Metų įsimintiniausios akimirkos fotoknygoje
2019.03.05  Naujienos:  Fotobitės.lt Rašyti komentarą
 
Virginijos fotoknyga  

Pavasario proga atnaujiname įkvepiančių fotoknygų pristatymą.
Šįkart kalbiname Fotobites.lt klientę Virginiją Pilipienę, kuri pasakoja bei dalinasi patarimais, kaip kūrė savo visų metų tarsi dienoraštį - gražiausių akimirkų rinkinį fotoknygoje.
Kaip kilo idėja sukurti būtent metų įspūdžių fotoknygą?

Anksčiau fotoknygas kurdavau tik iš kelionių. Per metus įvyksta daug įsimintinų įvykių (gimtadienių, švenčių susitikimų, išvykų), kuriuos nors ir įamžindavau nuotraukose, tačiau jos taip ir likdavo skaitmeniniam pavidale. Kažkada žiūrėdama archyvus supratau kaip smagu prisiminti ir tokias akimirkas. Taip kilo mintis kurti metų fotoknygas. Man toks formatas labai pasiteisino – čia trečioji mano kurta metų fotoknyga.

Nuotraukų atranka turbūt yra didžiausias darbas prieš kuriant fotoknygą, ypač jei metai aktyvūs ir nuotraukų netrūksta. Pagal ką nusprendžiate, kiek ir kurios būtent fotografijos paklius į fotoknygą? Ar nuotraukas po truputį atrinkinėjate visus metus, ar metams pasibaigus peržiūrite archyvą?

Tikrai taip, atrinkti nuotraukas – sunkiausias darbas. Dažniausiai nuotraukas atrenku metų pabaigoje, kai vakarais turiu daugiau laiko, o ir įspūdžiai jau būna susigulėję, todėl lengviau išsirinkti tinkamiausias nuotraukas. Nuotraukų neskaičiuoju, atrenku tiek, kiek mano nuomone reikia perteikti įspūdžiams.

Virginijos fotoknyga  
Virginijos fotoknyga


Nors fotoknygoje gausu nuotraukų iš skirtingų metų laikų bei pasaulio šalių, jos atrodo vientisai ir harmoningai. Kokias programas naudojate nuotraukų retušavimui? Ar nuotraukas tvarkote iš karto ar specialiai fotoknygai suvienodinti buvo naudotas nuotraukų filtras?

Retušuoju tik atrinktas nuotraukas būtent tam, kad išlaikyčiau vientisumą. Dažniausiai tam naudoju Lightroom programą.

Kaip maketuojate? Ką stengiatės derinti ar pan.?

Nuotraukas stengiuosi dėlioti chronologiškai arba derinti pagal temas.

Nemažai keliaujate, kas jums labiausiai patinka kelionių fotografijoje? Kas sunkiausi kelionių fotografijoje? Kuo fotografuojate?

Man nuotraukos yra geriausias kelionių suvenyras. Jose stengiuosi įamžinti būtent tas vietas ar objektus dėl kurių ten keliavau. Sunkiausia tikriausiai užfiksuoti kadrą be krūvos turistų aplinkui. Pati naudoju tiesiog telefono kamerą, tačiau į keliones dažniausiai leidžiamės su kompanija, kurioje kas nors turi geresnį fotoaparatą, o po kelionės visi draugiškai pasidaliname nuotraukomis.

Virginijos fotoknyga  
.  


Ką galėtumėte patarti bei palinkėti kitiems kuriant, maketuojant savo metų knygą?

Nepatingėti aprašyti nuotraukų – kuo įvykis buvo įsimintinas, kokie objektai matosi nuotraukose, gal kažką įdomaus sužinojote keliaudami. Kol prisiminimai švieži atrodo, kad jų nepamirši, tačiau metams bėgant tam tikri faktai užsimiršta, be to vartant fotoknygą įdomu ne tik žiūrėti nuotraukas bet ir paskaityti prisiminimus :).

 www.fotobites.lt spausdino Horizontali 30x21 cm fotoknyga, Premium panoraminis popierius, 72 p., natūralaus lino 2x storumo drobinis viršelis su įspaudu padengtu sidabrine folija.

Fotobitės.lt fotoknygos  
Fotobitės.lt fotoknygos

Fotobitės.lt fotoknygos  
Fotobitės.lt fotoknygos

.  
.

.  
.


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti