Roundflash, arba gyvenimas be šešėlių
2015.03.13  Naujienos:  blykstėspriedai  26
 
Su Roundflash klube  

Prisipažinsiu, jog šiaip aš nemėgstu „plokščių“ nuotraukų, dėl ko gana skeptiškai žiūrėjau į Roundflash, bet kai Lietuvoje prekyboje atsirado Roundflash šviesdėžės, ilgai netrukau vienos įsigyti ir išbandyti. Kadangi susidomėjimas šiomis šviesdėžėmis didelis, pabandysiu aprašyti savo įspūdžius. Susitarkime iš karto, jog viskas ką čia rašau, yra mano asmeninė nuomonė. Ir jūsų mintys gali būti kitokios.


Roundflash  


Pradėkime nuo išorinio vaizdo. Pati šviesdėžė susilanksto kaip standartiniai reflektoriai, užima maždaug tiek pat, kiek 24-70 2.8 objektyvas. „Darbinėje“ padėtyje tampa 45cm skersmens apvaliu kompaktinės blykstės sklaidytuvu, montuojasi ant fotoaparato ir blykstės. Pagaminimo kokybė ypatingai gera, medžiagos tvirtos, niekas neplyšta, nebyra ir laikosi vietoje.
Roundflash  
Roundflash  
Roundflash  
Roundflash  


Užsidėjus ant fotoaparato ir blykstės naudojama taip, jog šviesa sklinda aplink objektyvą stipraus ir didelio šviesos šaltinio tiesiai į fotografuojamą objektą. Todėl susidaro įspudis, jog ant fotografuojamo objekto praktiškai nelieka šešėlių. Atrodo keistai, bet įdomiai. Svarbus momentas, jog stikle, akyse ir kituose blizgiuose paviršiuose „matosi“ apvalus šviesdėžės atspindys („catchlight“).
Roundflash  
Su kolegomis bandydami įvairius fotografavimo atstumus, nutarėme jog geriausi rezultatai pasiekiami fotografuojant iš 1-2 metrų. Tada atspindys akyse lengvai skaitomas, ir „apvalios“ šviesos efektas maksimalus. Nutolus nuo objekto per 3 metrus ir toliau efektas mažėja. TTL šviesos matavimas mūsų bandymuose buvo tikslus.

Komentaras: nuotraukose dėl man nežinomų (ir nelogiškų priežasčių) pasikeitė diafragmą, todėl ryškumo zona pakito, bet šviesos braižas nuo to nepakito, todėl prašau žiūrėti į jį.

Noriu perspėti, kad neturėtumėte iliuzijų, nes net pačios galingiausios blykstės, kaip SB910 arba 600EX negalės apšviesti dramblio mokyklos sporto salėje. Bet vis tiek, naudoti Roundflash patalpose galima lengvai, bet yra viena problema – autofokuso pašvietimo lemputės šviečia tiesiog į sklaidytuvą ir nepasiekia savo tikslo. Todėl vartotojai, turinys sunkiai tamsoje fokusuojančius ar prastai sutariančius su objektyvais fotoaparatus, gali labai nusivilti. Vieno vakarėlio metu bandžiau naudoti sklaidytuvą su Nikon SC-29 laidu, autofokuso pašvietimas tokiu atveju yra, bet fotografuoti sunku, ir nepatogu.

Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  
Su Roundflash klube  


Kaip jau minėjau, plokščias apšvietimas Man nepatinka. Tokia šviesa nėra bloga, ji tiesiog ne mano skonio. Todėl po bandymų naudoti Roundflash sklaidytuvą ant kameros, pabandėme ji panaudoti kaip nedidelę išorinę šviesdežę. Rezultatai patiko. Fizikos, vėl gi, neapgausi, ir 45cm Roundflash nepakeis 100+cm šviesdežės. Užtat mūsų bandomasis sklaidytuvas turi tolygų apšvietimą (visiems, kurie mėgsta skaičius, tuoj pasikalbėsime ir apie juos), ir yra mažesnis, ir greičiau išlankstomas, nei kompaktinės šviesdežės, tai gali padėti mažose patalpose ir specifinėse situacijose, kada „paslėpti“ šviesos šaltinį erdvėje yra sunku.

