Minskas

Minskas - mūsų kaimynų sostinė. Miestas įsikūręs palyginti netoli Vilniaus, bet apie jį turbūt dažniau girdime, nei matome (ir dažnai ne iš gerosios pusės). Todėl nutariau nepaisioti stereotipų ir Baltarusijos sostinę pamatyti savo akimis.

Tik išėjus iš traukinių stoties (1 pav.) pasitinka platus prospektas ir gražūs bokštai su sovietine simbolika (2 ir 3 pav.). Jeigu ne ji - tikrai nepagalvotum, kad esi rytų Europoj (žinoma čia ne pagal geografiją :). Patogiausias būdas keliauti po Minską turbūt metro, kuris nors ir ne pats naujausias, bet labai švarus (lyginant su Romos metro). Viena iš stotelių pavadinta visiem pažįstamu Lenino vardu (4 pav.).

Minskas žalias miestas - dideli parkai, medžiai ir žaluma lyg tai išlaisvina miestą ir betono gniaužtų. Įėjimas į vieną iš didžiausių "Čeliuškincevo" parkų primena Antikos laikus ir už vartų tikiesi pamatyti tikrai daugiau nei tik parką (5 ir 6 pav.). Iš karto už vartų informacinė lenta (7 pav.). Parkas didelis - ne mažesnis nei porą Kauno ąžuolynų, tačiau viskas išklota trinkelėmis, suoliukai, šiukšlinės, apšvietimas (8 pav.). Parko teritorijoje įsikūręs ir botanikos sodas, į kurį įėjimas kainuoja 3eur. Botanikas sodas sutvarkytas dar gražiau - gėlynai, pavėsinės, skulptūros, prūdas, kuriame gyvena vėžliai, nedidelė oranžerija (9-25 pav). Yra net paties prezidento sodintas berželis su atminimo lentele (13 ir 14 pav.). Besivaikščiodamas ir grožėdamąsis aplinka užmiršti, kad tai Minskas, o ne vakarų Europa. Apie tai greit prisimini išgirdęs kalbančius žmones, kurių tiek parke tiek botanikos sode gana daug. Visur lydi nepriekaištinga švara ir tvarka, kuri tikrai nustebino.

Pirmos dalies pabaiga...


 158 (+0)


  fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Liepos mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti