Sony sisteminiai fotoaparatai ir objektyvai
2013.08.27  Naujienos:  objektyvaisisteminiai fotoaparatai  18
 
Sony Alpha a3000  
Sony pristatė 2 naujus sisteminius fotoaparatus:
Sony NEX-5T yra identiškas Sony NEX-5R, bet pagerintas NFC ryšiu.
Sony Alpha a3000 - sisteminis fotoaparatas atrodantis kaip veidrodinis. Jis didesnis, turi elektroninį ieškiklį, Sony priskiriamas veidrodinių fotoaparatų kategorijai, bet tai yra sisteminis NEX klasės fotoaparatas be veidrodžio. Jam tinka tik Sony E jungties (NEX) objektyvai. Sony pirkėjus vilios patrauklia fotoaparato  Sony A3000 kaina - 1200 Lt su objektyvu.
NEX fotoaparatų naudotojus labiau pradžiugins nauji objektyvai šiems fotoaparatams: Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm F4 ZA OSS (apie 3000 Lt), Sony 18-105mm f/4.0 G OSS (1800 Lt).

Pranešimas žiniasklaidai
2013 m. rugpjūčio 28 d.

Naujojo „Sony ɑ3000“ galimybės – kur kas didesnės, nei atskleidžia išorė


Dabar galima turėti viską viename –  „Sony“ pristato profesionalų DSLR lygio fotoaparatą  „ɑ3000“ su keičiamu objektyvu ir pažangiomis fotografavimo funkcijomis. Naujasis „Sony“ fotoaparatas tiks tiems, kurie siekia tobulėti fotografijos srityje ir daryti dar kokybiškesnes nuotraukas.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas – tai kokybės revoliucija, palyginti su tradiciniais fotoaparatais be keičiamų objektyvų. Fotoaparatas „ɑ3000“ išsiskiria plataus formato 20,1 mln. taškų raiškos „Exmor APS HD CMOS“ vaizdo jutikliu. Pridėjus nuolatos augantį „E-mount“ tipo keičiamų objektyvų spektrą, šis fotoaparatas užtikrina nepriekaištingo detalumo nuotraukas įvairiose situacijose – pradedant portretais ar gatvės scenomis ir baigiant saulėtu kraštovaizdžiu.

Be to, ne ką mažiau įspūdingai atrodo ir „Full HD“  standartu nufilmuoti vaizdai. Juos galima įamžinti dviem formatais – 50i ir 25p, – kur pirmasis skirtas fiksuoti greitai besikeičiančiam vaizdui ir padeda išlaikyti jo ryškumą, o antrasis leidžia išgauti subtilesnį kinematografinį efektą.

Plataus formato vaizdo jutiklis taip pat geba užfiksuoti daugiau šviesos ir sumažinti vaizdinio triukšmo lygį. Tai padidina ypač prietemoje ar silpnai apšviestose patalpose užfiksuotų nuotraukų ar nufilmuotų vaizdų kokybę, kuriai negali prilygti joks telefonas ar kompaktiškas fotoaparatas.

Naujo dizaino „ɑ3000“ korpusas su ergonomiška rankena suteikia daugiau patogumo, patikimumo ir geresnį balansą, tai nevargina rankos fotoaparatą vienodoje padėtyje laikant ilgesnį laiką.

Tikras malonumas gaudyti kadrus per ryškų elektroninį  vaizdo ieškiklį „Tru-Finder“ su 100 proc. padengiamu matymo kampu. Fotoaparato ieškiklyje taip pat atvaizduojama daug papildomos informacijos, tarp kurios – kadro linijos, padedančios parinkti tinkamesnę nuotraukos kompoziciją. Be to, realiuoju laiku matomos nuotraukų korekcijos leidžia fotografuoti be menkiausios abejonės būsimuoju rezultatu.

Tobulėjant įgūdžiams ir augant poreikiams galima pasitelkti įvairius priedus, kurie prie šio fotoaparato jungiami per „Multi Interface Shoe“ jungtį, ir taip išplėsti savo fotografavimo galimybes iki naujų aukštumų. Profesionaliai atrodantį  apšvietimą nuotraukose padės pasiekti nauja galinga blykstė „HVL-F43M“, naudojanti unikalią šešėlių padedančią išvengti sistemą „Quick Shift Bounce“. Stereo garso mikrofonas „ECM-XYST1M Stereo Microphone“ leis užfiksuoti tikslesnį garsą ir aiškesnį dialogą, o filmuoti skirtas prožektorius su atskira baterija „HVL-LEIR1 Video IR“ pravers vakarėlių metu.

Fotografai su kūrybinėmis ambicijomis taip pat nepamiršti. „Picture Effects“ meniu galima pasirinkti iš 15 kūrybinių nustatymų, tarp kurių „Retro Photo“,  „Miniature“ ir „Partial Colour“ efektai. O funkcija „Auto Object Framing“ sumaniai patobulina portretus, artimo atstumo kadrus ir judančių objektų nuotraukas iki profesionaliai atrodančio rezultato.

Kartu su naujuoju „ɑ3000“ galima rinktis iš 18 skirtingų „E-mount“ tipo objektyvų, tarp kurių yra 2 konversiniai objektyvai, portretinei fotografijai skirtas objektyvas „SEL50F18“, plačiakampiai, makro ir objektyvai su priartinimu kelionėms ir kasdienei fotografijai.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas „ɑ3000“ su keičiamu objektyvu Europos šalių rinkose pasirodys nuo 2013 m. rugsėjo.
Sony A3000
1 komentaras
Sony A3000 Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
20 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm
Foto2
Sony A3000
Jautrumas?  100-16000 ISO
Foto3
Sony A3000
Kaina?  347    Palyginti ⯈
Pranešimas žiniasklaidai
2013 m. rugpjūčio 28 d.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas „NEX-5T“ – mažesnis dydis ir daugiau kokybės bei inovacijų

Didelis vaizdo jutiklis yra svarbiausias nuotraukų kokybės garantas net ir kompaktiškame fotoaparate. Būtent juo išsiskiria naujasis „Sony“ fotoaparatas „NEX-5T“ su keičiamu objektyvu, belaidžio ryšio galimybėmis ir unikaliomis fotografavimui skirtomis programėlėmis.

Lengvai galintis pasislėpti rankinėje ar kišenėje, naujasis „NEX-5T“  gali tapti idealiu pasirinkimu aktyviems fotografams, kurie nori naudotis profesionalaus veidrodinio fotoaparato kokybe ir plačiomis rankinio valdymo galimybėmis.

Šio „Sony“ fotoaparato viduje – plačiaformatis APS-C tipo 16,1 mln. taškų raiškos vaizdo jutiklis, gebantis užfiksuoti kur kas daugiau pro objektyvą patenkančios šviesos nei įprastų kompaktiškų fotoaparatų jutikliai. Tai leidžia gauti itin detalias profesionalių DSLR fotoaparatų lygio nuotraukas ir „Full HD“ formato vaizdus su itin žemu triukšmo lygiu, ypač fotografuojant ar filmuojant prietemoje ar patalpų viduje.

Nepraleisti nė vienos svarbios akimirkos padeda novatoriška autofokusavimo sistema „Advanced Fast Hybrid AF“, kuri naudoja du fokusavimo būdus – pagal skirtingas šviesos bangas ir pagal vaizdo kontrastingumą. Šių dviejų metodų derinys užtikrina spartų ir tikslų net ir greitai judančių objektų autofokusavimą bet kokioje aplinkoje.

NEX-5T“ integruotas belaidis „Wi-Fi“ ryšys suteikia galimybę šį fotoaparatą suporuoti su išmaniuoju telefonu, kompiuteriu ar televizoriumi ir į šiuos įrenginius perkelti nuotraukas bei nufilmuotus vaizdus. Be to, tai pirmasis „Sony“ fotoaparatas su „E-mount“ tipo keičiamu objektyvu, kuriame integruotas NFC lustas, įgalinantis vienu prilietimu užmegzti ryšį su „Android“ telefonais ir planšetiniais kompiuteriais.

Tokiu būdu sujungus fotoaparatą su išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu jį galima valdyti nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, funkcija „Smart Remote Control“ nuotrauką leidžia padaryti iš išmaniojo telefono ekrano. Tai itin pravartu fotografuojant grupes, kai niekas nenori likti už kadro.

Galop 180 laipsnių kampu pasisukantis LCD ekranėlis leidžia lengvai pasidaryti autoportretines fotografijas. O iki nepriekaištingo lygio jas ištobulinti padeda funkcija „Auto Portrait Framing“, kuri automatiškai iškerpa geriausios kompozicijos kadrą.

Pažengusiems fotografams „NEX-5T“ siūlo dar daugiau galimybių kūrybinei vizijai ištobulinti iki menkiausių smulkmenų. O daugiau lankstumo fotografuojant suteikia valdymo ratukas ir specialus Fn mygtukas, skirtas akimirksniu pasiekti dažniausia naudojamas funkcijas.

Naujos programėlės „PlayMemories Camera Apps“

Programėlių, skirtų fotoaparatui „NEX-5T“  ir išplečiančių jo funkcionalumą, sąrašas nuolatos plečiasi. Šiuo metu galima rinktis iš nemokamų ir mokamų nuotraukų efektų ir kitų naudingų įrankių. Tai dar vienas būdas išplėsti savo ir fotoaparato galimybių ribas naujiems rezultatams gauti.

Pavyzdžiui, nauja „Lens Compensation“ programėlė patyrusiems vartotojams leidžia išsaugoti ir pritaikyti subtilias vaizdo korekcijas, kai naudojami skirtingi objektyvai. Pasirenkamos vaizdo korekcijos gali būti pritaikytos periferiniam šešėliavimui, spalvų ar erdviniams vaizdo iškraipymams šalinti.

Atnaujinta antrosios versijos „Smart Remote Control“ programėlė nuo šiol leidžia realiuoju laiku matyti autofokusavimo rezultatą išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane. Be to, per šiuos įrenginius galima valdyti tokius fotoaparato parametrus kaip diafragma, židinio nuotolis, išlaikymas, ISO reikšmė ir baltos spalvos balansas. Pasitelkus funkciją „MF Assist“ galima itin tiksliai įvertinti portretų ir makro fotografijos fokusavimo rezultatą dideliame telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane.

Taip pat atnaujinta programėlė „Direct Upload“ nuotraukas iš fotoaparato į interneto saugyklas gali perkelti iš karto, kai tik prisijungiama prie „Wi-Fi“ tinklo. Įdiegus „FIickr“ įskiepį nuotraukos įkeliamos tiesiai į šią svetainę.

Dėklai ir kiti priedai

Specialiai sukurta spalvotų dėklų  „LCJ-EBA“ gama, skirta fotoaparatams „NEX-5T“ ir „NEX-5R“, tampa patikimais korpuso šarvais ir tuo pačiu metu leidžia naudotis NFC funkcijomis. Minkštas „LCS-BBK“ dėklas apsaugo fotoaparatą ir neužima daug vietos kelioniniame krepšyje. Tuo metu nešiojimui skirtas dėklas „LCS-EMJ“ turi išplečiamą skyrių su užtrauku, pritaikytą skirtingiems objektyvams.

Universalus baterijų kroviklis „BC-QM1“  gali greitai įkrauti visų naujesnių ɑ serijos fotoaparatų ir „Handycam“ serijos kamerų baterijas, o per USB jungtį – įkrauti ir mobilųjį telefoną. Rinkinys „ACC-PFW1 Accessory Kit“ susideda iš „PCK-LS1EM LCD Protect Sheet“ apsauginės ekranėlio plėvelės, taip pat „VF-K405MP MC Protector“ mikrofono apsaugos ir papildomos baterijos „NP-FW50“.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas „NEX-5T“ su keičiamu objektyvu Europos šalių rinkose pasirodys nuo 2013 m. rugsėjo.

Sony NEX-5T Aprašymas
Jutiklio dydis?  28 mm. (APS-C)
Vaizdo taškai? 
16 mpix
LCD ekranas? 
8.1 cm, sukiojamas
Foto2
Sony NEX-5T
Jautrumas?  100-25600 ISO
Foto3
Sony NEX-5T
Kaina?  449*    Palyginti ⯈Pranešimas spaudai
2013 rugpjūčio 28 d.

Padidinkite savo fotografavimo galimybes naudodami naujus E tipo tvirtinimo objektyvus

Aukščiausios kokybės  „Carl Zeiss“ ir „Sony G Lens™“ kintamojo židinio nuotolio objektyvai išplečia fotoaparatų su α E tipo tvirtinimu savininkų kūrybines galimybes

    „Carl Zeiss“ „Vario-Tessar“ T* E 16–70 mm F4 ZA OSS – kompaktiškas vaizdą stabilizuojantis priartinimas kasdieniam fotografavimui
    E PZ 18–105 mm F4 G OSS – pirmasis E tipo tvirtinimo „G Lens™“ objektyvas su sklandžiu tyliu fokusavimu ir galingu priartinimu
    E 50 mm F1.8 portretinis objektyvas – dabar siūlomas ir juodas

E tipo tvirtinimo keičiamųjų  objektyvų asortimentas padidintas trimis naujais modeliais, skirtais kokybę vertinantiems fotografams, reikalaujantiems aukštos vaizdo kokybės ir įkvėpiančių meninių galimybių.

Universalių standartinių „Carl Zeiss“ siūlomų kintamojo židinio nuotolio objektyvų asortimentas papildytas pirmuoju „Sony“ „G Lens“ objektyvu fotoaparatams su E tipo tvirtinimu ir vaizdo kameroms su keičiamaisiais objektyvais. Naujausi pasiūlymai apima ne tik naują juodą populiariojo E 50 mm F1.8 portretinio objektyvo apdailą, bet ir išplečia visą E tipo tvirtinimo objektyvų asortimentą iki 18 (įskaitant du konvertuojamuosius objektyvus).

Visi naujieji objektyvai idealiai tinka NEX-3, NEX-5, NEX-6 ir NEX-7 neveidrodiniams kompaktiškiems sisteminiams fotoaparatams bei naujoms α3000 ir „Handycam®“ NEX-VG900E1 ir NEX-VG30EH „Full HD“ vaizdo kameroms.

„Carl Zeiss“ „Vario-Tessar“ T* E 16–70 mm F4 ZA OSS (SEL1670Z)

Fotoaparatų su α E tipo tvirtinimo keičiamaisiais objektyvais savininkai gali naudotis legendinėmis „Carl Zeiss“ optinėmis galimybėmis, integruotomis dailiame, kompaktiškame ir lengvame nešiotis kintamojo židinio nuotolio objektyve. Praktiškas 4x priartinimo diapazonas (24–105 mm 35 mm viso kadro ekvivalente) paverčia SEL1670Z idealiu labai įvairiose kasdienėse fotografavimo situacijose – nuo kraštovaizdžių ir portretų iki paprastų momentinių nuotraukų.

Puikus kontrastas ir skiriamoji geba pasirinkus bet kokį priartinimą yra skiriamieji šio aukščiausios kokybės bet kur tinkamo objektyvo bruožai. Pažangi asferinio lęšio (AA lęšio) technologija sujungia vieną AA lęšio elementą ir tris įprastus asferinius elementus, todėl objektyvo dydis ir svoris sumažėja neaukojant vaizdo kokybės. Tik „Carl Zeiss“ gaminiuose siūloma garsioji optinių paviršių danga T* sumažina akinimą ir šešėlių atsiradimą, todėl galite atkurti natūralias spalvas ir pasiekti išskirtinio ryškumo bei grynumo.

Kitaip nei biudžetiniuose kintamojo židinio nuotolio objektyvuose, kuriuose vaizdas užtemdomas pasiekus priartinimo ribą, maksimali apertūra lieka pastovi F4 esant visiems židinio nuotoliams. Tai sumažina didelių ISO nustatymų poreikį priartinus, be to, leidžia naudoti didesnius užrakto greičius fotografuojant greitai judančius objektus. Be to, apskrita apertūra gali pasiekti nuostabiai tolygių ir natūralių foninio defokusavimo (boke) efektų.

„Sony“ vaizdo stabilizavimo sistema „Optical SteadyShot“ panaikina rankos virpėjimo padarinius, todėl išgaunamos ryškesnės nuotraukos – net ir esant mažam užrakto greičiui arba prastam apšvietimui.

Pavyzdiniam optiniam efektyvumui prilygsta aukščiausios kokybės konstrukcija, kokios ir tikitės iš „Carl Zeiss“, – elegantiška metalinė išorės apdaila užtikrina pavydėtiną išvaizdą ir išskirtinai patogų lietimą.

E PZ 18–105 mm F4 G OSS (SELP18105G)

„Sony“ pristato pirmąjį „G Lens“ objektyvą, specialiai sukurtą fotoaparatams su E tipo tvirtinimu ir vaizdo kameroms su keičiamaisiais objektyvais.

SELP18105G aprėpia didelį 5,8x priartinimo diapazoną – atitinkantį 27–157,5 mm (35 mm viso kadro ekvivalentas) – kuris idealiai tinka fotografavimui keliaujant ir kasdieniam fotografavimui.

Optinė SELP18105G konstrukcija atspindi jo „G Lens“ kilmę. Du ED stiklo elementai derinami su trimis asferiniais elementais, padedančiais išgauti didelę skiriamąją gebą ir kontrastą visame priartinimo diapazone. Iškraipymas ir sferinė / spalvinė aberacija sumažinami iki minimumo, todėl vaizdai bus gražūs ir puikaus kontrasto esant visiems židinio nuotoliams. Apskrita apertūra garantuoja sklandžius ir profesionalius boke efektus tiek fotografuojant, tiek kuriant „Full HD“ vaizdo įrašus.

Šis aukščiausios kokybės universalus objektyvas ypač tinka „Full HD“ vaizdo įrašams filmuoti. Rankinėms „Handycam“ kameroms sukurta technologija užtikrina ypač sklandų ir tylų automatinį fokusavimą ir galingą priartinimą, padėsiančius nesutrikdyti fotografuojamo objekto.

Ant objektyvo esanti patogi priartinimo svirtelė leidžia priartinti fiksuotu arba keičiamu greičiu, o paprastas valdymas pirštų galiukais padės išvengti nepageidaujamo fotoaparato judėjimo. Dar daugiau kūrybingumo suteikia atskiri fokusavimo ir priartinimo žiedai – priartindami galite reguliuoti židinį rankiniu būdu. Reguliuojant fokusavimą ir priartinimą bendras objektyvo ilgis nekinta, o tai užtikrina patogų ir nuoseklų naudojimą.

Kaip ir naujasis SEL1670Z, SELP18105G objektyvas išlaiko nuoseklią maksimalią F4 apertūrą, kad šviesumo pakaktų pasirinkus bet kokius priartinimo nustatymus. „Optical SteadyShot“ sistema panaikina fotoaparato virpėjimo padarinius, todėl fotografuojant rankomis nuotraukos bus ryškesnės net ir sudėtingomis mažo apšvietimo sąlygomis arba labai priartinus objektą.

E 50 mm F1.8 (SEL50F18)

Reaguojant į naudotojų  poreikius, fiksuoto židinio nuotolio 50 mm F1.8 objektyvas su E tipo tvirtinimu dabar siūlomas su įspūdinga juoda apdaila, kuri tiks prie jūsų fotoaparato su E tipo tvirtinimo keičiamuoju objektyvu. Šis šviesus ir plačios apertūros fiksuoto židinio nuotolio objektyvas idealiai tiks be stovo fotografuojant ryškius portretus su patraukliu foniniu defokusavimu (boke efektu). „Optical SteadyShot“ sistema panaikina fotoaparato virpėjimo padarinius, todėl gaunami ryškūs ir nesusilieję vaizdai, kai tenka pasitenkinti aplinkos apšvietimu. Sklandus ir tylus automatinis fokusavimas vargu ar sutrikdys jūsų objektą – tiek fotografuojant, tiek filmuojant „Full HD“ vaizdo įrašus.

Naujieji SEL1670Z, SELP18105G ir SEL50F18 „Sony“ objektyvai su E tipo tvirtinimu Europoje bus siūlomi nuo 2013 m. spalio.

1 NEX-VG900E vaizdo kamera automatiškai persijungia į APS-C apkarpymo režimą, kai uždedamas objektyvas.

Pagrindiniai techniniai duomenys

Modelis

Vario-Tessar“ T* E 16–70 mm F4 ZA OSS [SEL1670Z]

E PZ 18–105 mm F4 G OSS [SELP18105G]

Formatas

E tipo tvirtinimas (APS-C)

E tipo tvirtinimas (APS-C)

35 mm atitinkantis židinio nuotolis

24–105 mm

27–157,5 mm

Matymo kampas (APS-C)

83°–23°

76°–15°

Minimali apertūra

F22

F22

Apertūros plokštelių skaičius

7 (apskrita apertūra)

7 (apskrita apertūra)

Objektyvo konfigūracija

(grupė / elementas)

12–16

12–16

Vaizdo stabilizavimas

Optical SteadyShot“

Optical SteadyShot“

Minimalus židinio nuotolis

0,35 m

0,45 m

Maksimalus didinimas

0,23x

0,11x

Filtro skersmuo

55 mm

72 mm

Matmenys (maks. skersmuo x ilgis)

66,6 x 75 mm

78 x 110 mm

Svoris

308 g

427 g

Objektyvo dangtelis

ALC-SH127

ALC-SH128

 


Komentarai
Turinys
 • Grigas
  Grigas 
    2013.08.27, 12:06, rašė:
  pakankamai nuobodžios naujienos, sutik...

  o tas naujokas aiškiai orientuotas į JAV rinką...
 • Razabaitas
  Razabaitas 
    2013.08.27, 13:01, rašė:
  Ir kieno letenos labai didelės :)
 • eFoto redaktorius    2013.08.27, 13:07, rašė:
  vos įdomesnės naujienos nuobodžių naujienų sraute.
  Naujokas puikiai eis visose rinkose.
  Pardavėjas ir pirkėjas kažin ar aiškinsis čia tikras veidrodinis ar netikras. Ypač patiks lietuviui pirkėjui ieškančiam pigiausio ir įsitikinusiam, kad 'veidrodinis yra labai gerai'. Tikrai patiks 'profesionalus veidrodinis' už 999 Lt (tikėtina galutinė kaina, jei jau pradinė 1200 Lt :)
 • Ignast
  Ignast 
    2013.08.27, 15:36, rašė:
  na nebus kainos 1200. Bus 1500-1600lt, kas yra Nikon D3200 ar Canon EOS 600D lygio.
  Pirks nebent visiskai nenusimanantys zmones, nes net neisivaizduoju, ka tas vaizdo ieskiklis su 200,000 raiska rodys? Dabar normalus ieskikliai eina su 1mln tasku, o rimtesni su 2mln. Tai kam pirkti sita griozda vietoj pvz NEX-3 - neisivaizduoju.

  Pirks tie kuriems sistemiai ne lygis, nes panasus i muilines ir del to blogai fotkina
 • eFoto redaktorius    2013.08.27, 16:02, rašė:
  $400 = 1600 LT ?!
  Na čia jau per daug... Priminė laikus kai dolerio kursas tikrai 4Lt buvo :)
  Bet gal taip ir bus, jei CaNikon kainas laikys.
  Ieškiklį nelabai kas naudoja. Tai tik veidrodinio fotiko imitacija :)
 • Ignast
  Ignast 
    2013.08.27, 17:00, rašė:
  na jei rasai JAV rinkoje perkantiems tautieciams, tada viskas OK. Bet manau dauguma cia perka lietuvoje ir ES. Paprastai anonsuojamos kainos buna 1EUR = 1$. Tai kaina gali buti tarkim 1399
 • Nikonistas
  Nikonistas 
    2013.08.27, 12:46, rašė:

  Manau, mažai pas mus yra perkančių tokius žaisliukus,

 • Leo R.
  Leo R. 
    2013.08.27, 13:20, rašė:
  Vat kaip tik tokiu ir susidomėčiau. O tai dabartiniams arba vaizdo ieškiklio trūksta, arba kainuoja neadekvačiai. Vat jei dar pilną kadrą sukištų - išvis būtų idealus žaislas visokioms senienoms per adapterius maut :)
 • .mirka.
  .mirka. 
    2013.08.27, 15:33, rašė:
  Man ir labai įdomu, ar tai koks kartelinis susitarimas, ar techniškai šiuo metu neymanoma reikškinio rinkoje kombinacija: pilnas kadras be visokių navarotų (visiškas "kastratas") už žemą kainą... Šiuo metu norintys FF, turi mokėt ir už daug kitų priedų, kurie toli gražu ne kiekvienam aktualūs. Aš turiu galvoj tarkim kaip seniau būdavo fotikai (juostiniai), kur body buvo body, daugiau nelabai kas ten įėjo. Kokią juostelę pirkai, tą ir turi. Prieš skaitmeną juostiniai "patobulėjo", pridėjo WB, AF ir pan... Bet juk kaip objektyvai yra be AF, taip ir fotikas galėtų būti pvz. tik manual + raw ir ISO ir pirmyn...
  Na o dabar kiek funkcijų, kurios daugeliui tikrai nėra būtinos: AF tobuliausi, filmuoja, gali rinktis išsaugojimo būdą (bet juk daugelis raw tiesiog renkasi), serijom varo, panoramas jungia (juk tai daro ir PS..), ekspozicijas už mus sumasto (nėra būtinybė, vistiek tenka dažnai koreguoti)...
 • Badas
  Badas 
    2013.08.27, 15:40, rašė:
  Itariu, matrica sudaro nemaza dali savikainos: didele matrica pagaminti daug brangiau, nei maza (del iseigos niuansu). Kitas dalykas - reikalingas CPU, kuris irgi kazkiek kainuoja. LCD - irgi reikalingas; teoriskai galima apsieiti be jo, taciau bus nepatrauklu. O filmavimas, ar automatine ekspozicija nera materialus dalykai, ju ismetimas kainos reiksmingai nepakeis IMHO.
  Bet fazini autofokusa tikrai galima ismesti, ypac kai atsiranda naujos fokusavimo technologijos jutiklio bazeje. Neabejoju, jog ateityje pasirodys pigesni FF, panasiai kaip pasirode EVIL'ai, tiesiog reikia sulaukti.
  Kaip bebutu, objektyvai vis vien liks autofokusiniai, nes be autofokuso fotografuoja tik maniakai.
 • .mirka.
  .mirka. 
    2013.08.27, 20:56, rašė:
  Na bet CPU galima ir ne patį kiečiausią įdėti, o "paprastesnį" - ne serijoms po 100 šaudyt... proto ribose. LCD jau kaip minėjau - nebūtina, beto gali būti lizdas (galimybė) į kokį mobilaus ekranėlį (kuris net didesnis būtų)... O apie patrauklumą tai taip, yra FF už 6000 (body), tai belieka padūsaut jei nevalgai iš to duonos... Va matrica tai taip, ale vėlgi - joje nėra daug išmislų, kuriais stengiasi gamintojai sužavėti. Abejoju kad ji ir kažkoks stebuklas, kad sudarytų viso fotiko savikainą, o "visa kita" tai nereikšminga.  Bet įdomu, kokią dalį fotike sudaro matrica? Jei tarkim koks gamintojas pasiūlytų rinkai FF visiškai aklu valdymu už 2500 (body), speju tikrai užvirtų rinka. Galiausiai net turint tokį "kastratą", vistiek būtų daug lenviau nei seniau - kortelė juk ne juostelė. Juk realiai yra daug vartotojų, kurie nėra "laimingi" pirkdami kietą šaudyklę su vidutine kokybe (čia mano spėjimas).
 • Badas
  Badas 
    2013.08.27, 21:03, rašė:
  Kombinacija su mobiliaku - gera ideja, nes mobiliakas siaip turi viska ko reikia: ekrana, akuma, proca ir kortele, tai labai patrauklu ne vien FF, bet ir mazesniuose formatuose. Bet praktiskai bus sunku uztikrint vieninga standarta del daugybes skirtingu firmu, formu ir charakteristiku. Manau kad tai tolima ateitis. O kol to nera... tol akli kastratai zmonems nebus idomus, nes patogumas ne paskutineje vietoje, isskyrus jau minetus maniakus, kurie rinkoje daugumos turbut nesudaro.

  Beje, APS-C - tai nera kazkas, del ko zmones turetu buti "nelaimingi". Ir su juo galima plauti fona, fotografuoti prieblandoje, viska su juo galima... O jeigu norai neeiliniai, tada reikia susitaikyti, kad reikes trupuciuka susimoketi.
 • .mirka.
  .mirka. 
    2013.08.27, 21:18, rašė:
  "Ne maniakai" fotkina su telefonais (pilnai atitinka poreikius, ir gaudo, ir objektyvas viską daro, o jei kas netaip - "nesimato".
  Su FF fotkina darbuotojai.
  O va su veidrodiniais 28mm matricom tai jau tampa klausimas kas fotkina ir kur tai naudoja - va čia gal ir tiktų "maniakai" (hobistai). Nes jau yra sisteminiai!
  Atsiprašau jei ką įžeidžiau.
  Tai va ir galvoju - ar neapsidžiaugtų tie maniakai tokia galimybe? Ir ar tikrai tokia niša - maža.
 • Razabaitas
  Razabaitas 
    2013.08.28, 08:46, rašė:
  SONY QX  
  Ilgai laukti nereikia. Rugsėjo 4 Sony pristatys tokį produktą. Mobiliako ar planšetinio ekranas, kortelė, resursai. Prisidėsi "objektyvą" - (optikos prasme rimtą) ir fotografuosi . :)
 • Badas
  Badas 
    2013.08.28, 10:50, rašė:
  Mhm, idomus zingsnis. Man asmeniskai tai nera aktualu kol mobiliaku matricos yra muses akies dydzio, bet ateityje manau sulauksim kazko realesnio.
 • Veidmainis
  Veidmainis 
    2013.08.28, 11:31, rašė:
  www.sonyalpharumors.com/sr5-hot-first-images-of-the-new-dsc-.../
  Matrica objektyve, nebe fotoaprato muses dydzio.. Dirba per WiFi arba NFC.. Zodziu, nauja rusis.. Mobilografija nebepavadinsi.. Objektyvografija, kazkas tokio..
 • F.A.K
  F.A.K 
    2013.08.27, 17:19, rašė:
  Kastruotas DX  , visi isskyrus FF bus priversti pereit ant tokiu,manau, o rezultate tures ta pati,tik bus susimokeje kaip ,kad keistu visa sistema ,nors isliks ten pat...neabejoju ir Kitu brandu tokius zingsnius,visgi varzybos...

  Tik va abejoju del Canon,del gandu apie MF..gal pasirinko kita zingsni ir ar geresni ?
 • eFoto redaktorius    2013.08.27, 23:53, rašė:
  rankose

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Capelli Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.