Debesūnas

Debesūnai (angl. clouders) pirmą kartą buvo pastebėti XXI a. viduryje, kai Jupiterį aplankė zondas Pioneer 14 su aukštos raiškos fotokamera. Iš pradžių mokslininkai juos palaikė debesimis, nors iš tiesų jie panašesni į medūzos ir dirižablio hibridą. Debesūnai neturi judėjimui skirtų organų ir pasyviai plūduriuoja viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, bet gali pasirinkti aukštį keisdami dujinio vandenilio kiekį savo plūdėse. Kadangi skirtinguose aukščiuose pučia skirtingos krypties vėjai, debesūnai gali šiek tiek kontroliuoti judėjimo kryptį.

Debesūnai – vienintelė gyvybės forma Jupiteryje (neskaitant jo palydovų). Mokslininkai neabejoja, kad anksčiau čia egzistavo ir daugiau rūšių, įskaitant plėšrias, bet tiesioginių įrodymų nėra: Jupiteris neturi kieto paviršiaus, tad įprastinė archeologija jame neįmanoma. Debesūnų biologija paremta amoniako pagrindu, energiją jie gauna iš Saulės atlikdami fotosintezę, o augimui reikalingą materiją (dulkes) „žvejoja“ lipniais čiuptuvais. Augimo tempas nepaprastai lėtas, tad mokslininkai neturi prielaidų apie debesūnų gyvenimo trukmę. Spėjama, kad jie gali gyventi praktiškai neribotą laiką, nes gali regeneruoti bet kurią organizmo dalį.

Kita įdomi debesūnų ypatybė – gebėjimas pagal poreikį užsiauginti naujus organus. Jų ląstelės neturi informacinio DNR atitikmens, o RNR funkcinius elementus gamina specialus organas, tiesiogiai sujungtas su centrine nervų sistema, todėl debesūnai gali sąmoningai keisti savo kūno dalis. Po kontaktų su Žemės zondais jie greitai užsiaugino gynybinius organus, kuriuos tikriausiai naudojo ankstesniuose evoliucijos etapuose. Šiuo metu Jupiteryje gyvena apie pusantro milijono debesūnų.
 1227 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Edgaras V.
  Edgaras V. 
    2014.09.30, 17:46, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Grazus darbas. *
 • Šefas
  Šefas 
    2014.09.30, 17:55, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • Saulius_G
   Saulius_G 
     2014.09.30, 20:24, vertino: Gerai, , rašė:
   Ar jie draugauja su mimoidais ?
  • _Dainius
   _Dainius 
     2014.10.01, 10:29, vertino: Mėgstama!, , rašė:
   Ale ir fantazija :D Bet labai gražu. Kokiam čia aukšty? Ar čia viskas piešta? :D
  • Badas
   Badas 
     2014.10.01, 10:56, rašė:
   Fotografuota nuo zemes, tik kai kurios montaze panaudotos nuotraukos buvo apverstos ;). Piesta tik saule ir zvaigzdes.
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2014.12.23, 16:23, rašė:
   tai bent istorija, tai bent fantazija...

  Į grupę „Minimalizmas“ rekomendavo


  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti