Žurnalas FOTO Nr. 2 (30)
2013.04.28  Naujienos:  Žurnalas FOTO    17
 
Žurnalas FOTO Nr. 2 (30)  

Naujas žurnalo FOTO numeris jau parduodamas!
Jame rasite ir pasižvalgymus po žinomų Lietuvos fotografų archyvus (prenumeratoriai gavo ir nematytų A.Sutkaus kadrų portfolio) ir rimtų fotoaparatų Canon 6D, Nikon D600 bei Olympus E-M5 apžvalgas ir, kaip visad, daug patarimų fotografuojantiems.
Beje, kviečiame paremti žurnalą skiriant 2% mokesčių.Parama
Paramos gavėjo pavadinimas: VŠĮ "Kita komunikacija"
Paramos gavėjo kodas: 302462204
Sąskaita: LT727300010120966005
Adresas: Sodų 3-4, Vilnius
Plačiau: www.efoto.lt/info/parama
AČIŪ!

Žurnalas FOTO Nr. 2 (30). Turinys

5 Įžanga

Žurnalas FOTO Nr. 2 (30)  
6 Naujienos

12 Vilnius kitaip.

Pirmojo „Naujosios fotografijos mokyklos“ projekto rezultatas išsyk įspūdingas: paroda ir katalogas. Vasario mėnesį kūrybinėse dirbtuvėse „Beepart“ surengtos fotografijų parodos atidaryme – žiūrovų antplūdis.

16 Patogus fotografijos žinynas.

18 Anapus arktinės depresijos.

Grenlandijoje italų fotografas P. Casotti lankosi ketverius metus, ten jis vyksta be jokio finansavimo iš šalies, kalbina ir fotografuoja šio ledinio krašto gyventojus. Grenlandijoje fotografuodamas nevilties ledynus, fotografas daug bendrauja su savo herojais ir taip ištirpdo juos skiriančią distanciją. Tai šilti, mylintys žmonės, kuriuos persekioja arktinė depresija.

Žurnalas FOTO Nr. 2 (30)  
24 Kurkime komunikacijos kodą.

Antanas Sutkus: Neturime komunikacijos kodo. Nėra poreikio susirinkti, bendrauti. Šis poreikio nebuvimas demonstruoja pažinimo alkio trūkumą. Kai jaunystėje su A. Macijausku kokioje komandiruotėje užsukdavome į fotografinį knygyną – praleisdavome ten kokias aštuonias valandas, visus albumus perversdavome. Toks buvo noras pažinti.

36 Ilgesio žemės istorija.

Arturas Valiauga, sekdamas K. Donelaičio gyvenimo pėdsakais, stebėjo ir fiksavo Mažosios Lietuvos kraštovaizdį, prūsiškų pilių ir pastatų fra-gmentus bei sovietinės eros statinius. Kupinas nostalgijos A. Valiaugos foto pasakojimas liudija gyvą, asmeninį ryšį su vieta, kurios kultūrinės atminties nepavyko ištrinti per tris šimtus metų.

44 „Latitude 55“ – lietuviška fotografijos platuma.

Latitude 55“ – tai internetinis žurnalas, kuriame vaizdais pasakojami keisčiausi gyvenimo siužetai.

Žurnalas FOTO Nr. 2 (30)  
50 „Pilnakadrių“ mūšis.

Augustas Didžgalvis: Šie aparatai puikiai tiks ten, kur nereikia greičio – portretinei, studijinei, interjerų ir architektūros, reklamos ir mados, natiurmortų ir peizažų fotografijai. Bet jie ne tokie parankūs kuriantiems reportažus, sporto ir veiksmo fotografijas, norintiems fotografuoti aviaciją ar gyvąją gamtą. Ar tinka šie aparatai įamžinti vestuves?

54 airpano.com:

Geriausia virtuali kelionė aplink žemės rutulį.
Tomas Vaidelis: AirPano.com – tai įspūdingiausios pasaulio vietos iš paukščio skrydžio, nuo žemės, iš po vandens ar požemių. Visos panoramos lydimos puikių garso takelių, o kai kurios – ir vaizdo įrašų.
Tai – „videopanoramos“.

58 Ledinės „Olympus om-d e-m5“ fotografijos.

62 „StreamZoo“: smūgis į „instagramos“ paširdžius.

Adomas Rutkauskas: „StreamZoo“ atsisako apribojimų politikos ir leidžia kelti nuotraukas iš kur tik nori, t.y., ne tik iš galerijų išmaniajame įrenginyje, bet ir per interneto naršyklę. Fotografų ratas išsiplečia.

64 Duomenys debesyse.

Ramūnas Blavaščiūnas: Be gerai žinomų, didelių šią paslaugą siūlančių korporacijų, tokių kaip: Google (Google Drive ir Google Docs), Microsoft (SkyDrive), Apple (iCloud), kaip grybai po lietaus dygsta ir mažesnės, bet sėkmingai su gigantais konkuruojančios kompanijos: Dropbox, SugarSync, Insync, Cubby, Stash, SpiderOak, LiveKive, Wuala, Box, Syncplicity ir kitos.

Žurnalas FOTO Nr. 2 (30)  
66 Dviejų šviesos šaltinių magija.

Mykolas Jackevičius: „Ciklopo“ fotostudijoje inscenizuojame namų aplinką, mums talkinanti Viktorija yra pasiryžusi sukurti šaltos ir ne-priklausomos merginos įspūdį. Tad pradžiai – keletas mados fotografų mokyklos taisyklių.

74 Sienos kodas.

Ernestas Parulskis: Meno mylėtojai, svarbiausi pasaulio meno pirkėjai, niekada neišleis pinigų daiktui, kurio negalima parodyti. „Sienos kodas“ veikia visose meno sferuose: performansų kūrėjus atstovaujančios galerijos parduoda dokumentines nuotraukas, konceptualistai – kūrinio aprašymus, politinio meno atstovai – susirašinėjimus su institucijomis. Visa tai galiausiai įrėminama ir atsiduria ant sienos.

80 Pirmoji spalvotoji fotografija.

Tomas Pabedinskas, Stanislovas Žvirgždas: Tarpukario fotografai Steponas Kolupaila ir Mečys Brazaitis paliko gausiausius to laikotarpio spalvotų nuotraukų archyvus. Apie spalvotą fotografiją žinota ir anksčiau, bet plačiajam fotografų ratui ji buvo sunkiai įveikiama.

Komentarai
Turinys
 • 15 čigonų
  15 čigonų 
    2013.04.28, 12:17, rašė:
  Tai Didzgalvio straipsnis yra, o straipsnio apie ji nera? :(
 • random.lt
  random.lt 
    2013.04.28, 17:42, rašė:
  Kažkaip po visų paskutiniu metu nuskambėjusių istorijų su A.D. ir šiaip jo požiūriu į fotografiją - prašyčiau grąžinti pinigus už sugadintą nuotaiką skaitant žurnalą..
  Tokio susireikšminusio genijaus straipsnis tik įpila daugiau žibalo į jo pastovia "mėnulio pilnaties paveiktą" būseną..
 • Badas
  Badas 
    2013.04.29, 10:26, rašė:
  Svarbu ne koks genijus rase, o kokia rasliava parase. Jei rasliava teisinga, koks fkn skirtumas kokie inicialai straipsnio gale, A.D. B.B. ar X.Y.N.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2013.04.29, 13:39, rašė:
  Niekas nenori formuoti savo asmenines nuomones (kad ir apie paprasciausius fotoaparatus) remiantis mintimis zmoniu, kurie prekybos centre mamai su vaiku grasina saunamuoju ginlku. Idomu, redakcija apie tai pagalvojo ar ne..?
 • Vaistininkas
  Vaistininkas 
    2013.04.29, 14:25, rašė:
  Kostas Kubilinskas buvo ne tik išdavikas ir žudikas, bet ir genialus poetas. Ar nuo to fakto (kad buvo žudikas) jo Bebenčiukas ar Ledinukas patapo prastesniais kūriniais? Reikia sugebėti atskirti žmogų, kaip asmenį nuo jo darbų. O tas paplitę. Ir čia, efoto, taip pat - nesvarbu, kad kažkas nuotrauką gerą įkelia, bet tuoj diskusijos - modelis toks ir anoks, fotografas toks ir anoks, visai pamiršdami žiūrėti į nuotrauką. Kaip A.D. elgiasi ir kaip/ką rašo - tai du atskiri dalykai.
 • Staring at the Sun
  Staring at the Sun 
    2013.04.29, 15:37, rašė:
  Sutinku 100%. Reikia sugebeti atskirti. Cia klausimu nekyla. Klausimas tik, kiek zurnalo skaitytoju sugeba?
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2013.04.30, 06:52, rašė:
  Staring at the Sun rašė:
  Klausimas tik, kiek zurnalo skaitytoju sugeba?
  Kitas klausimas, o kiek žurnalo skaitytojų domisi idiotais ir juos pažįsta? Pvz. aš apie jį ir jo "nuotykius" išgirdau tik čia.
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2013.04.30, 13:02, rašė:
  Vytenis P. rašė:
  Staring at the Sun rašė:
  Klausimas tik, kiek zurnalo skaitytoju sugeba?
  Kitas klausimas, o kiek žurnalo skaitytojų domisi idiotais ir juos pažįsta? Pvz. aš apie jį ir jo "nuotykius" išgirdau tik čia.


  ar tikrai...    jau tiek prirasai, kad pats nebeatsirenki kur kada ka.... www.efoto.lt/forumas/kaip_vertinate_bendruomenes_nari pasiskaityk; ten matau ir tavo komentaras buvo :D
  vytenis  
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2013.04.30, 13:41, rašė:
  "Čia" reiškia efoto.
 • Svajuncikas
  Svajuncikas 
    2013.04.30, 15:12, rašė:
  gudrus lapinas
 • random.lt
  random.lt 
    2013.04.29, 18:03, rašė:
  Kai žmogus pilnas arogancijos ir pagiežos - ji smelkiasi per visą tekstą..

  KK - "išdavikas, žudikas, poetas" - tai skirtingos savybės.
  Aš savo "pažintį" su A.D. pradėjau būtėnt nuo jo nuotraukų ir darbų portaluose, kuriuos jis mielai cituoja ir pristato kaip savo darbų gerumo įrodymą. Nuotraukos - labai vidutiniškos, o dažnai ir neetiškai atstumiančios.
  P.S. tik nereikia apeliuoti, kad man dar iki jo "plaukti ir plaukti". Nebūtina būti chemiku, kad suprasti kas rūgštu, o kas - ne.
 • Vaistininkas
  Vaistininkas 
    2013.04.29, 19:32, rašė:
  Na, kolega, apie apeliacijas ir "plaukti ir plaukti" iš manęs niekada neišgirsit, nes atstovauju visai kitam žanrui :) Aišku, gaila, kad Jūsų patirtis yra neigiama. Gal palikim tai laikui; gal kažko mes patys nesuprantam, gal yra ne taip, kaip atrodo. Vienžo, aš esu šioks toks pacifistas :) Kaip ten Rašte parašyta? Neteisk ir ...
 • random.lt
  random.lt 
    2013.04.29, 20:16, rašė:
  Kad visi tokie pacifistai būtų ir aplinkinius gerbtų.. Diskusija apie 6D ir D600, o ne AD būtų :)

  Pabaigai ištrauka iš XXI-XX amžių kalbų žodynėlio:
  Veržlus (XXIa.) - Chamas (XXa.)
 • Marius Foto žurnalas (išsitrynęs)    2013.04.29, 21:50, rašė:
  Žurnalas jau buvo atiduotas į spaudą, kai šis incidentas įvyko. Augustas vienas iš nedaugelio fotografų, galintis gerai raštu formuluoti mintis. Gaila, kad dabar teko pristabdyti bendradarbiavimą.
 • Rita Gudė
  Rita Gudė 
    2013.04.30, 14:29, vertino: Gerai, , rašė:
  O kas nutiko?
 • virgundijus
  virgundijus 
    2013.04.28, 13:33, rašė:
  A.D. straipsnio santrauka: 6D ir D600 pagaliau turi tokių pat funkcijų kaip iPhone, bet 1D Mark II vis vien geresnis už visus... o jei dar naudot komplekte kartu su "brauningu" ir iPhone tai išvis bighead da best 4eva...
 • minemi
  minemi 
    2014.01.08, 19:46, rašė:
  Užsisakiau žurnalą, sumokėjau pinigus ir nieko. Nei atsiliepia nei atrašo. Bankrutavo gal?
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti