Prieš 125 metus ...
2013.10.09  Naujienos:  senoji fotografijaPasižvalgymai  20
 
Kodak No. 1 (Brownie)  

Kodak No. 1 („Brownie“, įvairios versijos) - tai tikrai reikšmingiausias fotoaparatas istorijoje. Jis fotografiją padarė pasiekiamą daugeliui žmonių. Iki šio fotoaparato fotografuoti galėjo tik profesionalai. O Kodak pasiūlė pirkti dėžutę su juostele ir tiesiog fotografuoti. Padarius 100 kadrų Kodak išryškindavo fotopopierių ir fotografui mėgėjui gražindavo apie 6 cm dydžio vaizdelius bei vėl fotografavimui paruoštą fotoaparatą.
Žiūrint 1888 metais darytas nuotraukas nesusilaikai nuo palyginimo su mobilografija (instagram) - tai beveik tas pats ... ;)Plačiau:
http://pastispresent.org/2010/curatorscorner/%E2%80%9Cwhat..
Nuotraukos: National Media Museum/Kodak Museum
http://www.nationalmediamuseum.org.uk/

Beach photographer  
Beach photographer

Boy paddling in the sea, about 1890  
Boy paddling in the sea, about 1890

Two men on the deck of a ship, about 1890  
Two men on the deck of a ship, about 1890

Woman reading, about 1890  
Woman reading, about 1890

Woman in a rowing boat, about 1890  
Woman in a rowing boat, about 1890

Woman at a market stall, about 1890  
Woman at a market stall, about 1890

Girl looking in a rock pool, about 1890  
Girl looking in a rock pool, about 1890

Two young girls, about 1890  
Two young girls, about 1890

Seated man reading a book, 1888  
Seated man reading a book, 1888

Hansom cab, 1888  
Hansom cab, 1888

Two children sitting on a settee, 1888  
Two children sitting on a settee, 1888


Komentarai
Turinys
 • Manvid
  Manvid 
    2013.10.09, 10:38, rašė:

  Taip, Tirliko skardinės dar reikėjo laukti 125 metus ;-)

 • Spikas
  Spikas 
    2013.10.09, 10:44, rašė:
  Na mobiliuko ir Brownie nuotraukos man tai visiškai nepanašios, jei atvirai, bet gal aš permažai matęs ką sukuria mobilkos?


  Šiaip tai labai įdomi istorija, daug kartų girdėta ir vis turi savo, kas užkabina ir priverčia pasvajot apie anuos laikus.
 • Badas
  Badas 
    2013.10.09, 11:08, rašė:
  Siuolaikinio ziurovo ispudziui daug reiksmes turi laikmetis: specifinis krastovaizdis, neiprasta apranga, na ir pats senumo faktas. Todel senovines nuotraukos subjektyviai atrodo ispudingesnes netgi tada, kai nei technine, nei menine prasme jose nieko gero nera.

