Profesionalaus sisteminio Nikon belaukiant
2018.06.06  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai Rašyti komentarą
 
Nikon Noct  

Nikon bendruomenė laukia naujienų: atrodo, jog greitai Nikon pristatys naują sisteminių fotoaparatų liniją. Nikon jau turi sisteminius Nikon 1, bet jų jutiklis mažas, fotoaparatai netinkami rimtam darbui. O nauja serija, atrodo, turės didelį jutiklį ir viso kadro objektyvų jungtį.Štai prieš kelias savaites Nikon užregistravo naują prekės ženklą Noct.
O rimtesnių naujienų požymiu entuziastai laiko naujų objektyvų viso kadro sisteminiams fotoaparatams patentavimas -  bus ypač šviesūs 52mm f/0.9 ir 36mm f/1.2.

Sisteminių fotoaparatų pardavimai kyla, o veidrodinių - krenta. Profesionalių fotoaparatų rinką užvaldę Canon ir Nikon galvoja ką daryti.
Pasirinkimas tikrai nėra lengvas - sisteminiai fotoaparatai turi kitokią objektyvų konstrukciją ir objektyvų jungtį. Gamintojai negali faktiškai atsisakyti daugybės senųjų objektyvų ir išleisdami naujos koncepcijos fotoaparatus. Taip galėjo padaryti Sony palaidojęs savo veidrodinius fotoaparatus nes jų naudotojų nebuvo daug.
Vieni analitikai teigia kad CaNikon nieko nedarys, kiti tikisi naujienų.  Plačiau apie tai.
Naujas viso kadro fotoaparatas ir objektyvai reikalauja didžiulių investicijų. Ar jos atsipirks mažėjant susidomėjimu profesionalia fotografija, kai daugumai pakanka „iPhone“ vaizdelių iPhone ekranėlyje?

Gali būti, jog Nikon sisteminiai bus tikrai Noct (naktiniai) - nedideli, klasikinės išvaizdos, prabangūs sisteminiai fotoaparatai turintys puikius didelius jutiklius ir šviesius objektyvus. Peizažams, portretams ir gal net vestuvėms jie puikiai tiks, o veidrodiniai taip ir liks universaliais darbiniais arkliukais.
Tokios mano spelionės ir net viltys - reikšmingų naujienų norisi ne tik iš Fujifilm ir Sony ;)
eFoto redaktorius


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti