Nereikalinga siena

Prieš 30 metų džiūgaujančios minios apsuptyje buvo nugriauta gėdos siena. Ja 28 metams buvo atskirti tame pačia mieste gyvenę giminaičiai, draugai, kaimynai ir bendrapiliečiai. Komunistinis režimas ribojo žmonių laisvę, gerovę. Šis įvykis po 4 dešimtmečių priespaudos režimo atvėrė kelią atgauti laisvę centrinėms ir Rytų Europos kraštams. Tai Europos kūrimo pradžia.

Po tiek metų skaudžios patirties sienos statymo politika tampa aktuali šiomis dienomis visame pasaulyje : Trump’o statoma siena prieš Meksikos imigrantus, Anglijos atsiskyrimas nuo Europos – Brexit, siena tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, įvairių Rytų Europos šalių sienos statymas prieš imigrantus ir t.t.

Siena – reakcija į migrantus, kontrabandą ar kartais į priešų grupes. Sienos pasieniuose dažniausiai atspindi “visuomenės pažeidžiamumą”. Bet siena niekada netrukdo praeiti…

Taigi ar verta tvertis sienomis prieš vargstančius, kitą religiją išpažįstančius, kitaip mąstančius, leisti didžiausius pinigus jų statybai, o po keletą dešimtmečių jas vėl griauti ? Ar tai išeitis problemoms spręsti ?


 546 (+0)

Komentarai
Turinys
 • Zenius
  Zenius 
    2020.01.11, 13:49, vertino: Gerai, , rašė:
  Nuotrauka pasiūlyta į grupės geriausias
  • LinaBT
   LinaBT 
     2020.01.12, 14:08, rašė:
   Ačiū už įvertinimą
  • Rimantas Ereminas
   Rimantas Ereminas 
     2020.01.12, 18:47, vertino: Mėgstama!, , rašė:
   Sienos nugiovimas tarp rytų ir vakarų Vokietijos nieko nepakeitė. Rytų vokiečiai kaip buvo ,,biednesni giminaičiai", taip ir liko. Teko būti Berlyne 1993 metais, tai net iš veidų galėjai atskirti vakarų vokietį nuo ,,ddr-inio". Išnykusi geležinė uždanga tarp socialistinio ir kapitalistinio bloko gyventojų irgi nepašalino skirtumo tarp skirtingose pusėse gyvenusių.
  • Pivonija
   Pivonija 
     2020.01.13, 13:18, vertino: Gerai, , rašė:
   Labai geras pastebėjimas.
  • LinaBT
   LinaBT 
     2020.01.13, 15:19, rašė:
   Na 1993 metais aišku, kad skirtumas matėsi, per trumpas laiko tarpas drastiškiems pasikeitimams.
   Dabar ekonominis skirtumas daug sumažėjo. Net ekonomistai primena, kad jų pajamos išaugo dvigubai ir lyginti siūlo ne su Vakarų Vokietija, o su pokomunistinėmis kaimynėmis. Kol kas niekas Vidurio Europoje nepasiekė tokio klestėjimo kaip buvusi Rytų Vokietija. Per 30 metų po susivienijimo Rytų Vokietija nepakartojo Airijos ekonomikos stebuklo ir nenustebino Europos, tačiau susivienijimą vis tiek galima vadinti sėkmės istorija. Nors, palyginti su Vakarais, išliko daug ūkio problemų ir negatyvių skirtumų, žmonių gyvenimo kokybė buvusioje VDR gerokai išaugo, o dauguma jos gyventojų nesiilgi buvusios komunistinės sistemos ir despotiško valstybės aparato.
  • Rimantas Ereminas
   Rimantas Ereminas 
     2020.01.12, 23:34, vertino: Mėgstama!, , rašė:
   Bet pati nuotrauka tai super

  Į grupę „Fotokonkursai“ rekomendavo


  Jūsų komentaras

  Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
  Apie LinaBT
  LinaBT
   
  Lina

  gyvena: Prancūzija    amžius: 37    Daugiau >