Tiesiog Olympus Pen-F
2016.01.27  Naujienos:  Olympussisteminiai fotoaparatai  18
 
Olympus PEN-F su 17mm f/1.8 objektyvu  

Šiandien Olympus pristatė PEN serijos sisteminį fotoaparatą kurį pavadino tiesiog „F“ arba pilnai - Olympus PEN-F. Fotoaparatas priklauso mėgėjiškai Olympus klasei (profesionali vadinasi „OM-D“), bet turi profesionalams tikrai patiksiančius elektroninį ieškiklį ir daug daug ratukų.
Be to, fotoaparate yra naujas 20 megapikselių jutiklis.
Juostinis  
Vyresniems fotografams Olympus PEN-F tikrai primins prieš 53 metus pristatytą juostinį Olympus PEN-F su keičiamais objektyvais. Klasikinis PEN-F buvo vienintelis pasaulyje pusės kadro (juostelėje tilpo 72 kadrai) fotoaparatas su keičiamais objektyvais.
Skaitmeninio Olympus kadro dydis toks pats! Bet čia jokia naujovė - tai įprastas Micro Four Thirs sistemos fotoaparatas kuriam tinka visi šios jungties objektyvai.
Beje, Olympus užsiminė, kad bus ir adapteris, kuris ant skaitmeninio PEN fotoaparato leis uždėti senuosius PEN-F objektyvus.

Grįžkime prie skaitmeninio PEN-F.

Olympus PEN-F charakteristikos

 • Naujas 20 Mpix Live MOS jutiklis
 • Jautrumas 200-25600 ISO
 • HiRes režime nejudančius objektus galima fotografuoti 50Mpix geba
 • 5 ašių stabilizatorius
 • Daug valdymo ratukų. Metaliniai.
 • Elektroninis ieškiklis turi 2,4 mil taškų
 • Mechaninis užraktas: 60-1/8000 sek
 • Tylus elektroninis užraktas: 60-1/16000 sek
 • Video: FullHD (1920x1080/60p)
 • Fotofilmo filmavimas 4K rezoliucija
 • Kūrybiniai filtrai, spalvų ir ekspozicijos korekcija.
 • Fotografavimo sparta: 5k/s; be autofokusavimo: 20 k/s.
 • 3 colių vartomas ekranėlis turi 1 mil. taškų
 • WiFi ir HDMI jungtys
 • Supranta SDHC, SDXC korteles ir UHS-II tipo
 • Komplektuojamas FL-LM3 blykste
 • 2 spalvų korpusai: juodas ir juodai sidabrinis
 • Kainuos 1199€ be objektyvo

Plačiau: http://www.olympus.lt/site/lt/c/cameras/pen_cameras/pen_f_cameras/pen_f/index.html

Anonsas: šiandien bus Olympus PEN-F apžvalgėlė (Preview).

Olympus PEN-F su 17mm f/1.8 objektyvu  
Olympus PEN-F su 17mm f/1.8 objektyvu  
Olympus PEN-F su 17mm f/1.8 objektyvu  Pranešimas spaudai

Naujasis PEN-F įrodo – grožiui nereikia DSLR pabaisų

F – “fainesniems”  dalykams gyvenime
Vilnius 2016 sausio 27 d.
Daugelis fotografų jums patvirtins – didžiausias pasitenkinimas šiuo hobiu yra naudoti puikią įrangą ir sukurti aukštos kokybės nuotraukas. Naujasis PEN-F sukurtas abiem tikslams. Tai galingiausias iki šiol sukurtas PEN ir vienas iš gražiausių Olympus sukurtų sisteminių fotoaparatų.  Nepaisant nedidelio dydžio, kurį apsprendžia Mikro Keturių Trečiųjų formatas, PEN-F perima geriausias optines technologijas iš didesnės Olympus  aukščiausios klasės OM-D šeimos. Iš čia ir geriausia pasaulyje* 5 ašių stabilizavimo Sistema (suteikianti iki 5EV žingsnių privalumą fotografuojant su žemais ISO), 50 megapikselių aukštos raiškos režimas, įmontuotas elektroninis vaizdo ieškiklis su galimybe matyt ir reguliuoti nustatymus realiu laiku.
Kai kurie nustatymai gali būti išsaugoti naujajame Kūrybiniame ratuke, tai suteikia greitą prieigą prie įvairių kūrybinių funkcijų ir filtrų. Metalinis ratukas yra svarbus garsiosios PEN dizaino mokyklos elementas, kuri apjungia šiuolaikinį ir retro stilių su kokybiškiausiomis medžiagomis ir gaminimo meistriškumo tradicijomis. Ant naujojo PEN-F niekur nepamatysite jokių varžtų! Kaip ir klasikinis “step-up” siluetas, fotoaparato išvaizda, pojūtis ir fotografinės galimybės sukels bet kurio hipsterio pavydą. Atsižvelgiant į jo specifikacijas ir įperkamumą, jis turi visas šansus sėkmei. 
Fotoaparatą galima įsigyti juodos arba sidabrinės spalvos nuo 2016 kovo mėn.
Kaina  €1199 už kūnelį, €1399 už komplektą su M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ objektyvu ir  €1499 už komplektą su M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:1.8 objektyvu.

Olympus PEN-F  
PEN dizainas

Kaip ir kiekvienas Mikro Keturių Trečiųjų sistemos fotoaparatas, PEN-F sukurtas spontaniškai, kasdieninei gatvės fotografijai, nenaudojant jokių  papildomų trikojų, taigi jis yra žymiai kompaktiškesnis ir lengvesnis už didelius ir sunkius DSLR fotoaparatus. Jis taip pat ir žymiai geriau atrodo, paėmus į rankas susidaro įspūdis, kad fotoaparatas kiek ūgtelėjo. Būdamas sąlyginai mažas PEN-F atrodo solidžiai. Rafinuota išorė siunčia aiškią žinią – tai fotoaparatas, skirtas žmonėms, kurie gyvenime renkasi tik pačius geriausius daiktus ir fotografija nėra išimtis. Olympus dizaineriai nuėjo tolimą kūrybinį kelią, padarydami PEN-F potencialia stiliaus ikona, verta originaliosios F serijos. Žemiau klasikinio žemėjančio kontūro preciziškai išgraviruotas kompanijos pavadinimas, metalinis korpusas ir odinė apdaila suteikia malonius pojūčius laikant fotoaparatą..

Įmontuotas EVF

Gatvės fotografija vis labiau populiarėja ir naujasis PEN-F puikiai atitinka šio žanro klasiką: įmontuotas elektroninis vaizdo ieškiklis klasikiniam tolimačio fotografavimo stiliui drauge su fokuso paryškinimu (peaking) ir vaizdo padidinimu 0.62x.  Ieškiklis turi didelį, aukštos 2,36 milijono taškų raiškos OLED ekraną, kurio dėka galite matyti ir keisti visus fotoaparato nustatymus realiu laiku, taip pat ir tuos kuriuos galėsite patogiai pasiekti per naująjį kūrybinį ratuką. PEN 5 ašių stabilizacija taip pat užtikrina ir aiškų vaizdą ekrane.

Naujos kūrybinės galimybės

Metalinis ratukas ant PEN-F priekio tai tiltas į naujausias kūrybines galimybes. Olympus pelnytai didžiuojasi dideliu filtrų ir kitų kūrybinių galimybių pasirinkimu, kurį suteikia fotoaparatas. Kūrybinis ratukas suteikia greita “aklą” prieigą prie keturių nustatymų, iš kurių du yra visiškai nauji:
Monochrominio ir Spalvos profilio kontrolė. Pirmasis leidžia reguliuoti gradavimo kreivę, juostos grūdėtumo efektą, blukimo efektą ir juodai baltos spalvos filtrų efektus su trimis galimais nustatymais. Spalvos profilio kontrolė taip pat turi tris nustatymus ir galimybę reguliuoti gradavimo kreivę, taip pat yra galimybė reguliuoti 12 spalvų intensyvumą 11 skirtingų lygių. Svirtelė esanti fotoaparato galinėje dalyje lengvai perjungia skirtingus režimus..

Išimtas Low-pass filtras aukštesnei rezoliucijai

Vaizdo kokybė – būtent ta sritis, kurioje didieji DSLR fotoaparatai tikisi aplenkti PEN-F, tačiau šis unikalus dizaino  kūrinys  yra naujausių technologijų įsikūnijimas. Išbandyta ir  laiko patikrinta 5 ašių vaizdo stabilizavimo  sistema vis dar lieka geriausia pasaulyje*, naujasis 20 megapikselių jutiklis, kuriame nėra antialiasingo filtro  įgalina daryti ilgesnės ekspozicijos nuotraukas su žemesniais ISO. Naujas jutiklis suteikia 25% geresnę rezoliuciją, išlaikant žemą triukšmų lygį ir dinaminio diapazono efektyvumą.  Rezultatai yra išties įspūdingi, ypač kai kalba eina apie spontanišką gatvės fotografiją be jokių papildomų trikojų, kur lengvas PEN-F yra savo stichijoje.

Olympus PEN-F  
Ypatingai greitas atsakas

Fotoaparato reagavimo greitis yra itin svarbus dinaminėje fotografijoje, ir dažnai manoma, kad DSLR reaguoja greičiau nei jų Mikro Keturių Trečiųjų sistemos varžovai. PEN-F šį mitą išsklaido – pats trumpiausias laikas nuo užrakto mygtuko paspaudimo iki kadro padarymo klasėje* Autofokusas taip pat ypatingai greitas dėka Eye Detect  AF funkcijos ir liečiamo ekrano galimybės pasirenkant fokusavimo tašką.

PEN-F  gatvės fotografijos gerbėjams taip pat siūlo dar keletą pranašumų. Greitasis serijinis fotografavimas iki 10 kps leis lengvai sekti judančius objektus, o vartomas aukštos raiškos LCD pagelbės fotografuojant neįprastose situacijose. Fotografų prašymu Olympus įdiegė AF taškinį ekspozicijos matavimą, tai padeda pasiekti nepriekaištingą ekspoziciją įvairiose fotografavimo situacijose. Dar viena unikali savybė paveldėta iš OM-D serijos – aukštos rezoliucijos režimas padidinantis rezoliuciją iki 50 megapikselių.

Greitam ir sklandžiam nuotraukų perkėlimui ir dalijimuisi PEN-F įdiegtas Wi-Fi ir nemokama OI.Share  2.6 aplikacija. Kita vartotojui  naudinga funkcija – Ultragarsinių bangų filtras, kuris automatiškai nukrato dulkes nuo jutiklio, kiekvieną kartą jums keičiant objektyvą. Išskirtinio stiliaus mylėtojai ras nemažą ypatingų priedų pasirinkimą, o tai pat ir apie 40 Mikro 4/3 objektyvų, tarp kurių ir ypatingai vertinama M.ZUIKO PRO serija.

Kiekvienas naujas Olympus fotoaparatas ir objektyvas gauna nemokamą šešių mėnesių garantijos pratęsimą**, gaminį užregistravus MyOlympus internetinėje platformoje

Pagrindinės savybės

 • PEN siūlo kokybę ir kūrybiškumą stilingame, lengvame ir kompaktiškame korpuse
 • Stiliaus ikonos dizainas, pagaminimo kokybė, aukščiausios klasės medžiagos – tai kolekcinis gaminys.
 • Pirmaujanti klasėje 5 ašių stabilizacija ir 20 megapikselių Live MOS jutiklis be antialiasingo filtro,  kūrybingai gatvės fotografijai su žemais ISO ir mažai triukšmo bei išplėstu dinaminiu diapazonu.
 • Elektroninis, tolimačio principo vaizdo ieškiklis su peržiūra, fokusavimo paryškinimu ir didinimu. 2,36 mil. Taškų OLED tipo.
 • Kūrybinis ratukas – tiesioginė prieiga prie meninių filtrų, spalvos kūrimo ir 2 naujų režimų: spalvos profilio kontrolės ir Monochrominio profilio kontrolės.
 • Trumpesnis nei DSLR atsako laikas* dėka greito autofokuso ir procesoriaus greičio.
 • Eye Detect  AF funkcijos ir liečiamo ekrano galimybės pasirenkant fokusavimo tašką greitam fokusavimui
 • Įmontuotas Wi-Fi nuotraukų perkėlimui ir  dalijimuisi naudojant nemokamą OI.Share aplikaciją.
 • Suderinamas su visa M.ZUIKO objektyvų gama ir kitais priedais.

Kitos funkcijos:

 •  Vartomas aukštos raiškos LCD ekranėlis fotografavimui iš įvairių rakursų.
 • TruePic VII procesorius su 50- Megapikselių high-res funkcija
 • Programuojamas Režimų ratukas greitai prieigai prie mėgstamiausių nustatymų.
 • Supersonic Wave Filter automatiškai valo jutiklį, be jokių papildomų programų.
 • Didelio greičio nuoseklusis fotografavimas 10 kps
 • 1/8000 užrakto greitis ir ISO 80 fotografavimui ypač apšviestose aplinkose.
 • AF  taškinis ekspozicijos matavimas (pagal fotografo pageidavimą) tiksliai ekspozicijai bet kokiose sąlygose.

Rekomenduojami priedai

 • Natūralios odos dirželis, skirtas nešiojimui ant kaklo CSS-S120L. Lytėjimas yra svarbus PEN-F naudojimo potyris ir odiniai priedai jį tik sustiprina.
 • Natūralios odos fotoaparato dėklas CS-48PR. Fotoaparato ir objektyvo apsauga aukščiausiu stiliumi.
 • Natūralios odos krepšys  CBG-11PR.  Nesenstantis dizainas.
 • OI.Share v2.6 aplikacija išmaniajam telefonui. Sklandžiam nuotraukų perkėlimui per Wi-Fi.
 • Korpuso apvalkalas CS-47B. Stilingas būdas apsaugoti fotoaparatą nuo sutrenkimų ir subraižymų.
 • Metalinė L formos rankena, padidina fotoaparato laikymo paviršių. Skirta tvirtesniam fotoaparato laikymui fotografuojant gatvėje.


Komentarai
Turinys
 • dreiggy
  dreiggy 
    2016.01.27, 14:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Atrodo smagiai :)
 • Sebastian (išsitrynęs)    2016.01.27, 14:43, rašė:
  Smagus daigčiukas atrodo, gal pasikeisiu vietoj savojo E-PL5
 • gsass
  gsass 
    2016.01.27, 15:11, rašė:
  1200 $ kaina
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2016.01.27, 15:12, rašė:
  dizainas labai grazus.
 • SAMas
  SAMas 
    2016.01.27, 15:16, rašė:
  Grazus,
  Manau po truputi jau ataina veidrodinuku istorijos pabaiga.
 • Andrew_L
  Andrew_L 
    2016.01.27, 15:24, rašė:
  Jo, veidrodžius išima, gabaritai mažėja... o kainos didėja:)
 • kavolis
  kavolis 
    2016.01.27, 15:44, rašė:
  su naujom technologijom visada taip. Netgi jei technologija pigesnė, produkto kaina vis tiek bus didesnė. Čia kaip su LED televizoriais buvo, su CMOS matricom - nors technologijos leidžia pagaminti daikta pigiau, bet parduotuvėje bus brangiau, nu nes gi naujiena.
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2016.01.27, 16:13, rašė:
  Tikrai dailus aparatas.
  Oly, panašu, taip pat sugalvojo pasekti Fuji ir simuliuoti juostos efektus. Net atskirą ratuką tam dedikavo. Šaunu, kai aparatas gali daryti tokius triukus su jpeg failais.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2016.01.27, 21:52, vertino: Gerai, , rašė:
  Čia tik atskiras ratukas naujovė. O šiaip Olympus „meninius“ filtrus į fotoaparatus pradėjo dėti bene pirmasis prieš ~7 metus. Efektų filtrai yra visuose Oly sisteminiuose.
 • gsass
  gsass 
    2016.01.27, 16:27, rašė:
  Dizainas super 
  pen  
  pen  
  pen  
  pen  
  pen  
 • Nikas Morozov
  Nikas Morozov 
    2016.01.27, 16:56, rašė:
  Noriu vien dėl ART režimo :D
 • 6x9
  6x9 
    2016.01.27, 17:06, rašė:
  "Klasikinis PEN-F buvo vienintelis pasaulyje pusės kadro (juostelėje tilpo 72 kadrai) fotoaparatas su keičiamais objektyvais"... Netiesa, turiu full/half frame (galima perjungti bet kurioje juosteles vietoje) Konica Autoreflex - SLR su keiciama optika...
 • Mindaugas Navickas
  Mindaugas Navickas 
    2016.01.27, 17:46, rašė:
  Na dabar jau visi menininkais pataps :)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2016.01.27, 22:18, vertino: Gerai, , rašė:
  Kaip visada aukščiausio lygio Olympusui būdingi 2 dalykai: puikus dizainas ir didelė kaina.
  Parametrai geri, tik abejoju dėl patogumo. Laikyti greičiausiai bus nepatogu.

  Be to, man klausimų kelia vaizdo ieškiklio vieta kairiajame kampe. Aš esu dešiniarankis kairiaakis. Fotoaparatas labiau subalansuotas dešiniaakiams. Kairiaakiams turbūt patogesnis DSLR pozicijos vaizdo ieškiklis (OMD serija).

  Įdomu, ką šiuo klausimu pasakytų Sony ir Fuji naudotojai – ar patogu kampe esantis vaizdo ieškiklis, jei fotografuojama kaire akimi?

 • eFoto redaktorius    2016.01.28, 03:45, rašė:
  šiame Oly nosis remiasi, purvina ekranėlį ;)
  bet per ieškiklį matosi visas vaizdas (jei žr kaire)
  O šiaip nuoširdžiai nesuprantu kam ieškikliai reikalingi. Manau tik įpročio reikalas tai. Įpročio jau atsikračiau.
 • 6x9
  6x9 
    2016.01.28, 08:22, rašė:
  Ignai, kai tam, kad matytum kas ekranėlyje turėsi nusiimti akinius pro kuriuos žiūri į tolį (nes per juos nematai kas arti) ar atvirkščiai - turėsi užsidėti akinius, nes nematai kas arti (priklausomai nuo problemos), tada suprasi kodėl ieškiklis yra jėga o ekranėlis sucks.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2016.01.28, 18:34, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuo nuolatinio žiūrėjimo į ieškiklį perėjęs prie sisteminių aš taip pat atpratau, bet yra situacijų, kai jo reikia (pvz., ryški saulė, naudojamas poliarizacinis filtras). Fotoaparato su EVF tikrai nekeisčiau į aparatą, neturintį EVF (turėjau abu variantus). Be to, žiūrėti į didelį kokybišką EVF (pvz., Olympus VF-4) kartais yra tiesiog malonumas...
 • 1Photo
  1Photo 
  nesiseka
    2016.01.28, 21:13, rašė:
  Ziurint pro ekraneli daug nestabiliau laikomas aparatas. Nebent nuo pilvo, tada kaip ir neblogai. Bet saule , o jei aparatas prie pilvo, tai isvis targedija.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Kepurė žmogų puošia“
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Capelli Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.