Tiesiog Amerika
2025.03.15  Naujienos:  portretaireportažassavaitės fotografas  1
 
Kenneth Wajda  
Patyręs fotožurnalistas Kenneth Wajda daro įdomų projektą: važinėja po JAV miestelius ir su Rolleiflex 3.5F kamera daro „paprastų žmonių“ portretus 6x6 nespalvotoje juostoje.
„Aš neprašau portreto žmonių, kurie atrodo kaip skubantys, valgantys ar kitaip nepasiekiami“, – tęsia jis. „Einu į intensyvaus eismo zonas ir rengiuosi stilingai, todėl kai pagiriu jų stilių, jie vertina komplimentą ir tai atsispindi jų portrete.". Fotografas juostas greitai ryškina pats, perfotografuoja senu Nikon ir siunčia žmonėms.
„Gatvės portretai yra puikūs, nes gali grįžti su keliolika gražių portretų, o žmonės, kuriuos fotografuoju, nueina jausdami ypatingai, kad buvo išrinkti juos fotografuoti... Kai kurie žmonės netgi prašo atspaudų, o aš jiems dovanoju juos įrėminti nemokamai – noriu, kad mano darbai gyventų namų galerijose visame pasaulyje“.
Pokalbis su fotografu. Jau padarė virš 500 portretų kuriuos publikuoja čia.

Komentarai
Turinys
  • eFoto redaktorius    2025.03.18, 03:30, rašė:
    Dažnai filmuose ar knygose sutinkamas toks froidiškas naratyvas "vaikystėje jis (pa)matė/patyrė TAI ir todėl visą gyvenimą...".
    Netikiu tokiu stipriu poveikiu, nors .. vaikystėje turėjau stiprią patirtį: retą uždraustą prabangą skaityti žurnalus Amerika. Ar buvo koks poveikis? :)
    Dauguma matyt nežino, jog visa užsienio spauda buvo čia draudžiama. Bet kažkokiu JAV-SSSR susitarimu, JAV čia galėjo platinti savo pažintinį žurnalą.
    Žurnale AMERIKA nebuvo jokių naujienų ar propagandos, buvo daug reportažų apie gyvenimą Amerikoje, apie žmones, kultūrą, darbą. Nors žurnalas čia buvo oficialiai platinamas, bet jį galėjo gauti tik išrinktieji partiniai arba atsitiktiniai žmonės kaip mano senelis dailininkas, kuriam žurnalą užsakė gerbėjas iš JAV, o partija.. neprieštaravo.
    Žurnalas AMERIKA rusiškai  
    Žurnalas AMERIKA rusiškai

    Po kelių dešimtmečių, atėjus žodžio laisvei žmonės prisipažindavo jog žurnale patikdavo kultūriniai straipsniai, kitiems pilnos lentynos, tretiems JAV automobiliai, o mane ten pasirodo visam gyvenimui paveikė fotoreportažai. Jie buvo lyg vadovėlis, kaip reikia fotografuoti gyvenimą. Man tai atrodė pati svarbiausia fotografija.
    Kurdamas eFoto galvojau, kad daug žmonių iš visos Lietuvos čia parodys, kas vyksta ir provincijoje, kaip gyvena žmonės. Taip neatsitiko. Realiai buvo gal 2 tokie fotografai: Kazakevičius ir Šventupys?
    O daugumai tokia fotografija nebuvo įdomi. Gal tik pažiūrėt, bet niekas nefotografavo taip.
    eFoto fotografai negavo tinkamo vizualaus išsilavinimo? Ne, greičiausiai supratimas kas kaip turi būti mumyse jau yra kažkaip įsiūtas, o realiam gyvenime gauname tik užuominas, nuorodas kur eiti, ką daryti...
    Taipgi, nors dokumentinė/gatvės fotografija yra skirta mažumai, bet vis vien čia stengsiuos rodyt tai kas man rodos svarbu ;)
    Čia pristatomas fotografas nepersistengia, kazakevičiškų reportažų nedaro, bet visgi nuotraukos yra geros, pilnos gyvenimo. Primena senus reportažus iš žurnalo Amerika. Kuris beje buvo neįprastai didelio formato, gal 30x40cm.

    Skautų vadovė. Fotoreportažas žurnale Amerika.  
    14-iolikmetė savanoriauja ligoninėje. Žurnalas Amerika  


    Beje, teisingo reportažo supratimas atsispindėjo ir muzikos simpatijose: JAV laisvė, repas ar dokumentiniais vaizdo klipai - tai man patinka ;)   Ir tai duoda šiokį tokį paaiškinimą, kas dabar vyksta toje Amerikoje.




fotobites.lt grąžina 30% išlaidų
Atgaukite pusę išlaidų užsakydami šiuos gaminius.
Fotoknygos
Fotožurnalai Greita knyga

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti