Tiesos sakymo metas - 1988 08 23

Kviečiu dar kartą atsigręžti į nepamirštamą mitingą Vingio parke. Prieš 30 metų, Sąjūdžio pakviesti, prie dainų šventėms skirtos estrados plūdo tūkstančiai žmonių. Tam, kad dar kartą sau ir visam pasauliui primintų Lietuvos laisvės bylą, Molotovo-Ribentropo pakto slaptuosius protokolus, jo pasekmes Baltijos šalims.
 2352 (+0)

Komentarai
 • gintautas barzdotas
  gintautas barzdotas 
    2018.08.22, 21:15, rašė:
  Tai mūsų Lietuvos istorijos dalis likus maloniais prisiminimais, o Jus Leonardai esate puikus metraštininkas ir fotografas. Ačiū Jums už malonias akimirkas
 • leopoldas
  leopoldas 
    2018.08.22, 21:29, rašė:
  Dėkui, Gintautai. Taip, tai mūsų krašto istorijos dalis. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad tą vakarą buvau mažas lašelis didelėje žmonių jūroje. Žinoma, smagu, kad pavyko išsaugoti tų įsimintinų įvykių akimirkas.
 • Claudius
  Claudius 
    2018.08.22, 21:17, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • leopoldas
   leopoldas 
     2018.08.22, 21:30, rašė:
   Klaudijau, nuoširdžiai dėkoju. Reportažinė fotografija - tai jėga...
  • DainiusX
   DainiusX 
     2018.08.22, 21:17, vertino: Gerai, , rašė:
   Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
   • Claudius
    Claudius 
      2018.08.22, 21:19, vertino: Mėgstama!, , rašė:
    Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
    • leopoldas
     leopoldas 
       2018.08.22, 21:32, rašė:
     Dėkui. Trys dešimtmečiai, tai jau daug...
    • Arvydas Stačiokas
     Arvydas Stačiokas 
       2018.08.22, 21:22, vertino: Mėgstama!, , rašė:
     Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
     • leopoldas
      leopoldas 
        2018.08.22, 21:32, rašė:
      Ačiū, Arvydai už šaunią nominaciją.
     • Arvydas Stačiokas
      Arvydas Stačiokas 
        2018.08.23, 23:38, vertino: Mėgstama!, , rašė:
      Leopoldai, tu Lietuvos Deimantas, ačiu tau ....
     • Claudius
      Claudius 
        2018.08.22, 21:40, vertino: Mėgstama!, , rašė:
      Nuostabios istorinės nuotraukos, daug iškilių žmonių nusipelniusių Lietuvai. Sveikinimai, Leonardai! Esate tikras atgimusios Lietuvos fotometraštininkas.
     • leopoldas
      leopoldas 
        2018.08.22, 21:50, rašė:
      Žinoma, tada negalvojau apie istorinę tų akimirkų vertę. Smagu, kad gyvenimo vingiuose man pavyko dalyvauti beveik visuose reikšmingiausiuose mūsų krašto istorinio virsmo renginuose. Klaudijau, dėkui už gerą žodį.
     • Zenius
      Zenius 
        2018.08.22, 21:51, vertino: Mėgstama!, , rašė:
      Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
      • leopoldas
       leopoldas 
         2018.08.23, 10:49, rašė:
       Nuoširdus AČIŪ...
      • begedis
       begedis 
         2018.08.23, 00:25, vertino: Gerai, , rašė:
       Ar dar kas mato, kad žmonės nėra nualinti, nėra išvarginti? Suprantama, pakilus renginys ir nuotaika, visgi mane domina socialinio pozityvo elementas, kuris oponentų per dažnai nurašomas regimybėms, nes buvome jaunesni, gražesni, ir pan.

       Aiškiai matau gilų pasitikėjimą savimi, visuotiną užtikrintumą, tikresnį, nei dabartiniai smailai.
      • Dianna
       Dianna 
         2018.08.23, 10:44, vertino: Mėgstama!, , rašė:
       Tarp kitko, parodoje nugirdau, kaip pora damų, atidžiai nagrinėdamos nuotraukas, vis kartojo: ,,Bet kokie šviesūs veidai!..":)
      • leopoldas
       leopoldas 
         2018.08.23, 10:56, rašė:
       Miela Diana, juk tie šviesūs veidai labai pastebimi. Lyg ir atsitiktinės akimirkos, bet to pozityvo, gerumo labai daug.
      • begedis
       begedis 
         2018.08.23, 11:08, vertino: Gerai, , rašė:
       Tą patį mačiau ne per seniausiai pasklidusiose nuotraukose iš 80-ųjų fotojuostos, fotografuotos Klaipėdoje - ir tai atitinka prisiminimus apie laikmetį. Nepatogi tiesa tokia, kad socialinio komforto asmeniui požiūriu, brandus socializmas buvo pranašesnis. Visi dabartiniai šmutkynai ir galimybės švaistytis godumu turi labai nepatrauklią socialinę kainą visumoje. Taip, krašto išgyvenimai "normalizuojant" aną sistemą - tikra auka, žaidimai kompartijomis - melų ir prisitaikymo grimasos, didysis brolis žeidžia, užtvarai - nieko malonaus, bet fermos augintiniai gražiai nuaugę, ir ramūs. Tam tikro peno galima semtis ir mūsų laimingesnei ateičiai, nes optimalios sąrangos ne palaidoje baloje.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.23, 16:59, vertino: Gerai, , rašė:
       komfortas nebuvo "socialinis", geriausiu atveju, "materialinis", ir tai labai miminalus. galima sutikti, kad nebuvo "smutkynu", bet vergavimas daiktui (kaip cia gauti deficita) buvo ne ka mazesnis. Gavom laisve. Kad nemokam su ja elgtis - cia jau musu paciu problema.
      • begedis
       begedis 
         2018.08.24, 00:41, vertino: Gerai, , rašė:
       Kapitalizmas yra dinamiškesnė sistema, kur neapsimokančios, nepaklausios grandys turi dažnai persitvarkyti, ir jei to padaryti nesiseka - staiga nutraukti savo veikimą. Nes sistema ši yra lenktyniavimo dėl pinigo, jis valdovas. Tokiomis aplinkybėmis tiek darbininkas, tiek verslininkas neturi užtikrinto rytojaus, turi kovoti dėl savęs kaip kiekvienas išmano, ir tai yra socialiai nepatogi būsena. Planinė ekonomika - priešingai, skuba į rytojų pernelyg nesiplėšydama, nes karaliauja užduotas planas, kaštai čia kaip tik materialinių gėrybių kuklumas ir paprastumas - neretai nepriteklius ir neišskirtinė kokybė. Tai materialiniu komfortu vadinti, deja, nė pro kur. Nepamenu, kad labai vergautume - gaudavom, tai valio, bet kažko negavę, gyvenimo kelyje nestoviniuodavom.

       Kitos socialinio komforto formos irgi gali būti paminėtos. Nekomerciniai (nemokami) darželis, mokslas, sveikatos apsauga, miestų ir užmiesčio erdvės. Užtikrintas paskyrimas po mokslų baigimo. Jei patiks, galėsi nudirbti ten visą gyvenimą - apie tokį komfortą kapitalizmas ir svajoti negali. Pakankamai komfortabiliai gaunamas būstas, daug skatinimo būstais sprendimų regionuose ir pan. - nes suplanuota statyti ir skirstyti, kartu suplanuotos užtikrintos darbo vietos ir darbas. Stiprios profsąjungos, dėl valdomos gausios bendrosios nuosavybės - nepamiršau, kad pajūrio ruožas buvo ištisai skirtas vaikų poilsiui stovyklose, tokių gerų socialinio bendrabuvio sąlygų vaikams - nebėra. Stambesnės įmonės turėjo savas poilsio zonas, paskirtas darbuotojams. Vėliau naikinant bendrąją nuosavybę, kažkas turėjo galios išnuomoti sau 99 metams sklypus stovyklų vietoje, kažkas įsisavinti visus poilsio kompleksus - akivaizdu, kad tai susiaurino galimybes ten ilsėtis. Dabar reikia sukaupti iš nedosniai mokamo atlygio susimokėjimui už tą patį. Ir taip toliau, ir panašiai. Gavome ne tik laisvę, bet ir sistemą, kuriai nusišvilpt į jos narius. Nes centras čia - pinigas. Sistemą, kurios pasirinkimas buvo be pasirinkimo: niekas nebalsavo už tai, kad užsienių geradariai primestų šoko terapiją ir kitokias savas taisykles, pagal kurias turėjome pradėti gyventi anot nuo aukšto kalno šnekėtojų. Galbūt esminio pasirinkimo nebuvę, bet gal tai ir ne visai tiesa, jei būtume labiau norėję išlaikyti tuos pranašumus, kuriuos paveldėjome iš komunalinės sistemos, - savo pačių, o ne kažkieno, nuožiūra.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.24, 08:48, vertino: Gerai, , rašė:
       Arba priklausete nomenklaturos "elitui" arba kazka ilgai ruket. Visu pirma, kalba eina ne apie ekonomini modeli, o api ideologija. Gyvenau 6 metus Suomijoj prie "kapitalizmo". Nemaciau to vergavimo pinigui. Prie sovietu buvo vergavimas sistemai kuri is zmogaus dare paklusnu sraigteli. Visi voge arba bande itikti sistemai kad isgyventu.
      • begedis
       begedis 
         2018.08.24, 09:09, vertino: Gerai, , rašė:
       Ne paslaptis, kad skandinaviškas požiūris į kapitalizmą nėra laukinė palaida bala, kokios šimtmečio senumo modelį lupome iš JAV, bet būtent socialiai optimizuotai visuminei gerovei pavystytos atmainos. Labai didele dalimi tai remiasi pažangesniu vidiniu asmenų suvokimu kas geriau visiems, racionalesnės protestantiškos religijos įdirbiu, kitais kultūriniais ramsčiais - asketiškumas vietoje godumo, minimalizmas, estetikos ir tvarkos vertinimas, darbo kultūra, pan., mažas pajamų skirtumas. Tikrai galėjote girdėti, kad skandinavų modelis yra unikalus (the Nordic model), ir kapitalizmo atmainų įvairovėje išsiskiria socialine harmonija - dažnai ir vadinamas socialistiniu kapitalizmu, kapitalistiniu socializmu, ar panašiai.
       Jei vagys vogė, tai dar ne rodiklis, kad vogė visi, nes visi nevogė. Ir ne visi vertėsi per galvą, siekdami įtikti sistemai. Taip, mūsų tautoje šios menkystės per dažnos. Vagys tebevagia, venckienės vykdo teismo sprendimus.

       Pirmasis pastarosios replikos sakinys tamstą diskredituoja, ir atskleidžia kaip siaurakaktį pašnekovą, už savo leptelėjimus galintį kovoti kitais dar prastesniais.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.24, 11:19, vertino: Gerai, , rašė:
       Nuosirdziai prisipazinsiu, kad noras islaikyti mandagu diskusijos tona isnyksta skaitant tai kas yra arba akivaizdi trolinanti demagogija arba issilavinimo stoka. Kapitalizmas nera dogma - tai tera ekonominis modelis paremtas privacia nuosavybe. Socialiniai modeliai kapitalizme gali buti ivairus, ka irodo skandinavai ir kas buvo net ir JAV 70tais. Paskaitykit Stigliza, Reicha, Krugmana. Sovietu rezimas buvo paremtas zmogaus nuasmeninimu, jo valios palauzimu, nuzmoginimu. Cenzura, represijos, mokslas paremtas pramoniniu snipinejimu. Neisivaizduoju kaip gali matyti tos sistemos teigiama puse. Manau as jus paliksiu - gal jus su Solzenycinu geriau pasigincykit apie to rezimo "privalumus".
      • begedis
       begedis 
         2018.08.24, 16:05, vertino: Gerai, , rašė:
       Gerbiamasis, kaip galite nepastebėti iš aukščiau nuodugniai dėstyto, kad jūsų pagirtas Suomijos kapitalizmo atvejis ir yra pažymėtinas ta pačia socialinio galo svarba?

       "Sovietu rezimas buvo paremtas zmogaus nuasmeninimu, jo valios palauzimu, nuzmoginimu" - praslydau, nepatyriau, ką dabar daryti? Jei žmogus eina prieš santvarką, jis automatiškai sistemos laužiamas, ar bent ignoruojamas - bet kurios. Tarybinio laikotarpio veidas gali būti negražus, nemielas, neteisingas, bet jame buvo elementaraus socialinio komforto, kuomet bomžų nėra, nes užuot ignoravus ir stūmus į visuomenės užribius, palikus žmogelį be buto, alkoholikas protinamas ir priverstinai gydomas, ir taip toliau, ir panašiai. Komunalinė sistema turi savų pranašumų. Godumo ir nelygybės joje buvę žymiai, žymiai mažiau, o tai palanku bendrabuviui su kitais - tuo ji artima tam pačiam skandinaviškam modeliui.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.24, 17:01, vertino: Gerai, , rašė:
       Matosi, kad praslydot ir nepatyret... ka daryt? Statyt skandinaviska socialiai atsakinga kapitalizma, o ne girti represini rezima ar ieskoti jame komforto tasku
      • begedis
       begedis 
         2018.08.24, 17:15, vertino: Gerai, , rašė:
       Ir pats tamsta neatrodote labai nuasmenintas, palaužtas, nužmogintas, čia gal labiau kokie įsikalbėjimai.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.24, 17:19, vertino: Gerai, , rašė:
       Klausiau Amerikos balsa is Vasingtono ir turejau namie slapta biblioteka islikusia nuo chrusciovo liberalizacijos laiku....
      • begedis
       begedis 
         2018.08.24, 18:49, vertino: Gerai, , rašė:
       Iš retų nepalaužiamųjų.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.24, 20:40, vertino: Gerai, , rašė:
       Jei rimtai - šiandien tiek daug pasamprotavimų kad "prie ruso buvo geriau" ar "ne taip jau blogai", kad darosi baisu. Selektyvi atmintis ar pasidavimas propagandai? Visus tamstos išvardintus socialinio komforto punktus galėčiau išnagrinėti po kauliuką, bet gaila laiko. Parašysiu tik tiek, kad bet kuri socialinė paslauga tame režime tarnavo kaip sistemos palaikymo dalis - kad avelės nepradėtų maištauti. Taip pat kaip parodomasis elementas užsieniui (kai atsiveždavo kokį JP Sartrą, pavedžiodavo po pavyzdines vietas ir paleisdavo atgal skleisti mito, kad darbininkai ir valstiečiai SSSR gyvene geriau nei supuvusiuose vakaruose. Nebuvo bomžų ir priverstinai gydė nuo alkoholizmo? Matėt tą gydymą? Nelinkiu. Ir ne tik nuo to "gydė". Gydydavo visus, kurie turėdavo bet kokią erezinę mintį. Profsąjungos? Really? Jų paskirtis buvo rinkti profsąjungos mokestį ir dalinti paskyras deficitui. Bet paprastas žmogelis vis tie turėjo duoti kyšį profsąjungos pirmininkei jei norėjo paskyros svetainės baldams (čia ne hipotetiškai, viskas reali patirti). Vaikų poilsio stovyklos? Nomenklatūros atžaloms. Aš vasaras praleisdavau padėdamas seneliams kaime (kur ir klausiau Amerikos balsą). Nors buvau pirmūnas ir atsidurdavau saraše į panašias stovyklas, paskutiniu momentu kažkodėl išvažiuodavo profsąjungos pirmininkės dukra. Galiu visą dieną kalbėti apie tą "socialinį komfortą", todėl let's not start. Tai ką matom šiose nuotraukose buvo įmanoma tik todėl, kad beveik kiekviena šeima jautė tremties ir rezistencijos pasekmes. Ieškoti tos sistemos privalumų yra slippery slope, nereikia sakyti kur ji veda. Dabartinių skaudulių sprendimas nėra toje sistemoje kuris mus valdė pusė amžiaus. To valdymo pasekmes mes dar ilgai jausime.
      • begedis
       begedis 
         2018.08.25, 00:56, vertino: Gerai, , rašė:
       Stovyklose buvome jokie nomenklatūrų atžalos, o eiliniai žinybų darbuotojų vaikai - manosios profilis buvo komunalinis ūkis ir apželdinimo trestas, stovyklos apimtis 12 būrių po kažkur 30 vaikų, keturios pamainos po tris savaites per visą vasarą, pilna kelialapio kaina ar 6 rubliai, berods pusę dengdavo profsąjunga, jei imdavai per ją. Tokių stovyklų buvo viena prie kitos, ne vienas pajūrio kilometras, Giruliai kunkuliavo vaikais, o kur dar stovyklos kitose šalies vietose. Nebėra. Likučiai artimi nuliui, ir kainuoja ne 5% atlygio (be minėtos profsąjungos kompensacijos). Ir ne už 3 savaites, bet už pusantros. Kitoje panašioje, studentų stovykloje prie Kauno marių, vaikštinėjau užžėlusiais žole stadionais, stebėjausi kaip viskas sukosi velniop - beužsukdavo pas prichvatizuotojus kokie savaitgalio vestuvininkai. Kalbame apie komfortą, kuris beveik didėjo? Turiu vertinti tai, ką mačiau ir žinau, ar kažkieno nenusisekusias pastangas patekti ten, kur kasmet buvo tūkstančiai vaikų, studentų?

       Papildomai dabartinio socialinio diskomforto iliustracijai siūlau pasiieškoti savižudybių ir depresijos rodiklius, jie apgailėtini Lietuvoje (su socialinio komforto praradimu sprogo 1993-1996, toliau augo stabiliau), bet dar durniau, kad depresija pretenduoja greitu metu tapti dažniausia liga pasaulyje - tai palieku pasaulinės kapitalizmo ir pinigo pergalės nuopelnams, juk stresas ir nerimas dabar normalu, nervas jog kažkas kalba apie pražudytas, nors turėtas, socialinės paskirties infrastruktūras. O kaip kitaip, kai šitaip: pasaulio turtingiausiųjų 1% turi pusę viso turto pasaulyje, ir tai anaiptol ne pabaiga

       www.theguardian.com/inequality/2017/nov/14/worlds-richest-we...

       Taip, mačiau gydymą nuo alkoholizmo. Taip, lankiausi psichiatrinėje ligoninėje.
       Ir? Vis dar rašau tai, ką rašau? Taigi.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.25, 09:18, vertino: Gerai, , rašė:
       Uzsrigote ties stovyklomis, kurios beje buvo ne siaip "vaiku", o pionieriu. O nebuvimas pionieriumi jau automatiskai uzdarydavo kelia ten. Bet nesvarbu... Taigi - o as siulau paziuret kuo tokie "socializmai" baigiasi - Venesuela, Kuba,o paskui ir Siaures Koreja. Jei bandai dalinti to ko neturi. France 24 vakar geras documentary buvo... 1% valdantis puse turto blogai - bet Siaures Koreja tam nera alternatyva. Tamstos "brandus socializmas" vos vos kalbejo ant snargliu kol naftos kainos buvo aukstos. Bet kalba ne apie tai - jokie dirbtiniai komforto trupiniai man negali pakeisti laisves. Jei tamsta pritaria priverstiniam gydymui psichiatrinese (ne tik alkoholikus, bet ir politinius ten kiso) tai mums nera api ka kalbeti. Kodel neemigruojate i Venesuela, ten Hugo sukure labai brandu socializma.
      • begedis
       begedis 
         2018.08.25, 09:36, vertino: Gerai, , rašė:
       Paskaityk, kas išvis parašyta, barankų raitytojau. Geriausi protai rūpinasi tomis pačiomis problemomis, jis, matot, turi kvalifikaciją siuntinėti. Nenyksta nuo to problemos.
      • 6x9
       6x9 
         2018.08.25, 09:39, vertino: Gerai, , rašė:
       Viskas? Baigesi argumentai, baigesi ir kantrybe?
      • begedis
       begedis 
         2018.08.25, 10:00, vertino: Gerai, , rašė:
       Argumentų išverstas vežimas, tereikia mokėti perskaityti, bet kai esi sau pakankamas, jie smiltelės neverti.
      • heydekrug
       heydekrug 
         2018.08.26, 04:45, rašė:
       6-9 pasakysiu tik tiek,kad socializmas baigiasi ten kur isikisa amerika,-tamsta is menulio nukrites?As nei uz rusus,nei uz kokius landsbergius,as padalyvavau sajudyje,ir supratau esme,-o pats?
      • heydekrug
       heydekrug 
         2018.08.26, 04:33, rašė:
       Suomijoj joks kapitalizmas
       Norway dar nesigaudo iki ko socialai privede,nors buvo Br..... pasisaudymai,o Sweden jau iklimpe...europai nebetoli....is mazos raides nes eu nera tokios
      • leopoldas
       leopoldas 
         2018.08.23, 10:51, rašė:
       Mielas Kolega,labai taiklūs jūsų pastebėjimai. Dėkui.
      • algiune001
       algiune001 
         2018.08.23, 02:43, vertino: Mėgstama!, , rašė:
       Prasmingos istorijos akimirkos:)*
      • leopoldas
       leopoldas 
         2018.08.23, 10:57, rašė:
       Dėkui, Algimantai.
      • cal
       cal 
         2018.08.25, 15:35, vertino: Mėgstama!, , rašė:
       Dėkoju už atsakymą.
      • aBs
       aBs 
         2018.08.23, 05:43, vertino: Mėgstama!, , rašė:
       Buvau ten; niekas nepamirsta vis dar!
      • leopoldas
       leopoldas 
         2018.08.23, 11:01, rašė:
       Gyvenime gan daugelyje mitingų, susirinkimų teko būti, bet šis tikrai išskirtinis, labai įsimintinas ir prasmingas. Smagu, kad ir jūs ten buvote.
      • aBs
       aBs 
         2018.08.23, 05:44, vertino: Mėgstama!, , rašė:
       Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
       • leopoldas
        leopoldas 
          2018.08.23, 11:02, rašė:
        Nuoširdžiai dėkoju.
       • Albertas K.
        Albertas K. 
          2018.08.23, 07:59, rašė:
        Gerais išsamus faktais pagrįstas reportažas. Nieks nenuneiks tautos apsisprendimo, bet kai šiandien išgirdau, kad 1% išaugo skurstančių žmonių skaičius ir žemiau skurdo ribos gyvena 650000 žmonių.,o Adamkaus prezidentavimo laikais buvo slaptas amerikonų kalėjmas, tikrai nejauku pasidarė.
       • leopoldas
        leopoldas 
          2018.08.23, 11:06, rašė:
        Mielas Kolega, būkim labiau optimistai nei pesimistai. Žinoma, per tą laikotarpį pridaryta daug klaidų, nelogiškų sprendimų, bet nieko nedarant, gal tie procentai dar blogesni būtų.Dėkui.
       • Vaizdinys
        Vaizdinys 
          2018.08.23, 09:53, vertino: Gerai, , rašė:
        „Norint fotografuoti jokios akreditacijos nereikėjo, sunkiausia buvo tiesiog prisibrauti prie epicentro, juk buvo per du šimtus tūkstančių žmonių ir jie arti vienas kito stovėjo. Bet žmonės matė, kad noriu fotografuoti, ir geranoriškai praleido. Pačius kalbančiuosius saugojo užtvaros ir Sąjūdžio savanoriai, bet matė, kad su tikslu noriu prieiti, ir problemų taip pat nebuvo...“
        www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/didziausia-mitinga-lie...
       • leopoldas
        leopoldas 
          2018.08.23, 11:18, rašė:
        Jūsų paminėti faktai labai tikroviški, taip ir buvo. Minia žmonių, bet man pavyko prasibrauti prie tų kalbančiųjų. Peržiūrėjau nuotraukas 15min.lt yra beveik identiškų akimirkų. Dėkui už informaciją, dar bus žinomas vienas herojus (kunigas su laikraščiu rankose).
       • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2018.08.23, 12:47, rašė:
        Parodos autorius kaip visada kuklus, savo foto neįdėjo :) Dar kartą sveikinu, Leonadrai. Kaip Dianna sakė, smagu, kai gyvai pamatai tuos, kuriuos virtualiai pažįsti efote¤nėra¤nėra¤nėra.
       • Dianna
        Dianna 
          2018.08.23, 14:40, vertino: Mėgstama!, , rašė:
        Atsiprašau, bet vieną nuotrauką nugvelbsiu iš čia... Nekomerciniam naudojimui:)))


       Į grupę „Retro“ rekomendavo

       Į grupę „Reportažas. Visada fronto linijoje“ rekomendavo

       Į grupę „Fotojuosta“ rekomendavo

       Į grupę „Fotoistorijos“ rekomendavo


           Asmeninės fotoknygos ir albumai: www.fotobites.lt

       Jūsų komentaras

       Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti