Prieš 30 metų džiūgaujančios minios apsuptyje buvo nugriauta “gėdos siena”. Ja 28 metams buvo atskirti tame pačia mieste gyvenę giminaičiai, draugai, kaimynai ir bendrapiliečiai. Komunistinis režimas ribojo žmonių laisvę, gerovę. Šis įvykis po 4 dešimtmečių priespaudos režimo atvėrė kelią atgauti laisvę centrinėms ir Rytų Europos kraštams. Tai Europos kūrimo pradžia.
Po tiek metų skaudžios patirties sienos statymo politika tampa aktuali šiomis dienomis visame pasaulyje : Trump’o statoma siena prieš Meksikos imigrantus, Anglijos atsiskyrimas nuo Europos – Brexit, siena tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos, įvairių Rytų Europos šalių sienos statymas prieš imigrantus ir t.t.
Siena – reakcija į migrantus, kontrabandą ar kartais į priešų grupes. Sienos pasieniuose dažniausiai atspindi “visuomenės pažeidžiamumą”. Bet siena niekada netrukdo praeiti…
Taigi ar verta tvertis sienomis prieš vargstančius, kitą religiją išpažįstančius, kitaip mąstančius, leisti didžiausius pinigus jų statybai, o po keletą dešimtmečių jas vėl griauti ? Ar tai išeitis problemoms spręsti ?