Žmonės iš „Mėnulio“ Tariq Zaidi nuotraukose

2024.05.22  Naujienos:  portretaireportažassavaitės fotografas Rašyti komentarą  +5.4  
 
Tariq Zaidi  
Kartais, pabendravę su vatniku ar žmogumi iš Afrikos ar net kaimynu, stebimės: kodėl jis taip keistai mąsto?  Kodėl jis nesupranta akivaizdžių tiesų?! Bet jam akivaizdžios tiesos yra kitos.
Žiūrėti į oponentus kaip į neprotingus ar sugadintus neverta, neproduktyvu. Jie tiesiog kitokie dėl aplinkos, kitokio išsilavinimo.
Pasaulėžiūros įvairovę suprasti gal padės brito  Tariq Zaidi nuotraukos iš kitokios kultūros šalių. Mūsų gyvenimo būdas nėra savaime suprantamas.
Pamėginkite save įsivaizduoti žydu Sakartvele, Šiaurės Korėjos gyventoju ar mama faveluose. Kaip mąstytumėt toje aplinkoje?
Fotografas nuotraukas rodo taupiai, daugiau deda į savo albumus.

Canon R1 pasirodys šiemet

2024.05.19  Naujienos:  Canon  1  +10.3  
 
Canon R1  
Internetuose aistringai aptarinėja Canon pažadą vasarą
parodyt Canon R1 ir jo atseit nutekėjusias charakteristikas:
• Naujas greitas dvigubas procesorius
• Naujas, saikingos (30Mpix?) raiškos jutiklis
• Objektus atpažįstantis ir sekantis autofokusas
• Iki 60/240 kps fotografavimo sparta
Padoru, dėsninga. R1 stovės aukščiau už dabartinį, senoką Canon R3. Logiška. Nors šis buzz panašesnis į Canon mėginimą priminti apie save (kol kitiem gamintojams sekasi rodos geriau).  Komentarai..

Įteikti konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2024“ apdovanojimai

2024.05.16  Naujienos:  Lietuvojeparodos  6  +14.6  
 
FOTO: ELTA / Orestas Gurevičius  
Įteikti solidžiausi Lietuvos fotografijos apdovanojimai. Konkursui 90 profesionalių fotografų atsiuntė 3000 nuotraukų, o 40 fotografijos entuziastų pateikė vertinti 120 nuotraukų.
Kelios dešimtys atrinktų geriausių darbų įamžinti albume ir parodoje Vilniaus rotušėje, kuri veiks iki birželio 1 dienos.
Parodoje pristatoma speciali fotografijų retrospektyva: Lietuvos evoliucija Europos Sąjungoje per 20 metų. Paroda tikrai įdomi, aplankyti verta.
Priminimas: šeštadienį vyks GMD, Open house ir muziejų naktis - tai puiki galimybė pafotografuoti žmonės, miesto šurmulį.  Komentarai..

Robotų invazija

2024.05.14  Naujienos:  programos redagavimui  18  +   
 
Adobe Firefly  
Adobe reklamoje teigė jog nuotraukai padaryti fotosesija nebūtina. Tai sukėlė šurmulį tarp ištikimiausių Photoshop naudotojų: kaip tai fotografas nereikalingas?!
Nors Adobe teisinosi, jog tai tik papildomos galimybės verslo klientas bet ... tendencija aiški - ekrane gražiai ir greitai kompiuteris nupieš ką be užsigeisi.
O Apple reklamoje sunaikino žmonių kūrybos įrankius - jie nebereikalingi.
Ar taip įsivaizdavote žadėta žmonių pavergimą/pakeitimą robotais?  Komentarai..

Yashica vėl nustebino!

2024.05.03  Naujienos:  egzotiška technika  3  +   
 
MiMi Starter Kit  
Kažkada Yashica gamino gerus fotoaparatus. Bet bankrutavo.
Jų vardą nusipirko kinai ir gamina šlamštą kurį perka!  Tik reikia gerai išreklamuoti. Kažkada surinko milijoną ir 5 tūkstančių blogų atsiliepimų.
Dabar surinko 1700 optimistų norinčių už į kitą korpusą įvilktą seną Action kamerą už $40 mokėti $200.
Jie net atviri: „Kodėl jutiklis toks mažas ir objektyvai plastikiniai ir be AF? Todėl, kad norime sumažinti kainą jums!“. Objektyvai verti $10.  Komentarai..

Nikon nupirko RED

2024.04.28  Naujienos:  Nikonvideo  14  +   
 
RED kamera  
Nikon nupirko RED - mažą bet reikšmingą vaizdo kamerų gamintoją.
Sony ir Canon graužia nagus. Na Sony turi savo vaizdo kamerų liniją, bet Canon objektyvai buvo naudojami RED kamerose. Nikon neturi filmavimui skirtų objektyvų. Tikrai atsiras.
Iš RED Nikon gaus daug: technologijas kuriant jutiklius ir aukščiausios klasės algoritmus skirtų vaizdo apdorojimui ir suglaudinimui. Sąjunga turėtų būt produktyvi.  Komentarai..

Sigma ir Tamron objektyvai dirbs geriau su Canon RF

2024.04.23  Naujienos:  objektyvai  6  +5.4  
 
Sigma su Canon RF  
Canon anksčiau užsiminė, jog Sigma ir Tamron gamintojams atskleis savo komunikavimo su objektyvais protokolą, tad šių gamintojų objektyvai su Canon RF dirbs greičiau ir tiksliau.
Šiandien Sigma pranešė, jog DC DN | Contemporary serijos objektyvai mažesnį APS-C jutiklį turintiems fotoaparatams jau pagerinti.
Canon patvirtina tendencijas minėtas anksčiau: mažieji gamintojai spaudžia, didieji traukiasi iš pigesnės technikos segmento.  Komentarai..

2024 TIPA apdovanojimai

2024.04.22  Naujienos:  objektyvai  19  +   
 
2024 TIPA apdovanojimai  

Geriausios Pro kameros: Panasonic Lumix G9 II ir Nikon Z8, o pradedantiesiems tiktų Fujifilm X100VI ar Canon EOS R100.
Taip taip, tai juokingi apdovanojimai kur kiekvienas gamintojas gavo po prizą. Bet sąraše nėra blogos technikos, tad galima pasižvalgyti, prisiminti ne tokius žinomus gamintojus.
Štai apdovanojimus gavo Viltrox, LaowaVoigtlander objektyvų gamintojai - lyg jie praėjo kokybės testą. Arba .. didieji gamintojai neparodė nieko naujo.  Komentarai..

Kaip skirti 1.2% GPM. Ačiū už paramą!

2024.04.20  Naujienos:  eFoto.lt  5  +   
 
GPM parama  
Praeitais metais gavome 352€ - tai Jūsų skirta taip vadinama 1.2% parama. Pinigučiai nedideli, bet tai daugiau nei anksčiau! Visokia parama yra miela ir panaudojama, kaip matote, teisingai - tinklapis prižiūrimas, atnaujinamas, reklama neužkrautas.  Ačiū!
Žemiau INSTRUKCIJA kaip skirti paramą tinklapiui. Paraiškos priimamos iki gegužės 1.  Skaityti toliau...

Pavogtas pavasaris

2024.04.17  Naujienos:  konkursaisavaitės fotografas Rašyti komentarą  +5.4  
 
Alena Grom. Stolen Spring (Series)  
Čia dažnokai diskutuojama: kas yra profesionalus fotografas?
Galima aptarinėti dešimtis kriterijų ar sudarinėti vertinimo komisijas, bet pasaulyje dažnai tėra vienas kriterijus, kuris kyla iš pačio termino „profesija“.
Štai ir geras konkursas Fine art photography awards profesionalu vadina tą, kuris bent pusę savo pajamų gauna iš fotografijos.  Pro kategorijoje geriausia pripažinta Bučoje gyvenanti Alena Grom už seriją Stolen Spring.
Konkursas įdomus tuo, kad darbus skirsto į dešimtis kategorijų, tad galima patyrinėti sau artimas temas, pvz. Gatvės fotografija.

VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedra kviečia

2024.04.17  Naujienos:  Lietuvoje Rašyti komentarą  +   
 
VDA FMMK  
Atvirų durų dienos balandžio 19 dieną 13 valandą.
Šį kartą patys studentai parengė puikią programą su galimybe susipažinti su katedros siūlomomis Animacijos, Fotografijos ir medijų meno programomis, dėstytojais ir sudalyvauti organizuojamuose praktiniuose užsiėmimuose. Mūsų studentai pasidalins savo žiniomis apie įvairiausias technikas - nuo lumen printų gamybos, 3D skanavimo, filmavimo aikštelės sustatymo iki aplinkos garsų klausymosi 360 laipsnių garso įrašytuvais ar gaudant elektromagnetines bangas, o taip pat studentai pristatys ir savo kūrybą bei tyrimus.

3200 megapikselių kamera

2024.04.06  Naujienos:  Įvairenybės Rašyti komentarą  +22.2  
 
The finished LSST Camera. Image credit: Jacqueline Ramseyer Orrell  
4 metus gamintas, pagaliau baigtas jutiklis naujam 8m veidrodiniam teleskopui Čilėje, kuris pradės veikti už metų.
Teleskopo kamerą sudaro 200 specialiai sukurtų matricų, kurios su 0.1 mm tarpais sudėtos ypač tiksliai - galimas tik 0.005 mm plokštumos nelygumas.
Iki -100C atšaldytas jutiklis matys praplatintą matomąjį spektrą.
Naujas teleskopas matys gana plačiai - 8 mėnulių platumo juostomis. Bet ypatingai raiškus jutiklis teleskopui leistų iš Vilniaus įžiūrėti krepšinio kamuolį Kaune.  Skaityti toliau...

World Press Photo 2024: regionų geriausi

2024.04.04  Naujienos:  konkursaireportažas  2  +   
 
Юлия Кочетова  
Žymiausias fotožurnalistų konkursas išrinko regionų geriausius.
Įdomesni Europoje: vokiečio Daniel Chatard fiksuota  ekologinė katastrofa (?) Vokietijoje (01 Niemandsland, kitus pavartyt irgi verta)  ir ukrainietės Julia Kochetova vaizdų ir garsų projektas „War Is Personal".

Fotografė: „Norėčiau, kad šios nuotraukos niekada nebūtų egzistavusios. Tačiau karas prasidės vėl ir vėl, ir mes visi ieškome priešnuodžio.
Kodėl mums visada reikia rando, kad ką nors prisimintume? Bet jei tai praleidote, kaip galėtumėte suprasti gyvenimo vertę? Apšviečiame randus, darome dokumentą. Tarnaujame žmonėms, kuriems reikia pagalbos, dirbame ir kariaujame".  Komentarai..

Nikon Nikkor Z 28-400mm F4-8 VR

2024.03.28  Naujienos:  Nikonobjektyvai  15  +   
 
Nikon Nikkor Z 28-400mm F4-8 VR  
Nikon
pristatė net 14 kartų didinantį objektyvą savo viso kadro Z sistemai.
Tokiais universaliais objektyvais garsėjo Tamron kompanija: gamino muilinus, tamsius, bet pigius objektyvus. Tada jie buvo skirti mėgėjiškai rinkai ir pakako ~5mpix raiškos kadrams fotojuostoje. Dabar jutikliai reikalauja kur kas geresnės minimalios optinės kokybės - objektyvo nuotraukos.
Pirmi įspūdžiai geri: objektyvas lengvas (725g), fokusuoja greitai, yra 5 žingsnių (32 kartai) vaizdo stabilizavimas. Taip, zoominant diafragma greitai mažėja iki f/8, bet tai neišvengiamas kompromisas. Objektyvas kainuos apie 1500€, bus parduodamas už mėnesio.  Komentarai..

Pavlovka pinhole fest

2024.03.26  Naujienos:  klasikinėssavaitės fotografas Rašyti komentarą  +14.6  
 
Kriaušė Krioklys: Šaknys praeities danguj (Jei veidrodis tik atspindi tikrovę, kodėl jame v...)   Komentarai [4]

Nepaisant karo, Kijevo Pavlovka ArtGallery vis rengia Pinhole festivalį.
Festo paroda kukli, bet katalogas puikus.
Praeitų metų festivalyje darbus rodė R.Danisevičius, Inga Dinga ir Vaidotas Mikšys (ši foto). Pavartykite katalogą - verta.
Šių metų, vasarą vyksiančio festivalio tema: „Buveinė“. Dalyvavimas mokamas, 25€.