veidrodiniai fotoaparatai
Skaitmeniniai ir klasikiniai veidrodiniai (SLR) fotoaparatai

Pigiausi komplektai tikriems profams

2019.03.16  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai  14  +27.9  
 
Fotoaparatų komplektų palyginimas  
Fotografas Terrance Lam nusipirko pilną pro technikos komplektą: Sony A7r III ir 9 G Master serijos objektyvus. Tai jam kainavo virš 20 tūkst. dolerių. Smalsaudamas jis palygino, kiek kainuotų analogiškas profesionalus Canon, Nikon, Pentax veidrodinių fotoaparatų komplektas ir Panasonic L (viso kadro 43mm jutiklis), Fujifilm (APS-C, 28mm)   ir Olympus/Panasonic (4/3, 22mm jutiklis) sisteminių fotoaparatų komplektai.
Lyginant JAV kainas, praktiškiausia pirkti Pentax veidrodinį komplektą ir Fujifilm sisteminį.  Komentarai..

Pigiausi Canon 4000D ir 2000D ir naujas sisteminis

2018.03.01  Naujienos:  Canonveidrodiniai fotoaparatai  5  +14.9  
 
Nauji Canon  
Canon
pristatė patį pigiausią veidrodinį fotoaparatą Canon EOS 4000D, kuris turėtų kainuoti apie 360€. Fotoaparato korpusas - kaip žaislinis, su mažu nevartomu ekranėliu. Bet fotoaparatas turi normalų (27mm) jutiklį, patogų valdymą ir labai naudingą inovaciją - automatiškai neiššokančią blykstę!
Tad 4000D su pigiu portretiniu 50mm f/1.8 tampa puikiu įrankiu pradedantiesiems portretistams.
EOS 2000D - šiek tiek modernesnis. Plačiau apie naujokus.
Taip pat pristatytas sisteminis Canon EOS M50 kuris yra vos aukštesnės klasės už Canon EOS M100. Plačiau apie M50, ir apžvalga.  Komentarai..

Pentax K-1 Mark II

2018.02.22  Naujienos:  Pentaxveidrodiniai fotoaparatai  9  +50.6  
 
Pentax K-1 Mark II  

Ricoh atnaujino dar neseną Pentax K-1:  pristatytas Pentax K˗1 Mark II gavo papildomą vaizdo procesorių,  kuris efektingiau filtruoja triukšmus.Tad nors liko tas pats 36 megapikselių jutiklis, maksimalus jo jautrumas kilsteltas iki absurdiško 819,200 ISO. Procesorius taip pat pagerino vaizdo kokybę ęsant prasmingesniam jautrumui.
Atsirado galimybė  daryti ypač didelės raiškos nuotraukas be stovo naudojant Pixel Shift metodą. Patobulintas fokusavimas sekant objektą,o video galimybės liko kuklios - be 4K.  Skaityti toliau...

Geriausi fotoaparatai. eFoto.lt gidas

Fotoaparato valdymas. FujiFilm nuotrauka  
Fotoaparatų pasirinkimas yra labai didelis ne veltui - kiekvienam pirkėjo skoniui ir poreikiams. Tad pats brangiausias fotoaparatas nebūtinai tiks kiekvienam. Kartais net su mažesniu ir pigesniu fotografuoti geriau ir maloniau nei su dideliu, profesionaliu. Tad šis eFoto gidas apžvelgia ir sisteminius ir mažesnius, kompaktiškus fotoaparatus.
Ir visad verta priminti: fotoaparatas įtakoja 5% rezultato, objektyvas - 5%, o fotografas - bent 90% ;) Tad nepamirškite rinktis ne tik techniškai pažangiausią fotoaparatą bet JUMS malonų ir patogų fotoaparatą, pamėginkite jį.  Skaityti toliau...

Profesionalams: Nikon D850

2017.08.24  Naujienos:  Nikonveidrodiniai fotoaparatai  13  +35.5  
 
Nikon D850  

Nikon
pristatė profesionalų fotoaparatą Nikon D850 turintį didelį, viso kadro jutiklį (46mm įstrižainė).
Fotoaparatas išsiskiria ypač raiškiu 46 Mpix jutikliu ir didele fotografavimo sparta - 7-9 k/s, fokusuojant. Yra puikus 153 taškų fazinis autofokusas.
Nepamiršti ir filmuotojai: 4K/24/25/30p kokybė, video iškart perduodamas per HDMI, yra mikrofono ir ausinių lizdai.
Yra 2 XQD ir SD atminties kortelių lizdai, mygtukų apšvietimas, didelis vartomas ekranėlis ir visa kita ko reikia pro fotografui.  Skaityti toliau...

Canon EOS 200D ir Canon 6D Mark II

2017.07.01  Naujienos:  Canonveidrodiniai fotoaparatai Rašyti komentarą  +14.9  
 
Canon 6D Mark II  

Canon pristatė mėgėjiškos klasės veidrodinį fotoaparatą Canon 200D ir profesionalų, viso kadro jutiklį (46 mm įstrižainės) turintį Canon 6D Mark II.
Naujienų beveik jokių. Tai tik modelių atnaujinimas. Bet tame nieko blogo - šie fotoaparatai turi beveik visas būtinas funkcijas. Nors... filmavimui jie nėra labai tikę.
Fotoaparatus jau galima užsakyti.  Skaityti toliau...

eFoto rekomenduojami veidrodiniai fotoaparatai

2017.06.19  Naujienos:  veidrodiniai fotoaparatai Rašyti komentarą  +8.0  
 
Canon EOS 6D  

Bloga naujiena: veidrodiniai fotoaparatai nebeprogresuoja. Gera naujiena: jūsų veidrodinis fotoaparatas morališkai sensta kur kas lėčiau ;)
Laukiama naujiena: nors be didelių inovacijų (atrodo neturės 4K kokybės), rugpjūčio mėnesį parduotuvėse pasirodys Canon EOS 6 D Mark II už ~2200€.
Na o eFoto rekomenduojami fotoaparatai ...  Skaityti toliau...

Fototechnikos naujienų nebebus!

2017.04.03  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai  16  +49.7  
 
fujifilm X-Pro2  

Tai ne apie eFoto.
Pastaruosius metus beveik kiekviena fototechnikos naujiena sutinkama nepasitenkinimo šūkiais „booo, nieko naujo nepristatė“. Ir tai tiesa. Kartais naujiena būna net megapikselių ar svorio sumažinimas..
Gaila, bet taip. Rimtos fototechnikos gamintojai kenčia nuo idėjų krizės. Tai ne jų kaltė. Tiesiog pakankamai gerą ir patogų prietaisą labiau patobulinti neįmanoma. Bent kol kas.  Skaityti toliau...

Fotoaparatų pardavimai krenta bet tai ne katastrofa

2017.03.09  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai Rašyti komentarą  +25.2  
 
Camera & Imaging Products Association (CIPA) report  
Camera & Imaging Products Association (CIPA) organizacija paskelbė pasaulinių pardavimų ataskaitą ir išraiškingą paveiksliuką, kuriame parodyti krentantys fotoaparatų pardavimai ir į kosmosą šaunantys išmaniųjų telefonų pardavimai. Taip, 2016 metais parduota 32% mažiau fotoaparatų, bet didžiausią kritimą (44%) lėmė kompaktiškų fotoaparatų pardavimai, o keičiamų objektyvų fotoaparatų parduota tik 11% mažiau. Objektyvų parduota 11% mažiau.
Tai tikrai nėra „tikrosios“ fotografijos mirties ženklai. Tiesiog šiuolaikiniai skaitmeniniai fotoaparatai jau nesusensta per kelis metus kaip anksčiau, o objektyvų vertė kartais net didėja. Senesnė technika neišmetama, tad bendras rimtesnės technikos kiekis pas žmonės vis auga. Viskas bus gerai ;)

Canon pristatė 3 fotoaparatus

2017.02.15  Naujienos:  Canonveidrodiniai fotoaparatai  17  +7.0  
 
Canon pristatė 3 fotoaparatus  
Nauji: pusiau pro klasės Canon EOS 77D, entuziastams skirtas Canon EOS 800D ir sisteminis Canon EOS M6 daug kuo panašūs - turi vienodus „smegenis“, identiškus jutiklius ir vartomus lietimui jautrius ekranėlius.  Palyginti modelius.
Visi fotoaparatai jutikliuose turi fazės fokusavimo taškus (Canon dual pixel technologija), todėl naudojant tik ekranėlį fotoaparatai  filmuojant ir fotografuojant fokusuoja greičiau.
Fotoaparatų apžvalga ir dar plačiau.  Komentarai..

Pentax KP

2017.01.26  Naujienos:  Pentaxveidrodiniai fotoaparatai  16  +50.0  
 
Pentax KP  
Ricoh pristatė naują pusiau pro klasės veidrodinį fotoaparatą Pentax KP, kuris pakeis Pentax K-3 II.
Pentax KP turi naują dar jautresnį jutiklį su vaizdo stabilizacija. Gamintojas nurodo rekordinį standartinį maksimalų jautrumą 819200 ISO.
Yra elektroninis  užraktas, vartomas ekranėlis ir apsaugotas korpusas. Fokusavimo sistema liko ta pati, yra ir Pentax fotoaparatams būdingas didelės raiškos fotografavimo režimas Pixel Shift Resolution. Įdomu, jog jau įprasta HDMI jungtis pakeista į SlimPort technologiją, kuri video transliuoja per USB jungtį (USB 2, deja).
Fotoaparatas kainuos apie 1300€.  Skaityti toliau...

Pristatyti nauji fotoaparatai

2017.01.12  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai  18  +3.6  
 
nikon d5600  

Čia anonsuoti nebuvo, bet paminėti verta - gal sudomins.
Veidrodinis Nikon D5600 nėra didelis proveržis: pridėta Bluetooth jungtis, fotofilmų filmavimo galimybė. Veidrodiniai, deja, nebetobulėja.
Gamintojai matyt nebežino ką galima patobulinti nedidinant kainos.
O sisteminiai fotoaparatai vis dar evoliucionuoja, jų pasirinkimas žymiai įvairesnis. Bet objektyvų nėra  daug.  Skaityti toliau...

Pristatyti nauji fotoaparatai

2016.09.19  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai  1  +   
 
Fuji GFX 50S  

Šiandien pristatyti keli nauji sisteminiai Canon EOS M5, Olympus OM-D E-M5 II , Olympus PEN E-PL8, profesionalus veidrodinis Sony A99 II ir vidutinio formato Fujifilm GFX 50S.  Komentarai..

Nauji fotoaparatai

Canon EOS 5D Mark IV  
Pristatyti nauji fotoaparatai su šiek tiek pagerintomis charakteristikomis (lyginant su senesniais modeliais):
Fujifilm X-A3  - naujas jutiklis, elektroninis užraktas, lietimui jautrus ekranėlis
Nikon D3400 - talpesnis akumuliatorius, Bluetooth jungtis, bet neteko mikrofono jungties ir aukšto dažnio filtras ant jutiklio
Canon EOS 5D Mark IV  - naujas jutiklis, 4K filmavimas, geresnis autofokusas, viskas šiek tiek geriau.

Geriausi fotoaparatai. eFoto.lt 2016 vasaros gidas

Pentax K-3 ii  

Rekomenduojamu sezono (kelionių!) fotoaparatu jau ketinome skelbti mažyti ir funkcionalų Panasonic Lumix DMC-GF7, bet 0 šio fotoaparato pirkėjų primena, jog maži fotoaparatai labiau mėgstami Japonijoje nei Lietuvoje ;)
Taigi, šį sezoną rekomenduojame pusiau-pro lygio, greitą, funkcionalų, nuo lietaus ir dulkų apsaugotą Pentax K-3 II.  Skaityti toliau...

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 Konkursas „Žydėjimas“
Konkursas vyks iki gegužės 27 dienos.
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Kai žydi rapsai... Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.