Burokas ir ko

 214 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Tadas Telksnys
  Tadas Telksnys 
    2016.01.15, 15:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Keletas pastabų:

  * fonas, ypač pirmoje nuotraukoje, galėtų būti švaresnis, pavyzdžiui vienspalvis ar kažkokia aiški siena, pritinkanti prie natiurmorto objekto. Juodą foną lengva padaryti su blykste: reikia objektą padėti taip, kad jo nuotolis nuo fono būtų bent du kartus didesnis nei nuo blykstės -- kadangi blykstės šviesumas atvirkščiai proporcingas atstumo kvadratui, foną pasieks labai nedaug šviesos.

  * ryškumas: natiurmortą reikėtų fotografuoti nuo trikojo su ISO 100. Pats turiu D3200 ir prie ISO 6400 jau triukšmai vaizdai pagadina.

  * focus stacking. Čia jau labiau sprendimas, kaip Jums geriau atrodo, bet tradiciškai natiurmotas būna visas ryškus, gal išskyrus foną (imituojant tapybą). Fotografuojant reikia padaryti keletą skirtingai sufokusuotų kadrų ir sujungti programine įranga. Kadangi čia ne makro fotografija, tai turėtų užtekti keleto, gal iki 5.

  Apskritai man nuotraukos patiko, ypač antroji.
 • Genqr
  Genqr 
    2016.01.16, 05:28, rašė:
  Vienas iš tų retų komentarų, kurių taip trūksta fotomokykloje. Džiugu.
 • Owlet
  Owlet 
    2016.01.19, 17:20, rašė:
  buitinių rūpesčių užpulta nesugebėjau iš kart padėkoti už komentarą. dabar sakau- ačiū! nuotraukos padarytos visiškai spontaniškai, ruošiantis daryti salotas, tas burokas ištrauktas iš puodo pasirodė toooks gražus :)))) , kad čiupau fotiką priderinau vystančią citriną, nuo palangės nuskyniau viržio šakelę, nes nutariau kad tiks spalviškai. Padėliojau kompozicijas, papyškinau pagauta įkvėpimo ir toliau sukausi virtuvėje. Aišku perkėlus nuotraukas su jomis pažaidžiau kontrastas/ spalvos ir pan. Kodėl iso 6400, net pati negaliu pasakyti, matyt buvo užsilikę tokie nustatymai nuo praėjusio karto, o aš net nepažiūrėjau (gėda man :) ) nes net nebuvo tamsu. Labai naudingos pastabos, patarimai. Ačiū ! o apie tokią techniką kaip focus stacking net nežinojau :) tai teks pasidomėti ir išbandyti :)
 • zilvispilvis
  zilvispilvis 
    2016.01.15, 23:23, rašė:
  Man patiko trečioji nuotrauka, pirmoje fonas blaško. Antroje kažkaip nesižiūri:)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti