Leica Q3

2023.06.08  Naujienos:  kompaktiniai  fotoaparataiprabangūs fotoaparatai  3  +14.6  
 
Leica Q3  
Leica
tenka pagirti.. Naujas fiksuoto objektyvo „kompaktas“ Leica Q3 nėra tiesiog Panasonic fotoaparato kopija (kaip būdavo anksčiau) ir nėra lėtas tolimatinis Leica be video.
Q3 turi puikų 60mpix viso kadro jutiklį, fazinį fokusavimą, modernią elektroniką, draugišką valdymą. Nekeičiamas 28mm f/1.7 objektyvas tinka peizažams ir reportažams, o didelė jutiklio raiška leidžia turėti pakenčiamą skaitmeninį priartinimą: 35, 50, 75, 90mm priartinimas duos 39, 19, 8, 6 mpix vaizdą. Kaina?  Jei rūpi kaina, tu nesi Leica tikslinė auditorija ;)
Apžvalgininkai giria.  Skaityti toliau...

VDA GRADUATION SHOW 2023

2023.06.02  Naujienos:  Lietuvojeparodos Rašyti komentarą  +10.3  
 
VDA GRADUATION SHOW 2023  

Vilniaus dailės akademija
atidaro pirmąją viešą baigiamųjų darbų parodą – visuomenei pristatomi visi šiais metais VDA ginami baigiamieji darbai.
Ši paroda – pirmoji galimybė vienu metu pamatyti visų 2023 m. Akademijos absolventų darbus, pasklidusius po VDA erdves ir įvairias galerijas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose. Tai proga susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, architektų, restauratorių ir menotyrininkų karta, atrasti naujausių šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijų užuomazgas.
Šiandien atidarymas nuo 17 val. Plačiau: vdagraduation.lt  Skaityti toliau...

Mėgėjiška piguva APS-C formatui

2023.05.31  Naujienos:  objektyvaisisteminiai fotoaparatai  10  +   
 
Canon EOS R100 ir objektyvai  
Gal verta žinoti:
Canon pristatė pigiausią savo sisteminį: Canon EOS R100 charakteristikos geresnės nei profesionalių ir brangiausių prieš 15 metų. Bet dabar tai tik fotoaparatas pradinukams už 600€.
Nauji Canon RF 28mm F2.8 STM su stabilizacija ir šviesus Nikon Z DX 24mm F1.7 kainuos po 300€  Komentarai..

DI fotomanipuliavimas

2023.05.22  Naujienos:  AI/DI įrankiaiprogramos redagavimui  7  +31.4  
 
DragGAN  
Gal pamenat prieš 10 metų paplitusį jumoristinį filmuką kuriame „ateities fotošope“ pele reguliuojamas sijonų ilgis. Na tai jau realybė, nors dar ne fotošope, o rimtos komandos iš kelių institutų sukurtame redaktoriuje DragGAN. Programa treniruota beveik milijonu vaizdų, ji eksperimentinė bet atviro kodo ir prieinama visiems. Tad tai ženklas jog tokie įrankiai jau greitai atsiras pažangiose vaizdų redagavimo programose.  Skaityti toliau...

Geriausias: Nikon Z8

2023.05.16  Naujienos:  Nikonsisteminiai fotoaparatai  5  +18.6  
 
Nikon Z8  

Nikon
pristatė labai universalų Nikon Z8 - faktiškai geriausią savo fotoaparatą. Tai Nikon Z9 galimybės mažesniame korpuse.
Konkurentai taip pat neprilygsta:  Canon EOS R3 ir  Sony A9 II turi mažesnę raišką,  Canon EOS R5 ir  Sony A7R V lėtesni,  Sony A1 brangus, o  Sony a7S III skirtas video.
Nikon Z8 kainuos apie 4500€, bus parduodamas netrukus.
Pirmi įspūdžiai, ir čia kiti.


  Skaityti toliau...

Pulitzerio premijų laureatai

2023.05.09  Naujienos:  pasaulyje  18  +16.7  
 
foto)žurnalistai Mstyslavas Černovas, Jevgenijus Maloletka, Vasilisa Stepanenko ir Lori Hinnant  
Paskelbti prestižiškiausi Pulitzerio apdovanojimai: (foto)žurnalistai Mstyslavas Černovas, Jevgenijus Maloletka, Vasilisa Stepanenko ir Lori Hinnant, apdovanoti už „drąsias ataskaitas iš apgulto Mariupolio miesto, liudijančią civilių žudynes Rusijos invazijos į Ukrainą metu“.
Manoma, kad jų rengti reportažai privertė Rusiją atidaryti civilių evakuaciją.
Šie reportažai Rusijoje dabar paskelbti dezinfomacija ir už faktų iš Ukrainos publikavimą įkalinti jau šimtai žmonių. Visgi dauguma rusų palaiko savo armijos veiksmus Ukrainoje.  Komentarai..

Tai idealus laikas išsaugoti prisiminimus!

2023.05.08  Naujienos:  Fotobitės.lt informacija  13  +   
 
Fotoknygų spauda www.fotobites.lt  

Sako Monika Adomaitienė, kuri pirmąsias nėštumo atostogas panaudojo susitvarkyti savo nuotraukų archyvą ir išsaugoti didžiausias gyvenimo keliones fotoknygose.
Pasidalino patarimais ir atskleidė kodėl Panasonic Lumix DMC-FZ1000 kelionėse geriau už profesionalų Canon EOS 6D Mark II  fotoaparatą ;)  Skaityti toliau...

Di vaizdus teks riboti

2023.05.01  Naujienos:  AI/DI įrankiaieFoto.lt  2  +50.0  
 
DI vaizdus privaloma dėti taip  
"Dirbtinio intelekto" generuoti vaizdai įspūdingi, ir žavi ir kelia diskusijas. Ką daryti? Jų nebeuždrausi, bet manau jog kartu su fotografija jų rodyti negalima, jie labai blaško. Tai kaip čipsai gerame restorane: gal ir galima užkrimsti bet po jų reikia burną išskalauti.
Sugalvota taip: senoji Nuotraukų galerija virto į Vaizdų galeriją kur bus galima dėti viską. Šią galeriją dabar bus lengviau pasiekti - nuoroda bus meniu viršuje.  Skaityti toliau...

Kaip skirti 1.2% GPM. Ačiū už paramą!

2023.04.27  Naujienos:  eFoto.lt  5  +10.3  
 
VŠĮ gavo paramą  
Praeitais metais gavome 264€ - tai Jūsų skirta taip vadinama 1.2% parama. Pinigučiai nedideli, realiai gaunasi 22€/mėn, bet visokia parama yra miela ir panaudojama, kaip matote, teisingai - tinklapis prižiūrimas, atnaujinamas, reklama neužkrautas ;)  Ačiū!
Žemiau INSTRUKCIJA kaip skirti paramą tinklapiui. Paraiškos priimamos iki gegužės 1.  Skaityti toliau...

Meteorų lietus

2023.04.21  Naujienos:  Lietuvoje  2  +   
 
Topazas: Tegu lyja (Pagaliau pabaigiau mūsiškės meteorų medžiokl...)   FOTOISTORIJA [24]

Šį savaitgalį tradicinis Lyridų meteorų lietus pasieks piką. Maksimumas žadamas balandžio 23 d. 4 val nakties. Bus puikios sąlygos: mėnulio jaunatis ir giedras dangus. Hm.. Vilniuje nelabai.
Lyridų meteorų lietus aplink mūsų planetą vyrauja jau 2700 metų. Meteorai kilę iš kometos Thatcher, kuri ratą aplink Saulę padaro per 415 metų. Kiekvieną balandį kometa priartėja prie žemės ir mes matome jos nuolaužas.
Jei ką nufotkinsite, įdėsite čia? Tadas padarė išsamų aprašymą kaip padaryti šią nuotrauką.  Komentarai..

Basta?

2023.04.20  Naujienos:  AI/DI įrankiaiĮvairenybėskonkursai  61  +   
 
Midjourney sugeneruotas vaizdas  
Esate profesionalus maisto fotografas? 10 metų patirties, geriausia įranga ir profesionalūs pagalbininkai? Užsakovai rudenį stojasi į eilę ir siūlo užmokėt daugiau...
Jau nebe. Laikas ieškoti kito darbo. DI už kelis eurus padarys geriau ir greičiau. Gal dar šimtinę kainuos profesionalaus užklausų rašytojo pagalba.
Perkvalifikacijai ruošiasi daiktų, NT fotografai,  korektoriai ir iliustruotojai. Gal ir visi kiti. Fotomenininkai taip pat nesijaučia saugūs: "Pasaulinį fotografijos konkursą laimėjo DI sukurta nuotrauka".  Komentarai..

DJI Inspire 3

2023.04.17  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai Rašyti komentarą  +10.3  
 
DJI Inspire 3  
Fotoaparatai mokosi skraidyti: naujas DJI Inspire 3 gali pakeisti operatoriaus darbo vietą. Šis dronas turi viso kadro 8K kamerą ir ypač precizišką valdymą centimetrų tikslumu. Dronas gali skristi iki pusvalandžio, valdomas iki 15 km. Tiesioginė FPV (first person view) 4K video transliacija veikia iki 5km.
Pražiopsojom čia paminėt, kad jau bent 5 metus DJI siūlo savo kameras su Micro 4/3 jungtimi, Inspire serija paneša ir viso kadro DJI kameras su specialia DJI DL jungtimi. Jai objektyvų dar nėra daug.

Pentax K-3 Mark III Monochrome

2023.04.13  Naujienos:  Pentaxveidrodiniai fotoaparatai  10  +   
 
Pentax K-3 Mark III Monochrome  

Ricoh
pristatė fotoaparato Pentax K-3 Mark III  nespalvotą Monochrome versiją kuri turi monochrominį jutiklį tad fotoaparatas fotografuoja ir filmuoja tik juodai-baltus vaizdus. Juostininkai primins, kad uždėjus oranžinį filtrą (stikliuką, realų filtrą!) veidai nespalvotose nuotraukose išraiškingai pašviesėja, o debesys pasidaro dramatiškai kontrastingi. Taip taip, tai galima ir fotošopu ...
Veidrodinis Pentax kainuos apie 2500€.
Alternatyva: juostinukai arba prabangios Leica Monochrom.
+Pranešimas žiniasklaidai  Skaityti toliau...

Samyang AF 35-150mm f/2-2.8

2023.04.06  Naujienos:  objektyvai  9  +   
 
Samyang AF 35-150mm f/2-2.8 FE  

Pamenate kada Sigma buvo fee, kiniškas šlamštas? Iš tikrųjų japoniškas, ir jau seniai nebe šlamštas.
O šiandien 1972 metais susikūrę korėjiečiai Samyang save pristato kaip rimtą gamintoją: parodė įspūdingų charakteristikų Samyang AF 35-150mm f/2-2.8. Objektyvas autofokusinis, skirtas viso kadro Sony fotoaparatams, Lietuvoje kainuos apie 1200€.  Skaityti toliau...

„Vienkartiniai“ fotoaparatai. Gal verta pabandyti?

2023.03.27  Naujienos:  klasikiniai  fotoaparatai  6  +18.6  
 
Vienakriniai fotoaparatai  

Jau dešimtmetį girdite „Fotojuosta vėl populiari“. Taip, tai tiesa.
Bet populiarumas pasireiškia keistai: juostų pasirinkimas mažėja, juostiniai fotoaparatai negaminami. Išskyrus.. momentinę fotografiją ir paprastus viekantinius fotoaparatus - jų pasirinkimas tikrai nemažas net Lietuvoje.
Vienkartiniai („single use“) fotoaparatai mažiau populiarūs, dažniau perkami analogiški bet su keičiama juostele („reusable“).  Skaityti toliau...