Langai

 589 (+1)

Komentarai
Turinys
 • Zenius
  Zenius 
    2019.05.13, 18:05, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • EmVa
   EmVa 
     2019.05.13, 21:25, rašė:
   Ačiū !!
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2019.05.13, 19:14, rašė:
   aštriai ir grėsmingai. Gera foto.
  • EmVa
   EmVa 
     2019.05.13, 21:26, rašė:
   Ačiū !!
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.13, 20:44, rašė:
   Pliusas už kalbėjimą alegorijomis. Ir dar kad plaukų sruogos vizualiai susigroja su stiklais.
   Langas skiria vidų nuo išorės. Jis leidžia pažiūrėti iš vidaus į įšorę, ir atvirkščiai. Pro jį šviesa užpildo vidų, bet tai ir silpnoji vieta, pro kurią gali būti įsibrauta. Sudužę namo langai dažnai byloja apie apleistą namą.
   Vaikinukas šiame kadre tarsi įklijuotas. Turiu omeny ne technine prasme, tuom kad jis su savo būsena ne tenai. Tarsi vaikinų pop grupės narys bepozuojantis fanų posteriui, ar nuotraukai feisbuko avatarui. Nepanašu kad jis kaip nors sąveikautų su tuo langu, stiklo dūženom.
   Galima taip pamodeliuot. Yra veikėjas, aplinka ir veiksmas. Visa tai susideda į situaciją. Šičia pati situacija nėra aiški, nes tie trys komponentai neveikia išvien.
  • EmVa
   EmVa 
     2019.05.13, 21:43, rašė:
   Oooo kokie pamintijimai, reti tokie pasidarė:)Gerai...kaip jums atrodo kaip tame duženų kontekste turėtų atrodyti vaikinas, kad saveikautų? Sukruvintas, pamišusiu žvilgsniu ar kaip? Jis sąntūrus, bet uždaras. Ką jo veidas kalba suprantama vis kintaip - žinau tai, nes pažiūriu į jį laiks nuo laiko. Kaip išgyventi duženas, kaip atrodo žmonės tarp duženų? A? Ar yra dar langai, per kuriuos matom, ar slepiamės žiūrėdami per tuos langus? Kiekvienas žiūrovas tą vaizdą matys savaip. Toks va visų čia esamų nuotraukų modelis:) Ačiū už komentarą, buvo įdomu skaityti:) Lauksim ir nuotraukų:)
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.13, 21:52, rašė:
   EmVa, ką norėjai pasakyti šiuo darbu?
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2019.05.13, 22:32, rašė:
   ARBA... ką galėjau išskaityti šioje nuotraukoje? Turinys juk suvokiamas pagal asmenines patirtis. Todėl Emilija gerai sako,kad kiekvienam savos mintys gali kilti. Svarbiau, kad kiltų... o ne kad sutaptų.
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.13, 22:43, rašė:
   Aš savo kilusias mintis išdėsčiau, pagrindžiau.
   Emilijos reakcija natūrali. Kai skirtingi poliai užsitrumpina, pasipila šiek tiek kibirkščių:)
   Kas liečia tą subjektyvų suvokimą, skonio reikalą ir pan., tai yra lazda su dviem galais. Pvz., taip galima pateisint bet ką. Siuvėjas pasiuvo nepatogų drabužį, nes tai jo skonio reikalas. Statybininkas pastatė kreivą sieną, nes tai jo vidinio pasaulio išraiška. Aš čia šaržuoju, bet esmė aiški. Fotografija ne tikslusis mokslas, bet juk bendri atskaitos taškai jos vertinime gali egzistuoti?
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2019.05.13, 23:23, rašė:
   tame ir esmė, kad skonio reikalas nugali. Humanizmo religijoje svarbiausias yra žmogus ir jo jausmai. Kas yra gerai, o kas yra blogai? Gerai yra tai, kas konkrečiam žmogui sukelia tokią savijautą, o jeigu jį kažkas skaudina, tai yra blogai. Ir jeigu kažkam gerą jausmą sukelia kreiva siena, tai jam gėris, o kažkam - blogai, nes nepatenkina lūkesčių.
   Kai gerai pagalvoji, tai arba kraupsti nuo to, arba spjauni ir darai savo...
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.14, 06:36, rašė:
   M.G., pvz. jeigu kažkam automobilis atrodo geriau be vieno rato, tai nereiškia kad tas automobilis nuo to geriau važiuos.
   Kalbant apie šitą darbą papildomai, buvo paminėta alegorija. Tai jau tam tikri principai, pagal kuriuos turi būti žaidžiama. Aš nesupratau ką tuo darbu norėta pasakyti. Lango simbolis man pakankamai aiškus, tačiau apie ką personažo "vidinis dialogas" ir ką jis toje scenoje veikia ar išgyvena?
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2019.05.14, 07:22, rašė:
   prie ko čia automobilis, kai kalbu apie žmogaus jausmus? Kas gali pasakyti, kokie dalykai man turi patikti, o kokie - ne? Kas man turi būti geriau kito supratimu?
   Kita vertus, kas sako kad automobilis negali važiuoti gerai trimis ratais? Gal jis keturiais stabilesnis, bet gali būti ir 6...
   Pats gi sakote, kad fotografija - ne tikslusis mokslas, o tuo pačiu sakote, kad negalite suprasti šio darbo. Supratimui pasitelkiate turbūt loginius ryšius? Ir kartais taip nutinka, kad kokios grandies nesugeba žiūrovas atrasti savo interpretacijoje, kad viskas susidėliotų į loginę visumą.
   Bet galima mėginti ir nesuprasti, o pajausti. Ir čia jau "skonio reikalas" pirmoje vietoje, nes tai jau iš jausmų pasaulio.
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.14, 08:07, rašė:
   Jeigu tai būtų tiesiog peizažas, abstrakcija, paprastas portretas, ar objektas, tuomet galima kalbėti kategorijomis patinka/nepatinka, skanu/neskanu ir tuom apsiriboti. Kai yra alegorija, simbolių kalba, paslėpta prasmė tarp eilučių ir pan., tai jau yra tam tikras principas, sistema, kaip tas automobilis. Kad tokį darbą suprasti, jį reikia dekoduoti. Tam jau naudojama logika. Juk pamatę tam tikrą veido išraišką mes ne tik jaučiame, bet ir galime logiškai apibūdinti ką ji mums reiškia.
  • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2019.05.14, 08:29, rašė:
   dekodavimo variantų juk ne vienas gali būti.
   Jūs dekoduojate ar stengiatės dekoduoti kuo giliau, galbūt jums patinka proto žaidimai, kiti žiūrovai dekoduoja pasąmoningai, ir gal apsiroboja patinka/nepatinka, užkabino ar ne, sukėlė emocinį poveikį ar ne.
   Kai patinka, trūkumų nelabai ieškai, o jeigu ir ieškai, tai vis tiek iki tam tikro lygio juos neigi.
   Jūs labai logiškas žmogus...
  • kestutissmj
   kestutissmj 
     2019.05.14, 08:21, vertino: Mėgstama!, , rašė:
   Manau kad Emilija puikiai atvaizdavo mūsų socialinę būseną - dauguma vaiku, paauglių ir jaunuolių bresta ne šeimose, o gatvėse. Puikus siužetas Emilija.
  • EmVa
   EmVa 
     2019.05.14, 16:12, rašė:
   galima ir taip skaityti, kodėl ne. :) Nors čia labiau asmeniška:)
  • EmVa
   EmVa 
     2019.05.13, 22:39, rašė:
   na kad ir taip...Kokie mes po duženų? Kiek mes galim realiai žiūrėti į gyvenimą tarp atspinžių, šukių, šviesų ir šešėlių? Kiek mes patys su savim, su savo skausmu, kiek atsiveriam blaiviam matymui? Aš retai teigiu, dažniau klausiu savęs ir žiūrovo - Kaip gyvenam, kaip matom? Daug matom, bet kartais mažai jaučiam - toks nūdienos bruožas:) Nepamenu...Donatas...ar mes pažįstami? Ar gerai atsakiau?:)
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.14, 07:02, rašė:
   Tai personažas savo vidiniu kalbėjimu turėjo perteikti gyvenimą po duženų, t.y. tragedijos, netekties, galbūt sudūžusių svajonių? Žodžiu, kažkas pakankamai skausmingo, dramatiško. Ar tai buvo pasiekta?
   Mes nepažįstami.
  • EmVa
   EmVa 
     2019.05.14, 16:10, rašė:
   >to Donatas:)man pasiekta. Skausmas jaučiasi detalėse. Kiek suprantu jums trūksta modelio didesnės raiškos, bet aš kažkaip vengiu išsukinėtų veidų ar rankų:) Juolab vaikinas čia. Vyrams užsislėpimas būdingas. Ir man tai priimtina šiuo atveju:)
  • Zenius
   Zenius 
     2019.05.13, 21:47, vertino: Mėgstama!, , rašė:
   Šiaip ar taip,ne kasdien posterį sukurt..)
   O ir negražu svetima pavarde prisidenginėt.:/
  • Donatas Jaraminas (išsitrynęs)    2019.05.13, 21:53, rašė:
   Zeniau, čia mano pavardė.
  • Zenius
   Zenius 
     2019.05.13, 21:55, vertino: Mėgstama!, , rašė:
   Tada mane apgavo,atsiprašau..)
  • eFoto geriausi
   eFoto geriausi 
     2019.05.19, 06:00, vertino: Gerai, , rašė:

   Sveikiname!
   Ši nuotrauka yra savaitės geriausia temoje „Žmonės, portretas“.
   Visos šios savaitės geriausios:
   www.efoto.lt/nuotraukos/savaites_geriausios?w=201920

  Į grupę „Portretas“ rekomendavo


  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti