Sony NEX-5R su programėlėmis
2012.08.29  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai  16
 
Sony NEX-5R  

Sony pristatė Sony NEX-5N  pakeisiantį sisteminį fotoaparatą Sony NEX-5R. Naujokas turi patogesnį valdymą (programuojamus mygtukus ir ratukus) bei hibridinę fazės-kontrasto nustatymo autofokusavimo sistemą.
Įdomesnė naujovė - tai galimybė fotoaparatą valdyti mobiliu telefonu, įdiegti nuotraukų apdorojimo ir fotografavimo programėles.Sony NEX-5R  
Fotoaparatas su Adroid ir iOS telefonais komunikuoja WiFi ryšiu. Mobiliu telefonu fotoaparatą valdyti kartais patogiau. Nuotraukas galima iškart išsiųsti internetu.

Pristatytas fazės-kontrasto autofokusavimas nėra naujiena sisteminiuose fotoaparatuose - jis yra ir naujuose Canon bei Nikon sisteminiuose fotoaparatuose. Bet, nežiūrint pažadų, jis paprastai neveikia taip efektingai, kaip veidrodiniuose fotoaparatuose.
Sony pažadai: Sony NEX-5R judančius objektus fokusuos ir fotografuos 10 kps sparta! Tau jau rekordinis greitis. Ar tai tiesa - parodys testai.

Fotoaparatas bus parduodamas nuo spalio. Su 18-55mm objektyvu kainuos apie 2500 Lt.
Plačiau:
www.imaging-resource.com/PRODS/sony-nex-5r/sony-nex-5rA.HTM...
www.dpreview.com/previews/sony-alpha-nex-5r/
Fototestai:
www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/dig...

Sony NEX-5R  
Sony NEX-5R  „Sony“ fotoaparatas „NEX-5R“ – daugiau novatoriškų galimybių mažesniame korpuse

Naujasis „Sony“ kompaktinės klasės sisteminis fotoaparatas „NEX-5R“ yra aprūpintas sudėtine autofokusavimo sistema, novatoriškomis ryšių funkcijomis ir galimybe įdiegti programėles

Sony NEX-5R  
Solidžios fotografavimo funkcijos, patraukli išvaizda ir kompaktiška forma – šių ypatybių deriniu išsiskiria naujasis „Sony“ kompaktinės klasės sisteminis fotoaparatas „NEX-5R“. Didelis vaizdo jutiklis ir keičiami objektyvai užtikrina profesionaliems fotoaparatams būdingą nuotraukų kokybę, o inovatyvios ryšių funkcijos ir pagal individualius poreikius įdiegiamos programėlės išplečia įprastas fotoaparato galimybių ribas.

Naujasis „NEX-5R“ – tai žingsnis į priekį fotografijos entuziastams, ieškantiems pakaitalo mėgėjiškam fotoaparatui ar kompaktiškesnės alternatyvos veidrodiniam aparatui. Naujojo „Sony“ fotoaparato raiška siekia 16,1 mln. efektyvių taškų, o vaizdo jutiklio dydis prilygsta profesionaliems aparatams, todėl juo galima gauti itin detalias ir ryškias nuotraukas bei „Full HD“ formato vaizdus. Galingas „BIONZ“ vaizdo apdorojimo procesorius užtikrina nepriekaištingo grynumo nuotraukas su mažu triukšmo lygiu fotografuojant net menkai apšviestoje aplinkoje su itin dideliu jautrumo nustatymu (ISO reikšmė gali siekti iki 25600).

Dar daugiau – „NEX-5R“ yra pirmasis bendrovės fotoaparatas su keičiamu objektyvu, kuriame naudojama sudėtinė autofokusavimo sistema „Fast Hybrid AF“*. Ši sistema naudoja du autofokusavimo metodus: pirmiausia, nustato optinį atstumą iki objekto, po to palygina fiksuojamo vaizdo kontrasto intensyvumą ir pagal tai parenka tikslų židinio nuotolį. Šis metodas visada leidžia gauti itin ryškius ir detalius vaizdus. Sparčiojo fotografavimo režime, kuriuo galima fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę sparta, fotoaparatas gali sekti pasirinktą judantį objektą ir nuolatos jį išlaikyti fokuse.

Filmavimas „Full HD“ formatu šiame fotoaparate taip pat patobulintas pridėjus naują „Auto Slow Shutter“ funkciją, kuri tamsesnėms scenoms suteikia daugiau šviesumo. Fotoaparatas atpažįsta pritemdytas patalpas ir nakties scenas bei automatiškai persijungia į lėtesnės užrakto spartos veikimą, suteikiantį filmuojamam vaizdui daugiau šviesos.

„NEX-5R“ yra pirmasis „Sony“ a (alfa) serijos fotoaparatas su keičiamais objektyvais, aprūpintas belaidžio interneto ryšio „Wi-Fi“ galimybėmis, kurios leidžia lengvai dalintis, išsaugoti ir peržiūrėti fotoaparate esantį skaitmeninį turinį. Nuotraukos ir vaizdeliai gali būti perkelti belaidžiu tinklu į bet kurį išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, kuriame įdiegta „PlayMemories Mobile“ programėlė.

Sony NEX-5R  
Per belaidį tinklą taip pat galima perkelti ir turinį iš fotoaparato į įprastą kompiuterį tolesniam išsaugojimui. Tokiu būdu nereikia rūpintis fotoaparato ir kompiuterio sujungimu per USB kabelį ar atminties kortelės kaitaliojimu. Be to, „NEX-5R“ esančias nuotraukas galima tiesiogiai rodyti DLNA standartą palaikančiame televizoriuje. Nuotraukomis galima dalintis per vidinį interneto tinklą ar tiesiai nusiųsti jas į „Wi-Fi Direct“ funkciją palaikantį televizorių.

„NEX-5R“ yra novatoriškas fotoaparatas, leidžiantis išplėsti savo funkcijas taip, kad jos atitiktų individualius fotografavimo poreikius. Naujos „PlayMemories Camera Apps“ programėlės yra pirmoji pasaulyje tokio tipo paslauga, kurią pasitelkus galima įdiegti naujas reikalingas funkcijas. Tarp šiam fotoaparatui skirtų programėlių yra „Picture Effect+“, „Bracket Pro“, „Multi Frame NR“, „Smart Remote Control“ ir „Direct Upload“. Ateityje šį sąrašą ketinama plėsti pridedant tokias programėles kaip „Photo Retouch“, taip pat „Time-lapse“ ir „Cinematic Photo“.

„Sony“ kompaktinės klasės sisteminis fotoaparatas „NEX-5R“ Europos rinkoje pasirodys 2012 m. spalio mėnesio viduryje.

*autofokusavimo sistema „Fast Hybrid AF“ šiuo metu veikia su „Sony“ objektyvais „E 18-55 mm F3.5-5.6 OSS“, „E 55-210 mm F4-6.3 OSS“, „E 18-200 mm F3.5-6.3 OSS“ ir „E 24 mm F1.8ZA Sonnar T“. Ateityje, atnaujinus fotoaparato programinę įrangą, palaikomų objektyvų spektras bus išplėstas.

Features

NEX-5R

Type

Digital compact system camera with interchangeable lenses

Lens Compatibility

E-mount lens system. Can also use A-mount lenses with optional adaptor (continuous AF supported with LA-EA2)

Image Sensor

APS-C type (23.5 x15.6 mm) Exmor™ APS HD CMOS sensor with 16.1 effective megapixels

Processor

BIONZ™ image processor

ISO Sensitivity Range

ISO 100 – 25600 (still images)

HD movie record

Full HD AVCHD Ver. 2.0 compliant / MPEG-4 AVC (H.264); MP4;

up to 1920 x 1080 50p

LCD

7.5cm (3") wide type TFT (Xtra Fine LCD) with 921k dot resolution; tilts upwards approx. 180 degrees, downwards approx. 50 degrees; pressure-sensitive touch panel

Digital Zoom

Clear Image Zoom: approx. 2x (still images)

Smart Zoom: approx. 1.4x/2x (still images)

Digital Zoom: approx. 4x (still images / movies)

SteadyShot™ INSIDE

(Optical image stabilisation available with selected E-mount lenses)

Autofocus System

Fast Hybrid AF (phase-detection AF/contrast-detection AF); 99 focus points (phase-detection AF) / 25 focus points (contrast-detection AF);

Object Tracking AF

Picture Effect

11 types (15 variations): Posterization (Colour, B/W), Pop Colour, Retro Photo, Partial Colour (R,G,B,Y), High Contrast Monochrome, Toy Camera, Soft High-key, Soft Focus, HDR Painting, Rich-tone Monochrome, Miniature

Continuous Burst Shooting

Up to 10 frames per second (in Speed Priority mode)

Battery life (still images)

Approx. 330 shots (CIPA measurement)

External flash (supplied) 

GN7 (in metres at ISO 100)

Other features

Auto Portrait Framing and Self-Portrait; Face Detection and Smile Shutter; Superior AUTO; Sweep Panorama (2D); Auto HDR; DRO; Hand-held Twilight mode; Creative Styles; Photo Creativity interface; ; Wi-Fi; USB Charge; PlayMemories Camera Apps

Media

Memory Stick PRO Duo / Memory Stick PRO-HG Duo; SD / SDHC / SDXC

Dimensions (W x H x D)

Approx. 110.8 mm × 58.8 mm × 38.9 mm (excluding protrusions)

Weight

Approx. 218g (body only)

Approx. 276g (with battery and Memory Stick PRO Duo)

Supplied software

PlayMemories Home


Komentarai
Turinys
 • Plekšnius
  Plekšnius 
    2012.08.29, 19:37, rašė:
  Pinigų siurbimo mašina važiuoja toliau..dar yra neįšokusių? Ar dar gali būti fotografija dėl fotografijos šiais laikais?
 • eFoto redaktorius    2012.08.29, 19:48, rašė:
  Balti mobilūs telefonai už 2000 Lt - va tai tikra siurbimo mašina. O su fotoaparatais gali ir ką gražaus sukurti, ne tik prieš kitus pasipuikuoti ;)
 • Plekšnius
  Plekšnius 
    2012.08.29, 21:13, rašė:
  Tas tai išvis man reikalas mažai suprantamas...
 • andrius m
  andrius m 
    2012.08.29, 19:55, rašė:
  Labai neblogai Sony
 • danulis
  danulis 
    2012.08.29, 20:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikus aparatas! Laukiu nex6 ir fotkinsiu/filmuosiu tik su Sony, o kur dar naujas action camas!
 • Marco
  Marco 
    2012.08.29, 21:09, vertino: Gerai, , rašė:
  Norėjau pirkti NEX-5n, bet jau prieš kelis mėnesius perskaičiau, kad išeis nauji modeliai.
  Tai dar palauksiu NEX-6 ir naujo kompaktiško zoom'o 16-50mm. Rugsėji turi išleist ir tuomet jau rinksiuos tarp NEX-5R ir NEX-6.
 • 0144
  0144 
    2012.08.29, 21:47, rašė:
  mazumele pabambesiu :)
  sony jau ir taip turi geriausius sisteminiu kunelius, geriau dabar mazu bet kokybisku objektyvu isleistu, o tai cia vienintele vieta kur jie velkasi praktiskai visiems is paskos
 • Marco
  Marco 
    2012.08.29, 22:30, vertino: Gerai, , rašė:
  Reikia palaukti rugsėjo mėnesio...turėtų tris naujus pristatyt.
 • Žiemkentys
  Žiemkentys 
    2012.08.30, 08:16, rašė:
  Ten tame tekstuke rašo
  „NEX-5R“ yra pirmasis „Sony“ a (alfa) serijos fotoaparatas su keičiamais objektyvais, aprūpintas belaidžio interneto ryšio „Wi-Fi“ galimybėmis, 
  Pala pala Sony a ar Sony e? Čia kaip suprantu pačio sonio rašinėlis. :)
  O šiaip priklauso kaip tas apkalbamas 16-50 blynelis atrodys, bet aš vis tik krypstu (pavasarį krypsiu) į RX100 pusę... 
 • eFoto redaktorius    2012.08.30, 09:59, rašė:
  Jei 16-50mm f/3.5-5.6 kainuos virš 1000 (o garantuoju taip ir bus), tai nieko gero.
  Blynelis 16mm f/2,8+skaitmeninis zoom padaro praktiškai tą patį. O kainuoja kelis šimtus ...
 • lomografas
  lomografas 
    2012.08.30, 08:16, rašė:
  Šitiek permokėti tik dėl to, kad galėčiau iš fotiko per televizorių nuotraukas pasižiūrėt, ar telefonu valdyti fotiką ? Šis aparačiukas gal daugiau skirtas išskirtinius poreikius turintiems klientams, kuriems reikalingas skubus nuotraukų perkėlimas/perdavimas.  E-mount objektyvų pasirinkimas irgi skurdokas ir tie patys  neblizga.
 • kavolis
  kavolis 
    2012.08.30, 08:27, rašė:
  už tat ebay pilnas adapteriais visoms jungtims uždėti ant NEX :)
 • lomografas
  lomografas 
    2012.08.31, 07:51, rašė:
  Įdomu kur tada kišt tą superinį autofokusą ? :)
 • Marco
  Marco 
    2012.08.30, 14:50, vertino: Gerai, , rašė:
  Labai smagiai atrodo funkcija "Cinematic photo" 

  &feature=player_embedded


 • offshore
  offshore 
    2012.08.31, 21:24, rašė:
  Jeigu ne tas kirviu nutašytas sony nexų dizainas ir labai prasta ergonomika, seniausiai būčiau nusipirkęs. Nuotraukų kokybė man labai patiko, bet patogumo nulis, gaila.
 • eFoto redaktorius    2012.09.02, 17:06, rašė:
  Sakykim tai 'tavo subjektyvi nuomonė'
  Bandžiau daugybę fotikų, pas Sony ergonomika viena geriausių 'mano subjektyvia nuomone'
  O dizainas, džiugu kad išlaiko senas tradicijas. Profesionalūs Sony walkman ar kita Pro technika bent man - superinio dizaino. Nelabai jis paseno. Fotikuose išlaiko tą patį stilių. Nebūtina Apple vaikytis..
  Sony WM D6C  

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti