Taikūs reportažai
2012.08.13  Naujienos:  reportažasPasižvalgymai  4
 
Al Bello/Getty Images  
Karo reportažai - tai fotografų „aukštasis pilotažas“. Laimei ir taikos metu yra puikių galimybių parodyt savo meistrystę - tai olimpiada.
Geriausi olimpiniai reportažai ir čia, sinchroninis plaukiojimas kitu rakursu, o taip atrodytų olimpinės žaidynės, jei jas fotografuotų kaip paplūdimio tinklinį ;)
Gražus reportažas iš Afganistano, Spencer Tunick fotografuoja nuogus žmones, NG kelionių konkurso nuotraukos, Ramadanas, neramus dangus, Curiosity Marse. Beje, „Marso traktoriaus“ fotoaparatas yra 2004 metų konstrukcijos, turi tik 2 megapikeslius. Tai puikiai iliustruoja JAV biurokratinės sistemos nerangumą.

Komentarai
Turinys
 • Jooooonas
  Jooooonas 
    2012.08.13, 19:41, rašė:
  Rekomenduoju vyrams nežiūrėti ,,jei jas fotografuotų kaip paplūdimio tinklinį"...
 • nerutis
  nerutis 
    2012.08.15, 10:17, rašė:
  "Beje, „Marso traktoriaus“ fotoaparatas yra 2004 metų konstrukcijos, turi tik 2 megapikeslius. Tai puikiai iliustruoja JAV biurokratinės sistemos nerangumą."

  Pirma – marsaeigis pradėtas gaminti dar 2004 metais, kuomet 2 mln. tšk. raiška atrodė pakankamai didelė. Be to, nuspręsta įrenginyje naudoti 8 gigabaitų talpos „flash“ atmintinę. Atsižvelgiant į tai, kad „Curiosity“ misija truks bent dvejus metus, didesnės raiškos nuotraukos ir kiti duomenys gali tiesiog netilpti į tokią atmintinę.

  Nors technologijos tobulėjo, techninės marsaeigio specifikacijos jau buvo patvirtintos ir jų keisti nebebuvo galima.

  Dar svarbesnė priežastis – ribota tarpplanetinio ryšio sparta. „Curiosity“ šiuo metu informaciją siunčia per du palydovus, skriejančius aplinka Marsą – „Mars Reconnaissance“ ir „Mars Odyssey“. Šie duomenis į Žemę gali perduoti vos 128 kilobitų per sekundę sparta. Taigi per parą galima persiųsti vos 250 megabaitų. Šviesolaidžiu apraizgytos Žemės gyventojams tai – vėžliška sparta.

  Maža to, nors absoliuti dauguma mūsų grožisi tik marsaeigio atsiųstomis nuotraukomis, jis turi atsiųsti ir kur kas daugiau bei svarbesnių duomenų. Ryšys taip pat naudojamas marsaeigio valdymui, užduočių perdavimui ir kt.

  Dailymail.co.uk

 • eFoto redaktorius    2012.08.15, 10:33, rašė:
  Taip, bet 128 kbs greitį matyt irgi projekte įrašė ir jau negalėjo keisti...
  Aišku, HD paveiksliukai nėra marsaeigio prioritetas
 • deleteduser
  deleteduser 
    2012.08.26, 01:16, rašė:
  Į temą dėl Curiosity technologijų modernumo ir kritikos: blog.jgc.org/2012/08/why-dont-they-just.html

  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti