Atlaidai

Komentarai
Turinys
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.07.31, 15:14, vertino: Gerai, , rašė:
  Nesuprantu, koks ryšys yra tarp nuotraukos ir išnašos iš vikipedijos apačioje? Ir nėra jokios nuorodos, kur čia ir kas per atlaidai? Be ryšio...
 • begedis
  begedis 
    2019.07.31, 17:19, rašė:
  Ačiū už atvirumą. Viršutiniame kairiajame kampe matoma skritulių lentelė - valdžiusių popiežių. Daugmaž viršutinė matoma eilutė, lentelės vidurinioji, kurią labiau panagrinėjau, pritrenkia tuo, kad vienas po kito valdžiusieji popiežiai krito po paskyrimo kas kelios dienos, mėnesiai, jei metai-kiti, tai jau valdė ilgai. Intrigų ir nuožmumo mastas - tiesiog neįtikėtinas. Jums pasiūlytas atitinkamas enciklopedijos šaltinis (man teko papildomai perkoduoti kopijuotą nuorodą, nes įkėlimas be to eFoto tinkamai neveikė).

  O kur kokie atlaidai, nemanau, kad labai svarbu - Lietuvoje jie greičiausiai bus labai panašūs, ir koks jau ten skirtumas. Bet aš ne specialistas, taip atrodo.
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.07.31, 21:40, vertino: Gerai, , rašė:
  Na, čia iš tos nuotraukos yra labai sudėtinga suprasti, kas tuose stenduose pavaizduota. O kokie atlaidai, tai skirtumas yra didelis, nes čia sakysime yra pavaizduotas toks nereikšmingas epizodas, kaip vaikai klebonijoje stovintys prieš procesiją. Aš suprantu, kad atlaidai gali būti ne visiems įdomūs, bet aš sakysime ir nefotografuoju to, kas man yra neįdomu. Prašom nepykti, pati nuotrauka yra įdomi.
 • begedis
  begedis 
    2019.07.31, 22:48, rašė:
  Nepykstu visai, bet pats kaip tik noriu vesti, šalia gana maloninančio vaikučių vaizdo bei šviesos, disonansą prasminį - kaip veidmainiška yra pati bažnyčios institucija, kiek kunkuliuojančio intereso už jos galios, ir kaip būtinas yra naivumas, mėgautis jos teikiama palaima - palaikant galią. Be abejo, rutuliukų kodas nėra visiškai akivaizdus, ir tuo tik įdomiau.
 • Albertas K.
  Albertas K. 
    2019.08.01, 09:23, rašė:
  Įdomu kaip tie popiežių rutuliukai atrodytų inkvizicijos laužų rutuliukų fone. Kiek žinau pas juos su statistika geležiniai reikalai, išskyrus tą reikalą kiek Lietuvoj katalikų nuotrauka labai įdomi ypač ta jos dalis kur kalba eina apie tai, kad bažnyčia visuomet labiau mėgo prieblandą, o ne šviesą.
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.08.01, 10:41, vertino: Gerai, , rašė:
  Čia mes nepradėsim teologinių diskusijų. Katalikų Bažnyčia Lietuvoje oficialiai veikia jau 600 metų, o neoficialiai- kur kas seniau. Atlaidai yra Lietuvos kultūrinis paveldas, nelabai turintis analogų kitur, turiu omenyje formos prasme. Juos fotografuoti pradėjo dar A.Macijauskas, tik pavadino ,,kaimo šventėmis". Man šita nuotrauka patinka- stovi du berniukai- greitai jiems duos skambalėlius ir eis procesijos prešakyje. Dvi mergaitės gaus pintines su rožių žiedlapiais ir eis prieš procesiją juos barstydamos. Čia yra iš tikro didžiulės kaimo ir visos Lietuvos šventės, kur matome senovinius papročius ir įdomius žmones.
 • begedis
  begedis 
    2019.08.01, 11:47, rašė:
  Jūs smarkiai romantizuojate tikrovę, todėl jos ir negalite pamatyti. Nebuvo jokių skambalėlių, nebuvo pintinių su žiedlapiais, taipogi tai nėra metas prieš procesiją, o kunigas nuo šios dienos iškeliamas kitur, nes čia žmonės jau matė jo darbelius, bei jais garsiai piktinosi.
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.08.01, 19:52, vertino: Gerai, , rašė:
  Aš nieko neromantizuoju, o aprašau standartinę situaciją prieš bažnytinę procesiją. Jeigu čia kunigas iškeliamas už kažkokius darbelius, tai čia jokie ne atlaidai, o tie vaikeliai ir visa šita scena čia nei į tvorą nei į mietą. Galėjote iliustracijai nufotografuoti ir nuskrendančią varną.
 • begedis
  begedis 
    2019.08.01, 23:50, rašė:
  Čia kunigas nėra iškeliamas. Bet tai jo paskutinis darbas šioje parapijoje. Atliktas anksčiau (yra nuotraukos data), nei šiandien, nuo kada ir yra iškeliamas, kaip pažymėta. Čia yra paveiksluoti atlaidai, kaip ir parašyta. Rimantai, pastebėjau, jog žmonės aršiausiai taiso tikrovę, kai sudeda mažiausiai pastangų ją teisingai suprasti. Ji daugiaklodė, užtat ir įsivaizdavimų skirtumai, bet yra tam tikra svarbumo, ir jo mažesnio, hierarchija. Kur dar atminties, suvokimo netobulumas, ir pan.
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.08.02, 13:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Tai aš būtent ir sudėjau dideles pastangas, stengdamasis suvokti tą ,,tikrovę". Kaip atrodo atlaidai, žinau kuo puikiausiai ir pats juos ne kartą fotografavau. Bet tik iš mūsų vaisingo susirašinėjimo maždaug supratau, ką šia nuotrauka autorius norėjo pasakyti. Fotografija gali nebūtinai būti realistinė, gali ir simbolistinė būti, tik pageidautina, kad tie simboliai būtų suprantami ne vien jos autoriui.
 • begedis
  begedis 
    2019.08.02, 14:30, rašė:
  Iš to, ką sakote, stebina kodėl nežinote kuo puikiausiai tokių lentelių, negi jos iškabintos tik šioje vienoje vietoje?
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.08.03, 19:38, vertino: Gerai, , rašė:
  Tokių ,,lentelių" iš tikro neteko matyti nė vienoje klebonijoje. Bet jei netgi ir nuotraukoje būtų įmanoma perskaityti, kas ten parašyta, ką tai turėtų bendro su atlaidais ar su jūsų išdėstita istorija apie nedorą kunigą? Dievaž, nesugebu atsekti nei minties nei sąsajų...:)
 • begedis
  begedis 
    2019.08.03, 21:13, rašė:
  Nebereikia sekti, mano antroji replika viską jau paaiškino.
 • Rimantas Ereminas
  Rimantas Ereminas 
    2019.08.05, 13:49, vertino: Gerai, , rašė:
  Tai reikėjo tą visą repliką po nuotrauka įdėti kaip paaiškinantį tekstą, o nuotrauką pavadinti ,,vaikiškas naivumas" ar dar kaip nors, tai tada būtų maždaug ir aišku.
 • begedis
  begedis 
    2019.08.06, 13:39, rašė:
  Nereikėjo :-)

  fotobites.lt siūlo  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie begedis