Žurnalas FOTO Nr. 1 (29)
Pirmas šių metų žurnalo FOTO numeris labai margas. Jame rasite pokalbius su įdomiais fotografais ir Vilniaus fotografijos entuziastų bendruomene „Fotokablys“, kelių aktualių naujienų testus (
Pentax K-30 ir Nokia 808 Pureview), bei daug patarimų.
Žurnalo ieškokite prekybos centruose ir pašto dėžutėse. Dovana prenumeratoriams: priedas - fotografo Arūno Baltėno pristatymas.
Turinys
5 Įžanga6 Naujienos16 Mano miesto žmonėsGyvų, skirtingų subkultūrų dokumentika – labai įdomus ir turintis išliekamąją vertę projektas. Tekstas „susidraugauja“ su fotografija, o kiekvienas į mus žvelgiantis ir mums kalbantis asmuo kuria kitokio kauniečio paveikslą. Apie projektą pasakoja Tomas Pabedinskas, taip pat pateikiamos knygos „Subkultūra“ įdomiausių personažų citatos.
20 Vilniaus „Fotografijos ratas“Komisija beveik vieningai konkurso nugalėtoju pripažino Kai Loffelbeiną iš Vokietijos. Trisdešimtmetis laisvai samdomas fotografas pateikė du pasakojimus – vieną apie elektronines atliekas Ganoje, o kitą apie namuose-narvuose gyvenančius Honkongo gyventojus.
26 „Mažojo Alfonso“ tikrieji namaiNelaimė nepalaužė Alfonsuko – jis nuo pat vaikystės patirdavo stiprių smūgių (šeima net buvo sumaniusi atiduoti jį į cirką). Tačiau tai tik sustiprino jo orumą. Iš R. Požerskio fotografijų žvelgia šviesus ir geras žmogus.
32 A. Baltėnas: kitokia kaimo gyvenimo tradicijaMarius Matulevičius. Arūnas Baltėnas, vienas geriausių lietuvių miesto fotografų, prieš šešerius metus atrado sau naują temą – lietuviško kaimo dokumentinę fotografiją. Arūną traukė ne tapybiški kraštovaizdžiai, o iš pažiūros paprastas, tačiau kartu ir unikalus žmonių gyvenimo būdas.

39 „Pentax K-30“: „pilkasis kardinolas“

39 „Pentax K-30“: „pilkasis kardinolas“Merūnas Deltuvas. Hibridinis „
Pentax K-01“ savo išvaizda fotomėgėjus suskirstė į dvi priešingas stovyklas, o „
Pentax K-30“ juos vėl turėtų suburti. Puikiai išreikštas „brutalus“, vyriškas stilius nepaliks abejingų. Čia kaip persėsti iš nuobodaus golfo į itališką „Lamborghini Aventador“.
44 „Nokia 808 PureView“: Abrakadabra su pikseliaisKad išbandytų savo pačių sukurtas technologijas, „Nokios“ komanda su šiuo aparatu fotografavo įspūdingiausiose žemės vietose. Netgi suorganizavo ekspediciją į ledo rojų ir ugnies pragarą įkūnijančią Islandiją. Telefono objektyve atsidūrė ne tik kvapą gniaužiantis vulkaninės salos kraštovaizdis, bet ir požeminiai urvai, kur buvo ruošiami NASA astronautai.
48 „Deviantart“ – saugi žemė pradedantiesiemsAdomas Rutkauskas. Tai portalas, skirtas kuriantiems. Piešiantiems tradiciškai ar kompiuteriu, rašantiems ir, žinoma, fotografuojantiems. Tai tarptautiškai draugiška aplinka, rekomenduojama pradedantiesiems.
50 NatiurmortaiŽiemos vakarai puikiai tinka natiurmortų kūrybai. Kaip teigė natiurmortų ir makrofotografijos konceptualistas Jozefas Sudekas, būtų keista, jei savo namuose nerastumėte ko fotografuoti.

58 Fotografuojame portretą namuose su Vienu šviesos šaltiniu

54 Snieguoti cukraus peizažaiSaulius Pakrijauskas. Idėja paprasta – iš popieriaus ir lipniosios juostos suformuojame landšaftą, ištepame klijais, apibarstome cukrumi ir tą gautą kalnuotą peizažą bandome fotografuoti.
58 Fotografuojame portretą namuose su Vienu šviesos šaltiniuMums sutiko talkinti fotografas Tomas Kauneckas, pastaraisiais metais užčiuopęs savyje ir pradedančiųjų mokytojo gyslelę. Tad išbandykime, kaip su viena lempa galima sukurti klasikinį portretą, tinkantį bet kuriam glamūriniam žurnalui.
64 „Pangea“Tomas Pabedinskas. Edmundo Kolevaičio fotografijose tolimų kraštų egzotika yra tik fonas esminiams žmogaus egzistenciniams klausimams: kokios yra tikrosios žmogiškos vertybės? Kas yra mūsų namai: šeima, gimtasis miestas, šalis, o gal visa žemė?
72 Fotokablys „pagavo kablį“Nors klubas buria įvairiausių profesijų žmones – vadybininkus, IT specialistus, gydytojus, ekonomistus, auditorius, teisininkus, fotografus – manome, jog kiekvienas iš mūsų turi įdomią, kūrybinę gyslelę – tai mus ir vienija.

Fotokablys „pagavo kablį“

76 Užprogramuotas fotografų skurdasErnestas Parulskis. Tarp visų meno sričių atstovų inkubacinis periodas fotografams yra pats trumpiausias – jie iš bailaus mėgėjo virsta savo vertę ir kainą žinančiu profesionalu gerokai greičiau nei tapytojai, skulptoriai, instaliacininkai, performansistai, konceptualistai ar politinio meno kūrėjai.
80 Lietuvos fotografai – keliautojaiStanislovas Žvirgždas. Žymus XIX a. antrosios pusės Vilniaus fotografas Juozapas Čechavičius apie 1874–1880 m. tikriausiai kaip kelionės fotografas plaukė Neries upe nuo Vileikos iki Kauno.