Virtuali vienatvė
2017.07.31  Naujienos:  pasaulyjevideo  2
 
Ditch the Label filmas  

Kodėl tokia be galo didelė visata tyli, jokios protingos gyvybės nesiunčia signalų?
Vienas kosmologas iškėlė įdomią hipotezę: gal kiekviena civilizacija pasiekią tą tašką kuriame mes esame dabar ir panyra į virtualų malonumų pasaulį?

Malonumais tai galima pavadinti tik sąlyginai: dauguma tyrimų rodo, jog intensyvūs gyvenimas socialiniuose tinkluose žmones daro tik nelaimingesnius. Bet pagundoms atsispirti sunku. Tokia jau žmogaus prigimtis. Šiaip ar taip tai tik didelių išbandymų pradžia.

Apie tai primena šis JAV, prieš patyčias kovojančios organizacijos „Ditch the Label“ sukurtas filmukas. Jis į virtualizėjamo problemą žiūri kiek kitu kampu: mes „draugų“ ir „patinka“ medžioklėje falsifikuojam savo gyvenimą. Bet gal tai ir yra tas panirimas į išsigalvotą pasaulį?


Guodžia nebent tai, kad vasaros savaitgaliais eFoto lankomumas smarkiai krenta.
Bet gal tik todėl, kad žmonės savaitgalį „persijungia“ į mobilius įrenginius ir kitus socialinius tinklus turinčius mobilias aplikacijas?

Komentarai
Turinys
 • Badas
  Badas 
    2017.07.31, 13:44, rašė:
  Pafilosofuokim. Jeigu pas zmogu smegenyse kazkas netvarkoj (o kuris gi is musu tobulas?..), tai jis nebus laimingas tiek realybej, tiek virtualybej, tiek mieste, tiek miske, tiek Tibete. Nuo saves niekur nepabegsi. Manau kad virtuali realybje siuo poziuriu niekuo neisskirtine, ir ji nera priezastis, o tik viena is terpiu, kurioje reiskiasi zmoniu privalumai ir trukumai.
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2017.08.01, 12:09, rašė:
  Tiems, kurių smegenys netvarkoj, paprastai nerandantiems galimybių savęs realizuoti ir būti laimingu realybėje, reikalingas tam tikras " opiumas liaudžiai" , laimingos realybės ar svajonių, vilčių ir troškimų išsipildymo surogatas. Anksčiau tokiu opiumu tamsioms, nelaimingoms plačiosioms masėms nuraminti ir suvaldyti, buvo religija, savotiška dangiškų vilčių virtuali terapija, paremta tik geresnės ateities rojuje fantazija. Dabar, plečiantis žinioms to nebepakanka, todėl nauja religija tampa informacinių technologijų virtualybė, kurioje kiekvienas besmegenis gali pasijusti visatos valdovu, surogatinis malonumas, savotiškas anonizmas. Tai grėsminga priklausomybė, gimdanti ištisas ištižėlių kartas, nebesugebančias įsitvirtinti realiame pasaulyje ir pasmerktas žlugti. Šitaip protingieji, kurdami savo šiandieninės realybės rojų robotų pagalba, suvaldo ir atsikrato niekam nebereikalingo tešlagalvių balasto. Po 1917 metų tešlagalvių revoliucijos pamokos, protingieji suprato, kokie pavojingi gali būti susivienyję tešlagalviai ir neutralizavo visus virtualioje vienatvėje, susodinę kiekvieną atskirai prie magiškai švytinčių žaisliukų ekranėlių. Tiek čia tos filosofijos:)

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
 Konkursas „Žiemos malonumai“
Žiemos pramogos ir atradimai. Konkursas vyks iki sausio 25 dienos .. o gal ir ilgiau, kol sniego bus ;)
Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Žiemos mielos išdaigos.) Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.