Photokina 2014: mano įspūdžiai

Kadangi jau net keletą kartų teko dalintis įspūdžiais iš Photokina parodos, nusprendžiau ir šiemet pratęsti šią tradiciją. Šeštadienį pakilęs ketvirtą valandą ryto ir įsimetęs foto kamerą bei buteliuką vandens, išdūmiau pakrauti savo kietąjį diską fotografinėmis naujienomis.

Atrodo, kad fotografijos entuziastų skaičius kaskart išauga pagal geometrinės progresijos dėsnius, nes prasibrauti prie didesnių gamintojų stendų, o ypač prie jų prieš parodą pristatytų naujienų, tampa misija neįmanoma. Žinoma, jei domina kažkokio vieno gamintojo produkcija, pasistumdžius eilėse galima tą misiją, kaip kokiam Tomui Kruzui, ir įvykdyti, tačiau mano užmojai buvo kiek didesni. Bet netgi ir apžiūrint kokią naujieną visada jauti už nugaros šnopuojant nepatenkintųjų eilę, o ir tie atodūsiai neretai palydimi vokiškais keiksmažodžiais, jei tik ilgiau užtrunki ieškodamas kokios naujos užslėptos funkcijos fotoaparato meniu.

Mano nuomone, daugiausiai išteklių parodai šiemet išmetė Samsung. Didžiulis stendas, daug pozuojančių merginų, kad tik galėtum išbandyti jų techniką, net mieste važinėjantys velomobiliai papuošti šio gamintojo simbolika. Tiesa pasakius, buvau gana skeptiškai nusiteikęs jų prieš pat parodą pristatyto žaisliuko adresu. Visgi pabandžius naująjį Samsung NX1 likau nustebintas - greitas autofokusas, puikios nuotraukų spalvos nepaliko manęs abejingu. Įdomu kaip viskas atrodytų jį pabandžius realiame gyvenime bent keletą dienų, bet kol kas didelis pliusas Samsung stovyklai.

Didieji rinkos žaidėjai - Canon ir Nikon, nors ir turėjo nemažesnius stendus nei anksčiau minėtas gamintojas, atrodė kiek prisnūdę. Jų prisistatymas tikrai nebuvo toks “agresyvus” kaip Samsung’o.
Pasirodė keista, kad Nikon savo D750 modeliui neišskyrė atskiro mini-stendo, nors kitiems šviežesniems jų gaminiams tokių būta. Pasirodė, kad abu gamintojai stengėsi labiau sudominti fotografijos mėgėjus, nes jų prisistatymuose netrūko interaktyvių instaliacijų. Kaip pavyzdį galima paminėti Canon’o atrakciją su didele oro srove nukreipta į visų pageidaujančių veidus. Kažkaip neapleido mintis, kad tokią idėją jiems pametėjo mūsų lietuvio fotografo Tado Černiausko Blowjob serijos sėkmė.

Sony nors ir neanonsavo jokių didesnių naujienų prieš Photokinos parodą, bet išbandyti jų pilno kadro sisteminius fotoaparatus rikiavosi nemažos eilės smalsuolių. Entuziastai su mažesnėmis kišenėmis domėjosi Fuji alternatyvomis, nors tokio anšlago, kuris buvo 2010 metų parodoje, kai pristatytas X100 modelis, nepastebėjau.

Apibendrinant visus įspūdžius ir palyginus su prieš tai vykusiomis ankstesnėmis parodomis, pasirodė, kad dalyviai pradėjo ieškoti rinkų tarp fotografijos mėgėjų, pristatė tikrai nemažai naujienų, padedančių greičiau ir smagiau dalintis savo fotografijomis interneto erdvėje, demonstravo įspūdingus 4K raiškos filmukus ir nemažiau įspūdingesnes foto ir video kameras tokiems vaizdeliams fiksuoti.

Kadangi teturėjau tik vieną porą kojų, aplankyti foto parodų nebeužteko jėgų. Teks pasipildyti jėgas ir bandyti dar kartą po dviejų metų kitoje Photokina parodoje.
 939 (+0)

Komentarai
Turinys
 • leopoldas
  leopoldas 
    2014.09.22, 00:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Dėkui už fotopasakojimą, smagu buvo paskaityti ir pasižvalgyti.
 • kalbėjimas šviesai
  kalbėjimas šviesai 
    2014.09.22, 09:27, rašė:
  Smagu girdėti. Dėkingas.
 • heydekrug
  heydekrug 
    2014.09.22, 01:43, vertino: Gerai, , rašė:
  raktažodžiai,-Kelnas?gal jau bent miestus tikrais vardais,-o serija puiki ;)
 • kalbėjimas šviesai
  kalbėjimas šviesai 
    2014.09.22, 09:26, rašė:
  Na juk ne apie kelnes čia aš, Arvidai :) Sutinku, Kelnas skamba keistai, bet negi aš imsiu ginčytis su Valstybine lietuvių kalbos komisija? ;) www.vlkk.lt/lit/4248 Džiaugiuosi, kad serija patiko.
 • bambyzo
  bambyzo 
    2014.09.22, 08:24, vertino: Gerai, , rašė:
  labai geras reportažas
 • kalbėjimas šviesai
  kalbėjimas šviesai 
    2014.09.22, 09:28, rašė:
  Malonu. Dėkoju.
 • ro.
  ro. 
    2014.09.22, 14:42, rašė:
  Kitą kartą, prašau, atsiųsk kaip straipsnį (į pirmą puslapį). Juk visiems įdomu paskaityti - aptarti ;)
  www.efoto.lt/contact
 • kalbėjimas šviesai
  kalbėjimas šviesai 
    2014.09.22, 15:35, rašė:
  Ok, sutarta ;)
 • JMB
  JMB 
    2014.09.22, 19:46, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias

  Į grupę „Reportažas. Visada fronto linijoje“ rekomendavo


  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti