Savaitgalio skaitiniai #1
2018.06.23  Naujienos:  Pasižvalgymai  20
 
Terekas: The Great Reader   Komentarai [1]

Ką verta pažiūrėti ir paskaityti? Apie fotografiją, aišku.
Dėkite nuorodas čia ir būtinai - šiokį tokį aprašymą, kad skaitytojui būtų aiškiau ;)
Tai galimybė uždirbti karmos taškų, sudominti draugus fotografus ir pakelti savo statusą, galų gale (pliusai už gerus komentarus ;)
Čia, kad negautu akivaizdaus privalumo, filmukai nebus rodomi komentaruose.
Komentarai atviri visiems.

Komentarai
Turinys
 • burgzt
  burgzt 
    2018.06.23, 15:10, rašė:
  www.tedgorecreative.com/blog/2016/2/8/imc0w2lc0ie6b1jtixfht4...

  Apie spalvų teoriją fotografijoje. Verta žinoti, nes netgi velnias smulkmenose slypi :)
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.24, 21:28, rašė:
  šitas geras ir įdomus. Net pastudijavau šiek tiek, ar tamsta pats laikaisi spalvų derinimo teorijos savo darbuose :)
 • burgzt
  burgzt 
    2018.06.24, 21:42, rašė:
  Smagu, kad radote kažką įdomaus sau :) Šiaip, mano manymu, fotografija - labai kompleksinis dalykas, nes viskas joje susipina: technika, kertiniai kompozicijos elementai, šviesa, spalvos, meninis autoriaus požiūris ir kiti dalykėliai. Save priskirčiau visiškai mėgėjų-peizažistų kategorijai, todėl savo darbuose tiesiog fiziškai negaliu aprėpti visko bei akylai sekti visų gairių - ir įspūdingų objektų, ir dramatiškos šviesos, ir paros laiko, ir spalvų paletės.. Džiaugiuosi, jei kelis kartus per savaitę pavyksta ištrūkti "pasiganyti", o ką jau kalbėti apie grįžimą į tas pačias vietas skirtingomis apšvietimo ar klimatinėmis sąlygomis. Bet, valdant kuo daugiau informacijos, tokie dalykai palaipsniui perauga į antrą prigimtį. Žinoma, jei tik stengiamės jais nors kažkiek vadovautis :)
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.24, 21:44, rašė:
  taip, būtina praktikuotis, kad teorinės žinios virstų praktika.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.06.23, 20:59, vertino: Gerai, , rašė:
  E.Deltuvaitė, E.Jaškūnienė, A.Liepuonius, A.Valiauga. Reklaminė fotografija, V., 2011
   
  Ši  knyga  –  tai  mokomoji  priemonė   fotografijos  specialybės  studentams,  pasirinkusiems   reklaminės fotografijos specializaciją. Knyga sudaryta ir pagal studijuojamus dalykus suskirstyta  į   keturis  skyrius:  „Reklamos  psichologija“,  „Reklamos  fotografija“,   „Fotodizainas“  ir  „Reklamos projektai“.
   
 • eFoto redaktorius    2018.06.24, 01:01, rašė:
  netyčia papuoliau į Danisevičiaus interviu. Minčių sukelia.
  Рамунас Данисявичюс: «Интернет погубит фотографов, которые хотят делать что-то хорошее».
  znyata.com/o-foto/ramunas-interview.html - su Grybauskaitės pinhole ;)

 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.24, 21:29, rašė:
  šiaip Savaitgalio skaitinių rubrika, sakyčiau, vykusi mintis. Porą nuorodų paskaičiau.
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2018.06.24, 09:05, rašė:
  Britų peizažistas Bruce Percy. Fotografuoja juostą, bet rašo įdomius pamąstymus peizažo tema tinkančius bet kuriam peizažo mylėtojui. Puslapyje  gražios minimalistinės nuotraukos - www.brucepercy.co.uk/blog/.
 • FredeRika
  FredeRika 
    2018.06.26, 07:32, rašė:
  super, man labai patinka tokie peizazai!
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.26, 08:47, rašė:
  Labai gera mintis: "You can please some of the people, some of the time, but you can't please all of the people, all of the time, so you may as well do what makes you happy".
 • Badas
  Badas 
    2018.06.26, 09:25, rašė:
  Sita labai gera mintis turi antra lazdos gala: ji neskatina tobuleti. As darau tai kas man patinka - butent sita mintimi remiasi visi slamstografai.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.26, 09:43, rašė:
  visos mintys turi ir galą, ir pradžią, Badai. Ar du galai geriau už vieną? Kaip kam ir kiek reikia. Ne visada alternatyvios minties generavimas padeda tobulėti, neretai tai verčia daug kalbėti ir nieko nepadaryti. O tau kaip įdomiau - būti tobulam ar laimingam?
 • Badas
  Badas 
    2018.06.26, 09:56, rašė:
  Man norisi kad gyvenimas butu vertinamas sudetingiau nei viena gera mintis. Ka norejau pasakyti - slamstografai isikanda viena jiems parankia minti ir nemato likusiu lazdu. Ar idomu buti bukam ir laimingam? Mano asmeninis atsakymas - ne.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.26, 10:03, rašė:
  tu gi nepretenduoji į bukųjų kategoriją. Esi intelektualus žmogus. Todėl tas buko ir laimingo derinys negali būti taikomas tavo asmeniui ir gaunasi, kad asmeninis atsakymas "ne" tėra proto sukurtų scenarijų apmąstymo išdava.
  Manau, daug geriau, kai tavo pamėgta veikla teikia laimės. Kokia prasmė rinktis sąmoningai nelaimingojo vaidmenį?
 • Badas
  Badas 
    2018.06.26, 10:09, rašė:
  Kazkaip vis isslysta esmine mintis. Laime - nera vienintelis kriterijus. Tai nereiskia kad reikia buti nelaimingu, gal tai reiskia kad kartais verta laime susimazint nuo 100 iki 70% kad pasiekti kitose kategorijose.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.06.26, 10:22, rašė:
  Primena tą dabar populiarų posakį "išeiti iš komforto zonos". Daug kas jį mėgsta, kiti - kritikuoja. Ne esmė. Aš sutinku, kad žmogus, nesijausdamas pakankamai laimingu, ieško sričių, kur save galėtų realizuoti. Sąmoningai ar genamas kažkokių neįsisąmoninamų veiksnių, bet iš principo, manau, su tuo pačiu tikslu - jaustis laimingesniu. Jeigu tai daroma tam, kad jaustumeisi mažiau laimingu, tai labiau savidestrukcinis elgesys. Žmogus turi ir tokių polinkių...
 • burgzt
  burgzt 
    2018.06.26, 12:08, rašė:
  Man dar labai patinka, kad Bruce Percy pamąstymai - labai globalūs. T. y. jis neduos patarimų, kaip tinkamai redaguoti nuotrauką, kokius mygtukus spaudyti ar kokius įrankius naudoti. Bet jis kalba apie esmę - kaip objektyviai įvertinti nuotrauką, atsirinkti kas traukia žvilgsnį, o kas tik blaško dėmesį, pasverti objekto santykį su aplinka, stebėti tonus bei spalvas ir pan. O jau tada mums belieka pasirinkti tinkamus įrankius ir įgyvendinti savo viziją. Todėl tinkamai jį skaitant, galima išmokti labai daug - apie fotografiją apskritai, apie šviesą, apie kompoziciją, apie fotografijos filosofiją, netgi apie nuotraukų kraštinių santykius ar paruošimą spausdinimui.
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2018.06.26, 12:25, rašė:
  Sakyčiau, tokius kaip B. Percy reikia skaityt jau turint kažkokį stuburą ir suprasti ką jis rašo. Bet šiaip minčių gerų galima rasti, ypatingai pasirenkant objektą ir jo santykį su aplinka. Jis toks "linijinis" minimalistas daug fotografuojantis žiemą :)
 • Vidmantas M.
  Vidmantas M. 
    2018.06.25, 12:35, rašė:
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.06.25, 20:55, rašė:
  Jegele

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Langai ir stiklas“
Keliame nuotraukas, kurios padarytos per langą ar stiklą.Nufotografuota gali būti tiek iš vidaus tiek iš išorės. konkursas vyks iki kovo 18 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Ilgesys Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.