Sukurtas sportui: Olympus OM-D E-M1X
2019.01.24  Naujienos:  Olympussisteminiai fotoaparatai  16
 
Olympus OM-D E-M1X  
... bet puikia tiks ir gamtos fotografijai.
Šiandien pristatytame Olympus OM-D E-M1X kaip lėktuve daug kas dubliuojama: 2 procesoriai, 2 SD kortelės, 2 akumuliatoriai (iki 870 kadrų).
Todėl fotografavimo sparta padidėjo kelis kartus: net 18 k/s fokusuojant ir 60 k/s AF-S režimu. Autofokusas - „intelektualus“, sekantis ne tik veidus bet ir auto/moto objektus.
Net patobulinta jutiklio stabilizacija, dirbdama kartu su objektyvų stabilizacija, sumažina virpėjimą (ar išlaikymą) 7 žingsniais - tai 128 kartai!.


Į fotoaparatą sudėta viskas kas įmanoma: High Res Shot funkcija didina statiškų nuotraukų rezoliuciją iki 80 mpix, yra GPS modulis ir nauja USB-C jungtis kuria galima įkrovinėti akumuliatorius iš bet kokio USB energijos šaltinio.
Video: 4K / 30k/s ir Full HD / 60k/s. Yra profesionalams būtinos funkcijos (skaityti žemiau).

Olympus OM-D E-M1X korpusas ypač tvirtas, iš magnio lydinio. Fotoaparatas apsaugotas nuo lietaus ir dulkių. Užrakto resursas 400 tūkst. kadrų (6 valandos be pertraukos AF-C režimu ;)
Svoris su akumuliatoriais - 997 g.
Palyginimui: neseniai pristatyti 2 kart didesnį jutiklį turintys Nikon Z6 ir Canon EOS R sveria po 670g. Bet šie kitos paskirties - visiški lėtapėdžiai, fotografuoja kelis kart lėčiau (9 k/s).
Korpusas kainuos 3000€.

Pirmi įspūdžiai:
www.imaging-resource.com/PRODS/olympus-e-m1x/olympus-e-m1xA....
www.digitalcameraworld.com/reviews/olympus-om-d-e-m1x-review...
www.thephoblographer.com/2019/01/24/review-olympus-omd-em1x-.../
www.amateurphotographer.co.uk/reviews/compactsystemcameras/o...
www.dpreview.com/reviews/olympus-e-m1x-review-in-progress...


Atsparumas


FilmuojantiemsInformacija žiniasklaidai
Olympus papildo savo profesionaliems fotografams skirtų fotoaparatų asortimentą nauju OM-D fotoaparatu ir praneša apie teleobjektyvo kūrimą

Naujasis OM-D E-M1X – pagrindinis dėmesys profesionalių vartotojų poreikiams su dar didesniu našumu ir patikimumu

Olympus OM-D E-M1X  
Vilnius, 2019 Sausio 24d. Olympus šiandien pristatė savo naują
OM-D E-M1X fotoaparatą: skirtas profesionalių naudotojų poreikiams, atsižvelgiant į patikimumą, greitį, tikslumą ir vaizdo kokybę, E-M1X išlieka ištikimas Olympus pažadui pasiūlyti kompaktiškiausią ir lengviausią fotoaparatų sistemą savo klasėje.
Naujausias profesionalios Olympus OM-D linijos papildymas pabrėžia Mikro Keturių Trečiųjų formato jutiklio potencialą, o naujausios technologijos tvirtame korpuse su įmontuota vertikalia rankena, užtikrina maksimalų patikimumą ir našumą fotografuojant bet kokiomis sąlygomis. Šis fotoaparatas, pasižymintis geriausia pasaulyje vaizdo stabilizavimo sistema(1) (IS), iš naujo sukurta greito automatinio fokusavimo (AF) sistema, taip pat dviem TruePic VIII vaizdo procesoriais, užtikrinančiais našumą ir galimybę iš rankos fotografuoti High Res Shot režimu, sukuria įtikinamą įspūdingų funkcijų ir mobilumo derinį. Kartu su Olympus aukštos raiškos M.Zuiko objektyvų linija, jis pasiekia aukščiausio lygio vaizdo kokybę ir parodo tikruosius gebėjimus, ypač tose srityse, kuriose mobilumas, greitis ir patikimumas yra būtini - pavyzdžiui, laukinės gamtos, dokumentinėje ir sporto fotografijoje.


Praėjus dvejiems metams po OM-D E-M1 Mark II, naujų M.Zuiko PRO objektyvų ir Olympus PRO serviso paslaugos pristatymo, profesionalių fotoaparatų kategorijoje, Olympus pristato naująjį E-M1X.
E-M1X su integruota vertikalia baterijų rankena, atspariausiu pasaulyje, apsaugotu nuo dulkių, purslų ir šalčio korpusu(2) bei daugybe naujų, profesionaliems fotografams reikalingų funkcijų, siūlo precedento neturintį valdymą, ergonomiką ir stabilumą, tuo pačiu užtikrindamas profesionalius rezultatus bet kokiomis oro sąlygomis. Su nauju giroskopo jutikliu, Olympus savo pripažintą 5-ašių stabilizavimą pakylėjo į naują lygį, suteikiantį iki 7,5 užrakto greičio kompensavimą(1). OM-D AF sistema buvo visiškai pertvarkyta, dabar siūlo papildomus fokusavimo taškus ir naują protingą objekto aptikimo funkciją, kad automatiškai būtų galima stebėti tam tikrus objektus.

Olympus OM-D E-M1X  
Pagerintos didelės spartos fotografavimo galimybės ir pridėta anti-mirgėjimo (anti-flicker) funkcija. Kiti patobulinimai apima fotografavimą High Res Shot režimu iš rankos, tiesioginį ND filtro funkcionalumą, taip pat pritaikomą meniu, USB maitinimo ir įkrovimo galimybes ir du UHS II SD kortelių lizdus. Kartu su aukštos kokybės M.Zuiko objektyvais, nauja belaide blykste ir vaizdo valdymo programine įranga Olympus Workspace, E-M1X yra puikus įrankis profesionaliems rezultatams užfiksuoti ir dirbti su jais.

OM-D E-M1X PAGRINDINĖS SAVYBĖS:

    • Sukurtas profesionaliems rezultatams su maksimaliu patikimumu ir efektyvumu
    • Intuityvus dizainas su integruota vertikalia rankena, ergonomiškas valdymas horizontalioje ir vertikalioje padėtyje
    • Geriausia pasaulyje apsauga nuo dulkių, purslų ir šalčio (2)
    • Geriausia pasaulyje vaizdo stabilizavimo sistema su iki 7.5 EV žingsnių kompensavimu (1)
    • Naujai sukurta AF sistema su įvairiais grupiniais AF režimais ir išmaniuoju objektų sekimu
    • 20.4 MP Live MOS jutiklis su patobulintu ultragarsinių bangų filtru dulkių nukratymui
    • Dvigubas TruPicVIII didelio našumo vaizdo procesorius greitam reagavimui ir naujoms inovatyvioms funkcijoms
    • Matmenys P144.4mm x A 146.8mm x G 75.4mm
Svoris: apyt. 849g (tik kūnas), 997g (su 2 baterijomis ir SD kortelėmis)
    • Prekyboje nuo 2019 Vasario pabaigos, rekomenduojama mažmeninė kaina 2999.00 EUR (tik kūnas)

PAGRINDINĖS SAVYBĖS:
    • „Pro Capture“ režimas veiksmo fotografijai, palaikantis RAW fotografavimą be užtemimo (blackout)
    • 50 MP Handheld High Res shot režimas
    • „Live ND„ funkcija ilgo išlaikymo efektams be išorinio filtro
    •  “OM-D Movie” video galimybės: 4K ir C4K, OM-Log400, Skirtingi IS lygiai, 120 kps greitasis filmavimas FullHD režimu
    • Integruoti lauko jutikliai, skirti pridėti detalius metaduomenis į nuotraukas ir vaizdo įrašus
    • Anti-mirgėjimo funkcija
    • Du UHS-II SD kortelių lizdai dideliam greičiui ir saugumui
    • Dvi baterijos pažangioje kasetės tipo sistemoje su USB krovimo galimybe

Olympus OM-D E-M1X  
Olympus OM-D E-M1X  

Naujas patikimumo, patvarumo ir operatyvumo standartas

Integruota vertikali rankena, E-M1X suteikia papildomą saugų laikymą ir patikimumą. Kadangi dizainas yra vienodas tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, fotografai naudojasi tais pačiais intuityviais rankų judesiais fotografuodami portreto ir kraštovaizdžio formatu.

Olympus OM-D E-M1X  
Visų mygtukų ir svirtelių išdėstymas, forma ir aukštis buvo visiškai pertvarkyti, kad būtų galima valdyti intuityviai ir sutelkti dėmesį į fotografavimą per vaizdo ieškiklį, kuris pasižymi nauju optiniu dizainu ir didžiausiu klasėje 0,83x (35 mm ekvivalentu) padidinimu. Daugiafunkcinė vairalazdė yra įtraukta tiek į horizontalią, tiek į vertikalią padėtį, kad vartotojai galėtų greitai keisti fokusavimo sritis. Be standartinės fiksavimo svirties, nauja C-lock svirtis leidžia užrakinti valdiklius vertikalioje padėtyje arba užrakinti tik pasirinktus valdiklius.

Atnaujinto OM-D atsparumo aplinkos poveikiui dėka, E-M1X  tapo geriausiai apsaugotu nuo aplinkos poveikio fotoaparatu pasaulyje – fotoaparatas atlaikė Olympus vidaus testus(2), kurie yra griežtesni nei IPX1, todėl dabar vartotojai gali fotografuoti net ir sudėtingiausiomis oro sąlygomis. Apsauga nuo dulkių, purslų ir šalčio(2) išlieka netgi prijungus nuotolinį valdymo kabelį, mikrofoną ar ausines.

Olympus OM-D E-M1X  
Jutiklio dulkių valymo sistema dabar turi patobulintą „Super Sonic Wave“ filtrą (SSWF) su specialia danga, kuris vibruoja 30 000 kartų per sekundę ir taip sumažina dulkių ar purvo galimybę sunaikinti nuotraukas ir įrangą 10 kartų. Kitos savybės, pagerinančios fotoaparato patvarumą ir patikimumą - konstrukcija kuri išsklaido šilumą, atsirandančią filmuojant video ir fotografuojant serijomis, o aukščiausios klasės užrakto veikimo laikas yra 400 000 kartų.

Galimybė naudoti kasetės principu iš karto dvi BLH-1 baterijas (tokias pat, kaip ir naudojamos E-M1 Mark II), todėl E-M1X  naudotojai gali padaryti iki 2,580 kadrų vienu įkrovimu. Įrengtas USB maitinimo šaltinis (USB-PD) ir iki 100 W energijos šaltinis, abu fotoaparate esančius akumuliatorius gali visiškai įkrauti maždaug per dvi valandas.

Atnaujinta automatinio fokusavimo sistema užtikrina optimalų komfortą, greitį ir tikslumą

OM-D AF sistema, skirta E-M1X, buvo visiškai atnaujinta: sukurta ant 121 kryžminio taško, fazės aptikimo tipo AF jutiklio iš OM-D E-M1 Mark II, AF algoritmas buvo sukurtas iš naujo ir smarkiai pagerintas. Be to, E-M1X naudoja AF informaciją iš įrašytų vaizdų, kad būtų galima greitai stebėti nenuspėjamus objektų judesius ir objekto greičio pokyčius.

Olympus OM-D E-M1X  
OM-D E-M1X galimi įvairūs papildomi AF nustatymai, įskaitant skirtingus AF grupinius režimus (dabar palaikantys grupes su 25 fokusavimo taškais) ir pasirinktinius AF srities nustatymus, kai fotoaparatas laikomas vertikaliai arba horizontaliai. Fokusavimo taškai gali būti greitai perkelti nauju valdikliu (vairalazde).

AF jautrumas iki -6 EV4 žingsnių, leis užtikrintai fotografuoti esant silpnam apšvietimui, o naujas pažangus objekto aptikimo AF leis AF sistemai automatiškai aptikti specifinius objektus (motosportas, lėktuvai, traukiniai), fokusuoti ir sekti optimalų plotą, tad fotografui belieka susikoncentruoti į kompoziciją.

Greitis ir kokybė

Naujojo E-M1X greitį ir vaizdo kokybę užtikrina 20,4 MP Live MOS jutiklis su nauja danga, kad būtų užtikrintas geresnis jautrumas, taip pat du TruPicVIII didelio našumo vaizdo procesoriai, gerinantys pagrindinius veikimo veiksnius, tokius kaip paleidimo laikas ir įsijungimas iš miego režimo. Dvigubo procesoriaus koncepcija ne tik prisideda prie greitesnio fotoaparato veikimo, bet ir palaiko du didelės spartos UHS-II SD kortelės lizdus ir leidžia atlikti naujausias fotografavimo funkcijas, pvz., „High Res Shot“, „Live ND“ ir „Intelligent Subject Detection AF“.

Su E-M1X, Olympus inžinieriai vaizdo stabilizavime žengė dar vieną žingsnį į priekį: naujai pertvarkytas giroskopo jutiklis fotoaparate leidžia pasiekti geriausią pasaulyje kompensavimo našumą. Veikiant kartu su M.Zuiko IS PRO objektyvais, ši technologija leidžia 5 ašių IS pasiekti maždaug 7,5 užrakto greičio kompensavimą1, todėl nebereikia trikojo ir galima laisvai fotografuoti įvairiomis sąlygomis.

Su užrakintu AF, E-M1X gali fotografuoti serijomis didele sparta iki 60 kadrų per sekundę ir užfiksuoti tokias akimirkas, kurių žmogaus akis net nemato. Su įjungtu AF/AE sekimu galima fotografuoti iki 18 kps greičiu.

Fotoaparato „Pro Capture“ režimas įrašo iki 35 kadrų dar iki pilno užrakto mygtuko paspaudimo. Ši funkcija jau buvo giriama, kai ji buvo pristatyta OM-D E-M1 Mark II, ir idealiai tinka nufotografuoti netikėtai judančius objektus.

Drauge su didelės skiriamosios gebos 80 MP vaizdais, kurie gali būti užfiksuoti „Tripod High Res Shot“ režimu, dabar OM-D E-M1X yra „Handheld High Res Shot“ režimas, skirtas fotografams, kurie nenori būti apriboti trikojo naudojimu: ši funkcija sukuria vieną didelės skiriamosios gebos fotografiją, tolygią sukurtai 50 MP jutikliu – be jokių išliejimo ženklų, kurie galėtų atsirasti dėl rankos judėjimo.

Nauja „Live ND“ funkcija suteikia ilgo išlaikymo efektą, tarsi naudojant ND filtrus. Siužetą galima peržiūrėti vaizdo ieškiklyje, o efektą redaguoti dar prieš padarant kadrą. Poveikis gali būti nustatytas penkiais lygiais: ND2 (atitinka vieną užrakto greičio pakopą), ND4 (2 žingsniai), ND8 (3 žingsniai), ND16 (4 žingsniai) ir ND32 (5 žingsniai).

Olympus OM-D E-M1X  
Olympus OM-D E-M1X  

Filmavimo galimybės ir kitos funkcijos

Be profesionalių nuotraukų, E-M1X yra filmų kūrimo meistras. Jame yra visos papildomos funkcijos, kurių reikia videografams , kad užfiksuoti ypatingas akimirkas tą akimirką kai jos nutinka.
Su itin aukšta C4K (4096 x 2160) filmų raiška videografai ne tik turi didžiausią įrašymo rezoliuciją iki šiol, bet ir daugiau lankstumo, kai kalbame apie medžiagos redagavimą.
Galingas 5 ašių IS ir elektroninis stabilizavimas leidžia tiksliai valdyti 4K ir C4K vaizdo įrašus su trimis pasirinktinais judesio kompensavimo lygiais, priklausomai nuo fotografo laikysenos ir judėjimo.
Kad būtų išvengta kintančio apšvietimo sąlygų, būdingų dokumentinių ir gamtos filmavimų metu, E-M1X palaiko Log filmavimą. OM400-log užtikrina filmavimą be detalių praradimo šešėliuose ar išdegimo šviesiose vietose, taip pat ir didesnę vaizdo kūrybiškumo laisvę per spalvų gradavimą.
Be to, Full HD dabar palaiko 120 kadrų per sekundę didelės spartos filmavimą, o tai leidžia filmuoti kino filmus su lėto judesio suvokimu.

OM-D E-M1X yra įmontuotas GPS jutiklis, temperatūros jutiklis, manometras ir kompasas, bendrai vadinami „lauko jutikliais“. Papildomai prie vietos informacijos, pvz., ilgumos ir platumos, šie jutikliai aptinka ir įrašo temperatūrą, aukštį ir fotoaparato kryptį, kad pridėtų detalią fotografavimo informaciją.

Olympus OM-D E-M1X  
Anti mirgėjimo (flicker) funkcija -  fotoaparatas aptinka dirbtinių šviesos šaltinių mirgėjimo dažnį ir suaktyvina užraktą esant didžiausiam ryškumui, kad būtų sumažinta netolygi ekspozicija ir spalvos  tarp nuoseklių kadrų. Mirgėjimo skenavimas slopina dryžuotus raštus, kurie gali atsirasti, kai naudojate tylųjį režimą (elektroninį užraktą), o filmuojant vartotojai gali tiksliai nustatyti užrakto greitį.

Naujas Wi-Fi fotografavimas leidžia fotografavimą be kabelio ir perkelti vaizdus bevieliu būdu į kompiuterį su Olympus Capture fotoaparato valdymo programine įranga.

Prieinamumas ir kainos

OM-D E-M1X yra suderinamas su Olympus profesionalias Mikro Keturių Trečiųjų sistemos objektyvais ir priedais, įskaitant specialiai pritaikytus fotoaparato krepšius, elektronines blykstes ir blyksčių priedus (žr. žemiau).
OM-D E-M1X prekyboje pasirodys Vasario mėn. pabaigoje. Fotoaparato (tik kūnelio) rekomenduojama mažmeninė kaina 2.999 EUR. Fotoaparato savininkai gali dalyvauti „Olympus PRO serviso programoje, sąlygos aprašytos www.olympus.eu/proservice.
Kaip ir kiekvienas Olympus fotoaparatas ir objektyvas, E-M1X gauna papildomą šešių mėnesių garantijos pratęsimą(6)  gaminį užregistravus MyOlympus platformoje adresu  www.my.olympus.eu.Kartu su E-M1X bus išleista nauja elektroninė blykstė, belaidžiai valdikliai ir nauja vaizdo valdymo programinė įranga.

“Olympus Workspace” vaizdo valdymo programinė įranga

Ši vaizdo tvarkymo programinė įranga suteikia autentiškų vaizdo peržiūros ir redagavimo funkcijų ir darbo eigos būdų, skirtų profesionaliems fotografams. Olympus Workspace galima nemokamai atsisiųsti vartotojams, turintiems Olympus fotoaparatą.

Elektroninė blykstė FL-700WR

FL-700WR yra aukštos kokybės elektroninė blykstė, suderinama su bevielio radijo bangų fotografavimu. Belaidžio fotografavimo metu ją galima naudoti kaip valdančią (commander) arba blykstę su įmontuotu imtuvu. Kompaktiškas, lengvas dizainas užtikrina puikų mobilumą ir didelę galią, esant maksimaliam vedančiajam skaičiui 42 (ISO 100 / m). Dėl atsparumo dulkėms, purslams ir šalčiui (-10 ° C), blykstė užtikrina patikimumą fotografuojant įvairiose aplinkose, įskaitant lietų.

Belaidis valdiklis FC-WR ir bevielis imtuvas FR-WR

FC-WR ir FR-WR gali valdyti kelias blykstes nuotoliniu būdu iš fotoaparato ir įgalina įvairiapusišką fotografavimą su belaidėmis blykstėmis. Kaip ir FL-700WR blykstės, atsparus dulkėms, purslams ir šalčiui (-10 ° C) dizainas leidžia įrenginius naudoti įvairiose situacijose. Valdiklis (commander) gali prisijungti prie trijų grupių ir neriboto blyksčių skaičiaus.

Žvilgsnis į ateitį: naujų tele objektyvų, kuriais bus galima fotografuoti super telefoto režimu iš rankos, kūrimo pranešimas

M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO super  
Norėdami dar labiau pagerinti E-M1X telefoto fotografavimo galimybes, Olympus šiandien skelbia apie M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO super teleobjektyvo kūrimą. Taip pat kuriamas M.Zuiko Digital 2x telekonverteris MC-20. Suderinus abu gaminius, bus galima fotografuoti iš rankos super telefoto nuotraukas esant 2000 mm židinio nuotoliui (35 mm ekvivalentu). Su šiais gaminiais Olympus ketina dar labiau išplėsti savo super teleobjektyvų liniją, maksimaliai išnaudodami Mikro Keturių Trečiųjų sistemos privalumus, tokias savybes kaip puiki vaizdo kokybė, kompaktiškas, lengvas dizainas ir neprilygstamas mobilumas.

M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO yra super telefoto objektyvas iš M.Zuiko PRO serijos, sukurtas puikiam optiniam veikimui, kompaktiškame, atspariame dulkėms, purslams ir šalčiui (-10°C) korpuse. Jame bus įmontuotas 1,25x telekonverteris, kurio pagalba, židinio nuotolį galima iš karto padidinti iki maksimalaus 1000 mm(5)  (35 mm ekvivalentu).  Be objektyvo IS, objektyvas palaikys 5 ašių stabilizavimo sistemą, kai  veikia kartu su fotoaparato korpuso vaizdo stabilizavimu. Įmontuotas telekonverteris užtikrina patogumą, todėl jis yra optimalus super teleobjektyvas laukinės gamtos ir sporto fotografijai. Šį gaminį į prekybą planuojama pateikti 2020 m.

M.Zuiko Digital 2x telekonverteris MC-20, dvigubai padidina pagrindinio objektyvo židinio nuotolį ir pasižymi puikiu mobilumu, taip pat atsparumu dulkėms, purslams ir šalčiui (-10 ° C).  Jis gali būti naudojamas su šiuo metu kuriamu M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO, taip pat M.Zuiko Digital ED 300 mm F4.0 IS PRO ir M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2 .8 PRO objektyvais. Šis telekonverteris ne tik praplečia teleobjektyvo diapazoną, bet ir dvigubai padidina pagrindinio objektyvo didinimą makro fotografavimui. Šį gaminį į prekybą planuojama pateikti 2020 m. vasarą.

Gaminio  specifikacijos gali keistis be išankstinio įspėjimo. Prašome patikrinti  www.olympus-europa.com naujausias specifikacijas.

1) Apytiksl. 7,5 EV žingsnių kompensacija kartu su M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4.0 IS PRO, kai židinio nuotolis yra 100 mm (35 mm ekvivalentas: 200 mm) ir pusiau atleidžiamas vaizdo stabilizavimas: Išjungta. Atitinka CIPA standartus, kai jie koreguojami 2 ašimis (Yaw ir Pitch). 2019 m. Sausio 24 d.duom.
2) atsparumas dulkėms, purslams ir šalčiui (-10 ° C) pagal „Olympus“ bandymo sąlygas. Atitinka IPX1 standartą pagal IEC standarto leidinį 60529.
3) Rekomenduojama mažmeninė kaina
4) naudotas objektyvas: M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 IS PRO
5) Kai naudojamas įmontuotas tele konverteris. Atviriausia diafragma F5.6.
6) Šeši mėnesiai papildomai prie standartinės garantijos, galiojančios pirkimo šalyje

+ dar kelios apžvalgosKomentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.24, 21:39, vertino: Gerai, , rašė:
  Įdomus žvėris, bet labai nedidelis potencialių pirkėjų ratas – matyt, todėl ir kaina tokia. Šiaip smagu, kad Olympusas vis pasiūlo kokių nors technologinių naujovių. Įdomu, ar bent vienas pirkėjas Lietuvoje atsiras...
 • burgzt
  burgzt 
    2019.01.25, 17:42, rašė:
  Aš buvau suplanavęs atsinaujinti kūnelį, bet po pristatymo, nusprendžiau palaukti vasaros. Per tą laiką tikiuosi pamatyti daugiau paprastų vartotojų atsiliepimų ir nuotraukų. Jei nebus kažkokio stebuklo, pirksiu Mark II, nes tas naujasis monstras ir taip savo viduriais Mark II.. Todėl, manau, tam kartui rinksiuos pigesnį variantą, o sutaupytus pinigus pasiliksiu ateičiai.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.26, 17:18, vertino: Gerai, , rašė:
  Šitas X modelis labiau į teleobjektyvus orientuotas. Nuotraukų kokybė iš esmės nesiskirs nuo Mark II, nes jutiklis tas pats. Peizažui, aišku, įdomus High Res režimas iš rankos, sujungiantis net 16 kadrų, bet rezultatus dar reikia pažinti.
  www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&am...
 • EdB
  EdB 
    2019.01.24, 22:09, rašė:
  Sakyciau labai keistas marketinginis Olympus žingsnis. Iš išvaizdos profas, o viduje komponentai ( sensorius , EVF, lcd ekranas ) smarkiai pagyvenę. Ko tikimasi išleidžiant tokį aparatą. Sensorius, pagal tai kad nerasoma kad naujas, spėju kad tai prieš kelis metus išleistas jau naudojams sensorius. Smarkiai technologiškai atsiliekantis nuo naujų APS-C sensorių (pav naudojamo Fuji XT-3 ar Sony A6400 ) dar priedo ir m43, kas savaime prastina jo kuriamo vaizdo kokybinius parametrus.
  Neužtenka marketingistam parašyti kad tai profesionalam skirtas aparatas - reikia kad tas aparatas turėtų visa tai ko reikia profesionalam.
  Nežinau kodėl jis 'sukurtas sportui' - iš techniniu charakteristikų sportui reikia labai gero AF ir trumpų išlaikymų kad užfiksuoti judesį
  Geras autofokusas ir - CDAF nelabai derinasi, bent jau su tokiais senais sensoriais.
  Trumpi išlaikymai - taipogi nelabai derinasi su mazu sensoriumi . Prie aukštesnių ISO mažų sensoorių triukšmų lygis zenkliai didesnis  nei didesnių sensorių, jeigu lyginant tokios pat technologijos sensorius. O dar priedo ivertinant kad ir pats sensorius technologiškai senokas tai kaip su tokiuo dirbti prie trumpų išlaikymų ( kas reikalauja didelių ISO ).

  p.s. Aišku reikia sulaukti tikrų naudotojų atsiliepimų - galgi kažkas 'labai gero' viduje paslėpta.
 • MartynasMi
  MartynasMi 
    2019.01.27, 22:22, rašė:
  A6400 naudoja A6300 sensoriu, tai kaltint Olympus pasensuiu turbut butu neteisinga.
 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.01.24, 22:10, rašė:
  Na reiks išbandyt kai tik atsiras  Olympus Workspace.
  Deja šis body ne man. 
 • gsass
  gsass 
    2019.01.24, 23:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Objektyvas įspūdingas, su visais tele konverteriais, lyginant su FF matavimu, gaunasi 2000mm
 • gsass
  gsass 
    2019.01.24, 23:21, vertino: Gerai, , rašė:
  Beje Japonijoje pagal sisteminių fotoaparatų pardavimus 2018 metais pirma vietą buvo Canon, Antra - Olympus, Trečia - Sony.
 • eFoto redaktorius    2019.01.24, 23:39, rašė:
  Sprendžiant iš labai keisto serijos ir modelių pavadinimo - šie Oly tik Jap rinkai skirti, keistiems žmonėms ;)
  ok, ok, ,, aš nieko prieš Oly, gera technika. Tik galėtų būt pigesni.
  Beje, Oly pažadai šiems metams (oranžiniai)

  Olympus objektyvai  
  Olympus objektyvai

 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.24, 23:40, vertino: Gerai, , rašė:
  Gražus objektyvas. Turėtų būti superinis, bet ir kainuos neabejotinai kosminius pinigus.
 • Juris
  Juris 
    2019.01.25, 03:54, vertino: Gerai, , rašė:
  ... na bet visvien bus pigesnis už Canon CINE-SERVO 50-1000mm T5.0-8.9 bent x 10 (20?) kartų!
  *- safari 4k filmavimui labai netgi pasiteisins ... :)
 • oreviras
  oreviras 
    2019.01.25, 19:37, rašė:
  Savotiškas daiktas. Pats asmeniškai nežinočiau kam jis man butu reikalingas.
 • thisisgoodnews
  thisisgoodnews 
    2019.01.26, 14:30, rašė:
  USB-C pagaliau ir fotoaparatuose! valio, ir pats laikas.
 • eFoto redaktorius    2019.01.28, 12:18, rašė:
  Nors skirtas sportui, bet ramiai fotografijai irgi tinka ;)
  Įjungus Pixel-shift prilygsta Sony ir lenkia CaNikon
  www.dpreview.com/articles/1000343796/olympus-om-d-e-m1x-in-t...

  Fotografavimas Aukšta rezoliucija  
 • MartynasMi
  MartynasMi 
    2019.01.29, 23:52, rašė:
  uztai G9 kuris kainuoja daugiau nei 2x pigiau beveik ta pati daro :)
 • eFoto redaktorius    2019.01.30, 01:54, rašė:
  Leica kainuoja 2x brangiau už Panasonic ir daro tą patį.
  O Olympus nelabai išbrandintas kad uždėti tokį antkainį. Manau privalumų Oly visgi daugiau už Pan turi.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Kepurė žmogų puošia Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.