Automatinis trikojis Benro Theta

2023.02.01  Naujienos:  priedai  4  +   
 
Benro Theta  
Ar dar kas naudojate stovus?
Žymus gamintojas Benro sumanė įkvėpti gyvybės į šį rodos paprastą aksesuarą. Stovas Benro Theta (apie 400€) turi automatinio lygiavimo funkciją (pasididinkite paveiksliuką). Prie stovo gali būti komplektuojami įvairūs blokai (50-100€) kurie palengvina timelapse filmuotojų gyvenimą: prideda nuotolinį valdymą, ekspozicijos korekciją, tiesioginį transliavimą į Youtube.  Komentarai..

Prizas: 120 tūkstančių dolerių

2023.01.25  Naujienos:  konkursai Rašyti komentarą  +37.0  
 
Henley Spiers (UK) nuotrauka  

Ši Henley Spiers (UK) nuotrauka apdovanota tarptautinio HIPA konkurso didžiuoju prizu. 2022 metų tema buvo "Gamta". Konkursas mums gal negirdėtas, bet jame prizų fondas didžiausias. Juk konkurso steigėjas yra šeichas Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.
Šių metų konkursas tema "Įvairovė" jau atidarytas, dalyvavimas nemokamas. Didžiuliai prizai gundo... bet konkurencija labai didelė - nuotraukos ypatingai geros (galerija).

Klaudijus Driskius. „Tirpstanti tapatybė. Baltarusijos lietuviai“

2023.01.23  Naujienos:  Lietuvojeparodos Rašyti komentarą  +37.0  
 
Klaudijaus Driskiaus personalinė fotografijos paroda „Tirpstanti tapatybė. Baltarusijos lietuviai“.  
Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) sausio 25 – vasario 18 d. veiks Klaudijaus Driskiaus personalinė fotografijos paroda „Tirpstanti tapatybė. Baltarusijos lietuviai“.
Parodos pristatymas ir susitikimas su autoriumi vyks sausio 25 d. (trečiadienį) 17.00–19.00 val.
Ši fotografijos paroda apie lietuvius, gyvenančius už Lietuvos valstybės sienos – Baltarusijoje. Dabar Lietuvos siena sutampa su išorine Europos Sąjungos siena, ji skiria ne tik valstybes, bet ir priešingas politines sąrangas – demokratiją ir autoritarizmą.  Skaityti toliau...

Jono Dovydėno stipendija skiriama menininkui Dariui Žiūrai

2023.01.22  Naujienos:  Lietuvoje Rašyti komentarą  +21.1  
 
Jono Dovydėno stipendija skiriama menininkui Dariui Žiūrai (f. Vytas Nomadas)  
Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir mecenatas Jonas Dovydėnas 2019 m. įsteigė šiuo metu solidžiausią fotografijos meno stipendiją šiuolaikinės dokumentikos lauke dirbantiems menininkams. Per ketverius metus ji tapo vienu daugiausia paraiškų sulaukiančių konkursų. Iš šiemet pateiktų paraiškų Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdyba atrinko tris finalistus, kuriais tapo Artūras Morozovas, Darius Žiūra ir Regina Šulskytė, o stipendijos mecenato Jono Dovydėno sprendimu 2022 m. stipendija paskirta menininkui Dariui Žiūrai už jo tęstinį projektą „Portretai“.  Skaityti toliau...

Panasonic DSC-S5 II ir versija filmuojantiems

2023.01.14  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataivideo  1  +9.6  
 
Panasonic DSC-S5 II  
Panasonic atnaujino savo viso kadro sisteminį  Panasonic Lumix DC-S5 (įdėjo fazinį fokusavimą!):  pristatė Panasonic Lumix DC-S5 II. Naujokas, kaip mėgstama čia rašyti, viskuo geras: greitas, jautrus, apsaugotas, turi jutiklio stabilizaciją, elektroninį užraktą, OLED ieškiklį. Bet tai turi ir kiti pro fotoaparatai (palyginimas). 
Panasonic vilioja gera kaina, kokybiškais objektyvais. Visgi fotoaparatas yra didesnis ir sunkesnis - tai patiks ne visiems.  Skaityti toliau...

Apie Fujifilm trumpai

2023.01.11  Naujienos:  Fujifilmistorija  6  +29.9  
 
Štai kaip keitėsi japonų firmos logo.  
Fujifilm buvo įkurta 1934 metais, pirma gamino fotojuostas, paskui optinį stiklą, 1948 išleido fotoaparatą Fujica Six. Visi analoginiai.
Į skaitmeninį pasaulį įžengė kompaktiškais fotoaparatais kurie buvo gana populiarūs, dabar sėkmingai vysto APS-C formato  X-T seriją ir vidutinio formato GFX kurie patrauklūs kaina (nuo 3000€).
Dabar Fujifilm laikosi gerai. Joje dirba 70 tūkstančių žmonių, apyvarta kaip Lietuvos biudžetas. Aišku, tai ne fotoaparatų dėka: Fujifilm gamina chemiją, vaistus, Xerox spausdintuvus,  optiką, medicinos įrangą ir šiek tiek fotojuostų.. Fototechnika užima tik 10% verslo.
Čia aktualūs Fujifilm fotoaparatai ir objektyvai jiems.  Komentarai..

Ukrainietis Borisas Michailovas

2023.01.06  Naujienos:  fotomanipuliacijossavaitės fotografas Rašyti komentarą  +27.2  
 
Foto: Boris Mikhailov  
Gal kas Paryžiuje dabar?  Dar savaitę ten veiks didžiulė Boriso Michailovo (g. 1938) darbų paroda.  Tai unikalus autorius radęs savo braižą.
Štai žinomoje 300 darbų serijoje „Vakarykštis sumuštinis" nyki sovietinė realybė dedama sluoksniais ir dar paspalvinama.
„Ši serija, manau, atitiko 60–70-ųjų sovietinio žmogaus, pradėjusio suvokti sovietinio gyvenimo dvilypumą, pasaulėžiūrą ir atitiko pokyčių visuomenėje pradžią, jos demokratizacijos pradžią."
Pažiūrėkite filmus. Puikūs pasakojimai.  Skaityti toliau...

Mano mylimiausios foto

2022.12.31  Naujienos:  eFoto geriausi  5  +42.7  
 
Wilija: Autoportretas   Komentarai [14]

Tradiciškai gruodį čia rodomos geriausios metų nuotraukos. Bet.. jas ir patys galite rasti, pavartyti (spaudinėdami mėnesius).
Čia norėtus parodyti kelias nuotraukas kurios tiesiog mielos šuo metu. Anksčiau joms net nedaviau geriausio vertinimo, bet laikas išgrynina vertybes. O gal dabar tiesiog tokia nuotaika, kad nesinori nieko labai spalvoto ir triukšmingo. Norisi apsikabinti :)  Skaityti toliau...

LT metraščio knyga

2022.12.25  Naujienos:  knygoskonkursai  1  +54.0  
 
Fotokonkurso „Metraštis. LT 2022“ knyga  

Fotokonkurso „Metraštis. LT 2022“ knyga išleista, pakeliui autoriams. Kai kurie jau gavo, davė pastabų :)
Šiaip ar taip knyga gavosi gera, geriau jei jos nebūtų buvę. Knygoje nuotraukas galima dėlioti į visokias istorijas, įvairiai dėlioti akcentus.  Skaityti toliau...

Pixelmator Pro 3.2 jau redaguoja video

2022.12.20  Naujienos:  programos redagavimui  1  +   
 
Pixelmator Pro 3.2  

Puiki programa (tik MAC, 24€), geras patobulinimas.
„Pridėjus vaizdo įrašų redagavimo funkcijas Pixelmator Pro, greitai redaguoti vaizdo įrašus pasidarė ypač paprasta“, – sakė Simonas Bastys, pagrindinis Pixelmator kūrėjas. „Vartotojai gali atlikti visus svarbiausius redagavimus – apkarpyti ir apkarpyti vaizdo įrašus, koreguoti jų spalvas, derinti juos su tekstu, vaizdais ir formomis, taikyti kaukes ir daryti daug daugiau – niekada neišeidami iš „Pixelmator Pro“  Komentarai..

Peizažai 2022

2022.12.13  Naujienos:  peizažai  4  +13.8  
 
'Flooded Cave' by Martin Broen (United States)  

Gruodį skelbiami visokiausių pop konkursų nugalėtojai. Konkursai gana įvairūs. Štai ILPOTY spausdina gražias savo fotoknygas (pavartyti), bet peizažai ten specifiniai: paprastai minimalistiniai, nerealūs, 2-3 tonų. Žmonės burba jog jie (kaip) netikri (komentarai). Bet gal ir tokių reikia?
WLP geriausi kiek natūralesni.
Britai dievina kalnų viršūnes rūkuose.
Gal „natūralaus peizažo“ geriausi kiek įprastesni?  Nelabai...  Komentarai..

Juk norite padovanoti savo nuotraukas?

2022.12.13  Naujienos:  Fotobitės.lt informacija Rašyti komentarą  +   
 
Fotoknygų spauda www.fotobites.lt  

Mūsų draugai www.fotobites.lt primena nedelsti: fotoknygų, fotokalendorių ir net nuotraukų spauda užtrunka ilgiau.  Jūsų dovanėles pagaminamos per 2-4 d., bet siuntimas trunka tiek pat ar ilgiau.
Užsakykite iki gruodžio 15 dienos - gausite iki Šv. Kalėdų.
Ketinate atsiimti Bičių biure Naujamiestyje?  
Kalendorius ir Ekspres fotoknygas užsakykite iki gruodžio 20,  o kitus gaminius - iki gruodžio 18.

Nepamirškite Ukrainos

2022.12.10  Naujienos:  reportažas Rašyti komentarą  +40.9  
 
Windows of an apartment building are illuminated during a blackout in central Kyiv, Ukraine, Monday, Nov. 14, 2022. (AP Photo/Andrew Kravchenko)  

Šiandien rusija vėl apšaudė Odesą, miestas tamsoje ir šaltyje. Ukrainai labai trūksta elektros, retos veikiančios įmonės gali dirbti nebent naktimis, o kasdieninis gyvenimas tampa kančia.
To ir siekiama - rusijos armija naikina viską ką pasiekia. Padėkite Ukrainai ginklais ar elektros generatoriais - pervesdami pinigus. Dabar pats laikas.  Skaityti toliau...

Kuo fotografuoja profesionalai?

2022.12.07  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai  20  +34.8  
 
Populiariausi fotoaparatai  
Shotkit apklausė 1000 FB lankytojų. 62% apklaustų profesionalų jau naudoja sisteminius fotoaparatus, o mėgėjai dar dažnai naudoja veidrodinius - tai pigiau ir didelis objektyvų pasirinkimas (tvirtina jie). Profesionalų mėgstamiausi: Sony A7 III (7%), Canon EOS R6  (5%), veidrodinis Nikon D750 (5%), Canon EOS R (3%), Fujifilm X-T3 (3%), Nikon Z6 II (3%), senukas Canon 5D mark IV ..
O simpatijų nominacijose dominuoja  Fujifilm X-T3, veidrodinis Nikon D850 ir kompaktas Fujifilm X100V - šiuos fotoaparatus profai mieliau naudoja laisvalaikiui.  Komentarai..

Konkursas „Metraštis. LT 2022“. Lapkričio geriausi

2022.12.02  Naujienos:  konkursai  1  +46.0  
 
tartan derman: Pietų pertrauka Gedimino prospekte III (nuotraukos publikuojamos chronologine tvarka)   FOTOISTORIJA [7]

Oh kiek daug puikių fotoserijų!
Bet kozirį metė Kęstutis A. (tartan derman) serijoje "Pietų pertrauka Gedimino prospekte III".  Toks paprastas bet ir turtingas sostinės gyvenimas. Mikro Niujorkas :)
Pirmoji ir antroji pietų Kęstučio pertrauka.
O visos geriausios čia ..  Skaityti toliau...