  As manau, kad sios nuotraukos yra slamstas, isskyrus nebent penkta darba. Mintyse pakeiskit rubus i siuolaikinius, vietoj plytu sienos isivaizduokit modernu gelzbetona, uzdekit spalvas, nuimkit retro remeli ir gausit butent mobilografini suda.
 • 6x9
  6x9 
    2013.10.09, 14:32, rašė:
  nebuciau toks grieztas ir kategoriskas. turbut tos foto ir nepretenduoja i mena. tiesiog to meto "snapshots". o su laiku viskas igyja tam tikra verte, siuo atveju kaip tam tikro fotografijos laikmecio dienorastis/metrastis.
  priesingu atveju galima sakyti, kad 99% daiktu antikvariato parduotuvese yra slamstas (o gal ir visas 100%)
 • Badas
  Badas 
    2013.10.09, 14:36, rašė:
  Teisybe, seniems daiktams verte suteikia musu subjektyvus vertininimas. As tiesiog isreiskiau pritarima straipsnyje paminetai minciai, kad sios nuotraukos yra XIXa. "mobilografija".
 • baltavarna
  baltavarna 
    2013.10.11, 19:36, vertino: Gerai, , rašė:
  O aš galvojau, kad aš žiūriu į viską labai ciniškai. Tamsta tu pranokai mane :D
 • F.A.K
  F.A.K 
    2013.10.09, 20:20, rašė:
  pritariu...plokscias vaizdas nuo tu mobilku,o cia erdves pojutis...
 • amvy
  amvy 
    2013.10.09, 19:35, vertino: Gerai, , rašė:
  Na su Instagramu lygint gal ir nereiktų, o ir su mobilografija taipogi. Kiek suprantu, Instagramas savy apjungia dvi funkcijas. Viena jų- kūrybiniai filtrai, kita yra dalinimasis internete. Kūrybinių filtrų yra daug, sepija yra tik vienas jų. Gal galima surast ir apvalų rėmą, nežinau. Čia panašumas ir baigiasi IMHO. Jei lygint su mobilka, tai sensoriaus dydis yra nepalyginamai mažesnis nei Brownie, tai iš čia išplaukia skirtumai- vaizdo gylis, DOFas.
 • Badas
  Badas 
    2013.10.10, 10:44, rašė:
  Kurioj nuotraukoj radai ta DOF'a, vaizdo gyli?
 • Algeronz
  Algeronz 
    2013.10.10, 21:08, rašė:
  O man patinka Instagram, taip pat ir šios nuotraukos
 • Badas
  Badas 
    2013.10.14, 09:53, rašė:
  baltavarna rašė:
  O aš galvojau, kad aš žiūriu į viską labai ciniškai. Tamsta tu pranokai mane :D


  As ne ciniskai ziuriu, o objektyviai :). Netgi buvau parases, kas salygoja zmoniu subjektyvuma ir pasiuliau tai atmesti, zingsnis po zingsnio.
  Nesakau kad subjektyvumas blogai, bet manau kad rimtoje diskusijoje rimti zmones turetu pabandyti perzengti tai. Jeigu sugeba.
 • Antanas Kučinskas su savo IMHO
  Antanas Kučinskas su savo IMHO 
  nesiseka
    2013.10.19, 17:49, rašė:
  Paskutinis sakinys pripildytas paniekos ir cinizmo - nubraukia kas iki jo parašyta .
 • Badas
  Badas 
    2013.10.21, 10:40, rašė:
  Gal cinizmas, o gal ziauri tiesa?..
  Zmonems nepatinka tiesa, jiems labiau patinka pluduriuoti saldzioje subjektyvios saviapgaules juroje.
  Esu prie to priprates, ir i tokiu zmoniu reakcijas ziuriu ramiai.
 • Antanas Kučinskas su savo IMHO
  Antanas Kučinskas su savo IMHO 
  nesiseka
    2013.10.21, 11:11, rašė:
  Cit. ...Nesakau kad subjektyvumas blogai, bet manau kad rimtoje diskusijoje rimti zmones turetu pabandyti perzengti tai.
  Badai, pamėgink man paaiškinti kada ir kur prasideda subjektyvumas ir kur jis baigiasi . Ir pagal kokius kriterijus diskusijose subjektyvumas vieno turi paklusti kito subjektyvumui, kurį jis vadina objektvumu . Štai kur visa esmė . Tad padėk sau ir man tave suprasti .
 • Badas
  Badas 
    2013.10.21, 13:10, rašė:
  Objektyvumas visada prasideda nuo klausimo paciam sau: ar tai, ka as dabar galvoju (vertinu), is tiesu yra teisinga? Ar tai vienintelis vertinimas? Jeigu yra kitokiu vertinimu - kokie jie, ir kaip jie gaunami? Kaip keiciasi manoji subjektyvi nuomone, kai suzinau apie kitokias?
  Jeigu isigilinsim i pacias filosofijos gelmes - visa tai irgi dar negarantuoja absoliutaus objektyvumo; gal zmogiskai butybei toks is principo net nepasiekiamas, bet jeigu objektyvumu sutartinai vadinsime ivairiu subjektyvumu rinkini, suprantant ju kilmes, tai jau bus pakankamai didelis pasiekimas.
  Objektyvumas nera dar vienas subjektyvumo variantas (nors gyvenime turbut pasitaiko ir tokiu pseudoobjektyvumo variantu). Objektyvumas visada prasideda perzengiant savo asmenine nuomone. Objektyvumas neatmeta subjektyviu nuomoniu egzistavimo, o pripazista jas, taciau labai blaiviai ir negailestingai supranta tu subjektyvumu atsiradimo priezastis. Kitaip sakant, tai nera vien subjektyvumu visuma, bet ir ju priezasciu suvokimas.
  Griztant prie nuotrauku - as galiu suprasti tuos zmones, kuriems nuotraukos atrodo vertingos, galiu papasakoti kokie asmeniniai+visuomeniniai faktoriai sukele tokius vertinimus, kiekviena faktoriu taipogi galima atskirai isanalizuoti... Na cia didele tema.
 • Antanas Kučinskas su savo IMHO
  Antanas Kučinskas su savo IMHO 
  nesiseka
    2013.10.21, 14:11, rašė:
  kol mūsų neuždaro ... :)) pamėginkim tęsti ... man regis, kad ... - kiekvieno žmogaus pajauta, požiūris ir jo apibendrinimai jam pačiam visada yra objektyvūs . ir niekada kitaip . kitam žmogui tai visada subjektyvu .
  Mano objektyvios nuomonės kitimas dėl mane tenkinančių svetimų argumentų, man netampa mažiau objektyvi .
  Va dėl peržengimo, tai ne visada ji tampa objektyvesnė ... nes kaip taisyklė - visuomenė, - jos didžioji dalis, visuomet buvo ir bus ne ta, kuri sukuria objektyvumo esmę ...
  Ar tai ką aš dabar matau, galvoju vertinu yra iš tiesų teisinga ? ... kitos nuomonės mane veikia pagal situaciją, tačiau niekada nebūna grynai vienintelio teisingo požiūrio ne tik prielaida, netgi dar daugiau - vienintelė teisinga pagal tą, kuris turi jėgos statusą ...
  Imkim Darviną, Didijį sprogimą ... abu atvejai tėra hipotezės . Hipotezės iš tarpo daugelio kitų ... dar daugiau, - Darvinas pripažino, pasakė, kad viskas pradžią turi iš kūrėjo, kuris sukūrė keletą pradinių variantų ir tik vėliau atseit toks gauruotas padaras tapo homo erectus .. :)))
  Tad kaip sakei , jei sutars kas .. Tačiau tas susitarimas tėra jėgos demonstracija ... interesų demonstracija ir gyvnimas ... kas neturi nieko bendro su objektyvumu ...
  Man mieliausia paskutinė tavo komentaro dalis - tu gali .. va šito labiausiai ir reikia, kad galintys tai darytų ...
 • Badas
  Badas 
    2013.10.21, 15:02, rašė:
  Savo subjektyvia nuomone vadinti objektyvumu - tai viena is didziausiu zmonijos mastymo ydu, turinti milijona tragisku gyvenimisku iliustraciju, nuo krikscionisku kryziaus karu, iki JAV demokratijos eksporto politikos. Susidaro ironiska situacija, kad mes primityviomis vadim tas religijas, kurios teigia, kad ju kelias yra vienitelis teisingas, bet kasdieniniuose reikaluose elgiames lygiai taip pat. Ironiska ir tragiska. Beprotiska.

  Hipotezes nera susijusios su objektyvumu, tai truputi is kito pasaulio, nors turi viena bendra dalyka: kitos hipotezes (pozicijos) supratimas padeda visapusiskau suprasti nagrinejama tema. Tai nereiskia, kad reikia atsisakyti savo pozicijos, tai tik reiskia, kad labai svarbu matyti bendra vaizda, o ne vien tik ta, kuri matai savo akimis.
 • Antanas Kučinskas su savo IMHO
  Antanas Kučinskas su savo IMHO 
  nesiseka
    2013.10.21, 15:27, rašė:
  Pirmiausia į galvą atėjusi pavardė - Berija .. ir dar daug kitų, kurios darė pagal save įtaką (prievartinę) savo galimybių erdvėje .
  Palieku tavo šiandieninę nuostatą tau pačiam . keista, kad taip neatidžiai perskaitei . Ir taip drąstiškai interpretavai . tai jau sofizmas .. :))
  Tavo paminėtos iliustracijos tėra interesų realizacija, kuri nieko bendro neturi su mūsų aptariamu . Ir dar, kai religijų nedarai stabais, - esi teisus, nes krikščionybės atveju tarp krikščioniškos religijos ir Kristaus nebėra nieko bendro ar bent beveik nieko .... bet mes apie fotografiją, apie žmonių požiūrius, kurie jiems patiems objektyvūs .... tad, jei grįžti prie teksto, kuris sako - >> Nesakau kad subjektyvumas blogai, bet manau kad rimtoje diskusijoje rimti zmones turetu pabandyti perzengti tai. Jeigu sugeba. << taigi , jei sugeba . Kas tie rimti ir pagal kokius kriterijus ?
  Taigi visi pasaulio universitetai dėsto kaip vieną teisingą visa ko pradžią - Didijį sprogimą, nors tai yra didelė nesąmonė ir tiek . ir besidomintys tuo - tą gerai žino . Tačiau "rimti" žmonės sako, kad ši hipotezė yra pati pačiausia objektyvi "tiesa" .
 • Badas
  Badas 
    2013.10.21, 15:44, rašė:
  Visur yra vienas bendras principas - individualus atsakymas i klausima: "ar mano nuomone yra teisingiausia". Sis principas tinka ne tik religijoms, o absoliuciai viskam. Religijos (nesvarbu kokios) buvo tik pavyzdys, kuri suprantame. Per ta pavyzdi noriu iseiti i paprasta kasdienini gyvenima, kuriame to principo jau nebesuprantame. Tai ne sofizmas, o vienas is reiksmingiausiu zmonijos filosofiniu klausimu. Tiesa, nezinau ar cia yra tinkamiausia erdve tai nagrineti :)
 • Antanas Kučinskas su savo IMHO
  Antanas Kučinskas su savo IMHO 
  nesiseka
    2013.10.21, 15:47, rašė:
  Galima ir sustoti, nes ... Bet gi labai gerai, jei fotografija pakviečia mąstyti plačiau, nei ar gerai, kad kadras tapo kvadratiniu ?

Visą vasarį   fotobites.lt siūlo net  20% nuolaidą!

  Valentino diena - viena iš progų pasveikinti mylimuosius ;)
Nuolaida galioja daugumai gaminių...
Fotoknygos ir albumai Kalendoriai ir fotožurnalai
Atvirukai ir plakatai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Emocija. Tarp šviesos ir tamsos“
Tai džiaugsmas, pyktis, viltis, baimė, smalsumas, nuostaba, liūdesys, gėda, nerimas, geismas, pavydas, panika, euforija, godumas, puikybė ... Tai emocijų pasaulis, su kuriuo neišvengiamai susiduriame. Norime ar ne, bet gyvenimas mums ruošia staigmenas ir situacijas. Net gyvūnai rodo emocijas. Tema tuo ir įdomi, kad nežinia kokia iš visų emocijų laimės konkursą. Tai kaip tamsos ir šviesos kova. Konkursas vyks iki vasario 18 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

gatvės istorijos - trilogija "Maestro" Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.