Pigiausi komplektai tikriems profams
Fotoaparatų komplektų palyginimas  
Fotografas Terrance Lam nusipirko pilną pro technikos komplektą: Sony A7r III ir 9 G Master serijos objektyvus. Tai jam kainavo virš 20 tūkst. dolerių. Smalsaudamas jis palygino, kiek kainuotų analogiškas profesionalus Canon, Nikon, Pentax veidrodinių fotoaparatų komplektas ir Panasonic L (viso kadro 43mm jutiklis), Fujifilm (APS-C, 28mm)   ir Olympus/Panasonic (4/3, 22mm jutiklis) sisteminių fotoaparatų komplektai.
Lyginant JAV kainas, praktiškiausia pirkti Pentax veidrodinį komplektą ir Fujifilm sisteminį.

Komentarai
Turinys
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.03.16, 19:28, rašė:
  Reikėtų paminėti, kad kai kurios sistemos neturi 1,2f.. Pvz Nikon (ir sony), už kurį sumokėta daugiau nei už Canon nors nikon neturi 1,2f 50mm ir 85mm objektyvo.  

  Fuji ir Olympus greičiausiai neturi atitikmenų šiems išvardintiems objektyvams dėl to kaina ir ženkliai mažesnė. Priedo dėl crop faktoriaus matymo kampas visai kitas ir ryškumo zona platesnė prie tokių pat f reikšmių.
 • 6x9
  6x9 
    2019.03.16, 20:12, rašė:
  Nikon turi neautofokusinį 50/1.2, gal skaitosi...
 • eFoto redaktorius    2019.03.16, 23:38, rašė:
  Koks siaubas. Dabar negalėsiu užmigti galvodamas kokį VIRŠPELNĮ (kuris lietuvis sugalvojo šį ekonominį naujadarą? ;) UŽDIRBA  CaNikon jei jie savo techniką pardavinėja 50% brangiau už Pentax, kuris atrodo nėra blogesnis :)  Sony kainą gal galima pateisinti didelėmis investicijomis į naujienas.
 • Badas
  Badas 
    2019.03.17, 12:36, rašė:
  As nevartoju sito naujadaro bet daugmaz suvokiu jo gilumine prasme: tai pelnas, kuris virsija adekvacias ribas. Tik savoka "adekvatumas" kiekvienas supranta skirtingai, todel normalu kad kyla nesutarimu. Daug neissiplesdamas pasakysiu, kad tradicine kapitalistinio verslo nuostata "pelno maksimizavimas" as asmenisklai laikau neteisinga; manau kad verslas privalo buti dar ir socialiai rupestingas, todel kitu zmoniu kalbos apie pernelyg dideli pelna is esmes man suprantamos.
 • kavolis
  kavolis 
    2019.03.18, 08:21, rašė:
  Taip, skaudu, kai kitas turi daugiau, neadekvačiai pagal pastangas. Nepagalvojai, kad antras, kapitalistinio "viršpelnio" lazdos galas yra progresas (inovacijos, pvz.). Pašnekėjai komunizmo lozungais, bet istoriškai žiūrint, kiek bebandė diegti šią ant popieriaus gražią utopiją su "ligibe", viskas natūraliai baigiasi stagnacija ir visuomenės demotyvacija. Niekas nesidrasko bandydamas padaryti daugiau, nei kiti vien iš idėjos (nors, reikia pripažinti, yra toks procentas naudingų idiotų) - užtenka pažiūrėt į sovietinę praktiką, kur jei ir buvo kažkokios inovacijos, tai ten, kur valstybė skyrė milžiniškas lėšas ir suvarydavo didžiausius šalies protus - karinė pramonė, visa kita laikėsi ant vogtų vakarietiškų ("viršpelninės" kapitalistinės sistemos) patentų.
   
  Netgi tas pats Pentax žemas kainas sugeba palaikyti tik dėka to, kad jų marketingas faktiškai nulinis, garantinių centrų pasaulyje mažiau kelis kartus, nei bet kurio kito gamintojo, t.y. nėra tokio administracinio aparato, kokį turi išlaikyti canikon, bet Pentax vis tiek kažkaip išsilaiko, ir sprendžiant iš naujų produktų, nėra nuostolingas. Kaip kažkas taikliai pastebėjo, jei čia kas ir taiko "višpelninių" kainų strategiją, tai tik Leica, kuri vis tiek neišsilaikytų savarankiškai bet kelių entuziastų rėmėjų.
 • Badas
  Badas 
    2019.03.18, 20:16, rašė:
  Pelnas (ar virspelnis) gaunamas jau po to kai atskaityti investiciju kastai. As nieko pries investicijas.
  Nesu komuniskas, nei per kur. Gal labiau socialistas, bet ne tas tarybinis; sovietai sugadino visai nebloga termina, panasiai kaip Hitleris suterse svastika, bet socializmas ir svastika nekalti jog atsidure nieksu rankose.
  Manau kad dabartineje visuomeneje grynas socializmas yra nesamone, kaip ir grynas kapitalizmas. Isminties kelias eina kazkur per viduri.
 • kavolis
  kavolis 
    2019.03.18, 23:57, rašė:
  Sovietai nieko nesugadino, jie tik parodė, kaip sakai, kas yra grynas socializmas, tiksliau, bandė parodyt, beveik pavyko, bet praleido pora esminių momentų, aprašytų Markso ir Engelso, per daug koncentravosi tik į ekonominį aspektą ir į ideologijos palaikymo propagandą. Bet, kaip bebūtų keista, vakaruose pavyko tai, ką sovietai praleido ir tai suveiks kur kas efektyviau ilgalaikėje perspektyvoje, siekiant globalios komunizmo utopijos.

  Tfu, čia gi fotografijos forumas :))
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.03.17, 16:25, rašė:
  Tai tikrai nėra siaubingai aukšti pelnai lyginant su Pentax.. Reikia įvertinti kokioje pozicijoje šiandien yra Pentax, galbūt rytoj jie paskelbs bankrotą... po k-1 II nieko nebegirdėt ir tas pats k-1 II buvo tik mažas upgrade po pirmojo ir netgi pats pirmasis k-1 buvo ilgai ilgai lauktas ir panašu, kad paskutinis atodūsis iš šio gamintojo. Jeigu žiūrėtume iš inovacijų perspektyvos, ką realiai pentax per šiuos metus padarė? Apart naujo body, iš objektyvų praktiškai nieko naujo, tik seni patentai už brangiai, kelios Tamron objektyvų kopijos, su Pentax ženkliuku... Kai tuo tarpu tas pats Canon yra numeris vienas JAV pagal patentų skaičių, keista, kad kažkas dar kalba apie inovacijų stoką.  Niekos, šiemet turėtų pasirodyti 14-21mm 1,4f Manau tokio lygio objektyvas tikrai visus užčiaups kuriam laikui..  Kalbant apie viršpelnius, nieko nepadarysi, tokia rinka, pagal prognozes iki 2020 metų fotoaparatų rinka gali susitraukt net 50% :/

  Nieko nuostabaus, kad mažėjant pirkėjų skaičiui, kyla produktų kainos. Vat kas tikrai viršpelnius daro, tai Leica.. :) Nuo pat gamybos pradžios. 

  Kalbant apie tolimesnius reikalus, ana dieną varčiau Canonrumors ir aptikau gana įdomų komentarą apie Sony A diviziją ir jų ateitį, šį kartą iš ekonomisto perspektyvos. 
  Jeigu įdomu, linkai į komentarus 
  www.canonrumors.com/forum/index.php?threads/canon-inc-full-y...

  Paskaitykit ir tolimesnę diskusiją. Manau įdomu į viską pažiūrėti iš kitos perspektyvos, o ne iš influencerių sudarytos nuomonės.    
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2019.03.18, 12:59, rašė:
  Petax is doomed! :D Linai, geriausia technika yra ta, su kuria fotografuoji. Na, kiek ir kokių kamerų tau reikia? Kiek objektyvų? Pas mane du stalčiai, o va jau nieko kokį mėnesį ar du nenufotkinau.
  Pentax / Rikoh laikosi savo strategijos, kuri vartotojus kartais verčia pažiūrėti į fotografijos procesą kūrybiškai... Net labai :D
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.03.18, 18:44, rašė:
  Taip pritariu, belieka tik linksėti galvą, kadangi pas mane situacija identiška :DD
  Kai ten bebūtų k-1 vis dar išlieka vienu rimčiausių FF šiai dienai, jis siūlo tikrai daug galimybių lyginant su kitais.
 • 6x9
  6x9 
    2019.03.17, 17:13, rašė:
  Komentuoti “viršpelnius” tik pagal kainas nėra teisinga, nes visai nematome kaštų pusės. Ta pati Leika - kainos crazy, bet kompanija maža, R&D, finsuoti kaštai gali daug didesnį % sudaryti lyginant su Canikon, taigi bendras pelningumas gali būti labai mažas ar net nuostolingai gali dirbti (kas realiai ir buvo nemažai metų).
 • eFoto redaktorius    2019.03.17, 18:03, rašė:
  Pentax tikrai parduoda mažiau nei Canon ar Nikon. O kainos žymiai mažesnės. Ricoh tiek metų dirba nuostolingai? Kažin...
 • gsass
  gsass 
    2019.03.17, 18:52, rašė:
  Marketingas sudaro ne mažą dalį gaminių kainos. Jei Pentax investuotų į marketingą tiek kiek Canon ar Nikon tai irgi kainos būtų tokios pat.
 • 6x9
  6x9 
    2019.03.17, 20:37, rašė:
  Tikrai nealizavau jų pelno maržų :) Čia bendras pastebėjimas. Kainodaroje be savikainos yra dar daugybė faktorių. Ir taip, vienas iš jų - vartotojų "value perception", kas dažnai ir leidžia užsikelti kainas. Aš tik norėjau pasakyti, kad Nissan pelningumas gali būti (ir yra) geresnis, nei Aston Martin, nepaisant automobilių kainos. Žinoma, Canikon nėra "aston martin" fotoaparatų rinkoje, bet faktas, kad čia daug sudėtingesnis klausimas nei vien kainos. Gal vartotojui ir ne - jam naudos/kainos aspektas svarbiausia, bet kalbant apie "viršpelnius" čia jau daug daugiau dalykų įsijungia.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti