Siūloma pažengusiems mėgėjams: Visico VT-400 Unique
2014.10.01  Naujienos:  blykstėspartnerių reklamapriedai  11
 
Visico VT-400  

Studijų įrangos Visico tiekėja ir pardavėja UAB „Sergita“ fotografei Kąrlei Dru davė išbandyti kompaktišką ir nebrangų studijinio apšvietimo komplektą Visico VT-400 Unique .
Štai jos įspūdžiai...

Visico VT-400 Unique  
Šviesa yra vienas pagrindinių fotografijos komponentų, o kadangi Lietuvoje lietūs lyja dažnai – be  papildomo apšvietimo išsiversti yra pakankamai sunku. Ar kompaktinė blykstė, ar studijinė – papildoma šviesa visuomet pravers.
Šįkart rašome apie ekonominės klasės studijos blyksčių komplektą Visico VT-400 Unique, kurį mums paskolino UAB „Sergita“.

Vos gavę komplektą, likome nustebinti jo kompaktiškumo: trys blykstės, stovai ir visi priedai yra lengvai surenkami, telpa į vieną nedidelį lagaminą ir tesveria apie 11 kilogramų. Atsižvelgiant į tai, kad šias blykstes greičiausiai naudos pažengę mėgėjai, neturintys nuolatinių ar didelių studijos patalpų, kompaktiškumas tikrai bus naudingas tiek blykstes transportuojant, tiek saugant.

Blyksčių galia – 400 Ws. To pakanka studijoje apšviesti žmogų visu ūgiu. Kadangi blykstės yra net trys, kas yra reta žemos kainos komplektuose (šio kaina yra 1699Lt) – jų užteks įgyvendinti daugumai apšvietimo idėjų.
Iš pradžių teko pratintis prie puslankiu išdėliotų nedidelių valdymo mygtukų, bet po poros valandų darbo susigyvenome. Valdymu mėgautis leido iškrovos galios rodymas LCD ekrane, padėjęs preciziškai valdyti šviesą.
Visico VT-400  
Snoot reflektorius ir durelės (barn door) su įvairiais filtrais leido varijuoti šviesos akcentais, pagrindiam apšvietimui naudojant šviesdėžę ir skėtį. Blyksčių stovai nėra labai aukšti (2 m), bet to pakako, kad galėtume išbandyti įvairius apšvietimo variantus.
Nors komplekte esanti šviesdėžė yra kukli – 50 x 70 cm – masyvus tvirtinimo žiedas mus nustebino ir aiškiai parodė, kad blykstės yra paruoštos ir rimtesniems priedams laikyti. Tačiau šiame bandyme naudojome tik tai, ką turėjome lagamine, tad, norėdami išgauti švelnią šviesą, blykstę turėjome laikyti arčiau modelio, kad išaugtų santykinis šviesdėžės dydis, o nepageidaujamus šešėlius kompensuoti komplekte pridedamu 80 cm skersmens skėčiu. Šis būdas ypač pravertė fotografuojant 3 x 5 m ploto patalpoje, kur didelė šviesdėžė trukdytų laisvai judėti.
Komplekte yra radijo bangų siųstuvas ir imtuvas. Ši komplekto ypatybė nereikalauja papildomų išlaidų norint dirbti be sinchronizavimo laido ir yra retas atvejis žemesnės kainos komplektuose. Prijungę imtuvą prie vienos iš blyksčių, kitas nustatėme optinio impulso priėmimo režime. Bandymo metu neturėjome problemų dėl nesuveikusių blyksčių, todėl galime teigti, kad tiek radijo bangų valdymo sistema, tiek optinio impulso priėmimas veikia be priekaištų.
Apibendrinant,  komplektas pakankamai patikimas ir universalus, jį rekomenduočiau pažengusiems mėgėjams, nenorintiems apsiriboti viena sritimi: pakankamos galios blykstės ir komplekte esantys šviesos sklaidymo priedai leidžia išbandyti daug šviesos formavimo galimybių ir nuspręsti kuria kryptimi norima judėti toliau.

Privalumai:
LCD ekranas
Komplektas telpa viename krepšyje
Daug šviesos formavimo priedų
Radijo bangų siųstuvas ir imtuvas
Prieinama kaina

Trūkumai:
Komplekte galėtų būti didesnis skėtis ar šviesdėžė
Trūksta bent vieno aukštesnio stovo

Plačiau apie komplektą:
http://www.sergita.lt/Studijiniu-blyksciu-komplektai/studi..

Nuotraukų autorė: Kąrle Dru

Kąrle Dru nuotrauka  
Kąrle Dru  
Kąrle Dru nuotrauka  

Komentarai
Turinys
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2014.10.01, 11:08, vertino: Gerai, , rašė:
  Nesuprantu, kodel komplektuoja skėtis plius šviesdėžė...
 • tikras
  tikras 
    2014.10.01, 12:59, rašė:
  rašo kad kompensuoti mažos dėžės trūkumus:)
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2014.10.01, 21:15, vertino: Gerai, , rašė:
  o zinosiu :)
 • Flash
  Flash 
    2014.10.01, 17:12, rašė:
  Trūksta info kokį bajonetą blykstės naudoja. Po Sergitos puslapyje pažiūrėjus lyg ir standartinis Bowensas.
 • Pavel B (išsitrynęs)    2014.10.02, 09:54, rašė:
  Bowens type S visuose VISICO produktuose naudojamas
 • jeambeam
  jeambeam 
    2014.10.01, 18:44, rašė:
  Mane tai labiau sudomino:
  www.sergita.lt/generatoriai-ir-priedai/blyksciu-akumuliatori.../
  400W su batterija tikrai kaina gera, o svarbiausias klausimas koks kokį bajonetą blykstės naudoja?
 • Flash
  Flash 
    2014.10.01, 18:49, rašė:
  IMHO toks įdomesnis www.fotohobis.lt/genesis-lite-reporter-360, kompaktiškesnė ir akumas Li-Ion
 • jeambeam
  jeambeam 
    2014.10.01, 18:55, rašė:
  360 Ws/J ? 400J, kazi kas daugiau, ir www.fotohobis.lt/genesis-lite-reporter-360, bus maziau priedu jei www.sergita.lt/generatoriai-ir-priedai/blyksciu-akumuliatori... bajonetas bus standartinis Bowensas.
 • Ignast
  Ignast 
    2014.10.01, 20:52, rašė:
  Pats Genesis Reporteris turi mažiau priedu, bet jie visi skirti mobilumui ir yra kompaktiški. Per adapterį gali naudoti bet koki bowens prieda
 • andrius.s
  andrius.s 
    2016.01.06, 01:25, rašė:
  teko gal labiau dometis apie skirtumus ir pranasumus ?
 • andrius.s
  andrius.s 
    2016.01.06, 01:02, rašė:
  Kaip sios blykstes jei su Quantuum lyginant ?

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti