Sony A1
2021.01.26  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiSony  23
 
Sony a1  

Sony
pristatė absoliutų TOP'ą, Sony Alpha 1 (a1).
7000€ kainuojantis fotoaparatas turi viską geriausia: yra 50 megapikselių stabilizuojamas jutiklis, 8K/30p ir 4K/120p filmavimas, net 9Mpix OLED ieškiklis su kadrų kaita 240 k/s. Serijas fotografuoja net 30 k/s sparta autofokusuojant. Real-time Eye AF fokusas "gaudo" ir  paukščius.
Yra VISOS įmanomos jungtys, net tinklo ir Flash PC Sync.
Fotoaparatui tinka Sony E jungties objektyvai (pilnam kadrui).Jei kam reikia kuklesnio, panašių charakteristikų, tiks Canon EOS R5

Pranešimas spaudai
2021 m. vasario 1 d.

„Sony“ pristato naujos kartos sisteminį fotoaparatą „Alpha 1“, atveriantį naują profesionalios fotografijos erą


Pasaulinė vaizdo jutiklių ir skaitmeninių foto ir video technologijų lyderė „Sony“ pristatė naujos kartos sisteminį viso kadro fotoaparatą „Alpha 1”. Tai technologiškai pažangiausias bendrovės fotoaparatas, išsiskiriantis tokiais aukštos vaizdo raiškos ir sparčios veiksenos parametrais, kurie skaitmeninės fotografijos srityje iki šiol dar nebuvo pasiekti.

Naujasis fotoaparatas turi 50,1 mln. taškų viso kadro dydžio sublokuotą vaizdo jutiklį „Exmor RS“, palaiko 120 autofokusavimo operacijų skaičiavimų per sekundę, 8K 30p 10 bitų 4:2:0 standarto filmavimą ir yra aprūpintas daugybe kitų inovacijų, kurios leidžia vaizdo kūrėjams įamžinti tai, ko iki šiol nebuvo įmanoma.

Neprilygstama raiška ir sparti veiksena
Naujos kartos vaizdo jutiklis turi integruotą atmintinę ir veikia kartu su patobulintu „BIONZ XR“ vaizdo apdorojimo procesoriumi. Tai leidžia fotografuoti 50,1 mln. taškų raiška nepertraukiamu 30 kadrų per sekundę spartos režimu. Vienu kartu galima padaryti iki 155 nesuglaudinto RAW formato arba 165 viso kadro JPEG kadrus išlaikant nuolatinį objekto sekimą.

„Alpha 1“ fotoaparatas atlieka iki 120 autofokusavimo skaičiavimo operacijų per sekundę, todėl geba fokuse išlaikyti net itin greitai judančius objektus, kurie užfiksuojami su dideliu tikslumu. Jis taip pat automatiškai pakoreguoja apšvietimo lygį, o jo korekcija atliekama vos per 0,033 sekundės dalį.

Daugiau galimybių fotografui suteikia 9,44 mln. taškų OLED Quad-XGA elektroninis vaizdo ieškiklis, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis siekia 240 kadrų per sekundę. Tai pirmasis vaizdo ieškiklis su tokiu vaizdo atnaujinimo dažniu, panaudotas fotoaparate. Jis neišsijungia keičiantis šviesumo nustatymui ir leidžia nuolatos matyti ir sekti fotografuojamą objektą net ir nuolatiniame fotografavimo režime.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas „Alpha 1“ toliau plečia autofokusavimo veiksenos galimybes ir gali itin tiksliai sekti kompleksinius, greitai judančius objektus. Autofokusavimui naudojami 759 fazės taškai, kurie uždengia apie 92 proc. kadro. Fokusui išlaikyti taip pat naudojama dirbtiniu intelektu paremta „Real-time Tracking“ funkcija, kuri pasitelkia apšvietimą ir lauko gylį, bei apdoroja šią informaciją didele sparta realiuoju laiku.

Tuo metu „Sony“ pažangi autofokusavimo pagal akis „Real-time AF“ funkcija dėl naujojo „BIONZ XR“ procesoriaus apie 30 proc. efektyviau aptinka objektus, palyginti su ankstesne versija. Tai leidžia objektą fokuse išlaikyti net tada, kai jis nuo objektyvo nusuka savo veidą. Be to, nuo šiol ši funkcija atpažįsta ne tik žmonių ar gyvūnų, bet ir paukščių akis.

Didelės spartos vaizdo jutiklio duomenų nuskaitymas leido iki 1,5 karto sutrumpinti užrakto suveikimo greitį fotografuojant, palyginti su fotoaparatu „Alpha 9 II“. Pirmą kartą pasaulyje su elektroniniu užraktu galima fotografuoti nuolatiniu režimu be vaizdo pertrūkių. Be to, elektroninis užraktas išsiskiria tylia veiksena ir nesukelia vibracijų. Elektroninio užrakto ir blykstės suveikimo sinchronizavimas galimas iki 1/200 sekundės dalies nustatymo.

„Alpha 1“ taip pat išsiskiria pirmuoju pasaulyje 1/400 sekundės blykstės ir mechaninio užrakto sinchronizavimu. Tai leidžia paprasčiau užfiksuoti greitą, dinamišką vaizdą. Mechaninį fotoaparato užraktą sudaro anglies pluošto užuolaidėlė ir dviguba jos aktyvavimo sistema, kuri naudoja spyruoklę ir elektromagnetinę pavarą, bei išsiskiria veikimo ilgaamžiškumu.

Nepaisant didelės išgaunamos vaizdo raiškos, „Alpha 1“ išsiskiria dideliu jautrumu su mažu triukšmo lygiu ir ISO 100–32000 reikšmių diapazonu (išplečiama iki 50–102400 diapazono nuotraukoms).

Fotoaparatas taip pat turi patobulintą slenkančio kadro fotografavimo režimą „Pixel Shift Multi Shooting“, kurio metu didelės raiškos kadras gaunamas sujungiant iki 16 panašių visa raiška padarytų nuotraukų. Tai reiškia, kad iš viso užfiksavus 796 mln. vaizdo taškų informacijos, panaudojus „Sony“ kompiuterio programą „Image Edge“ galima gauti iš 199 mln. taškų (17280 x 11520) sudarytą kadrą. Šis režimas skirtas fotografuoti architektūrą, meno kūrinius ar kitą statišką vaizdą, kuriam perteikti reikalingas ypatingas vaizdo detalumas.

Profesionali vaizdo kokybė
Pirmą kartą „Alpha“ serijos fotoaparatuose galima naudoti 8K 30p 10 bitų 4:2:0 XAVC HS standarto filmavimą, taip pat galima filmuoti 4K 30p 10 bitų 4:2:2 standarto formatu, taip pat pasitelkti „S-Cinetone“ spalvinės gamos nustatymus natūralesniems aplinkos ir žmogaus odos atspalviams perteikti. Filmuojant 4K formatu taip pat galima vaizdą fiksuoti iki 120 kadrų per sekundę sparta ir išgauti iki 5 kartų sulėtinto vaizdo efektą.

Šilumą išsklaidanti fotoaparato korpuso konstrukcija apsaugo vaizdo jutiklį ir procesorių nuo perkaitimo ir, pavyzdžiui, leidžia be pertraukos filmuoti 8K/30p standarto režimu apie 30 minučių.

Itin tiksliai veikiantis vaizdo stabilizavimo mechanizmas ir padėties jutikliai, taip pat vaizdo stabilizavimo algoritmai padeda išgauti maksimalią didelės vaizdo raiškos jutiklio kokybę, o „Active Mode“ režimas papildomai stabilizuoja vaizdą filmuojant su rankose laikomu fotoaparatu.

Įvairūs ryšio standartai sklandžiam darbui
„Alpha 1“ buvo suprojektuotas ir pritaikytas foto ir vaizdo žurnalistų bei sporto fotografų poreikiams, kuriems aktualu pateikti kadrus ar filmuotą medžiagą kaip galima greičiau panaudojant modernius ryšio kanalus. Todėl fotoaparatas aprūpintas įvairiomis šiuolaikinio ryšio galimybėmis, įskaitant belaidžio tinklo 2,4 GHz ir 5 GHz ryšio standartą ir dvigubą anteną patikimam ryšiui užtikrinti, taip pat „USB Type-C“ ir „1000BASE-T LAN” tinklo jungtis.

Be suglaudinto ir nesuglaudinto RAW formato „Alpha 1“ turi efektyvų suglaudinimo be duomenų praradimo formatą „Lossless Compressed RAW“. Taip pat yra nauja „Light“ JPEG/HEIC vaizdo formato parinktis, kuri leidžia sumažinti failų dydžius, palyginti su standartiniu nustatymu, ir greičiau persiųsti padarytus kadrus. Kartu su plačiu RAW ir JPEG formatų pasirinkimu, „Alpha 1“ taip pat turi HEIF formatą su 10 bitų gradacija, lemiančia realistiškesnį vaizdą dangaus ir portretinėje fotografijoje, kur svarbu perteikti natūralesnius atspalvius. Padarytos nuotraukos gali būti apdorotos pačiame fotoaparate pakeičiant jų kraštinių santykį, failo dydį ar kadruotę.

„Alpha 1“ turi du atminties kortelių lizdus, kurie palaiko „UHS-I“ ir „UHS-II“ SDXC/SDHC korteles, taip pat naują „CFexpress Type A“ kortelę. Fotoaparato korpusas pagamintas iš magnio lydinio, jame panaudota Z tipo baterija, kurios talpą galima papildyti naudojant „VG-C4EM Vertical Grip“ laikiklį su integruota baterija. Naujajame fotoaparate taip pat yra pagerinta dulkių pašalinimo funkcija, atsparumas dulkėms ir drėgmei bei vaizdo jutiklio apsauga išjungus fotoaparatą. Jis taip pat turi patvarią „HDMI Type-A“ jungtį ir palaiko energijos tiekimą per „USB PD“ jungtį, kuris praverčia filmuojant ilgos trukmės vaizdus.

Naujasis „Sony“ sisteminis viso kadro fotoaparatas „Alpha 1“ su keičiamu objektyvu Europos rinkoje pasirodys 2021 m. kovą, fotoaparato pardavimo kaina sieks apie 7,3 tūkst. eurų.

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.01.26, 22:46, rašė:
  Įdomus žvėris. Regis, gali būti prie tų, apie kuriuos anglai sako „overengineered“.
 • eFoto redaktorius    2021.01.26, 22:51, rašė:
  Skirtas profams, kas pinigų turi - filmuojantiems.
  • Wide dynamic range of 15 stops for stills and 15+ stops for video
  • S-Cinetone color matrix as seen in FX9 and FX6to deliver expressive cinematic look
  Sony A1  
 • kavolis
  kavolis 
    2021.01.27, 00:22, rašė:
  kostmosas.
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2021.01.27, 08:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Ne, ne idealus – ne visos jungtys. Nėra kur įsukti mechaninio užrakto paleidimo kabelio :)
 • bronislovas
  bronislovas 
    2021.01.27, 09:29, rašė:
  Toks jausmas, kad tas aparatas ne šiai planetai skirtas :) Viskas ko tik gali prireikti suudėta
 • EdB
  EdB 
    2021.01.27, 09:46, rašė:
  Pagal specifikacijas grynai profesionalam skirtas aparatas dengiantis A9 ir A7R IV  nadojimo sritis + 8K kurio net ir A7S III neturi.
   Pradinė kaina taipogi  labai profinė.
  Jeigu kažkam buvo reikalingi A9 II ir A7 iv  - jam dabar turbūt užtektų vien A1
  Iki šiol A9 ir A7R buvo aiškiai atskirtos serijos.
  A1 viską truputi sujaukė.
  Idomu kokie dabar Sony planai dėl tolimesnio  A1, A9 ir A7R  tikslinio pirkėjo.
  Šiuo metu Sonu  anonsuodama A1 turbūt tikisi  kad tai gali būti 2021 Tokyo olimpinių žaidynių kamera.
 • Kubrick
  Kubrick 
    2021.01.27, 18:05, rašė:
  tai a7r toliau padarys su dar daugiau pixeliu, o a9 greitesni ir uz a1. ir tada pirks kam ko reikia labiau. realiai cia kaip ir su telefonais, modelius kepa viena po kito, ideda kazka patobulinto ir tiek.
 • Žaltys
  Žaltys 
    2021.01.27, 11:28, rašė:
  Nemanau, kad jis į profesionalus derintas.... Pažiūrėkit kas pirko r5 ir suprasit.
 • EdB
  EdB 
    2021.01.27, 11:57, rašė:
  Žaltys rašė:
  Nemanau, kad jis į profesionalus derintas.... Pažiūrėkit kas pirko r5 ir suprasit.
    Nesu Canon žinovas. R5 turbūt labiau perkamas pažengusių mėgėjų ir tų kas nori turėti 'viską viename'. Canon turi 1D X Mark III skirtą fotografam profesionalam. Sony pakolkas neturi atitikmens 1DX'ui. Iki šiol 'profesionaliausias' sony fotoaparatas buvo A9III
 • Žaltys
  Žaltys 
    2021.01.27, 16:56, rašė:
  Pirma-profesionaliai dirbančiam šiuolaikiniam fotografui reikalingas įrankis pvz. (1D X Mark II-III ar nikon d5), o ne žaislas. Dx ar d5 ridos pasiekia 1000000 ir daugiau, failai lengvi (raw apie 20mb), todėl lengva saugot, greita dalintis. Dirba bet kokiomis sąlygomis(-30ar+50). Su viena baterija gali padaryt 3000 ir daugiau kadrų.Puiki argonomika. Puikiai retušuojas nuotraukos, jei to prireikia.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2021.01.27, 17:15, rašė:
  Prieš Olimpiadą profesionalams bus Canon EOS R1 su „Quad Pixel Autofocus“ technologija, ir dar Nikon savo beveidrodinį flagmaną Z9 išleis.
 • T_omas
  T_omas 
    2021.02.03, 12:24, rašė:
  Žaltys rašė:
  Nemanau, kad jis į profesionalus derintas.... Pažiūrėkit kas pirko r5 ir suprasit.

  Būtent, nes alpha 1 lyginamas su R5
 • T_omas
  T_omas 
    2021.01.27, 12:47, rašė:
  Toks pastebėjimas, kamera galinti filmuoti 8k, o pristatomieji klipai tik 4k,  tikrą kameros veidą pamatysime po apžvalgų


 • Kubrick
  Kubrick 
    2021.01.27, 13:35, rašė:
  o koks tikslas det 8k i youtuba kai vistiek tuos filmukus dauguma ziuri telefonuos.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2021.01.30, 11:31, rašė:
  Atsiranda galimybė kadruoti montuojant vaizdo įrašą.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.01.27, 17:05, rašė:
  Kiek yra žmonių, turinčių 8K televizorių?
 • Žaltys
  Žaltys 
    2021.01.27, 17:25, rašė:
  8k tv gal ir yra turinčiu, bet kas tą nufilmuotą failą kramtis?
 • Kubrick
  Kubrick 
    2021.01.27, 16:53, rašė:
  apie Fujifilm GFX 100S taip pat nepamirskit parasyt, idomus aparatelis, juk irgi anonsavo.
 • 15 čigonų
  15 čigonų 
    2021.01.27, 17:46, rašė:
  Sako čiuvas klipuke: "tai vienintelis aparatas kurio man prireiks" yra tiesos, bet nepasakė kad reiks dar bent 4 baterijų.
 • eFoto redaktorius    2021.01.27, 19:30, rašė:
  Anksčiau keisdavai fotojuostas, dabar - akumuliatorius ;)
  Bet bendras fotoaparatų rajumas mažėja, akumuliatoriai talpėja. Tad nieko blogo.
 • T_omas
  T_omas 
    2021.01.27, 19:37, rašė:
  ro. rašė:
  Anksčiau keisdavai fotojuostas, dabar - akumuliatorius ;)

  Ypač perėjus nuo veidrodžio ant sisteminio, iš įpročio neišjungi, įsimeti į automobilį ir atvažiavęs pamatai, kad baterija tik 40% :)
 • Kubrick
  Kubrick 
    2021.01.27, 21:25, rašė:
  mazas pastebejimas - gerai, kad sugrazino korteliu dureliu atrakinimo svirtele.
 • T_omas
  T_omas 
    2021.02.03, 10:58, rašė:

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti