Vilnius, kuris dar nesisapnavo-II.

“Vilnius, kuris dar nesisapnavo-II”

Kaip pasakė A.K. Bresson’as, fotografija skirtingai nuo dailės, tai ne rankų darbas. Ištikrųjų, tai tiesa, nes fotografijoje naudojamės optiniu prietaisu. Tarp žmogaus ir nuotraukos dar yra fotoaparatas ir fotojuostelė. Čia ir vyksta visa fotografinė magija. Tai vieta, kurios beveik neįtakoja meistras. Ten nutinka daug procesų, kurie mums yra nepavaldūs. Juosta turi savo paviršių, o nuspaudus fotoaparato mygtuką, kas joje vyksta, žino tik Dievas.

Mėgindamas išjausti šią taisyklę, sumąsčiau ištirti kaip technika įtakoja gaunamą vaizdą. Tuo tikslu į vidutinio formato fotaparatą “ Maskva 4” buvo įdėta labai aukšto kontrasto juosta - “Svema zt 8”. Šie komponentai (fotoaparatas ir juosta) turi savo “charakterius” ir jų nepakeisti, gali tik šokti pagal jų dūdelę ir laukti rezultato. Kas gi gausis? Siauros juostos kadro dydis fotografuojant gaunamas 25x65 mm., tai žinodamas, galėjau fotografuoti tik panoramas. Juostos jautrumas iso 65, tad žinanat, kad objektyvas yra apie 100 mm., diafragma galėjau priverti iki f5,6, taip gavau man reikiamą išlaikymą - 1/100 s., kad galėčiau fotografuoti iš rankos. Svema zt8 juostos kontrastas sudaro 1:3, kai standartinės juostos (jis tik 0,7). Ryškinant reikėjo naudoti specialiai paruoštą ryškalą. Juosta sena, vietomis pabraižyta, garantija baigėsi dar 1991 m. Taip fotografas tampa visiškai priklausomas nuo technikos, bet rezultatas manau to vertas.


 1018 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Tirlikas
  Tirlikas 
    2014.02.27, 13:48, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Puikiai,bet tačiau tam galėjo padėti tai,kad laikant ilgai juostas jų kontrastas krenta...
 • dykumų vėjas
  dykumų vėjas 
    2014.02.27, 14:55, rašė:
  Krenta, bet ne tiek. Pamenu kelias pagadinau, kol parinkau tinkama ryškalo santykį. Ir tai, neapseita be Wabaičio konsultacijų.
 • Linux
  Linux 
    2014.02.27, 15:15, vertino: Gerai, , rašė:
  Puikus pasivaikščiojimas po Vilnių
 • dykumų vėjas
  dykumų vėjas 
    2014.02.27, 15:40, rašė:
  Vietos standartinės, tam kad vaizdas būt lengvai atpažinamas, o didesnis dėmesys technikai liktu.
 • aion
  aion 
    2014.02.28, 20:35, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias

  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti