Samsung pristatė pirmą sisteminį fotoaparatą valdomą Android operacine sistema - tai Samsung Galaxy NX. Privalumai: didelės valdymo galimybės, galima instaliuoti programėles ir filtrus, paprasta dalintis nuotraukomis. Trūkumai: tai jau šiek tiek per daug sudėtinga ...
Geeku dziaugsmas. Gales zaaaist dabar bilekiek. Manau produktas atitinkama pasisekima sulauks toj savo nisoj nebloga. Bus turbut dar vienas hipsteriu privalomas aseksuaras, kaip iphone, juodi auskarai, salikelis, inkaro sportbaciukai, apple imacas, tai va dabar sitas fotikas i hipsterio rinkini tures ieit.
bus galima parsisiūst elektroninę knygą „susipažinkime su ekspozicija” ar panašų briedą ir kilus klausimams bet kada perskaityt prieš fotografuojant :D
Tik laiko klausimas, kada visi fotoaparatai taps išmaniaisias, kaip ir telefonuose niekas knopkių nebespaudinėja jau senai. Patys pagalvokit, kiek galima susidėti ant didelio ekrano nustatymų, kad nereiktų per meniu varinėti žemyn aukštyn. Ypač tas aktualu žemesnės klasės dslr, kurie turi vos kelis mygtukus ant korpuso ir beveik visus nustatymus reikia per meniu landžioti.
Įdomu kaip patogu žiemą juo fotografuoti? Arba ekranas tampa bevertis, arba perki "smart" pirštines, kuriomis ne visad pataikai į piktogramą ir ne kaskart suveikia, arba šali pirštus. Renkuosi vos kelis mygtukus, nes šis jų turi dar mažiau.
Gali rinktis ir telefoną plytą su knopkėm , jeigu jau ant tiek rankos dreba, kad nepataikot į piktogramas :)) Ekranas gali būti ne tik jautrus šilumai, bet ir paspaudimams, tad galėsi žiemą ir be pirštinių fotografuoti. Nors realiai dabar ir su paprastu fotoaparatu žiemą sudėtinga, nes kai kurie mygtukai labai maži ir tenka pirštines nusiimti, o ekranas tai didelis būtų. DSLR niekada ir netaps daugiafuknciu aparatu, kur fotografavimas tik viena iš daugelio funkcijų. Čia tik pirmas toks blynas su universaliu softu, turės būti gaminamas specializuotas softas priklausomai net nuo DSLR klasės.
Ekranu valdant, i jy butinai reikia ziureti, o cia kartais labai didelis trukumas. Telefone siaip ar taip visada ziuri tik i ekrana, todel tas nemaiso. Fotike, jei tai muiline - OK. O betkokiam rimtesniam aparate, ypac DSLR - visiskai nepatogu.
Ne veltui Fordas zada atsisakyt touchscreen'u savo automobiliuose :)
Beje, touchscreen'us ir taip jau beveik visi fotikai turi, androidas tam nereikalingas, o kam jis reikalingas, turbut net pats Samsungas nezino :)
Telefonas liečiamu ekranu pas mane, kaip ir blykstė ant fotoaparato. Patogus blykstės touchscreen, tačiau jokiais būdais neiškeisčiau savo Pentaxo ratukų su knopkytėm į liečiamą ekraną, nes net išjungtame fotoaparatą galiu kelis nustatymus pakeisti, nenusiėmęs pirštinių, visi valdymai ergonomiškai išdėlioti- nereikia patraukti akies nuo vaizduo ieškiklio ir nereikia jaudintis, kad ne tą piktogramą nuspausiu nutapšnotame ekrane, kuris tik bateriją ėda. Gali rinktis tokį fotoaparatą, jeigu jau ant tiek rankos dreba pamačius bling bling žaisliuką. :) P.S. Tikiuosi neateis laikas, kai visi fotoaparatai taps "išmaniaisiais", tokiais turi likti fotografai...
2.6
VA1DOTAS (išsitrynęs) 2013.06.21, 13:39, rašė:
Kad ir veidrodinį valdyt su pirštinėm nekas... Naudojau paprastas pirštines su nuimama (atlenkiama) dalimi, ir smartfoną naudot ir automobilį vairuot... Manau tikrai nebūtina būtų pirkt ir specialias pirštines prie šio fotiko. Labiau turėtų domint, ar tai tik žaisliukas, ar vertas dėmesio fotikas:-)
Manau jog treciuju saliu aplikacijoms atvira operacine sistema - fotoaparatu ateitis. Ne tik entuziastu muiliniu, bet ir pro-DSLR ateitis. Nesvarbu, isliks mygtukai ar neisliks - ideja paciam, pagal save valdyti fotoaparato veikima yra nuostabi. As to labai pasigendu. Turiu konkreciu ideju, ko noreciau. Bet desktopines ikonos - tai jau atsiprasau, jeigu ne debilizmas, tai turbut juodas humoras. Fotoaparatui reikia specializuoto GUI.
Tavo tiesa. Bet tokios inovacijos kai kam tikra kančia. Pvz.: dėl sveikatos sutrikimų prakaituoja galūnės. Ir tai reiškiasi nuolat: ir žiemą, ir, savaime suprantama, dar ūmiau vasarą. Dėl to naudoti liečiamus ekranus labai nepatogu. Ekranas pastoviai šlapiais ir purvinas. Žinoma, visada yra ir bus alternatyvų. Bet užmetus akį į tuos pačius telefonus, akivaizdu, kad gamintojai labai mažai investuoja į mygtukinius telefonus.
gal pasirodysiu senamadiškas bet fotoaparatas turi fotografuot , video kamera filmuot, telefonas - pasiskambint, mano nuomone kas tinka viskam -netinka niekam (universalus objektyvas niekad nebus geras), beje telefono liečiamu ekranu atsisakiau - nepatogu
gerai kad pasaulyje ne vien aklai konservatyvus zmones, o tai dabar ne fotografuotume, o vis dar olose ant sienu su kreida piestume ir kailius dirtume :) nereikia is kiekvieno evoliucijos zinksnio tiketis revoliuciniu pokyciu...
Aha... prie tapšnafono pripratau, bet vistiek ilgiuosi qwerty mygelių. Pripratau gyventi ir be tos Nikono svirtelės fokusavimo taškų perjungimui. Tik va, kaip žinai, kad buvo geriau, liūdna darosi...
Labai keistos tendencijos fototechnikos srityje. Toks vaizdas, kad fototechnikos gamintojai akli ir kurti, visiškai nesiklauso fotografų: Fotografai prašo nedidinti pikselių kiekio sensoriuose - tai vietoj 12mpx imkit 38mpx Fotografai prašo didesnio dinaminio diapazono - o gamintojai jiems bruka elektroninį gulsčiuką. Fotografai prašo tikslių spalvų ir balto balanso - jiems pasiūlo greitą filmavimo įjungimo mygtuką, tuo pačiu atimdami fokusavimo sistemos valdymą. Fotografai prašo švarrių aukštų ISO - na tai imkit tapšnoklį, bet ko prašot - fig vam. Tai koks sekantis niekam nereikalingas marketinginis briedas bus įbruktas fotografams. Žinau vieną, kad švarių spalvų artimiausiu metu tikrai negausim, kad dinaminio diapazono padidėjimas bus užfiksuojamas tik specifiniuose testuose o ne realioje fotografijoje ir aukštų ĮJUNGIAMŲ iso kartelė bus pakelta dar vienu stopu, tik NAUDOJAMŲ ISO kartelė smuks tolygiai pikselių didėjimui. Ir ką jau ką, bet esu daugiau nei garantuotas, kad patogaus ir greito fokusavimo sistemos valdymo jau neturėsime niekad, vietoj vienos svirtelės perjungimo turėsime tapšnoti murziną, nučiupinėtą tapšnoklio ekraną.
Pirkau kažkada turguje brašių. Boba įtikinėjo, kad lietuviškos, mokėjau kaip už lietuviškas, valgiau kaip lietuviškas, bet pasirodo, kad lenkiškos. Arba iš korporacijų pradžiamokslio: "kiekvienos korporacijos tikslas uždirbti kuo daug, su minimaliomis išlaidomis". O galaxy su fotoaparatu stengiasi užsigriebti kuo didesnę dalį rinkos. Net nesvarbu, kad to fotoaparato pardavimai bus gal ir maži. Bet rinkos dalis ir prekinio ženklo žinomumas padidės.
Plius daug vartotojų bus patenkinti suderinamumu tarp kitų Galaxy. O spalvos ir visa kitą, ką čia išvardinai, 99 proc. Galaxy ir kitų šio segmento gaminių pirkėjų ne tike aktualios.
1.3
VA1DOTAS (išsitrynęs) 2013.06.21, 14:22, rašė:
Kol žmonės nesiliaus vaikytis naujovių, tol gamintojas jiems pardavinės atnaujinta/papildytą seną. Kol marketingo skaičiukai juos tenkins, tol vartotojo balsas jiems bus, kaip neaiškus aidas iš tolių. Jei atvyrai, tai aš neabejoju, kad jie puikiai žino, ko mums reikia, ir dar daugiau, ir seniai viską turi paruošę... Ir, aišku, tik pakritus pardavimams nebesikuklins mestelt kokį rimtesnį trupinėlį iš savo atsargų. Dėl mygtukų, tai pigus pataikavymas tiems, kas nenaudoja vieno brendo daugybę metų ir neturi įpratimo (o gal supratimo) skundžiasi, todėl stengiasi jiems įtikti, o tie kas naudoja ir toliau naudos, ir nebėks kitur, dėl pakeisto mygtuko. Dėl pixelių... yra ir kitokių vartotojų grupė, kuriai reikia jų daugiau. Pvz. tokie, kurie dirba su didelio formato spauda. Kad nereiktų investuot į failo paruošimą spaudai. O mes galim nusipirkt tuos pixselius su pasirinkimo laisve jų nenaudot, jei nereikia. Žodžiu, jie savaip viską pasveria, todėl turim, ką turim:-) Pamąstymas apie didžiuosius brandus.
Visi tie dalykai pilkai masei nereikalingi, nes retas turintis muilinę žino kas yra diafragma ar išlaikymas, svarbu, kad yra touchscreen'as, android'as na ir pikselių belenkiek. Nerimtas daiktas.
Malačiai :) Eksperimentuoja, leisdami naujus "derinukus" Į DSLR rinkoje Samsungui nėra ko kištis užtai tarp sisteminiu laikosi gerai, degia rizikingas/brangias inovacijas, kurios inovacijas prigis kurios atkris parodys laikas.
Svarbiausiai kad mums palieka pasirinkimo laisve :) Ir pasirinkimo asortementas vis plateja
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos. Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.