Populiariausia fototechnika
2024.01.08  Naujienos:  Canonsisteminiai fotoaparataiSony  16
 
Nuomojami objektyvai pagal jungtį. LensRentals  
Žinomi JAV fototechnikos nuomotojai LensRentals paskelbė 2023 metų statistiką: dažniausiai nuomoti Canon R5 ir Sony a7S III fotoaparatai ir objektyvai jiems. Jie kartu pasidalino net 60% rinkos.
Bet kaip sako sociologai ir politologai, reikia žiūrėt ne situaciją, o dinamiką. Ši rodo (foto), jog dominuoja Sony, ją sparčiai vejasi Canon. Sisteminiai FujiFilm ir Nikon Z smarkiai atsilieka, užima tik ~4% rinkos, nors auga greitai. Įdomu, jog profesionalai vis dar aktyviai naudoja (jungtys) Canon EF ir Nikon F veidrodinius, bet jų populiarumas greitai krenta.

Komentarai
Turinys
 • sadasukas
  sadasukas 
    2024.01.09, 12:25, rašė:
  Nuoma - labai specifinis rinkos segmentas. Įdomiau būtų pamatyti kamerų pardavimo duomenis. Kol kas randu tik iš Japonijos.
  pardavimai  
 • eFoto redaktorius    2024.01.09, 15:23, rašė:
  Nuoma - profesionalų segmentas.
  O perka visi, kas pinigų turi.
 • 6x9
  6x9 
    2024.01.09, 22:39, rašė:
  kas šiais laikais yra profesionalai? tas skirstymas seniai pasenęs. kai buvo studijos, agentūros etc. freelanceriai, vlogeriai, blogeriai, influenceriai ir kiti kurie dirba 16 darbų (įskaitant fotografavimą) - jie prefesionalai ar mėgėjai? ir perka ir nuomojasi visi.
 • Badas
  Badas 
    2024.01.09, 22:54, rašė:
  Skamba kaip kabinėjimasis prie žodžių. Šiame kontekste galima sakyti, kad profesionalas yra tas, kuris turi gebėjimų padaryti profesionalios kokybės foto (nepriklausomai nuo to, ar tai jo profesija, ar išvis gauna pinigus).
 • 6x9
  6x9 
    2024.01.09, 23:07, rašė:
  kabinėjimasis prie esmės. teiginys "nuoma - profesionalų segmentas" man nieko nepasako. čia gi pagal nuomos duomenis generalizuojama apie technikos populiarumą.
 • eFoto redaktorius    2024.01.10, 14:47, rašė:
  Profesionalas - tas kas uždirba iš fotografijos
  Sunkiai įsivaizduoju jog mėgėjas nuomosis kamerą ar objektyvą vaikų ar peizažų nuotraukoms. Aišku, ir tokie atvejai yra, bet visiška mažuma.
 • Badas
  Badas 
    2024.01.10, 17:04, rašė:
  No no nooooo. Esu mates šiknarankius, kurie uždirba iš fotografijos. Darbo kokybė - neatsiejama profesionalo apibrėžimo dalis.
 • eFoto redaktorius    2024.01.11, 07:21, rašė:
  užsakovas savo PINIGAIS parodo kas jam tinka. O ne ekspertai diskusijų forumuose ;)
  Mums šis žodis kažkodėl siejasi su kokybe. Kas ta kokybiška nuotrauka? Kas sprendžia? Meno komitetas?
  O reikia prisiminti, jog žodis kilęs iš PROFESSION - t.y. darbo. Užsiėmimo už kurį mokami pinigai. Rinka sureguliuoja.
 • Badas
  Badas 
    2024.01.11, 13:22, rašė:
  Užsakovas dažnai nieko neišmano (ir ne tik fotografijos srityje). "Neišmanėliui tinka" nelygu "profesionalumas".
   
  Techninės klaidos dažniausiai būna paprastos ir akivaizdžios, panašiai kaip kreiva namo siena; netechninės, bet dar nelabai meninės klaidos - kadravimo problemos, nuotraukų atrankos nebuvimas - irgi nereikalauja meno komiteto posėdžio, nors tam jau reikia daugiau patirties. Tik neišmanėliai ir šūdarankiai (tie, kurie patys sau genijai) galvoja, kad nuotraukų kokybės kriterijai neegzistuoja, kad yra tik skirtingi požiūriai, kad visi tie požiūriai vienodai geri, ir kad pradinuko požiūris yra toks pats vertingas, kaip ir docento požiūris. Nereikia meno komiteto, tiesiog užsiimk tuo 10000 valandų ir be komitetų pradėsi suprasti dalykus. 10k valandų principas (nesuabsoliutinant konkrečių skaičių) tinka daugeliui sričių, ne vien fotografijai.
   
  Nesvarbu iš kur kilo žodis profesija, po dviejų šimtų metų žodžiai dažnai įgauna kitus atspalvius. Rinka sureguliuoja kainą, bet ne profesionalumą.
   
  Nesu tikras ar verta tęsti diskusiją, mano nuomonė šiuo klausimu absoliučiai nepajudinama. Galiu parašyti daug žodžių aiškindamas savo poziciją, tik nežinau ar verta :). Net žiūrovai nebalsuoja, turbut niekam neįdomu :D
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2024.01.10, 00:49, rašė:
  Mano spėjimu, profesionalai perka tai, kas racionalu ir padeda uždirbti (neperka nieko, jei gerai uždirba ir su senu DSLR). Mėgėjai perka tai, ko jiems norisi (pagal piniginės storį), ką įperša marketingistai. Čia jau labiau veikia ne racionalumo, o pasitenkinimo faktorius, tikėjimas, kad brangesnis fotografuoja geriau ir pan. Todėl ir telefoną kai kas kasmet keičia nauju :)
 • sadasukas
  sadasukas 
    2024.01.13, 11:13, rašė:
  Mokančiam už vestuvių, festivalio ar kokio seminaro nuotraukas užsakovui visiškai nesvarbu, kokia kamera ir optika jos padarytos. O dešimtmečio senumo DSLR ir šiemet išleistais beveidrodinukais padarytos nuotraukos ne taip smarkiai skirsis ar visai nesiskirs, kad tai verstų atsinaujinti. Ypač kai užsakovas jas žiūri telefone ar planšetėje. Bet ir profesionalai atsinaujina ne tik tada, kai verčia būtinybė. Juos veikia toks pats marketingistų paskatintas smalsumas, kaip ir pažengusius mėgėjus. Nebent būtų jau visai perdegę, praradę aistrą fotografijai ir tiesiog mažiausiomis sąnaudomis uždirbinėtų pinigus, skaičiuodamas iki pensijos likusius metus.
 • andrius.s
  andrius.s 
    2024.01.13, 22:55, rašė:
  jei tinkamai fotografuoti tai užsakovas ne visada pamatys kokybės skirtumą tarp 10 metų senumo DSLR ir tarp šių dienų sisteminio. Čia kaip ir su senoviniu passatu davažiuosi iki pajūrio du kartus stojant tepaliuko dasipikt. Ką sakau, kad dirbant fotografu ne vien rezultatas galutinės foto svarbu, bet ir pati darbo kokybė ir procesas kaip tas galutinis rezultatas pasiekiamas. Pamenu senesnių veidrodinių laikus ir kaip sunku būdavo į akį pataikyt su f1,4 ir kiek prašovimų būdavo. Jei dirbi ir iš to uždirbi, tai ir įrangą pasikeiti į komfortabilesnę, kuri sutaupo laiko ir įdedamų pastangų kiekį
 • DomasStoras
  DomasStoras 
    2024.01.16, 00:14, rašė:
  Turiu 2012 veidrodini ir 2022 sistemini . Galva guldau ,kad skirtumo nebus ir 99.9% profu neatskirs su kokia kamera tai daryta. ;)
 • andrius.s
  andrius.s 
    2024.01.17, 02:25, rašė:
  Aišku skirtumas galutiniame rezultate nebus ženklus ir tikrai neatskiriamas. Čia labiau kiti aspektai begapixelių kiekis, DR ir pan. Žinau kas su pentaxu priešistoriniu k20 portretus gerus daro ir manual fokuso objektyvais. Kitas minusas pas sisteminį, kad bokeh šiek tiek mažesnis, nei su veidrodiniu. Bet įvertinus darbo našumą ir tikslumą prie veidrodžio negrįžčiau, kai yra sisteminiai
 • sadasukas
  sadasukas 
    2024.01.18, 13:04, rašė:
  "Kitas minusas pas sisteminį, kad bokeh šiek tiek mažesnis, nei su veidrodiniu", - o čia dabar kas per mokslo atradimas? Nuo kada bokeh priklauso nuo veidrodžio buvimo ar nebuvimo, o ne optikos savybių ir matricos dydžio?
 • andrius.s
  andrius.s 
    2024.01.20, 21:20, rašė:
  jei naudojamas electronic shutter, tai bokeh siek tiek mazesnis, buvo testas youtube, jei rasiu pasidalinsiu

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti