Sony World Photography Awards 2010. Profesionalai
2010.05.24  Naujienos:  konkursaipasaulyjePasižvalgymai  31
 
© Stuart Freeman courtesy of Sony World Photography Awards 2010  

Kovo mėnesį buvo paskelbti Sony World Photography Awards 2010 nugalėtojai mėgėjų kategorijoje. O prieš mėnesį Kanuose pristatyti fotografai nugalėję 12 kategorijų profesionalų kategorijų.





© Tommaso Ausili courtesy of Sony World Photography Awards 2010  

Pagrindinį apdovanojimą bei 25 tūkst. dolerių ir Sony fototechniką gavo italų fotografas Tommaso Ausilireportažą iš skerdyklos.
Tommaso Ausili: „Maisto grandinės viršus - tai ilgas procesas, kuris prasideda nuo pabaigos - gyvūno gyvenimo pabaigos. Tarp gyvo gyvūno ir gražaus supakuoto produkto vitrinoje yra skerdykla".
Kiti geriausi darbai profesionalų kategorijoje
Contemporary Issues



Menas ir pramogos

Nugalėtojas: Paolo Pellegrin - Italy - Oscars
Visi geriausi darbai.


Reklama

Nugalėtojas: Martin Brent - Great Britain - Dirty Mouth boy
Visi geriausi darbai.


Muzika

Nugalėtojas: Mohammad Golchin - Iran - Sympathy
Visi geriausi darbai.


Mada

Nugalėtojas: David Handley - Great Britain - Naughty angel
Visi geriausi darbai.


Architektūra

Nugalėtojas: Philipp Lohöfener - Germany - Stasi-Prison
Visi geriausi darbai.

Konceptualus menas

Nugalėtojas: Renhui Zhao - Singapore - Pejantan Black Geyser, Day 131, Western End, Madura Forest
Visi geriausi darbai.


Peizažas

Nugalėtojas: Peter Franck - Germany - Y2
Visi geriausi darbai.


Gamta

Nugalėtojas: Pere Pascual - Spain - Silk
Visi geriausi darbai.


Portretas

Nugalėtojas: Tommaso Bonaventura - Italy - Mao doubles
Visi geriausi darbai.


Įvykiai

Nugalėtojas: Walter Astrada - Argentina - Blood-Bath-in-Madagascar
Visi geriausi darbai.


Sportas

Nugalėtojas: Scott Barbour - New Zealand - Australian Open Tennis - Andy Murray
Visi geriausi darbai.


Daugiau apie Sony apdovanojimus: www.worldphotographyawards.org
Daugiau nuotraukų mėgėjų kategorijose: http://www.ipernity.com/doc/wpa/album




Komentarai
Turinys
 • Konkolas
  Konkolas 
    2010.05.24, 12:43, rašė:
  cia viena is geriausiu www.ipernity.com/doc/wpa/7474145/in/album/177604 nu ka zinau ...
 • secam
  secam 
    2010.05.24, 13:04, rašė:
  nuotrauka niekuo neypatinga. Nebent ten kažkoks itin svarbus lėktuvas, kad jį taip visi fotografuoja...
  upd: ko gero reiktų sakyti taip - pats savaime šis darbas nevizualus.  Gal idėja ir gera, bet realizacijai trūksta įtaigumo.
 • eFoto redaktorius    2010.05.24, 13:18, rašė:
  Bet gal tai verčia susimąstyti: "ar aš tikrai išmanau fotografiją? Kodėl labai rimto konkurso rimta komisija šį darbą vertino gerai?"
  Nereikia skubėti teisti ;)
  Visad patartina pasidomėti kas vyksta pasaulyje ar bent kitais autoriaus darbais: www.ozant.com/index.php?/project/pause/ - man jie tikrai įdomūs (serijoje).
  "Landing

  'Landing' is an exploration of the human connection to landscape and machines. The series depicts a visual interruption of the pastoral landscape. Man observes the machine in admiration and awe.

  The medium of photography captures the interruption on two levels: the interruption of the descending plane across the untouched pastoral landscape and the interruption of man’s admiration of the machine as more akin to the admiration of nature or creation versus a manufactured object."

  Mėgėjams gal labiau patiks mėgėjų darbai portreto kategorijoje: www.ipernity.com/doc/wpa/album/177725
 • Mr-Script
  Mr-Script 
    2010.05.24, 12:59, rašė:
  skerdyklos reportažas tai švelniai tariant ofigienas. Šiaip tikrai yra gerų darbų, bet į kitus pažiūrėjus tikrai neina suprast, kas ten gero (pvz. peizažai - beveik visi...)
 • G-i-b-a
  G-i-b-a 
    2010.05.24, 21:29, rašė:
  pritariu dėl skerdyklos
 • Netingiu
  Netingiu 
    2010.05.24, 13:09, rašė:
  Yeah, skerdykla tikrai verta visko
 • ricardo božeoduvančikas
  ricardo božeoduvančikas 
    2010.05.26, 08:52, rašė:
  bet portretu,irdaug kitu...nezinau:))))
 • ormondas
  ormondas 
    2010.05.24, 13:10, rašė:
  Skerdyklos reportazas tai ziaurus kaip tas fotografas galejo ten fotografuot stiprus nervai matyt jo!
 • Ulis
  Ulis 
    2010.05.24, 13:41, rašė:
  fotografas ten buvo kelias valandas, arba geriausiu atveju kelias dienas, o kokie nervai turi būti tų, kurie ten dirba kiekvieną dieną?
 • Manvid
  Manvid 
    2010.05.24, 14:07, rašė:
  Lietuvoje Aleksandras Macijauskas savo ciklą "Veterinarijos klinikos" fotografavo keletą metų. V.Diominas apie tą ciklą pasakė: "Humanizmas įsibridus į mėšlą iki kelių". Įdomios tų žmonių biografijos, kurie gydo, operuoja gyvulis, paukščius, ne viskas matosi fotografijose, ne visi žino kodėl taip matė tai pats autorius.
  O skerdykloje teko būti, kaip statybinės pramonės atstovui. Gyvuliai, suvežti skersti suvokia savo pasmerktumą ir jau virš gardų, kur jie laikomi tvyro nenusakomas streso ir mirties nuojautos kvapas. Toliau konvejeris ir darėsi negera matant kraujo upelį šalia laiptų, kuriais lipome į cechą (šalia, konvejeriu pakabintos kilo nužudytos kiaulės). Darbuotojai pasiūlė užeiti į valgyklą, pasivaišinti šviežios mėsos patiekalais, tačiau mums norėjosi kuo greičiau atsidurti kuo toliau nuo šios įmonės. Norėjosi tapti vegetaru.
 • FotoPerlas
  FotoPerlas 
    2010.05.24, 14:34, rašė:
  Manau sveika kiekvienam valgančiam mėsa apsilankyti skerdykloje, o nešiojančiam kailinius ar odą, reikėtu savom rankom nužudyti bent vieną audinę ar kokį eriuką.
  Ateina ponia, gauna peilį ir privalo nužudyti vieną gyvūną, tai padariusi ji gauna sertifikatą, kuris suteikia teisę pirkti kailinius ir odinius rūbus. Įdomu kaip tai pakeistų rinką.
 • secam
  secam 
    2010.05.24, 14:41, rašė:
  čia mes miestiečiai sugadinti humanizmo idėjų. O kur žmonės augina naminius gyvulius, arba medžioja - normalus daiktas nužudyt, sukapot ir suvalgyti gyvūną.
 • Imani Una
  Imani Una 
    2010.05.24, 16:08, rašė:
  Nea, mes esame sugadinti vartojimo psihoze, vat uzaugink arba nusauk pats - tada igysi teise valgyti. Nes labai lengva nusipirkti mesgali prekybos centre ir kalbeti kad "as cia ne prie ko". Dar ir kaip "prie ko" - kuo maziau mes , zmones valgytume ir pirktume mesa, tuo maziau gyvunu butu zudoma ir visu pirma auginama...
 • mendossa
  mendossa 
    2010.05.24, 17:51, rašė:
  čia mes turbūt jau krypstam į vegetarizmo ar sveiko gyvenimo temą.. tą patį galima šnekėt - užsiaugink pomidorą ar pan. Faktas, kad ne kiekvienas miesto žmogus galėtų kažką nudobt, nudirt, išskrost ar kokį velnią padaryt. Bet lygiai taip pat reikia suvokt kad ne kiekvienas medžiotojas, gyvulių augintojas ar ūkininkas galėtų sėdėti toje kėdėje kurioje dabar sėdite Jūs ir daryti tai už ką dabar gaunate algą. Mes visi esam savo srities specialistai..
 • FotoPerlas
  FotoPerlas 
    2010.05.24, 18:12, rašė:
  Viena yra maitintis, o visai kas kita žudyti vediniems malonumo. Ta visa mitybos grandinė labai natūrali ir nemanau, kad valgyti mėsą yra blogai. Tiesiog, manau, kad tie kas valgo privalo žinoti ką valgo ir kai tas maistas pasiekė jų stalą. Aš va pvz valgau daug mėsos, bet ir žiūrų tuos visus filmukus, kur rodomas procesas skerdykloje. Žiūriu, ne s bent per nago juodimą jaučiuosi žinantis kas ten ir kaip ir kad aš už tai esu atsakingas.
  Visai kas kita yra žudimas dėl malonumo ar mados. Ta ar tas kuris puikuojasi kailine apykakle ar visais kailiniais tegul pamato to mirštančio gyvūno akis vien tik tam kad jis galėtų pasipuošti. Anksčiau kailiu puikavosi kaip trofėjumi, tai gal grįžkime prie to ir kailių mėgėjai tegul patys bent vieną nusidiria savom rankomis nuo dar gyvo gyvūno...
 • Tomas Perminas
  Tomas Perminas 
    2010.05.24, 18:16, rašė:
  Jap, pasigailėkime gyvūnų ir leiskime geriau mirti milijonams Kinijos, Afrikos, tūkstančiams Australijos ir Pietų Amerikos gyventojams, kurių pragyvenimo šaltinis yra gyvulininkystė. Gi kiaulės daug labiau gaila, nei žmogaus.
 • Imani Una
  Imani Una 
    2010.05.25, 12:10, rašė:
  jap, zmogus visada galvojo kad jis yra "kietas" ir jam galima daryti viska. O nepagalvojei kad Zemeje gyvena ne tik zmogus, ir kad besaikis zmogus norint uzdirbti "bapkes" kerta ta ranka, kuri ji maitina? Niekas nesako nevalgyk - jei valgai, tai valgyk saikingai, ir leisk gyvunui garbingai gyventi ir mirti - o ne siaurame europiniame-amerikietiskame tvarte, kur nera kur pasisukti, tripiamam, su sulauzytais kaulais, pompojamam antibiotikais -tam kad greitai augti ir tam kad zmogus surytu tas antibus. Ir mirti nuo varzto, kuris isaunamas i galva ir kuris alia iveda gyvuna i transo busena, nors akivaizdu kad jis krupcioja ir rekia kai jam nuleidzia krauja -tas varztas tai tik saltakraujiskas skausmigas zudymas. Zmogus is godumo cento papildomo neisleis -yra neskausmingos, bet "per brangios" galimybes mirti. Bet nea... "bapkes" valdo...
 • pc2edc8
  pc2edc8 
    2010.05.24, 16:52, rašė:
  O kiekvienam vegetarui kopūstų fermoj...
 • d.chmieliauskas
  d.chmieliauskas 
    2010.05.25, 09:08, rašė:
  akcija butu gera :D bet nereik visko taip sureiksminti. gamta is principo yra labai ziauri. o mato visi tai ka nori matyti (iskaitant visus mus), o ne tai kas vyksta. negi jei geri piena turetum dabar eit i ferma ir apsimelst karve? ;)))
 • Ulis
  Ulis 
    2010.05.24, 15:33, rašė:
  yra ir kur kas nemalonesnių vaizdų
  www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php
 • Imani Una
  Imani Una 
    2010.05.24, 16:14, rašė:
  Maciau ir zinau. Lietuvoje yra galimybe padeti bent jau vietinimas, o peticija yra pasirasyta.
  www.gyvunuteises.lt
 • Imani Una
  Imani Una 
    2010.05.24, 16:05, rašė:
  Tie kurie dirba tai jau tu nervu nebeturi, ir patys dalinai psihiniai ligoniai yra. Prie reportaziuko ir filmukas;
  www.earthlings.com
 • sadia (išsitrynęs)    2010.05.24, 14:31, rašė:
  Pasaulis visai pakvaišo.......:((
 • d.chmieliauskas
  d.chmieliauskas 
    2010.05.25, 09:11, rašė:
  visi cia staiga humaniski patapot ziauresni vaizda pamate. o net nezinot kaip veikia maisto rpamone, ka valgot ant stalo, kiek ko nukecia ar isnaudojama gaminant viena ar ktia dalyka. kodel visi suskysta pamate astresni vaizda ir aiskina kaip reikia gyvent? ar patys taip gyvenat?
 • sadia (išsitrynęs)    2010.05.25, 17:39, rašė:
  Nieko prieš maisto pramonę, bet žudymą pristatinėti kaip meną...??? čia tai jau atsiprašau. Tiesiog pasaulio vertybės išsigimė, anksčiau menas buvo Mona Liza o dabar skerdžiama kiaulė....:((
 • Varanas
  Varanas 
    2010.05.25, 18:16, rašė:
  Eghh nieko nepadarysi - dažnai meno tikslas tampa "šokiruoti". Daug kam patinka. Saviraiškos ir žodžio laisvė vadinasi.. Per žinias pakanka tos "laisvės" (Labas vakaras, dvylika žmonių žuvo, keturiasdešimt sužeista....). Bet juk rodo tai, ką žiūrime. Reitingai. Tokie ir esame..
 • secam
  secam 
    2010.05.27, 10:45, rašė:
  Geriausios Monos Lizos jau nupieštos. Sudėtinga pasauliui parodyti ką nors originalaus, bet kartu gražaus. Todėl populiarios antilyrinės, antiestetinės tendencijos, kas nors šokiruojančio ir gal būt verčiančio susimąstyti.
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2010.05.27, 13:17, rašė:

  secam rašė:
  Geriausios Monos Lizos jau nupieštos

  Nepretenduoju į menininkus, bet taip manantys į juos taip pat pretenduoti negali. Taip manant, nubraukiamas bet koks tobulėjimas

  secam rašė:
  Todėl populiarios antilyrinės, antiestetinės tendencijos, kas nors šokiruojančio ir gal būt verčiančio susimąstyti.

  Taip, susimąstyti privers. Tik tai nebus menas, nors ir prieš tai bus prikabintas žodis "šiuolaikinis". Eiliniai studenčiokų ir nepripažintų vidutinybių bandymai atkreipt dėmesį į save. Dar puikiai prisimenu, kaip apie tai sakydavo mano a.a. prosenelė: "Ar ėjai pro prūdą? Ar matei šūdą? Tai MANO"

 • secam
  secam 
    2010.05.27, 14:06, rašė:
  Menas keitėsi visais laikais, tiek prieš DaVinci tiek po jo. O ypač kai atsirado fotografija - gana staigiai dailė pasuko abstrakcijų ir k.t. moderniom kryptim. O studijuojant menus privalomas dailės istorijos kursas, kur paaiškėja, kad net toje pačioje lietuvoje be soc. realizmo buvo ir kitų meninės raiškos būdų. Todėl jau kokiam pirmam-antram-trečiam dailės kurse ateina suvokimas, kad tu niekam šiam pasaulyje nesi įdomus su savo "menukais". Tada įsijungia smegeninė, apie meną imama mąstyti kaip apie naują originalų verslo planą. Sukūriama formulė (manifestas) ir kepama. Tam šiukšlių menui aš esu labai kritiškas, bet kadangi menininkai - jautrios sielos asmenybės, tai susilaikau nuo pasisakymų...
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2010.05.27, 14:39, rašė:

  secam rašė:
  ... Tada įsijungia smegeninė, apie meną imama mąstyti kaip apie naują originalų verslo planą

  Būtent. Kur prasideda verslas, išnyksta menas. Čia kaip ir meilė už pinigus ;) Stoty viena kaina, Astorijoj - kita :))) Tik nėra iš įkvėpimo

 • robertas187 (išsitrynęs)    2010.05.25, 18:38, rašė:
  nu bet tas kadras su vaiku ir TV tai geras :DD

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Pokalbiai

Pokalbiai grupėse   

 
 Konkursas „Šviesos ir šešėlių žaismė“
Konkursas vyks iki balandžio 29 d.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Smėliukas Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.