Protinga automatika tvarko nuotraukas
2021.05.03  Naujienos:  programos korekcijai  16
 
LT Luminar AI  

Profesionalai dažnai skundžiasi, kad nuotraukų koregavimas kur kas sunkesnis už fotografavimą. Jie vis dažniau šį darbą atiduoda kitam žmogui. Tokias tvarkymo paslaugas teikia ir atskiros įmonės, kaip shootdotedit.com.
Programinės įrangos kūrėjai nesnaudžia, siūlo protingus algoritmus padedančius fotografui koreguoti nuotraukas.

Dar toliau žengė Imagen AI  startuolis žadantis visiškai automatizuotą nuotraukų korekciją padarytą fotografo stiliumi. Tam "dirbtinį intelektą" reikia apmokyti davus bent 500 savo nuotraukų. Tokio robotizuoto pagalbininko sugebėjimai dar nėra puikūs, bet akivaizdu jog matome artimą ateitį - pigūs ir vidutinio kainų lygio fotografai savo darbą patikės vis geriau dirbančiam automatui.
Akivaizdu jog Adobe ir kiti gigantai taip pat netrukus pristatys tokias paslaugas. Beje, algoritmai apsimokys visokiausių nuotraukų redagavimo stilių ir greit net nebereikės siųsti šimtus savo nuotraukų - pakaks kelių (nebūtinai jūsų) vaizdelių ir prašymo "padaryk man va taip" ...
Dar įdomus perversmas atsitiko: minėtas startuolis visu darbuotojus samdo TIK nuotoliniam darbui.

Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2021.05.04, 14:04, rašė:
  Is vienos puses - veriasi ispudingos technines galimybės, iš kitos pusės, fotografija nuvertėja, nes tai tampa lengva ir visiems prieinama. Bet kitaip ir buti negali. Dabar kiekvienas gali paimti popieriaus lapa ir uzrasyti kelis zodzius, bet niekas negalvoja toks gebejimas yra vertingas (ir retai ji naudoja). O kadaise popierius buvo retas ir brangus, o rasyti mokejo tik nedaugelis. Dabar gali ir moka visi, bet mazai kam reikia. Itariu, kad sitie dirbtinio intelekto apdorojimai netaps labai populiarus, nes... mazai kam reikia :)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.05.04, 15:39, rašė:
  Viena vertus, sutinku, kita vertus, darbą meno kūriniu paverčia žmogus (priemonės tik padeda). Nors ateityje gal kalbėsime ir apie dirbtinio intelekto meną. Kas dėl pavyzdžio apie gebėjimą rašyti, tai mano darbo ir laisvalaikio patirtis rodo, kad šiais laikais žmonių, gebančių rišliai, nuosekliai ir be klaidų išreikšti raštu mintis, trūksta net ir rimtose institucijose, o paskaičius skaitytojų komentarus žiniasklaidos portaluose gali susidaryti įspūdis, kad aplink dauguma mažaraščių (arba kad būtent mažaraščiai daugiau linkę reikšti savo nuomonę, o raštingieji apskritai nerašo).
 • Badas
  Badas 
    2021.05.04, 16:40, rašė:
  Taip, dauguma nemoka sklandziai reiksti minciu, nemoka gerai fotografuoti, nemoka tukstancio kitu dalyku. As irgi nemoku to tukstancio (isskyrus koki tuzina). Del sito seniai nustojau rupintis.

  Manau kad meno kuriniai mazai kam rupi, kaip ir knygas mazai kas skaito, o jei skaito, tai popsa. Stai popso srityje dirbtinis intelektas turi perspektyvu, tiek fotografijoje, tiek literaturoje, tiek ...
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.05.04, 17:24, rašė:
  Badas rašė:
  Taip, dauguma nemoka sklandziai reiksti minciu, nemoka gerai fotografuoti, nemoka tukstancio kitu dalyku...

  Vadinasi, tiek rašyti, tiek fotografuoti mokančių žmonių poreikis išliks :)
 • Badas
  Badas 
    2021.05.04, 18:22, rašė:
  Nevisai. Popso poreikis bus, o mokanciu fotografuoti poreikio nebus :)
 • eFoto redaktorius    2021.05.04, 18:38, rašė:
  Vieni gebėjimai nyksta, atiduodami robotams, kiti atsiranda ir vystomi. Gal nieko blogo nebus ;)
  Bet kokiu atveju IT yra gerai mankština daugumos smegenis. Žmonės (jaunimas) tampa imlūs naujienoms, greitai mokosi.
  Svarbu kad neaptingtų ;)
 • Juksis
  Juksis 
    2021.05.05, 00:36, rašė:
  Kartą Googlės paieškoje įvedžiau "drugys". Googlė manęs paklausė "Do you mean drugs?"
  Tad supratau, kad dirbtinis intelektas - jėga!
 • Badas
  Badas 
    2021.05.05, 10:45, rašė:
  Buna ir klastingesniu variantu. As jau seniai su googlu tikrinu nelietuviu kalbos rasyba - icopypastinu visa fraze, ir jis istaiso gramatines klaidas. Labai patogu, pasiimi korektiska fraze atgal is googlo i dokumenta. Bet googlas kartais istaiso ir teisingus zodzius :D. Kelis kartus vos neprasprudo. O kiek prasprudo?... :)
 • eFoto redaktorius    2021.05.07, 17:30, rašė:
  TUPAS tas intelektas.
  Iki šiol daugumą vertimų į/iš LT eurus keičia į LITUS!
  Tai išduoda jog jis dirba statistiniu principu - tekstą kleičia į dažniausiai internete pasitaikančią frazę.
 • made not in china
  made not in china 
    2021.05.05, 08:47, rašė:
  Ar tai reiškia, kad ateity visos nuotraukos bus vienodos?
 • Badas
  Badas 
    2021.05.05, 10:37, rašė:
  Jokiu budu. Dargi priesingai: dirbtinis intelektas pasiulys daugiau variantu nei zmogaus fantazija isnesa.
 • made not in china
  made not in china 
    2021.05.05, 12:34, rašė:
  Naivu vadinti eilinius (na ok truputį sudėtingesnius nei eiliniai), algoritmus dirbtiniu intelektu. Čia iki intelekto kaip iki Marso.
 • Badas
  Badas 
    2021.05.05, 12:44, rašė:
  Dirbtinis intelektas buna keliu rusiu, grubiai snekant - strong ir weak. Strong varianto nera ir dar ilgai nebus, weak variantai jau seniai naudojami praktikoje (pvz mobiliuosiose telefonuose). Del situ ir kitu aspektu, man nelabai patinka savoka "dirbtinis intelektas", bet kartais ja vartoju prisitaikydamas prie kulturines aplinkos. Jeigu butu mano valia - saldzialiezuvius marketingistus pasodinciau i kalejima iki gyvos galvos, o kitiems liepciau sakyti "mokytis sugebantis algoritmas" :)
 • made not in china
  made not in china 
    2021.05.05, 13:17, rašė:
  Badas rašė:
  Jeigu butu mano valia - saldzialiezuvius marketingistus pasodinciau i kalejima iki gyvos galvos, o kitiems liepciau sakyti "mokytis sugebantis algoritmas" :)
  Negaliu nesutikti :)
 • Juris
  Juris 
    2021.05.05, 17:17, vertino: Gerai, , rašė:
  made not in china rašė:
  Negaliu nesutikti :)
   kas galėtų paneigti ...
 • bronislovas
  bronislovas 
    2021.05.05, 16:02, rašė:
  Neseniai bandžiau trukšmą šalinančias programas, jos veikė nereliai gerai ir galės atgaivinti daug mėgėjų senus foto archyvus. Taip pat mačiau, kaip puikiai, žemos rezoliucijos, video filmuką padarė į 8k ir net nuspalvino, tai ir seni analoginiai įrašai atgims. Skanavau labai senas pažeistas foto ir 30 eur įrankis (Affinity) jas sutvarkė tiesiog stumdant peliuką  Taip kad puikios naujienos!

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti