Po aitriai mėlynu rudens dangum...

Sigulda – Latvijos miestelis Vidžemės regione, 53 km nutolęs nuo Rygos, įsikūręs vaizdingame Gaujos upės slėnyje, vadinamame Latvijos Šveicarija. Įdomu tai, kad abiejuose upės krantuose visiškai nedideliu atstumu viena nuo kitos buvo išsidėstę netgi trys viduramžiais statytos pilys - Siguldos, Turaidos ir Krimuldos, kurios nuolat kariavo tarpusavyje dėl įtakos sferų. XIX a. pab. šalia senosios apgriuvusios kalavijuočių statytos viduramžių pilies žemių valdytojas kunigaikštis Kropotkinas pasistatė eklektinio stiliaus Naująją pilį – gyvenamąjį namą su administracinėmis patalpomis (meistras J. Mengelis). Joje nuo 1923 m. buvo rašytojų ir žurnalistų namai. Šios pilies statybai buvo naudojami senosios pilies akmenys, o čia apsigyvenusių dvaro savininkų mėgstama pasivaikščiojimų vieta tapo romantiški viduramžių pilies griuvėsiai. Senosios pilies griuvėsiai jau sutvarkyti iš Europos Sąjungos lėšų, nuo bokštelio galima pasižvalgyti po miškingas ir kalvotas Gaujos slėnio apylinkes.

Pirmoje foto – naujoji Siguldos pilis, kitose – už jos, arčiau Gaujos slėnio esanti viduramžių pilis, tiksliau, restauruotos jos liekanos, panoraminiai vaizdai ir......dar šis bei tas, už ko užkibo akis pilies kieme ir prieigose.


 537 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Dianna
  Dianna 
    2013.11.09, 22:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Pasisekė su dangum..:) Gražūs vaizdeliai:) Neteko dar ten būti.
 • anava
  anava 
    2013.11.10, 09:44, rašė:
  Nu va, sekdama tavo pavyzdžiu, šiaip ne taip prisiruošiau ir aš vieną reportažiuką...iš paskutinės išvykos... Susigėdau pagalvojusi, su kokiu smalsumu naršau kitų reportažėlius ir iš ten, kur nesu buvusi, ir iš ten, kur esu lankiusis... Man patinka, kai gaunu info, o pati..... vis neprisiruošiu parodyti..... O ta diena, kai vykome į Siguldą, buvo tikrai ko gero, pati gražiausia šį rudenį....tikra Dievo dovana - šilta, aštriai saulėta, ryte dar ir su didele šalna. Jeigu prisiruošiu, tai parodysiu daugiau, ypač tiems, kas ten nėra buvę, tikrai yra kur akis paganyti, juolab, kad visa tai - pašonėje, ranka pasiekiama....:)
 • daina-enigma
  daina-enigma 
    2013.11.10, 15:03, vertino: Gerai, , rašė:
  pasigrožėjau ,smagiai pasivaikščiojau ir net pyktelėjau,kad manęs niekas niekur neveža:)*
 • anava
  anava 
    2013.11.11, 10:40, rašė:
  O, tai smagu, kad patiko paslampinėti su manim kartu :)) O jei neveža, tai pati važiuok :))
 • Orlauskas
  Orlauskas 
    2013.11.10, 23:45, vertino: Gerai, , rašė:
  Kokia ilga serija :) įdomu :) aprašymo neskaičiau-prisipažįstu :) . 12 - įdomu būtų projektą padaryti- metų laikai ;) jeigu turi galimybę:) .
 • anava
  anava 
    2013.11.11, 10:42, rašė:
  Cha, žinau, žinau, kad tu tingi skaitinėti, kas ką parašęs...:D O tavo siūlomas projektas neišdegs... niekaip.... Visgi ta vietelė man ganėtinai tolokai... :)
 • Pajuriovejas
  Pajuriovejas 
    2013.11.11, 21:05, vertino: Gerai, , rašė:
  Ta fantastiška Sigulda...Teko ten ant suoliukų kartą Rygos "Sevilijos kirpėją" klausyti, o kokia akustika...! O va rudenį neteko būti, ačiū už galimybę:)
 • anava
  anava 
    2013.11.12, 14:59, rašė:
  O man koncerte ten neteko būti..... bet įsivaizduoju, kaip malonu būtų ten sėdėti ir klausyti geros muzikos. Smagu, kad užsukai :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti