Senų Zenit ir Yashica generolų svajos
2017.09.25  Naujienos:  Įvairenybės  10
 
Leica atseit Zenit  

Dar viena abejotino reikšmingumo naujiena, bet žmonės apie ją daug kalba...
Vis sklando gandai, kad senas rusų fotoaparatų (kažkada) gamintojas Zenit (KMZ) ims gaminti aukštos klasės skaitmeninius fotoaparatus. Detales ir idėjas atseit tieks Leica...

Nieko negamins. Rusijoje tokios naujienos skelbiamos nebent tik tam, kad sukelti šurmulį, gauti valstybinę paramą ir vėl užmigti. Pačiu geriausiu atveju pasirodys koks Leica ar kiniškas fotoaparatas su Zenit lipduku ir paauksuota rankena. Pagaminti 100 vnt. bus skirti Rusijos turtuoliams. Bet šių skonis ir prioritetai dabar (atrodo) keičiasi, tad net 100 vnt. kažin ar pavyks parduoti.
Preciziškai technikai gaminti reikia modernios įrangos, patyrusių specialistų ir aukštos darbo kultūros. Nieko panašaus KMZ neturi ir neturės. O Leica padėtis dabar tokia, kad už reikiamą sumą parsiduotų bet kam ...

Yashica EZ F521. Peter Lueck nuotrauka https://www.flickr.com/photos/peterlueck/  
Panašų žaidimą žaidžia Yashica ženklo turėtojai Honkongo prekybos kompanija Jebsen Group.
Ji išplatino filmuką (žemiau) "The Unprecedented Camera by YASHICA" ir spalį Kickstarter platformoje žada paleisti pinigų rinkimo akciją. Verslo modelis čia panašus, bet pinigai gaunami ne iš korumpuotos valstybės bet iš „hipsterių“, kurie mielai permoka už populiarius kitokio dizaino žaisliukus.
Ciniškai, bet kas paneigs? Pasaulyje pinigų verslui dabar yra perteklius. Yashica nereikia rinkti pinigų norint ką nors pagaminti. Jie, beje, nėra fotoaparatų kūrėjai ar gamintojai. Tai tik prekės ženklas, kuris gali būti lipdomas ant bet ko.
Atrodo, paskutinis Yashica fotoaparatas buvo brangi, prasta, bet įdomesnio dizaino skaitmeninė muilinė Yashica EZ F521. Japonų hipsteriams patiko ;)


eFoto redaktorius
Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Geriausių patirtys: Edvardo (Vaistininkas) makrofotografija
12 komentarų
Pabandžius Sony A9: veidrodiniai neišgyvens
31 komentaras
Žiniasklaidos paramos akcija
27 komentarai
Geriausių patirtys: Sergey Sharm portretai
11 komentarų
Metų geriausi: fotojuosta
0 komentarų
Geriausių patirtys: Giedrės (Giedras Dangus) vaikų fotografija
1 komentaras
Savaitgalio konkursas: „Sovietmečio likučiai“
17 komentarų

Panašūs straipsniai

Savaitgalio klausiniai: „IQ presingas“

2017.09.29  Naujienos:  Įvairenybės  50  +40.3  
 
IQ presingas. LRT nuotrauka  
Atostogaudamas 2 savaites vairavau po Europą. Orai nedžiugino, bet atgaivino atviros sienos, žmonės ir jų gyvenimas be rimtų rūpesčių. (Verkšlentojams verta prisiminti Lietuvą prieš 30 ar 15 metų ...)
Kelionei pasiruošiau klausinius, kuriems nerasdavau laiko: Egidijaus Alensandravičiaus pokalbius su protingais žmonėmis.
Čia dalinuosi MP3 failiukais, kuriuos padariau iš šių metų video įrašų: 1 dalis, 2 dalis. LRT gal nesupyks, kad už juos padariau patogius failus.
Ne į temą? Manau rimtiems fotografams galvos mankšta yra svarbesnė nei „kokį fotoaparatą pirkti“ ;)
eFoto redaktorius  Komentarai..

Jau žinome kaip atrodo Plutonas

2015.07.15  Naujienos:  Įvairenybės  14  +33.3  
 
Plutonas. NASA nuotrauka  

Paradoksalu: iki šiol nežinojome kaip atrodo mūsų Saulės sistemos nykštukinė planeta Plutonas. Bet 2006 metais startavęs, šiąnakt pro Plutoną praskridęs NASA palydovas New Horizons įvairiais davikliais prikaupė tiek duomenų, kad juos teks siųsti 16 mėnesių!
Štai kiek anksčiau šiuo palydovu užfiksuota nuotrauka.
New Horizons dar veiks bent kelis metus, praskris Koiperio juostos kometoidus.  Komentarai..

LED radikaliai pakeis miestų išvaizdą

2014.05.11  Naujienos:  Įvairenybės  41  +4.8  
 
Nuotraukos: Los Andželo apšvietimo biuro  
Vilnius pranešė, kad per 2 metus 44 tūkstančius senų nudėvėtų šviestuvų pakeis moderniais šviestukų (LED) šviestuvais. Tai teisingas ekonomiškai naudingas žingsnis. Bet balta šviesa šviečiantys LED šviestuvai stipriai keičia gatvės vaizdą: romantiškai jaukios gelsvos gatvės taps baltos ir sterilios kaip operacinės (daugiau foto).
Tai gerai, blogai ar tiesiog „priprasime“? :) O gal visgi panaudos gelsvo atspalvio šviestukus?  Komentarai..

JPG istorija - progresas mažais žingsniais

2014.03.10  Naujienos:  Įvairenybės  9  +   
 
Mozilla paskelbė, kad sukūrė JPG kodavimo algoritmą, kuris vaizdą suglaudina 2-10% geriau nei įprasti algoritmai. Tai labai nedaug. Negi 1993 metais pristatytas JPG nesulaukė rimtesnių patobulinimų? Taip, yra net 2 kartus efektyvesni algoritmai  JPEG XR, JPEG 2000, Google WebM,  bet jie nenaudojami ir kažin ar kada paplis. Priežastis - tai nėra paplitę standartai, juos palaiko ne visi įrenginiai. Uždaras ratas ...
Naujas Mozilla JPG algoritmas yra kitoks - jis nereikalauja naujos rodymo programos, algoritmu užkoduotus JPG rodo visos naršyklės ir seni telefonai. Todėl, tikėtina, kažkada į Jūsų korteles tilps šiek tiek daugiau failų, o interneto puslapiai pasirodys greičiau. O profai dažniau naudoja RAW formatus.  Komentarai..

Marsiečio akimis

2014.03.01  Naujienos:  Įvairenybės  12  +50.0  
 
NASA/JPL-Caltech/MSSS/TAMU  

Marso traktorius „Curiosity“ pakėlė akis nuo grunto ir pažvelgė į dangų. Ten jis pirmą kart pamatė Žemę! Ji skrieja už 160 milijonų kilometrų. Mėnulis matosi vos žemiau. Plačiau.
Štai tokiame peizaže gimtinę matys pirmieji Marso kolonistai.  Komentarai..


 Konkursas „Siluetai“

Tai savaitgalio konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Danieliai Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.