Roundflash kaip išorinė šviesdėžė  
Roundflash kaip išorinė šviesdėžė  
Roundflash kaip išorinė šviesdėžė  
Roundflash kaip išorinė šviesdėžė  

Kitas panaudojimas, kaip užpildančiojo šviesos šaltinio. Tokiu atveju mažinamas vizualinis šviesos kontrastas ant objekto, kai kuriais atvejais, kai piešiantysis šviesos šaltinis krenta labai aštriu kampu, ir modelio akyse nesimato šviesos atspindžio (catchlight), Roundflash jį sukuria. Vienintelė problema tokiu atveju yra ta, jog labai greitai fotografuoti nepavyksta. Blykstė ant fotoaparato nespėja krautis tokiu greičiu, kaip studijiniai šviesos šaltiniai. Naudojant Roundflash sklaidytuvą kaip užpildantį šviesos šaltinį teko nustatyti stipria TTL blykstės korekciją, maždaug -2, -3EV. 

Roundflash kaip užpildanti šviesa  
Roundflash kaip užpildanti šviesa  
Roundflash kaip užpildanti šviesa  


Norėčiau atkreipti taupesniųjų fotografų dėmesį, kad skirtingais girdėtais ir nelabai prekės ženklais pažymėti analogai parduodami internete perpus pigiau. Mačiau, kad netgi fototechnikos aksesuarų gaminimo Kinijoje senbuvis „Dorr“ siūlo savo analogą. Todėl, kada gimė idėja aprašyti šį sklaidytuvą, nusipirkome kinų analogą ir palyginome. Išvada trumpa ir aiški: neverta išmesti pinigų į balą. Kinų analogas objektus apšviečia netolygiai, medžiagos prastos, šviesdėžė sunki, eksponometru išmatavus ekspozicija 80cm atstumu nuo originalo ir analogo, gavosi 1,3-1,5EV skirtumas. Taigi kur su Roundflashgalėsite naudoti ISO400 – su analogu teks naudoti ISO1000-1250. Kokie triukšmų skirtumai galimi šešėliuose, kur neapšvies šviesdėžė, aš jums nepasakosiu.

Roundflash  
Techninė pauzė, tiems, kam skaičiai labai rūpi. Testo sąlygos: blykstė Nikon SB900; eksponometras Sekonic 758-DR; sinchronizacija Pocket Wizzard. Blykstės galingumas 1/1, baterijos pakrautos, laiko tarpas tarp blyksnių 6-7sek, visi matavimai buvo atliekami 5 kartus, išvestas vidurkis.  

Manau, jog atėjo laikas reziumuoti. Jeigu trumpai, produktas geras. Man patiko, ir dizainas iš techninės pusės, ir jo suteikiamos galimybės. Panaudojau jį jau keliose fotosesijose, kur Roundflash man pravertė.
Su Roundflash klube  

 Žinau, kad atsiras daug skeptikų, kurie sakys, jog straipsnis užsakytas, gavau dovanų daiktą, ir dabar ji giriu. Jiems noriu pasakyti, jog dovanų nieko negavau. Ypatingai nepatikliems galiu parodyti PVM sąskaita. Savo pinigų sklaidytuvas vertas. Jis daro tai, ką norint pasiekti ankščiau būtų reikėję arba konstruotis kažką pačiam (konstruotis pačian nėra blogai, tiesiog toks konstruktorius turbūt netilptų į kuprinę), arba pirkti brangias studijines žiedines blykstes.


Artiom Ištuganov


Komentarai
Turinys
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2015.03.13, 13:12, vertino: Gerai, , rašė:
  Oficialiai pasizadu atsakyti i klausimus po situo straipsniu. 
  Nepasizadu atsakineti i klausimus privaciai ir facebook-e.
 • B a s i k o m
  B a s i k o m 
    2015.03.13, 13:30, rašė:
  Išties labai geras daiktas. Seniai žinojau, kad su žiedinėmis blysktėmis galima mažų stebuklų padaryti, o kai nusipirkau šitą daiktą, pamačiau, kad ir dideli visai išeina :) Pora praktininių klausimų turiu - Kaip matau "prasisukot" su šiuo daiktu klube - kaip, lyginant su kitais gyvenime naudotais apšvietimo variantais,  įvertintumėt patogumą, atsižvelgiant į gabaritus? Mano įspūdis buvo nekoks - kartais tarp žmonių reikia eiti aparatą kaip kibrą iškeltą virš galvos. Pasidėti kur nors patogiai irgi sunku - o dėžės kaskart lankstyti nesinori. Tai čia mano įspūdis, koks jūsų?
  Antras dalykas - šita šviesdėžė duoda labai specifinį atspindį akyse. Kartą viena klientė paprašė nuretušuoti tuos "žiedus" akyse. teko paplušėti... Gal turite kokį patarimą tuo klausimu ?
  Pabaigai fun fact: atsitiktinai per tv mačiau D. Bilevičiūtės "sexy" sesijos akimirkas. Fotografė dirbo būtent su šia švisdėže. O jūs sakot, kad mokyklos salėje nieko neapšviesi.... :)))
 • grev
  grev 
    2015.03.13, 13:46, vertino: Gerai, , rašė:
  Didelius pliusas Kauku vaikui uz samoji apie Bileviciute! Senai taip nesijuokiau :)
 • Evaldas D.
  Evaldas D. 
    2015.03.13, 16:50, vertino: Gerai, , rašė:
  as irgi... net panorau šį daiktą įsigyti :)
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2015.03.13, 13:59, vertino: Gerai, , rašė:
  1. Taip, nepatogu, sprendimo neturiu. Arba kenteti, arba nenaudoti.
  2. Jeigu be atspindziu akyse, tai naudoti tiesiog kitokia sviesa (logiskiausia ir lengviausia). Boksa pvz.
 • Vilmantas Žilinskas
  Vilmantas Žilinskas 
    2015.03.13, 17:12, rašė:
  Fotografai iš didžiosios dalies būtent DĖL apvalaus catchlight akyse ir naudoja ringflashą.
 • B a s i k o m
  B a s i k o m 
    2015.03.13, 21:10, rašė:
  Yep, būtent todėl mane toks klausimas nemenkai išmušė iš vėžių, nes akimirkai net neturėjau ką ataskyti. Man tai pvz gražu :)
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2015.03.18, 08:48, rašė:
  O pabandyt tai įteigt klientei? Duot palyginimui nuotraukas "su" ir "be". Nes pritariu Vilmantui, gražūs blikai prideda labai daug
 • Rugiada
  Rugiada 
    2015.03.13, 14:46, rašė:
  Kaip naudojat roundflash'ą su zūmu? Nes man gaunasi, kad objektyvą pasiekiu tik ranka per išorę - ir tai įveikiama, tik labai nepatogu ir nesigauna greitai. Ar šitas daiktas skirtas naudoti labiau su fix'ais?
 • B a s i k o m
  B a s i k o m 
    2015.03.13, 15:43, rašė:
  Labai nuo objektyvo konstrukcijos priklauso. Aš kaikuriems objektyvams iš vis ant blendos tvirtinu (nors ir nelabai stabilu), nes kitaip neina prie žiedo prieit.
 • Rugiada
  Rugiada 
    2015.03.13, 16:26, rašė:
  O! reikės pabandyti, ant blendos nesugalvojau :)
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2015.03.13, 16:32, vertino: Gerai, , rašė:
  Su zoom objektyvais, kuriais turiu, viskas veikia puikiai.
  Pagrinde 24-70/2.8, tai ten zoomo ziedas arciau fotoaparato. Su fiksais isvis problemu nera (50mm; 85mm)
 • Vytenis Šlajus
  Vytenis Šlajus 
    2015.03.13, 22:01, rašė:
  turiu ir seniai naudoju savadarbį variantą - pas mane tvirtinimas prie blykstės, skylė objektyvui daug didesnė ir viską galima pasiekti. bet nesusilanksto ;)
 • alex random
  alex random 
    2015.03.13, 15:53, rašė:
  Pats jį dar užsakinėjau iš lenko (taip, tai lenko išradimas!), kai dar nebuvo jų Lietuvoje :) Daiktas labai geras. Kaip maža šviesdėžė puikiai tinka. Tik reikia nepamiršti, kad fokusavimui, tiksliau fokusavimo pašvietimui, trukdys.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2015.03.13, 18:50, rašė:
  nebandziau, bet panasu, kad nepamainomas daiktas didelese erdvese, kur nera nei rakalo nei galimybiu bouncinti.
 • Lukas Šalna
  Lukas Šalna 
    2015.03.13, 21:30, rašė:
  macyscamerashop.com/main/wp-content/gallery/rogue-flash/flas...

  Šitas gal net praktiškesnis būtų, jeigu nėra galimybių bouncinti ir prasibrauti pro žmones. Pats naudoju, tai geriausias pirkinys ever :)
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2015.03.13, 22:02, vertino: Gerai, , rašė:
  Turim flashbender, nepatogu.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2015.03.13, 23:03, rašė:
  Geriau nei nieko, bet jei jau fona palikt grynai ambient, tai su ringflashu turesi idomu sviesos charakteri, visa kita matyta gal per daug kartu.
 • Mario777
  Mario777 
    2015.03.13, 23:15, rašė:
  manau geras daiktas daiktų fotografijoje, senai kažko panašaus ieškojau, dėkui, daiktas jau įsigytas :)
 • Rokas L.
  Rokas L. 
    2015.03.14, 01:37, rašė:
  Teko viename renginyje toki naudoti:
  fstoppers.com/product/fstoppers-flash-disc-portable-light-mo...

  Visai nieko, grazi issklaidyta sviesa. Greitai nusiima, susipakuoja, daug vietos neuzima. Tiesa, jei dirbt lauke - vejas jusu priesas. Jauties lyg su bure virs galvos.
 • alex random
  alex random 
    2015.03.14, 13:30, rašė:
  Tik išperka juos labai stagiai :)
  Bent kai domėjausi, nežinau, kaip dabar :)
 • Rinat Tarzumanov
  Rinat Tarzumanov 
    2015.03.16, 10:11, vertino: Gerai, , rašė:
  Gera ir išsami apžvalga.
  -
  turiu toki, geras žaisliukas, pora kartu naudojau, viena karta klube , o viena kadra ir per fotosesija spustelėjau. Tinkamai pasišveičia veidai, juoku paakiu, raukšliu,ir veidas neplokštėja. 
   klube labai super bet per fotosesijas nelabai man kur naudojamas kolkas :) Efektas gereja fotografuojant iš arti su kuo platesniu kampu :)


  klube, raundflash  

  dar, klube , raudflash  
   
  klube, raudflash  
  raudflash, fotosesijaklube  
  raudflash, fotosesija  
 • Fotoakis
  Fotoakis 
    2016.11.07, 19:01, rašė:
  Turiu klausimą, neseniai nusipirkau šį daiktą ir tenka fotografuoti klube, tačiau visas backgoundas labai tamsus lieka. Pas tave matau, kad pakankamai įeina šviesos, tai kokius nustatymus naudoji, rear curtain sync ir islaikyma ilgini ar dar kokia paslaptis ? :)
 • nera1111
  nera1111 
    2015.04.06, 16:28, rašė:
  kas nors bandėt ne originalius RoundFlash'us? ebay po 30$
 • Artiom Istuganov
  Artiom Istuganov 
    2015.04.07, 15:46, vertino: Gerai, , rašė:
  Neįdėmiai straipsnį skaitėte. Bandėm. Taupyti neverta - sunkus, tamsus, netolygiai šviečia. Per stopa ir daugiau „tamsesnis“.
 • nera1111
  nera1111 
    2015.04.07, 15:50, rašė:
  Taip, paskutinės dalies ir neperskaičiau :) ačiū

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti