Arnas

Prašau negailėkit patarimų, vaiką nupaveiksluot man nėra lengvą, mokinuosi ir noriu žinoti kur klystu ;)
 269 (+0)

Komentarai
Turinys
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2015.05.11, 07:38, rašė:
  Nuotrauka simpatiška. Keli pastebėjimai:
  1. Diafragma f/1.8. Tai reiškia, kad labai maža ryškumo zona, ir kad dauguma objektyvų prie atviros diafragmos daugiau ar mažiau "muilina" - duoda neryškų, išplaukusį vaizdą. Sufokusuoti sunku. Šiuo atveju tas "paplaukimas" matyti - vaizdas minkštas, ypač JB nuotraukoje. Bet tai gali būti ir sąmoningas meninis sprendimas. Tad, jei būtent tokio šiek tiek neryškaus vaizdo siekėte, tai gerai, o jei ne, tada yra pavojus, kad kiek kitokiu rakursu fotografuojant (pasukus galvą), viena akis bus ryški, kita - nebe. Išvada: jei nesiekiate minkšto vaizdo, fotografuokite prie truputį daugiau privertos diafragmos - f/2.8-3.5 ir daugiau. Šioje foto man minkštumas visai patinka ir fokusas geras.
  2. Numanau, kad fotografavote ne saulėtą dieną (nėra ryškių šešėlių), bet visgi šviesos šaltinis iš nugaros (ausys "persišviečia"). Tokiu atveju akys šešėlyje, o jos šiuo atveju labai svarbios. Tai gal geriau atsukti modelį į šviesos šaltinio pusę.
  3. Šviesi fono dalis virš galvos traukia žvilgsnį. Ją arba tamsinti postprocesingo metu arba vengti, pasirenkant truputį kitą fotografavimo rakursą ar modelio padėtį.
  4. Dominuoja centrinė kompozicija, nors kai veidas taip arti, sunkiau apie tai kalbėti. Visgi akių lygis per kadro centrą. Galima būtų pagalvoti apie kitokią kompoziciją/kadravimą.
  5. Žmonių fotografavimas atsuktu į kamerą veidu neleidžia taip gerai išryškinti jų veido reljefo, nuotraukos gaunasi plokštesnės, palyginti su šiek tiek pasuktu veidu. Šiuo atveju reljefas juntamas, išsklaidyta šviesa ir galvos nusukimas nuo šviesos šaltinio kažkiek gelbsti, bet jei fotografuotumėte atsukus veidą į šviesos pusę, šešėlių būtų mažiau, o jie pageidautini.
  6. Šioje foto yra nemažiau kaip 6 dominuojančios spalvos. Kitaip tariant, nėra spalvinio derinimo. Tokiu atveju JB variantas bent jau man žiūrisi geriau.
  7. Žvilgsnį galima būtų paryškinti, vos vos pašviesinus akis ir užakcentavus atspindžius ties vyzdžiais (tarkime, dodge įrankiu).
  Tai gal tiek šiam kartui. Sėkmės.
 • giedrianka
  giedrianka 
    2015.05.11, 12:25, rašė:
  Aciu labai. Labai padeda tokie komentarai. Kita kart tikrai meginsiu pazaisti su diafragma. Spalva sunku sigaudyt, kai tiesiog antyciu iseinam pamaitint, bet viska supratau. Dekui. :)
 • Ndudinemes
  Ndudinemes 
    2019.03.14, 22:00, vertino: Gerai, , rašė:
  labai geras komentaras.radau atsakyma i man rupima klausima. aciu
 • EmVa
  EmVa 
    2015.05.11, 15:51, vertino: Gerai, , rašė:
  Vaikas išraiškingas:) Man visada labiau patinka aštresnis variantas. Antroje lygtai taip ir yra. Bet pirmoje atrodo kažkas labiau pabliurinta be reikalo. Na tai sėkmės:)
 • giedrianka
  giedrianka 
    2015.05.11, 16:04, rašė:
  Tikrai taip, Ema, pribliūrinau, ad savotiškai išryškinčiau akis, nes jos kažkaip man nyko juodai baltam variante, ačiū, kad nepatingėjot pakometuot ;)

  Viską supratau, tik kaip man tas spalvas mažinti, tik su fotoshopu? Taip norisi kasdienių portretų, o tam juk nepasiruoši išanksto. Tai kaip su tom spalvom susitvarkyti? O jei tarkim šeimos fotosesija gamtoje, tada spalvos lygiai taip pat trukdo ar gali būti jų kiek tik norisi?
 • parija
 • giedrianka
  giedrianka 
    2015.05.12, 18:48, rašė:
  Skaiciau,aciu, bet apie spalvinius derinimus taip nieko ir nera ;)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti