Žinomas fotografas Stephen Wilkes turi savo stilių: vienoje fotomanipuliuotoje nuotraukoje jis apjungia dešimtis iš vieno taško padarytų nuotraukų gabaliukus. Fotografavimo procesas paprastai vyksta vieną parą, tad vienoje nuotraukoje gana pinai atsiskleidžia užfiksuotos vietos „gyvenimas“.
Naujausias jo Tanzanijoje padarytas darbas (nuotrauka) žiūrovams ypač patiko - juk gyvūnai visiems patinka. O štai čia tiesiog biblijinis vaizdelis! :) Nuotrauka, kaip visad, užfiksuota 4×5 vidutinio formato skaitmeniniu fotoaparatu. Per 26 valandas padaryta 1500 nuotraukų. O atrinktų kadrų apjungimas užtruko ne vieną savaitę.
4x5 skaitmeninių fotoaparatų nėra, neegzistuoja. 4x5 fotoaparatas su skaitmenine nugarėle, kuri tikrai neturi 4x5" dydžio jutiklio netampa 4x5 skaitmeniniu. Ar tampa? Kiek man žinoma dar net nėra sukurto 6x6 (56x56mm) jutiklio, ką jau kalbėti apie tikrą 4x5 (~100x120mm). Net NASA tokio turbūt neturi, kur jau ten Styvenui tokį turėti...
Aš ne apie tai. Efoto parašyta: "Nuotrauka, kaip visad, užfiksuota 4×5 vidutinio formato skaitmeniniu fotoaparatu." Nei 4x5 yra vidutinis formatas, nei tokie skaitmeniniai egzistuoja. 4x5 yra didelis formatas. Taigi, jis naudoja didelio formato 4x5 kamerą su vidutinio formato skaitmenine nugarėle.
Siūlau pirkti tokią, kuri turi "waistlevel finder": Kiev, Pentacon, Hasselblad, Yashica TLR, Bronica, ar kitokią. Ir tuomet telefonu galima bus fotografuoti ieškiklio vaizdą. Bus va tokia va "vidutinio formato skaitmeninė" kamera. :D
Tiesą pasakius kiek kvailoki jie man. Mačiau vieną tokį populiarų, kur filmavo Hasselblad ieškiklį ir apsimetinėjo, jog fotografuoja juostele Paryžių regis. Tik bėda tame, kad net juostelės įstatytos nebuvo, nustatymų niekad nekeitė, ar net nugarėlė nebuvo uždėta, nepamenu... Fake toks, pieva. Koks pointas apsimetinėti juostininku, kai toks nesi? Jei aš tokį filmuką daryčiau, tai filmuko pabaigoje parodyčiau ką iš tikro nufotogravau...
Iš praktinės pusės fotografuoti fotoaparatą- savotiškas EXIF failas gaunasi: nufotografuoji vaizdą, kurį fotkinai, tada fotiko nustatymus ir išsiryškinus juostelę žinai kas ir kaip. O jei telefas fotkina įtraukdamas GPS duomenis, tai ir koordinatės bus užfiksuotos. Histogramos tik trūksta...
O jei tiksliau - didelio formato kamera su vidutinio formato cropinta nugara? Toki daikta net vidutiniu formatu vadint negalima, jau nekalbant apie dideli. Juk APS-C matricos niekas nevadina FF vien del to, kad pilnakadri objektyva uzsidejai. Rinkoje dar nera MF nugaru, tik MF cropai.
Asmeniškai man viskas, kas yra mažiau už 6x4.5 yra ne vidutinis formatas, o kropas, tačiau skaitosi, jog viskas, kas yra daugiau už full frame yra vidutinis formatas iki pat 4x5". en.wikipedia.org/wiki/Medium_format_(film) (pirma pastraipa: "...film and digital cameras that record images on media larger than 24 by 36 mm (full-frame) (used in 35 mm photography), but smaller than 4 by 5 inches (which is considered to be large-format photography)."
Patrolint nori ar rimtai pasneket? :) Yra sutartiniai terminai. Galim susitart kad 24x36 yra "XFrame". Tada viskas, kas maziau - bus cropintas xframe. Vienas raides pakeitus kitomis - esme nepasikeis.
Nėr ką čia trolint, 35 mm kažkada buvo mini formatas, masinis vartojimas skaitmenoj jį "pavertė" stebuklingu full frame'u ir dar atsvaros tašku. Tik va vidutiniam formate iš juostos verčiant į skaitmeną jei ne 6x4.5 tai jau crop'as, nes masinio vartojimo nėra,tai marketingo savybėm labai nėra kur eskaluotis..tai būkim biedni,bet teisingi vadinkim 35 mm mini formatu,o 28 mm midi :)
Kartoju dar karta, nesvarbu kaip vadinsi, tai tik susitarimo reikalas. Kalba ne apie pavadinimus. Pavadinimai nereiksmingi. Kalba apie cropus. Kalba apie tai, kad i deze su uzrasu "arbuzas" idejes apelsina - negausi arbuzo. Ir visai nesvarbu kad arbuzinio dydzio deze siulysi vadyti ne "arbuzu", o tarkim "melionu" deze. Jokie pavadinimai nepadarys apelsino didesniu :)
35mm vadina full frame, nes buvo half frame kamerų, kurios naudojo tą pačią juostelę, bet darė dvigubai daugiau kadrų. 28mm buvo kino juosta, labai trumpai naudota. Turbūt turėjai omenyje 24mm juostą (APS), kuri buvo gan populiari iki kažkurio laiko, o APS fotoaparatai buvo mažesni už jų 35mm brolius. Būten iš čia ir yra naudojama kropintos skaitmenos atitikmena šiais laikais (APS-C), kurios jutiklio dydis atitinka klasikiniam APS juostos variantui. Jeigu lyginti 135 formato juostą su didelio formato plokštelėmis, tai ji nykštukinė. Bet kokiam formate: jeigu tavo kamera vienokia, o tu uždedi mažesnį jutiklį (ar juostinę nugarėlę) ant jos- kropas.
jei rimtai, kiek skaičiau, tai bent jau anksčiau jis naudojo Haselio 39 mpix back'ą CFH 39... Jutiklis - 36.7 x 49.0 mm. Tiek to 4x5 - dėžė ir objektyvas...
Pamenu , kai pradejau fotografuoti ir pradejau siektiek dometis kaip ir kas daroma, kaip redaguojama. FB erdveje uzkliuvo vienas fotografas kuis stampavo nepriekaistingas manipuliacijas. Po keliu menesiu mane nuo jo nuotrauku pradejo pykinti.Nesuprantu kam manipuliuoti, tik todel, kad manipuliuoti-be jokios idejos? Na tos idejos kazkokios yra , bet jau tokios kvailos. Fui.... Sio fotografo manipuliacijos man daug priimtines, nes ten yra priimtinesne ideja.
Nuo bet ko pradeda pykinti, jeigu vartoji per daug. Stebetinai daug zmoniu nesupranta, kad zodis "nusibodo", "nebeidomu" neturi nieko bendro su nuotraukom.
O idejos - skonio reikalas. Grazus kuriniai be ideju irgi gali buti vertingi, kiekvienam savaip.
Kalbant konkreciai apie si autoriu - darbai manes irgi nesuzavejo, bet jeigu zmogui patinka krapstytis, tai kodel gi ne.
Labai įdomu, požiūris, atlikimas, visas procesas. Kiekvienoj nuotraukau tiek daug visko, galima žiūrėti ir žiūrėti ir atrasti vis kažką... Tik va nemolonu, kad eilinį kart eFotiečiai "išsikalinėja" ir vėl, jiem per prasta :D
kada paskutinį kartą Šostakovičiaus muzikos klausėtės. ar jis jums per prastas? ar visi turi turėti vienodą skonį (ir jo turėjimas jau yra išsikalinėjimas)?