Sony pristatė savo „profesionalius“ sisteminius fotoaparatus, turinčius didelį 43 mm įstrižainės jutiklį. Tai turėtų garantuoti aukštesnę vaizdo kokybę nes įprastų sisteminių fotoaparatų jutiklis yra mažesnis - 28 mm. Sony A7 turi 24 megapikselių jutiklį su fazės fukusavimo davikliais, oSony A7R turi aukštesnės rezoliucijos, 36 megapikselių jutiklį.
Fotoaparatai atrodo identiškai. Jie turi visas įprastas šiuolaikines galimybes (Full HD filmavimas, RAW, Wi-Fi), nuo drėgmės ir dulkių apsaugotą korpusą, vartomą ekranėlį ir elektroninį ieškiklį. Tikėtina, kad LietuvojeSony A7 kainuos apie apie 6000 Lt, o Sony A7R - apie 8000 Lt. Su komplektuojamu objektyvu Sony 28-70mm F3.5-5.6 OSS objektyvu šie fotoaparatai kainuos 1000 Lt brangiau.
Šie fotoaparatai turi Sony E objektyvų jungtį, jiems tiks sisteminių Sony NEX fotoaparatų objektyvai, BET jie vaizdą projektuos tik į kadro centrą - fotografuojant su jais nepavyks išnaudoti viso jutiklio dydžio. Todėl Sony pristatė naują, šiems fotoaparatams tinkančių objektyvų seriją FE (Full Frame E?) turinčią Sony E jungtį. Carl Zeiss Vario-Tessar T* 24-70mm F4 bus parduodami nuo sausio, kainuos apie 3600 Lt. Carl Zeiss Sonnar T* 35mm F2.8 bus parduodamas nuo gruodžio, kainuos apie 2400 Lt. Carl Zeiss Sonnar T* 55mm F1.8 bus parduodamas nuo sausio, kainuos apie 3000 Lt. Sony 28-70mm F3.5 – 5.6 OSS bus komlektuoami su fotoaparatu, kainuos apie 1000 Lt. Sony 70-200mm F4 G OSS Sony A jungties Sony 70-200mm F2.8 G SSM II bus parduodamas nuo sausio, kainuos apie 9000 Lt.
Carl Zeiss Sonnar T* 35mm F2.8
Carl Zeiss Sonnar T* 55mm F1.8
Sony 28-70mm F3.5 – 5.6 OSS
Su Sony LA-EA3
Adapteris Sony A objektyvams
Sony taip pat pristatė adapterius, kurie leis veidrodinių fotoaparatų objektyvus, turinčius Sony A jungtį naudoti su šiais viso kadro sisteminiais fotoaparatais. Sony LA-EA3 - tai įprastas, pilno funkcionalumo adapteris. Kainuos 600 Lt. O Sony LA-EA4 turi pusiau skaidrų veidrodį leidžiantį naudoti ypač greitą fazinį fokusavimą. Adapteris kainuos apie 1000 Lt.
Sony A7 video pristatymai
Apžvalga:
Pranešimas spaudai 2013 m. spalio 16 d.
Inovatyvūs „Sony“ fotoaparatai „α7R“ ir „α7“ keičia įsitvirtinusius fotografijos dėsnius
„Sony“ pristato laukiamiausias profesionalių fotografų ir fotografijos entuziastų naujoves – pilnakadrius fotoaparatus „α7R“ ir „α7“. Naujieji fotoaparatai perrašo įsitvirtinusius fotografijos dėsnius ir nuo šiol suteikia galimybę naudotis dviem dalykais viename – kompaktišku dydžiu ir profesionaliu funkcionalumu.
Tai šiuo metu mažiausi pasaulyje viso kadro fotoaparatai su keičiamais objektyvais, siūlantys didžiausią raišką ir vieną sparčiausių autofokusavimo režimų savo klasėje. Naujieji „α7R“ ir „α7“ patyrusių fotografų rankose gali tapti visapusiškais fotografavimo įrankiais, kurie suteiks praktiškai neribotas kūrybines galias.
Sony Alpha 7
Priekinis ir galinis valdymo ratukai, taip pat kontrolinis ratukas ir šviesumo reguliavimo mygtukas leidžia intuityviai parinkti reikalingus nustatymus tuo pačiu metu laukiant idealaus kadro per didelės rezoliucijos „XGA OLED Tru-Finder“ vaizdo ieškiklį ar pasukamą 3 colių įstrižainės LCD ekranėlį. Naujieji fotoaparatai lengvai pritaikomi specifiniams fotografavimo poreikiams, o tam galima pasitelkti 9 programuojamus mygtukus su 46 priskirtinomis funkcijomis.
„α7R“ yra mažiausias ir lengviausias pasaulyje fotoaparatas su keičiamu objektyvu ir pilnakadriu vaizdo jutikliu, kurio korpusas sveria vos 407 g. Nuo jo nedaug atsilieka ir „α7“, kuris sveria 416 g. Nepaisant dailaus ir plono šių fotoaparatų kuriamo trapumo įspūdžio, jų korpusai pagaminti iš tvirto magnio lydinio, o papildomas atsparumas dulkėms bei drėgmei leidžia juos naudoti įvairiose situacijose nesibaiminant dėl jų saugumo.
Vis dėlto tikrieji dviejų naujų „Sony“ fotoaparatų pranašumai slypi viduje. Raiškos rekordininkas „α7R“ yra aprūpintas visiškai nauju 36,4 mln. taškų raiškos viso kadro dydžio vaizdo jutikliu „Exmor CMOS“. Šiame vaizdo jutiklyje panaudotos šviesos koncentravimo ir foto diodų išplėtimo technologijos bei naujoviška vaizdo matricos konstrukcija, leidžianti išvengti gretimų vaizdo taškų susiliejimo.
Šie vaizdo jutiklio patobulinimai padidina pro objektyvą patenkančios šviesos surinkimo veiksmingumą ir padeda pasiekti įspūdingus raiškos, jautrumo ir mažo vaizdinio triukšmo parametrus. Tuo pačiu metu išvengiama ir dar vieno trūkumo – mažesnio diametro vaizdo taškų dėl padidėjusio jų skaičiaus.
Naujajame „α7R“ naudojamas jutiklis šiuo metu užtikrina maksimalų įmanomą vaizdo detalumą kompaktinio dydžio fotoaparatuose. Be to, kadangi šis fotoaparatas neturi specialaus optinio šviesos filtro, tai padeda geriau išnaudoti įspūdingų raiškos galimybių pranašumus išgaunant maksimalaus detalumo nuotraukas ir vaizdus. Kartu su „α7R“ debiutuoja ir nauja autofokusavimo funkcija „Fast Intelligent AF“, kuri užtikrina sparčiai ir tiksliai veikiantį autofokusavimo režimą.
Tuo metu naujasis „α7“ aprūpintas labiau įprastu 35 mm kadro atitikmens vaizdo jutikliu „Exmor CMOS“, kurio raiška siekia 24,3 mln. taškų. Šio fotoaparato specializacija yra autofokusavimo galimybės.
Geriausiems autofokusavimo rezultatams pasiekti „α7“ naudoja du metodus – sparčiai veikiantį fazių nustatymą pagal 117 tankiai išdėstytų kontrolinių taškų ir itin tikslų kontrasto nustatymą pagal 25 taškus, o šių režimų veikseną papildo naujas erdvinių objektų aptikimo algoritmas. Paminėtos inovacijos „α7“ autofokusavimo gebėjimus paverčia vienais sparčiausių tarp visakadrinių fotoaparatų.
Sony Alpha 7
Sony Alpha 7
Fotoaparatuose naudojamas naujausios kartos „Sony“ vaizdo apdorojimo procesorius „BIONZ X“ taip pat padeda išgauti didesnį vaizdo detalumą ir sumažina vaizdo triukšmą plačiame ISO reikšmių diapazone nuo 100 iki 25600.
Naujasis „BIONZ X“ ir pilno kadro dydžio ieškiklis taip pat reiškia, kad „Full HD“ standarto vaizdus bus galima fiksuoti profesionalia kokybe. Patobulinta „Clear Image Zoom“ funkcija įrašinėjamą vaizdą leidžia priartinti neprarandant pirminės raiškos. Tarp kitų profesionalaus lygio funkcijų filmuojant yra garso įrašymo lygio valdymas, taip pat HDMI jungtis tiesioginiam vaizdo perdavimui į išorinį ekraną ar duomenų laikmeną.
Abu nauji „Sony“ fotoaparatai yra aprūpinti „Wi-Fi“ ryšiu ir NFC lustu, taip galima vienu prisilietimu šiuos fotoaparatus susieti su „Xperia“ ar kitu „Android“ išmaniuoju telefonu. Fotografavimui skirtos programėlės „PlayMemories Camera Apps“ dar labiau išplečia fotoaparatų valdymo ir kūrybines fotografavimo galimybes.
Kartu su naujaisiais „α7R“ ir „α7“ pristatomi jiems skirti šeši nauji „E-mount“ tipo „Sony“ ir „Carl Zeiss“ objektyvai, kurie padės maksimaliai išnaudoti neprilygstamas šių fotoaparatų raiškos ir vaizdo kokybės ypatybes.
Be šešių naujų objektyvų, skirtų naujiesiems „α7R“ ir „α7“, taip pat bus pasiūlyti kiti priedai, išplėsiantys jų funkcionalumą. Pavyzdžiui, vertikalios pozicijos laikiklis su 2 papildomomis baterijomis „VG-C1EM“, baterijų įkroviklis „BC-TRW“ su LED indikatoriais, papildoma jungtis „FA-CS1M“, minkštas krepšys iš odos fotoaparatui nešiotis „LCS-ELCA“.
Kompaktiški ir funkcionalūs „Sony“ visakadriniai fotoaparatai su keičiamu objektyvu „α7“ ir „α7R“ Europos rinkose pasirodys nuo šių metų lapkričio vidurio ir kainuos atitinkamai apie 6200 ir 7250 litų.
Techninės „α7“ specifikacijos ir nuotraukos čia >>>
sigma E mountui spaudžia... taigi nieko įdomaus nesitikėkit... kaip nesitikėti iš originalių objektyvų pasirinkimo.... o dar ff...
eFoto redaktorius2013.10.16, 11:46, rašė:
Na gi Zeiss čia - aukštesnės klasės objektyvai. Kaip Canon L. Kažkada Sony išleis ir pigius Sony FE objektyvus. Pirma pristatomi brangiausi modeliai grietinėlei nugriebti. Visad taip daroma.
4.9
Albertas K (išsitrynęs) 2013.10.16, 11:51, rašė:
Ignai, o tu man patark,:) turiu krūvą Zenito objektyvų,– ar jie tiktų prie tokių fotikų per adapterius ar ne.
tiktų, tau reiks M42 > Sony E adapterio. Šiaip tuo ir patogūs beveidrodžiai aparatai, nes pas juos labai mažas atstumas nuo matricos iki mounto, tad užsukt gali praktiškai betkokius objektyvus, kad ir pentax/canon/nikon
Matematika cia visi moka. 1.4 skyle ant ISO6400 atitinka 2.8 skyle ant 25000. Apie ten fonu plovimus ir t.t. irgi sneket nera ka. Galima sneket apie kaina, kuri is esmes vienoda (dvieju lyginamu objektyvu). Ir svori, kuris tikrai skiriasi i Sony puse. Apie zeiss zenkliukus sneket per anksti. Kada bus testai, tada bus aisku. Bet stebuklo nesitikiu.
Aparatas - tai liuks, aišku, bet su objektyvais....Nepyragai, net žiūrint iš mėgėjo pusės.... Daug klausimų kyla. F4 zoom'as už 4.000? 70-200/2.8 su adapteriu už 10.000 Lt? Kaip atrodys kompaktinė sistema su tokiu zoom'u ir adapteriu?
Galėjo pradėti nuo 35, 85 šviesių nebrangių fiksų, IMHO
Albertas K (išsitrynęs) 2013.10.16, 13:41, rašė:
Todėl kolega aš ir svajoju :) apie skaitmeninį fotiką, kuriam tiktų Zenito objektyvai.
Teisingai žmogus sako, nuo 100mm maždaug nebeliečia :) Man dedant Helios 58mm ant 5D teko zulint galinę objektyvo dalį, kad nekabintų veidroduko į begalybę befokusuojant.
Kaip rašo Pentaxforums.com - šitie Sony: "tai ilgai pentaxistų lauktas FF", Nes ant jų per adapterį tinka visi Pentax pilno kadro objektyvai.
Juokas juokais, manau, kad daugelis Pentaxistu ir senu M42 "perliuku" myletoju ji kaip tik del to nusipirks. Nusiperki adapterį - ir pofig, kiek Sony turi isleidęs naujų stiklų :)
"The great thing about the E-mount is that when paired with the appropriate adapter, it can support Pentax K-mount DSLR lenses without the need for any corrective optics. This makes the A7 a viable choice for users of legacy Pentax lenses that have been waiting for a full-frame camera."
Ne tik pentaxistams tinka... Juk yra adapteriai praktiškai visiem "bajonetam". M42, M39, Leica M, Canon S/FD/EF, Nikon S/F, Minolta, Olympus ir t.t...bet kam, turinčiam kolekciją senų (ar naujų) objektyvų E-mount'as yra galimybė juos naudoti ant pilno kadro.
Būtų smagu ant tokio kokius Voigtlander objektyvus užsidėti :) Šviesūs stiklai, gabaritai ir svoris maži, fokusuot su EVF ir peakingu nesunku. Žodžiu įdomus daiktas. Truputi "tapornai" atrodo, bet visumoj neblogai. Gaila užraktas gan garsiai dirba.
Jo jo, ten Zeissai kurie prie Zeissų net negulėję. Taip optinė formulė išdirbta Zeiss-o, bet juos dar reikia ir pagaminti, o gaminasi juos pats Sonis. Apie kokybę žinom, turbūt kreivai centruotų tik Tamronas už Sonį daugiau į rinką paleidžia. PS kas labai nustebino, kad 35-ukui panaudojo Sonnaro schemą, arba čia grynai marketinginis pokštas, visiškai neturintis nieko bendro su Sonnar schema, arba visiškas briedas, nes Sonnar nėra skirta plačiam kampui, tai televykams skirta schema,
Na jeigu su tokiu bokeh kaip pas Vario Sonnar 24-70, tada ačiū nereikia, ten gali būti prilipdyta nors ir pačio velnio lipdukų, nuo to objektyvas geresnis netampa. Kas liečia plačiakampius, tai optimaliausia schema yra Distagonas, bet jis sudėtingas ir brangus, o čia nuėjo pigiausiu keliu, tik klausimas ar geriausiu, nors kai atstumas iki sensoriaus mažas, tai kaip sakoma sueis.
Tikras "kompaktiškas" sisteminis už labai "partauklią" kainą :) užsidedi 70-200, kiši į mini kišenę ir eini fotkint paukštukų, viskas kompaktiška ir gražu :)) tik prieš perkant pas bobute reik užsukt ar sms parašyt :)
Reali produkto kaina labai retai buna ta su kuria tas produktas ivedamas i rinka. Praeis kazkiek laiko, uz dabartine kaina nusipirks tie kam reikia 'cia ir dabar' ir kainos pasidarys atitinkancios kokybe. O galgi pasirodys kad kokybe verta tokios kainos. Sony ne Leica, uz varda daug negali kainos uzkelti.
Kainą mažina konkurencija...jei niekas iš pagrindinių konkurentų nepasiūlys kažko panašaus, tai sony nebus tikslo stipriai mažinti kainos. Be to pilno kadro fotoaparatai nėra tie, kurių kainos krenta (tie patys D600 ar 6D kad ir kokie "pigūs" buvo išleidimo metu, juk nekainuoja dabar 50% mažiau) Sony RX1 išleido prieš metus ir kainavo 2800$, dabar pažiūrėjau adorama.com jo kaina ta pati...
Tai ten rašo, kad greičiausiai jis bus su fiksuotu objektyvu. Tuomet tai konkurentas Sony RX1. Kitais metais Sony gal jau ir RX2 išleis jei jų paklausa yra.
Galėt, tai gal ir gali, bet bent jau NEX'am ir M4/3 iš canon pusės atsakas buvo labai silpnas ir nevykęs, o Nikon sisteminiai taip pat nėra labai viliojantys. Jei ne vardas Nikon, tai jie būtų pabaigę panašiai kaip Pentax Q... Fuji tikrai realu, kad kažkada pristatys konkurentą, nes turi gerus savo sensorius, optiką, ir ta niša manau yra pakankamai perspektyvi...
Na pripažinkim, kad tikrai geri aparatai, neturintys analogų, išskyrus gal Leica... Body kaina tikrai nėra didelė, tiesiog Lietuvos atlyginimai maži... :) Va Olympus naujasis M1 kainuoja tik 300$ pigiau...O kuris iš jų blogiau atrodo, tai jau skonio reikalas. Objektyvai kainuoja ir kainuos brangiau negu DSLR, nes nelabai yra su kuo konkuruot... Yra juk pirkt tų pačių Voigtlander mažų fiks'ų, bet jie manual fokus ir kainos jų taip pat ne po 200$. Didžioji dalis lojančių, niekada šitų Sony nepirks, nes tiek neuždirba, o tie kurie gali sau tai leisti, tai laimingi fotografuos... Rimtesniam mėgėjui manau žymiai geriau nešiotis tokį, negu D800 ar 5D...objektyvų mėgėjams taip pat nereikia krūvos. yra 35mm, yra 55mm fiksai ir aukštos kokybės zoom'as...vėliau išleis ir daugiau, be to krūva manual focus objektyvų pilnas ebay... Būtų mano atlyginimas norvegiškas, tai aš jau A7 būčiau užrezervavęs...
"Body kaina tikrai nėra didelė, tiesiog Lietuvos atlyginimai maži... :)"
"Didžioji dalis lojančių, niekada šitų Sony nepirks, nes tiek neuždirba, o tie kurie gali sau tai leisti, tai laimingi fotografuos..."
Sutinku. Lietuvos fotografijos mėgėjams ir gal profams, foto technikos atžvilgiu, natūraliai įaugęs nuodugnus kainos-kokybės skaičiavimas dėl menkų pajamų (man taip pat). Atsiradus naujam, brangiam fotikui pasipila ironiškos dejonės, kaip čia viskas negerai su tuo aparatu ar optika. Uždirbant kokius 4000lt į rankas nei šio Sony, nei kokio EM1 kaina neatrodytų tokia jau baisi :)
Tai čia tie "ubagai" dabar turbūt ir minusus deda :D Man tai dzin..bet pasakiau teisybę ;) Eikit dirbt, o ne minusus dėkit...kai uždirbsit kokius 10k į mėnesį, tada neverksit ir komentarų nerašinėsit, kad brangu...
Žmonės su galvos apdangalais: nuo praktiškų šalmų iki prabangių skrybėlių .. Konkursas vyks iki balandžio 19 dienos. Tai 2 savaičių konkursas: visos nuotraukos.