprasta, pakankamai gabi programa turinti keistoką bet greitai perprantamą valdymą. Ja galima patogiai peržiūrinėti savo nuotraukas, jas rūšiuoti, koreguoti ir net talpinti į Google Web Albums tinklapį.
Nesenai išleistoje 3 šios programos versijoje atsirado retušavimo įrankis, galimybė redaguoti filmukus ir kitos funkcijos. Picasa yra lituanizuota, bet tik senesnė 2.7 versija.
Atsisiųsti anglišką Picasa 3 galima čia. (Windows, Linux, o Mac žadamas už kelių mėnesių).


Integracija su eFoto

Galite instaliuoti eFoto Mygtuką. Jį paspaudus jūsų pažymėtos nuotraukos siunčiamos į eFoto! Nereikia rūpintis nuotraukų mažinimu, failų formatais, saugojimais etc. Daugiau jokių vargų ;) Instaliuoti eFoto mygtuką į Picasa.

Picasa  
Beje, veikia ir geografinis žymėjimas - įdedama nuotrauka pažymima žemėlapyje jei buvo pažymėta Picasa žemėlapyje.
Greičiausiai bus ir kitų patobulinimų.


Naudojimosi ypatybės

 • Vienu siuntimu įdedama tik 1 nuotrauka ar serija (iki 20 nuotraukų)
 • Jei pasirinkta daugiau nuotraukų, įspėjama ir paimamos tik pirmos 20.
 • Nesvarbu kokių formatų ar dydžio failus norite siųsti į efoto - jie automatiškai konvertuojami į JPG. Iki 1000 taškų mažinami visi didesni paveiksliukai. Taip pat mažinami didesni nei 300KB failai. Tad neviršykite šių apribojimų jei norite įdėti nuotrauką be pakeitimų.
 • Į eFoto nuotraukos įdedamos ta tvarka kuria jas surikiavote Picasa programoje.
 • Nereikalingą serijos nuotrauką  galite ištrinti eFoto nuotraukos įdėjimo puslapyje serijos nuotrauką pažymėję 'Ištrinti'.


Komentarai
Turinys
 • phomo
  phomo 
    2008.12.06, 15:44, rašė:
  Skeptiškai žiūriu aš į google produktus. Google greitu metu pavirs į RRT (Ryšių reguliavimo tarnybą). Google žino viską, viską apie tave, mane ir kitus. Dabar google žinos ir kaip tu atrodai.
     Baisu yra tai, kad google turi dar vieną produktą kuris ne vienam man neduoda ramybės. Tai yra "Google documents" kuri pati susikelia į savo serverį tavo įmonei atsiutas saskaitas faktūras, buchalterinius dokumentus, galų gale tavo banko ataskaitas.. Klausimas - Ar žmogus dar gali gyventi privačiai? Ar yra pasirinkimo laisvė? Žinoma niekas ir neverčia naudoti google, bet tai yra patogu, paprasta, ir traukia kiekvieno mūsų akis, visokiais "gigabaitais", dabar jau ir temomis gmail pašte". Sunku atsilaikyti.
 • PixelOnMars
  PixelOnMars 
    2008.12.06, 15:52, rašė:
  Shiver rašė:
  Klausimas - Ar žmogus dar gali gyventi privačiai? Ar yra pasirinkimo laisvė?


  pasvajok :) visi kartu pasvajokim :))
  pries kazkiek laiko as buvau labai paranoiskas ir kiek imanoma stengiausi slepti save nete. atsibodo. o tiksliau, pagalvojau, jog nesvariu darbeliu nedarau, kad tureciau slapstytis, o kam labai reikes, tas mane ir taip susiras. o be to, ziurint pasauliniu mastu, kam as, kazkoks fotografelis is provincijos, toks labai jau idomus, m? :)) beabejo, tai nereiskia, jog viesai rasau savo asmens koda ar bet kur skelbiu savo varda ir pavarde, bet bukim atviri patys sau: jau niekur nepasislepsi. net norint gauti elementaria nuolaidu kortele, butinai reikia uzpildyti anketa, kur turi parasyti savo varda, pavarde, metus ir t.t. Man asmeniskai tai nepatinka, bet taip yra. vienintelis dalykas, kur dar niekaip saves neperlauziu - internetine bankininkyste. nepasitikiu tuo tipo saugumu ir taskas. geriau jau nueisiu i banka, pabendrausiu su banko darbuotoja, sumokesiu uz kiekviena mokejima po 3 Lt, bet bent jau busiu garantuotas, kad pinigeliai nuejo ten, kur reikia ir niekas pasalinis po mano saskaitas nesiknaisioja :))

  Off topic'as biski... :))
 • eKG
  eKG 
    2008.12.06, 17:11, rašė:
  Truputį pasidomėk apie tą google. Pastaruoju metu labai daug visokių tarnybų, asociacijų ir t.t. google tampo po visokius teismus už žmogaus teisių pažeidimus, reklaminių kampanijų nelygybes, autorinių teisių pažeidimus (pvz., knygų autorių), todėl google jau ir taip stipriai suvystyta, o tendencija tokia, kad toliau google turės dar labiau taikytis prie įvairių šalių įstatymų, nes anksčiau ar vėliau šią korporaciją tiesiog užknis praleaimėti teismus ir dalinti pinigus ieškovams.
  Dabar aš nedarau jokių verslų ir nebendrauju su jokiom mafijom, todėl naudojuos gmail, nes lyginant su yahoo, gawab arba hotmail veikia tikrai geriau ir laiškus visada pristato.
  O dėl picasa3 - pats seniai naudojuos. Labai patogi programa, bet galėtų turėti bent kiek profesionalesnių įrankių.

  Gal nereikėtų taip smerkti google. Geriau pažiūrėkit į tą pačią Maximą, į kurią visi tai veržias ir naiviai tiki, kad ten pigu. O tuo pačiu maitinam LEO LT. Tai čia tik vienas pavyzdys. Yra ir dar įdomesnių variantų Lietuvoj. Google bent neturi tokios svarbios įtakos ekonomikai.
 • Domast
  Domast 
    2008.12.07, 15:53, rašė:
  turiu tave nudžiuginti! Paranoja išgydoma! :)
  Viskas ką tu paminėjai yra tik prielaidos ir įmanomos tik teoriškai :)
 • tommix
  tommix 
    2009.02.02, 03:56, rašė:
  Sory tevuk - nusisneki. Nustokit gyventi pasaku saly..Viska syra kitaip - visi gigantai troksta VALDYTI ZMONES, JU pasirinkima.. VISI..
  Google seka ne tik kur narsai ko ieskai, bet taipogi bendradarbiauja su USA federalais ir kitom institucijom - o USA vyriausybe yra BLOGIAU uz rusu!
 • mindeh (išsitrynęs)    2008.12.11, 20:03, rašė:
  ziurint is teigiamos puses (su prielaida jei neturi ko slepti)

  tarkime pavogs jusu kompiuteri ar del kazhkokios nelaimes prarasite duomenis - galop pasigooglinsit ir rasit visas savo banko saskaitas, nuotraukas ir kitas svarbias shmutkes :)
 • holalulu
  holalulu 
    2008.12.06, 15:43, rašė:
  kazkada irgi apie ta pati pagalvoju, bet poto  susipratau, ot tai ne px, vistiek ne koks izimybe, niekam mano gyvenimas neidomus, nors google biski anuom pasidomes :)
 • phomo
  phomo 
    2008.12.06, 15:47, rašė:
  Pritariu. Tik va kai pradedi mastyti, tai ir susirūpini savo privatumu :) Esi ramus kol nieko nenutiko...
  O apie Picasa galiu pasakyti tik tiek. Ji yra patraukli, lengvai naudojma, turi nemažas galimybes talpinimui. Jei produktas lengvai suprantamas, jis tampa populiarus ne tik jaunimo tarpe, kuris ir taip viską labai greitai isisavina.
 • Nelaimė atsisveikino.
  Nelaimė atsisveikino. 
    2008.12.06, 15:52, rašė:
  gera ta Picasa! kai ps ne draugas :))))
 • Axas
  Axas 
    2008.12.07, 00:31, rašė:
  Kai sąžinė švari, tai ir Google nebaisi...
 • rolandas22 (išsitrynęs)    2008.12.08, 16:26, rašė:
  sveiki gal zinai kas gerai dirba su photo shop turiu viena svarbia nuotrauka patvarkyti siek tiek del kainos sutarumem.
 • Axas
  Axas 
    2008.12.08, 16:30, rašė:
  Na aš tai tikrai su photshopu gerai nedirbu... o ar žinau kas... tai pasižvalgyk po fotosrautą ten gausybe fotoshopo meistrų..
 • rober2kas
  rober2kas 
    2008.12.07, 00:47, rašė:
  Nebukit juokingi su savo duomenu apsauga, kam jusu reikia. Va pvz as gyvenu Islandijoj, atsidarau interneto narsykle, ivedu zmogaus varda (gyvenancio islandijoje) ir zinau jo asmens koda, adresa, banko saskaita ir visus telefono numerius.Taip pat jo adresa parodo zemelapyje. Tai labai daznai pravercia ir palengvina gyvenima. O kam jau reikes jus apvogti ar ka kita tai ir be google butinai susiras. As picasa (kaip albuma) naudoju nuo pat pirmos versijos ir kol kas tai patogiausia ka galejau rasti, nuo nemokamu iki nezmoniskai brangiu programu. Ir kaip pasake Axas kai sazine svari..........
 • cruxman
  cruxman 
    2008.12.07, 23:00, rašė:
  sic
 • fotosvente
  fotosvente 
    2008.12.08, 09:29, rašė:
  valdymas labai paprastas, aiškiai viskas suprantama, plius dar naujų įdiegimų pačioje programoje ir tuom jau yra gerai. aišku privatumas čia jau klausimas nr. 2, bet jei neturi ką slėpti, tai ko tada jaudintis :) visuomet kiekvienas turi dėl ko drbėti :D
 • rolandas22 (išsitrynęs)    2008.12.08, 16:24, rašė:
  Gal kas nors zinote kas gerai dirba su photo shop turiu viena svarbia reikia patvarkyti nuotrauka del kainos susitarsime.
 • knopkyy
  knopkyy 
    2008.12.08, 19:52, rašė:
  naudoju Picasą. nors nėra daug kažkokių stebuklingų funkcijų, bet truputį paredaguoti nuotraukas užtenka ir to kas yra :))
 • TB
  TB 
    2008.12.09, 12:02, rašė:
  Išbandžiau, patiko photo vieweris. Greitai vaikšto per RAW formato nuotraukas. Jamam.
 • Daugvinas
  Daugvinas 
    2008.12.09, 18:48, rašė:
  "Reklamuoja konkurentą... Bet taip nėra. eFoto - tai fotoentuziastų bendruomenė. Čia kviečiam rodyti savo geriausia kūrybą. O talpinti daugybei kelioninių ar kasdienių nuotraukų, pripažinkim, yra ir patogesni įrankiai ;)"

  Nesupratau, apie ką čia?
 • holalulu
  holalulu 
    2008.12.10, 00:07, rašė:
  i gugla - draugams
  efoto - fotografams megejams

  nu konkurentas, guglas rimts knokurentas efoto.lt, nors ne... efoto rimtas konkurentas gugluj, ai suprasi cia :)
 • Svečias    2009.11.30, 23:20, rašė:
  Ziurekit. Gal imanoma rankiniu budu pasirinkti vietas is kuriu nuotraukos bus ikeliamos i picasa? Ne tik is My Computer ir My documents, bet pvz tik is vieno konkretaus folderio?
 • Svečias    2009.12.17, 21:42, rašė:
  tai ar kas nors gali matyti mano ft? kai as atsisiusiu sia prograzma?
  ir ar ji mokama?
 • Svečias    2010.01.03, 17:07, rašė:
  as turiu picasa3 bet nemoku uzfiksuoti ekrano, gal gali padet
  [ as pvz kazka dara darau ir panorau uzfiksuoti ta darbalauki ir ka man spausti kad uzsifiksuotu (isisaugotu) ?? ]
 • Svečias    2010.09.03, 20:27, rašė:
  o kur ten patobulint pacia nuotrauka spalvas pakeist panasiai?
 • Svečias    2011.07.28, 11:38, rašė:
  kur yra efektas kur viena daikta pavercia spalvota, o visa kita lieka nespalvota, tai ar galima pora daiktu padaryti spalvotu? man niekaip nepavyksta...

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti