Roberto Patronaičio (RemezaR.P.) gamtos fotografija
RemezaR.P.: Kuoduotasis   Komentarai [5]

Fotografuoti pradėjau jau senokai,kai dešimties metų sukakties proga tėvai padovanojo "Smena-8M". Tuo metu,aštuntajame dešimtmetyje,tai buvo pats populiariausias fotoaparatas,kainavo 15 rublių ir, tikriausiai, kas antruose namuose tokį turėjo. Taigi ir visi vaikai pradėjo fotografavimo pamokas būtent tokiais fotoaparatais. Kadangi močiutė gyveno kaime, prie miško, miške praleisdavome daug laiko, nenuostabu, kad daugiausia ir fotografuodavau mišką.


Vėliau,gal penkioliktojo gimtadienio proga,gavau dovanų FED-3,o veidrodinį "Zenit-E" įsitaisiau tik grįžęs iš tarnybos armijoje. Nuo ligos fotografuoti gamtą taip ir neišsigydžiau. Bėgo metai, tobulėjo foto technika, fotografuoti gyvąją gamtą darėsi prieinamiau. Šiaip labai didelę laisvo nuo darbo dalį praleidžiu gamtoje. Mėgstu fotografuoti ne tik gyvūnus,bet ir augalus, peizažus. Mėgstu fotografuoti ir architektūrą, senų pastatų, bažnyčių interjerus, mėgstu miestų senamiesčių siauras gatveles. Kartais pasvajoju ir apie žmonių portretus, bet žmogų prisijaukinti sunkiau, nei laukinį gyvį, o kai neprijaukintas - tai ir nuotaikos veiduose netikros, dirbtinės.

RemezaR.P.: Oi,griežle griežlele mano   Komentarai [2]
RemezaR.P..  Oi,griežle griežlele mano

Gyvūnus fotografuoju iš slėptuvių-palapinių: žiemą statau stacionarias, prie lesyklų, kurios ir pritraukia modelius. vasarą palapinę statau ten,kur manau nufotografuosiąs vieną, ar kitą gyvį. Prie upių statau gulimas slėptuves, kur vasaros pabaigoje paveiksluoju besimaitinančius, jau pradėjusius migruoti, paukščius. O kartais papuola nufotografuoti visai atsitiktinai, važiuojant automobiliu ar einant pėsčiomis. Kartais net nustembi,kad gyvūnas taip neatsargiai elgiasi ir taip ilgai pozuoja iš gana arti. Į tolimesnes šalis fotografuoti nevažiuoju, kol kas yra kas veikti ir Lietuvoje. Tiesa, esu fotografavęs Anglijoje, Velse, bet tai ne specialios kelionės fotografuoti, bet svečiavimasis pas artimus žmones.
Kiek gerų kadrų padarau per dieną  sunku pasakyti, kartais ir per savaitę nepadarai nei vieno sau patinkančio kadro, o kartais ir per dieną- keletą ar net keliolika. Bet kartais nutinka taip, kad praėjus tam tikram laikui fotografijos, kurios patiko tik jas nufotografavus, pasidaro lyg ir ne labai, o tos, kurios iš karto nepatiko, žiūri, kad labai neblogos.

RemezaR.P.: Madšarkė   Komentarai [3]
RemezaR.P..  Madšarkė

Šiuo metu dirbu dviem fotoaparatais: Canon 7D mark II ir senučiuku Canon 50D. Ir abu mėgstamiausi. Objektyvo, kad pasakyčiau - pats mėgstamiausias -  neturiu. Po truputį naudoju keletą, bet šiuo metu daugiausiai Sigma 150-600mm. Bet tikrai negalėčiau pasakyti, kad jis - pats mėgstamiausias. Kartais nes susirandu kokį senutėlį objektyvą nuo Zenit'o, dedu į Canon'ą panaudodamas pereinamą jungtį - ir žaidžiu keletą savaičių :)

RemezaR.P.: Kas vienam sėkmė - kitam nebūtinai   Komentarai [5]
RemezaR.P..  Kas vienam sėkmė - kitam nebūtinai

Kodėl fotografuoju? Nežinau. Matyt tos chroniškos ligos, kuria užsikrėčiau jau beveik prieš penkiasdešimtmetį, jau neišsigydysiu. Matyt su ja, ar per ją ir baigsiu gyvenimą :)

RemezaR.P.

RemezaR.P.  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti