Sony pristatė naują viso kadro sisteminį fotoaparatą Sony A7S (Alpha 7S). Fotoaparatas turi naują, ypač jautrų, didelio dinaminio diapazono 12 megapikselių 36x24mm jutiklį. Filmuojant ir fotografuojant jutiklio įprastas jautrumas 100-102400 ISO, tačiau galima kilstelti iki 409600 ISO.
Sony A7S tiks Sony E ir Sony A (per adapterį) jungties objektyvai. Fotoaparatas patiks fotografams, bet jis labiau skirtas filmuojantiems. Naujas jutiklis leidžia filmuoti 4K (4:2:2, 30p/24p) raiška nepraleidžiant nei pikselių nei linijų, tačiau 4K įrašą galima daryti tik išoriniu kodavimo įrenginiu, šiam duomenis siunčiant HDMI jungtimi. Pats fotoaparatas gali koduoti AVCHD ir naujuoju XAVC S formatu, FullHD raiška.
Sony A7S
Štai pagrindiniai filmavimo režimai: 4K, 3840x2160, 30p/24p (išorinis kodavimas) FullHD, 1920x1080, 60p/60i/50p/50i/30p/24p HD Ready, 1280x720, 120p (sulėtinimui)
Šviesai itin jautrus „Sony α7S“ – įamžinti tai, ko kiti fotoaparatai nemato
Žvaigždėtas dangus ar žvakių šviesoje skendintis interjeras – šias sudėtingai užfiksuojamas akimirkas nuo šiol paprasta sustabdyti su naujuoju „Sony“ fotoaparatu „α7S“. Nepriekaištinga kokybe suinteresuotiems fotografams ir operatoriams skirtas naujasis „Sony“ fotoaparatas išsiskiria ypatingu jutiklio jautrumu ir geba užfiksuoti kur kas daugiau šviesos už kitus fotoaparatus.
Naujasis „α7S“ papildo mažiausių pasaulyje „Sony“ visakadrinių fotoaparatų su keičiamu objektyvu šeimą, kurią iki šiol sudarė „α7“ ir „α7R“ modeliai. Šiandien tai mažiausias rinkoje tokio tipo fotoaparatas, leidžiantis gauti nuotraukas su neįtikėtinai mažu vaizdinio triukšmo lygiu ir filmuoti išskirtinės kokybės vaizdus 4K raiška (3840x2160 taškų).
Sony α7S su adapteriu
Išskirtines „α7S“ jautrumo šviesai charakteristikas lemia „Sony“ specialiai sukurtas 35 mm dydžio „Exmor CMOS“ vaizdo jutiklis, kurio raiška siekia 12,2 mln. taškų. Palyginti su kitų fotoaparatų vaizdo jutikliais, šis specifinis jutiklio geba fiksuoti kur kas daugiau pro objektyvą patenkančios šviesos.
Kartu su jutikliu suderintas galingas vaizdo apdorojimo procesorius „BIONZ X“ padeda sumažinti vaizdinio triukšmo lygį ir jautrumo šviesai diapazoną išplėsti nuo ISO 50 iki ISO 409600 reikšmės (ISO 200-ISO 409600 vaizdo filmavimui).
Šios pažangios jautrumo šviesai ypatybės ir itin mažas vaizdinio triukšmo lygis leidžia naujuoju „α7S“ daryti kokybiškas nuotraukas žemo apšvietimo sąlygose, kuriose anksčiau reikėjo naudoti didesnį išlaikymo nustatymą. Tad net ir su trumpesniu užrakto suveikimo laiku galima gauti ryškias nuotraukas ar filmuotus vaizdus silpnoje šviesoje. O milžiniškas ISO reikšmių diapazonas puikiai tinka aukšto kontrasto scenoms fiksuoti, kuriose nepriekaištingai išskiriami intensyvūs šviesos atspindžiai ir gilūs juodi atspalviai.
Nuskaitomi kiekvieno 35 mm dydžio vaizdo jutiklio taško duomenys leidžia fiksuoti 4K raiškos vaizdus, išsiskiriančius aukščiausiu detalumu, turtingais atspalviais ir tikroviška kadrų tekstūra. Juos dar labiau išgrynina „BIONZ X“ procesorius, o tai, kad 4K raiškos vaizdas nuskaitomas iš viso vaizdo jutiklio jo nesumažinus, leidžia išvengti sutampančių linijų (moire) efekto ir kitų vaizdo trikdžių, dažnai būdingų žemesnės raiškos vaizdams.
Per didelės spartos HDMI jungtį 4K raiškos vaizdo signalą galima perduoti įrašymui ar peržiūrai ekrane. Tuo metu „Full HD“ standarto vaizdai gali būti įrašomi į fotoaparato atminties kortelę „XAVC S“ formatu iki 50 MB/s sparta.
Fotoaparatas „α7S“ palaiko didelės spartos vaizdo įrašymą iki 120 kadrų per sekundę arba iki 100 kadrų per sekundę HD standartu (1280x720 taškų). 120 kadrų per sekundę sparta užfiksuotas vaizdas gali būti peržiūrėtas 24p formatu su 5 kartų sulėtinimu – tai geriausias būdas atskleisti sportinės akimirkos ar baleto šokėjo judesio grožį.
Sony α7S
Naujasis „Sony“ fotoaparatas siūlo daugybę profesionalių filmavimo funkcijų, tarp jų – plataus spektro vizualiosios raiškos režimas „Picture Profile“ ar „S-Log2“. Laiko/naudotojo kodo funkcija leidžia priskirti specialias kadrų žymes, kurios praverčia montuojant medžiagą, o priedas „XLR Adaptor Microphone Kit“ padeda užfiksuoti aukštos kokybės garsą.
Panaudotas ankstesniajame „α7R“ ir spėjęs sulaukti palankaus įvertinimo, sparčia ir tikslia veiksena išsiskiriantis autofokusavimo režimas „Fast Intelligent AF“ yra patobulintas ir padeda dar geriau išnaudoti unikalias naujojo fotoaparato jautrumo šviesai ypatybes. Tarp kitų šios serijos fotoaparatams būdingų ypatybių „α7S“ yra aprūpintas vaizdo ieškikliu „XGA OLED Tru-Finder“, „Wi-Fi“ ir NFC ryšio lustais, galimybe naudoti specialias „PlayMemories Camera Apps“ programėles.
Nuolatos augantį šios serijos fotoaparatams skirtų objektyvų spektrą artimiausioje ateityje papildys naujas viso kadro dydžio „E-mount“ standarto 25-135 mm/F4.0 teleobjektyvas, skirtas patenkinti išskirtinės kokybės ieškančių operatorių poreikius.
Naujas „Sony“ fotoaparatas „α7S“ Europoje pasirodys 2014 m. vasarą. Numatoma produkto kaina – apie 3000 eur.
Aš negarantuoju, kad esu visiškai teisus, bet pabandysiu paaiškinti taip kaip suprantu aš. Pixel Binning'as pats savaime nėra blogas. Nokia tarkim PureView technologiją (kas iš esmės ir yra pixel binning'o brand'as) stumia kaip kažką revoliucinio ir unikalaus.
Dabar tarkime mano fotoaparatas (Sony NEX-5r) turi 16 megapikselių sensorių. Video tuo tarpu geriausiu atveju filmuoja FullHD kas yra tik 2 megapikseliai. Tai realiai reiškia, kad filmuojant nuskaitomas visas sensorius 16 MP ir iš aštuonių taškų padaromas vienas, kuris galbūt yra švaresnis (mažiau triukšmų). Pats pixel binning'as tikriausiai padaromas sensoriuje (kiek suprantu ten yra prasmė jį daryti).
Klausimas kodėl mano fotoaparatas turėdamas 16Mp sensorių filmuoja tik FullHD? Priežastis yra ta, kad perduoti 16Mp 25 kartų per sekundę yra pakankamai brangu. Dar ir kortelės reikės palaikančios tokius greičius (tarkime aš turiu kortelę palaikančią 40Mb/s). 16*25*8 (su prielaida kad filmuojame RAW) 3200Mb/s - pasvajojau ir užteks. Tarkime net ir 2Mp*25*3 yra 150Mb/s - todėl fimuojant vaizdas iškart spaudžiamas, tai tarkime Sony Nex-5r 25 kadrai/s FullHD prigeneruoja 17Mb/s informacijos.
Dabar atsiranda tokie video formatai kaip 4K en.wikipedia.org/wiki/4K_(resolution) ir tam tikri dydžiai padengia visą sensorių. Tai teiginys, kad nedaro pixel binning'o iš vienos pusės reiškia, kad sukišta daug brangios elektronikos, kuri sugeba greitai nuskaityti vaizdą, bet iš kitos pusės reiškia, kad ten nėra iš ko tą pixel binning'ą apskritai daryti, jei jau visas sensorius naudojamas.
Galiu su tuo sutikti. Tik tuomet man nelogiska, kad nerasomas tiesioginis privalumas (didelis greitis), o per aplinkui netiesiogiai. Pvz jeigu tavo autobusas yra ekspresas, tai rasai "vaziuojam greitai", o ne "pakeleiviu neimam". Nes akivaizdziai neaisku, kuo toks geras pakeleiviu neemimas. Todel itariu, kad apart greicio yra dar kazkoks tiesioginis binningo trukumas. Gal pvz moire, kuris gali kilti del sujungto tasko dydzio ir fizinio AA filtro bluro diametro nesutapimo (tai tik spelione).
Pasak straipsnio į kurį daviau nuorodą: "In addition to the benefits for low-light shooting, the read out of all pixels frees the video from aliasing, moiré and false color artifacts (as opposed to pixel binning) to achieve the highest quality video."
Bet man čia labiau panašu į reklaminės skrajutės užrašą ir nebūtinai į tiesą. Aš esu matęs kai niekam nereikalinga funkcija buvo prastumta kaip privalumas, nes niekas kitas jos neturi. Tai man atrodo čia tas atvejis.
Na ir kurgi tie reikalai krypsta ? Sony prikepė FF kūnelių bet pamiršo kad nuotraukom daryti dar ir optika reikalinga. FF E-mount optikos pasirinkimas dar labai ribotas. 3 Zeiss ir 2 sony objektyvai. AF taipogi ne pro ir net ne semi-Pro klasės lygio . Nors kamerų ir zeiss optikos kainos jau pro įrangos lygio. Sony kaip pro video kamerų gamintojas iš vieno FF fotoaparato padarė video kamera su papildomom fotoaparato funkcijom. Gerai kad atsirado FF mirrorles kameros, tik iki pilnos sistemos Sony dar turi ją smarkiai praplėst, ypač optiką
gal taip, o gal ir ne... kiek daug tos optikos reikia realiai? platus, standartas, tele pplius normalus zoom'as. cia darant prielaida, kad orientuojamasi ir entuziastus (ko gero taip ir yra), o ne profesionalus zurnalistus bei vestuviu fotografus. nereikia pamirsti, kad daug vartotoju taip pat naudoja "legacy" optika ant "mirorrless".
na aš ir sakau, kad matosi kur link reikalai krypsta. Yra kūneliai bus ir optika. Prieš gerus metus man prie smilkinio sukiojo su pirštu kai sakiau, kad DSLR mirs per kelis metus. Jei kas nori gali dar man pasukioti, traukinys važiuoja ir šikančių nelaukia.
Tikrai nemanau, kad dslr mirs, jie taip pat tobulėja. Gal ju asortimentas sumažes, nes dabar tai prikepta ju belenkiek D3100/D3200/D3300/D5100/D5200/D5300600D/650D/700D tuoj bus 750D ir t.t. Savęs rimtai dirbančio su sisteminiu neįsivaizduoju, bet jeigu bučiau megejas entuziastas, tai tikrai nusipirkčiau sistemini. Visi fotikai išliks, tik pasiskirstys į atitinkamas vietas.
Man kažkodėl nesidėlioja Sony logika. Gaminam fotoaparatą skirtą filmavimui ir dar biškį pakastruojam fotoaparato funkcijas. O ne geriau būtų filmavimui gaminti video kameras? Juk su tais fotoaparatais taip nepatogu filmuot jau vien dėl valdymo ir ergonomikos.
Profesionalai perka dedikuotas videokameras, o megejai perka 2 in 1. Megejams svarbiau praktiskumas, o ne patogumas. Ir gamintojui patogiau vienas body vietoj dvieju. Kodel iki siol nera veidrodiniu su skirtingom matricom?.. Nes gamintojui maziau galvos skausmo, o vartotojai dar neislepinti sioj srity. Verslo logika cia aiski...
Nu gamina tas pats sonis normalias kameras tiems patiems mėgėjams, su tuo pačiu E mountu, bet ne, reikia iškastruoti fotoaparatą nu būtinai, nu gi kitaip tai niekaip ir iš jo padaryti kamerą.....:) Būtų gal būt visai patrauklus variantas kaip fotoaparato, bet ne iškastravo fazinį fokusavimą ir sušiko viską.
Nu bet jeigu miegi ne kasdien, o karta per savaite... :) Be to, kuprinej geriau vienas divaisas, negu du. As tai laukiu nesulaukiu, kada DSLR'uose ides mp3 playeri, butu 3 in 1, ir nematau tame nieko blogo. Turistinis variantas :)
Aš tai jau senai laukiu kada telefonai pradės kojnes skalbti, juk būtų labai patogu....:) komandiruotinis variantas...:) ir jaučiu ne už kalnų ta diena kai sulauksiu...:)
As manau,kad tai ka firma gamina ir kokia logika ji remiasi,tai jau jos reikalas,nuo to priklauso jos ateitis.Sony vertinu,nes jie daro tai ,ko kiti gal nedrysta,ar skaito nereikalingu,nes tik taip atsiranda kazkas naujo,o kas nedirba,tas neklysta.Produktas(kad ji pirktu) neturi buti geriausias,tobuliausias ar dar koks,jis turi buti atraktyvus,isskirtinis.Galbut netinkamas pavyzdys,bet paziurekim i musu gatves -kodel ten ne vien TIK mercedesai???Juk tik jie verti masinos vardo???!!!Todel ,kad kiekvienai prekei savas klientas.
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos. Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.