Uždengtos nosies poza
2024.02.04  Naujienos:  Įvairenybės  10
 
Uždengto veido poza  

Dabar taip kartais „pozuoja“ paaugliai dėl kelių priežasčių:
gėdijasi, bijo patyčių vėliau, slepiasi nuo veido atpažinimo algoritmų (nepadės).
Pamačius tai belieka suprasti ir gal atsargiai pasiteirauti.. ar viskas mokykloje gerai? Ir.. daugiau nepublikuoti jų nuotraukų nesiklausus.

Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2024.02.04, 13:50, rašė:
  Pagooglinau. Mano supratimu, viskas paprasčiau: tai paaugliškas maištas siekiant įtvirtinti savo sprendimų nepriklausomybe, kitaip sakant, tai poza "aš pats nusprendžiu kada aš noriu fotografuotis". Manau kad tai nesusiję su patyčiomis, tai dirbtinis pritemptimas: labai norint, su patyčiomis galima susieti viską ir bet ką; patyčių fakto egzistavimas juk nereiškia kad visos psichologinės problemos kyla tik iš to. Mano supratimu, ši naujiena labiau tiktų psichologiniam nei fotografiniam puslapiui.

  Turint omeny, kad apie "cover nose" fenometą radau tik vieną vienintelį straipsnį internete, manau jog tai yra retas reiškinys.
  Kad paaugliai apskritai nemėgsta fotografuotis - tikrai dažnas atvejis, jie nedangstų nosių o tiesiog pasako, žodžiais arba susiraukusiu veidu :)
 • Membrana
  Membrana 
    2024.02.04, 22:21, rašė:
  Žmogus turi teisę į savo atvaizdą ir niekas neturi teisės fotografuoti žmogų be jo sutikimo, juolab  publikuoti internete. Tai paprasta.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2024.02.05, 14:29, rašė:
  Nuo to laiko, kai per pandemiją pensininkai atrado feisbuką ir pramoko naudotis išmaniaisiais įrenginiais, nemaža jų dalis fotografuoja artimuosius be jų sutikimo, postina ir tagina, o anūkų priekaištų, kad taip negalima, rimtai nevertina. Tai ir belieka štai taip dangstytis. Alesiaus nuotraukos Vilniaus gatvėse bent jau gražios, o kai jus nufotografuos savo naujuoju Samsungu jūsų antros eilės dėdienė iš motinos pusės, tai atrodysite kaip pabėgėlė iš vaikų globos įstaigos.
 • Badas
  Badas 
    2024.02.05, 16:13, rašė:
  Dar galima tiesiog pasakyti "ne". Jeigu paauglys užsidengia nosį, galbūt reikėtų ne teirautis apie mokyklą, o savęs reikėtų paklausti, kodėl jis negali pasakyti "nenoriu". Va mano dukterėčia labai aiškiai pasako kad nenori :D. Bet dėl "proginių" nuotraukų nepukštauja, nes ne tragedija. Šalia abstraktaus teiginio "kiekvienas turi teisę nuspręsti pats", iškyla antras klausimas: kas čia tokio blogo, kad reikėjo nuspresti "ne". Ar dėl to kad nuotraukoje atrodys neidealiai? Taip ir užauga teletabiai, kurie gyvenimui turi nerealių lūkesčių. Kiekvienas vaikas ar paauglys turi priprasti, kad ne visada atrodys puikiai, ir kad tai nėra problema. Čia vėlgi galime patys sau užduoti klausimą: kaip mes prisidėjome kad paruoštume vaikus realaus gyvenimo iššūkiams. O juk bus didesnių problemų nei nepavykusi foto.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2024.02.05, 18:33, rašė:
  Pasakyti "ne" gali tik tada, kai kažkas klausia leidimo fotografuoti ir tą "ne" paskui išgirsta, o ne pradeda, kaip tamsta, aiškinti "kas čia tokio blogo...". Paauglystėje dažniausiai net nesinori kalbėtis su kvailais suaugusiaisiais, kurie vis tiek nieko nesupras. Todėl paprasčiau yra tiesiog užsidengti veidą delnu.
 • Badas
  Badas 
    2024.02.05, 19:23, rašė:
  Netiesa. Pasakyti "ne" galima ir be klausimo, o tiesiog pamačius fotoaparatą/telefoną. Nesinori kalbėtis? Tegul nepripranta, kalbėtis reikia, tai būdas taip socialios būtybės sprendžia reikalus. Suprantu kad maištaujantys paaugliai kartais elgiasi ne kaip socialios būtybės, bet nereikia to pateikti kaip new normal.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2024.02.05, 19:35, rašė:
  Čia tiktų frazė "OK boomer".
 • Badas
  Badas 
    2024.02.05, 19:55, rašė:
  Sugalvočiau ir daugiau dviejų žodžių frazių, kuriomis tam tikros būtybės išsprendžia plataus spektro klausimus.
 • Membrana
  Membrana 
    2024.02.05, 22:31, rašė:
  kodėl aš turėčiau gaišti laiką ir aiškintis/noriu ar nenoriu, žiūrėti, kas mane fotkina? tai fotografas turi iš anksto ieškoti fotomodelio savo darbams. Ir apskritai viskas paprasta: pastatykite save į to žmogaus vietą: ar jūs norėtumėt, kad jums kas nors taip apsunkintų gyvenimą? kam tie moralizavimai? aš negimiau tam, kad kažką kažkam privalėčiau.
 • Membrana
  Membrana 
    2024.02.07, 20:58, rašė:
  Juokingiausia čia, kad kažkas minusuoja arba pliusuoja komentarus. Štai ponas Sadauskas sako tą patį, ką ir aš, o Bado nuomonė skirtinga. Bet matematikoj 2+2 lygu keturi. Teisėje taip pat yra apibrėžta: žmogui priklauso jo atvaizdas. Tad nėra apie ką diskutuoti Ieškokite pilnamečių modelių savo darbams.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti