Kryptis - Šiaurė

Ką veikti, kai po kelių savaičių smarkaus snygio debesys pagaliau išsisklaido? Žinoma! Keliauti ganyti žvaigždžių! Ši nuotrauka, tai 250 atskirų kadrų kompozicija, kuri Photoshop‘e buvo sucementuota tam, kad pasirodytų pėdsakai, kuriuos sukuria dangumi slenkančios žvaigždės. 250 kadrų, tai yra apytikriai 2.5 valandos nepertraukiamo fotografavimo prie -22°C, 6 valandos, praleistos kelionėje, tada dar 3 valandos Photoshop‘e, kur visi kadrai buvo sudėti į vieną, panaikinti praskrendančių lėktuvų pėdsakai, truputį apkarpyta galutinė nuotrauka bei pataisytas kontrastas. Ir, štai, po maždaug 12 valandų, nuotrauka atsiduria Jūsų ekranuose :)

 1355 (+0)

Komentarai
Turinys
 • 11alpina
  11alpina 
    2019.02.10, 15:51, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Oho, puikus kadras, vertas laiko ir pastangų!
 • burgzt
  burgzt 
    2019.02.10, 21:40, rašė:
  Labai ačiū, Simona!
 • Montas
  Montas 
    2019.02.10, 18:51, vertino: Gerai, , rašė:
  Ziauriai geras!! O gal kur informacijos yra kaip tai padaryti? :) visai noreciau pabandyti :)
 • burgzt
  burgzt 
    2019.02.10, 18:57, rašė:
  Pabandysiu parašyti kaip tai galima padaryti. Kai sukurpsiu tekstuką, pasidalinsiu nuoroda :) Sulaukiau nemažai klausimų ta tema, todėl pabandysiu surašyti ką nors tokio draugiško, kad būtų aišku ir pradedantiems astrografams, ir tiems, kas jau akis į dangų pražiūrėję ;) Juk niekada nevėlu išmokti ką nors naujo ar pasidalinti patirtimi.
 • Montas
  Montas 
    2019.02.11, 04:05, vertino: Gerai, , rašė:
  Super! Lauksiu!!
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.02.10, 21:46, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Visas foto į photoshop sumeti kaip atskirus layers, tada visų layers, išskyrus pirmutinį, blending mode nustatai į lighten. Tada sukuri naują layer, eini į image>apply image. Ir tada jau koreguoji toliau kaip vieną failą.

  Kažkaip čia mažokai tų žvaigždžių :) iso nebuvo didelis?
 • bronislovas
  bronislovas 
    2019.02.10, 21:25, vertino: Gerai, , rašė:
  Ispudinga! Įvertinus, kad dauguma astro daro su FF technika, tai dar ispūdingiau!
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.02.10, 21:47, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Tokias nuotraukas galima daryt su labai paprasta technika, net ir telefonu jeigu jis turi ilgo išlaikymo funkciją ir galimybę fotografuot N nuotraukų nepertraukiamai :)
 • burgzt
  burgzt 
    2019.02.10, 21:52, rašė:
  Uf, Bronislovai, Jūs čia jautrią temą palietėte :) Kas/su kuo fotografuoja, kas/ką mėgsta - čia tokios pačios nesibaigiančios temos, kaip ir - BMW ar Mercedes. Aš nesu technomanas, todėl fotografuoju su tuo, kas yra po ranka. Na, tai nereiškia, jog nesuvokiu, ką darau, nes savo fotoaparatą pažįstu skersai-išilgai, bet niekada nesivaikau to, ką norėčiau/galėčiau turėti. Dirbu su tuo, ką turiu. O ir mano naudojamo fotoaparato minusai pačiam fotografavimo procesui suteikia papildomo individualumo, t. y. reikia neskubėti, pagalvoti, pasiruošti iš anksto tam, ką ar kokiomis sąlygomis ruošiuosi fotografuoti. Pats procesas tampa daug įdomesnis, nei atėjau-pykšt-namo. Kita vertus, niekada nesivaikiau parodų ar žurnalų lygio šedevrų. Man fotografija - tai mažytis nuotykis, šviesos žaidimas, gera emocija, akimirkos stebuklas. Todėl ir kiekviena mano nuotrauka, kuria pasidalinu, man asocijuojasi su kažkokiu konkrečiu nuotykiu ar tiesiog emocija. Pavyzdžiui, ši nuotrauka mano atminties lentynoje visada bus kartu su speigo prisiminimais.
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2019.02.11, 13:34, rašė:
  Šis vyrukas irgi su crop fotkina. Yra ką pažiūrėti...
  www.efoto.lt/user/41014/nuotraukos?page=1
 • burgzt
  burgzt 
    2019.02.11, 13:44, rašė:
  Na, Tadas - tai jau čia gyva legenda! :) Kur jau čia šalia jo lygintis?! Gerai, kad nors tam pačiam pastate (efoto) leidžia pabūti ;)
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2019.02.11, 19:56, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nuo kada crop matrica netinkama fotografuot?
 • AliZ
  AliZ 
    2019.02.11, 17:14, rašė:
  Arvydai, Man medis per centrą sumenkia pusę 12 val. darbo.
  Gal ne per centrą, pav taip.:
  Star trails-red  
 • burgzt
  burgzt 
    2019.02.11, 17:56, rašė:
  Visada verta įsiklausyti į nuomones, o ypač į kritiškas. Dėkoju, Aleksandrai, už komentarą! P. S. Dėl to darbo sumenkinimo - nieko tokio, nes 6 val. vien tik kelionei suėjo :)
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.02.11, 19:47, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  o kodėl taip geriau? :)
 • AliZ
  AliZ 
    2019.02.12, 13:13, rašė:
  Jei klausimas man, nesakiau, kad taip geriau, - buvo klausimas, "ar ne geriau taip ?". Kodėl – Leonardo Fibonači auksinio pjūvio kliše mano smegenyse.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.02.12, 18:49, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Tai vat kad tų klišių prisiskaitę pradedam klišes fotografuot, o ne tai ką matom :) Daug kas naudodami trečdalių taisyklę pamirštą jos prasmę ir tiesiog stato pirmo plano objektą į trečdalį, vien dėl to, kad kažkur skaitė, kad taip geriau... Trečdalių taisyklė, kaip ir visos kitos, nekalba tik apie pirmo plano objektą, ji kalba apie bendrą visumą Jeigu nuotraukoje turit vieną objektą, nėra jokio skirtumo kur jis bus pastatytas. Trečdalių taisyklės esmė vesti žiūrovo žvilgsnį per objektus kurie dominuoja nuotraukoje. Kai objektas yra vienas trečdalių taisyklės naudojimas praranda prasmę. Šiuo atveju taip ir yra. Nuotraukoje nėra gylio, nei šviesa, nei ryškumo zona, nei kažkokios vedančios linijos, nei objektai išsidėstę per trečdalius nesukuria gylio, todėl trečdalio taisyklės naudojimas nėra būtinas.
  Manau, kad šioje nuotraukoje kaip tik centrinė kompozicija būtų buvus pati tinkamiausia, medžiu uždengiant šiaurinę žvaigždę ir priverčiant kitas žvaigždes suktis aplink jį. Na bet čia jau autoriui spręsti, kaip kas geriau.
 • AliZ
  AliZ 
    2019.02.12, 19:57, rašė:
  Debesuotas, ačiū už išaiškinimą :)
  Aš paklausiau autoriaus: ar ne geriau taip ? Jus atsakėte - ne, negeriau, todėl ir todėl, kad..., bet tegul autorius sprendžia.
  Manau autorius jau patenkintas tuo, kad kilo diskusija :).
  Asmeniškai man būna jausmas, kad kažkas ne taip, kai gaunu 70-100+ balų ir 0 komentarų.
  Maža problemėlė, kad Jus matote vieną objektą, o aš bent du, bet gal tai mаno akių problema.
  Kitas dalykas, kad pasaulyje labai daug simetrijos, o fotografo uždavinys - parodyti pasaulį ne taip, kaip jį mato žmonės kasdieniniame gyvenime.
  Iš vienos pusės šioje nuotraukoje jau yra tas, ko žmonės nemato kasdieniniame gyvenime.
  Iš kitos pusės šioje nuotraukoje jau yra simetrija visomis kryptimis - apskritimas. Nemanau, kad pridėti dar vieną simetriją - pušį yra tikslinga.
  Jus rašote, žiūrint iš antrojo paradigmos lygio apie simetrija, bet yra trečiasis lygis, jungiantis pirmuosius du (simetriją ir ne simetriją), yra dar ir ketvirtasis ir...
 • Robis
  Robis 
    2019.02.11, 17:58, vertino: Gerai, , rašė:
  stipriai :)+++ As uz jusu kompozicija.
 • eFoto geriausi
  eFoto geriausi 
    2019.02.17, 07:00, vertino: Gerai, , rašė:

  Sveikiname!
  Ši nuotrauka yra savaitės geriausia temoje „Peizažas“.
  Visos šios savaitės geriausios:
  www.efoto.lt/nuotraukos/savaites_geriausios?w=201907

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti