Fotoaparatas - gyvas ir mastantis padaras ?
Varanas: 2007.06.23, 10:01  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  17
 
Kai isigijau "didesni" fotika - pradejo man demesi rodyt bilietu pardavejos :) T.y. - kai maziuka turejau - niekas nekreipdavo demesio ar paprasciausiai nematydavo, kad toki turiu, o dabar apibilietuoja ir si mano "drauga". Idomu man butu isgirsti nuomone apie tai - ar logiska yra imti atskira mokesti uz fotografavima tam tikrose vietose ? Ar tai tera tik dar vienas isgalvotas budas pasipelnyti ? Juk mazam vaikui bilieto nereikia. Manau tai grindziama tuo, jog jis kol mazas nesupranta nieko - "nesidziaugia aplinka". Tai gal fotoaparatas prilyginamas mastanciai ir besidziaugianciai butybei ? ;] Ar sumokejes uz fotografavima tam tikroje vietoje ir turedamas dokumenta - kasos ceki as pilnai igiju teises i ten padarytus vaizdus ? Galiu tirazuoti, spausdinti ar kitaip platinti juos ?
Ir siaip ar yra toks istatymas, kuris "viesoje vietoje - privacioje valdoje" leistu draudima ir leidima uz mokesti fotografuoti ? Gerai, kad mazai vaziuoju viesuoju transportu - o jei paprasys taip pat papildoma bilieta isigyti ??? ;]]]
Aciu uz nuomones.
P.S. Klausimai kilo apsilankius Europos parke. Kuomet nuo suaugusiojo zmogaus nugreze po 21 lt, po to akimis perbego per rankas bei krepsius ir paprase mokescio uz kiekviena fotoaparata po 6 lt.

Komentarai
Turinys
 • ro.
  ro. 
    2007.06.23, 11:26, rašė:
  Viskas čia OK. Privati teritorija - bilietuoja ką tik nori. Gali apibilietuot raudonus kedus, jei užsinorės :)
  Teises į vaizdus įgyji tik dalines. Na savo tinklapyje gali rodyti, bet panaudoti komercijai (albumo viršeliui, plakatui etc) negali - turi tartis su skulptūrų autoriais ir Europos parku.
 • Mazgiukas
  Mazgiukas 
    2007.06.23, 20:34, rašė:
  Šiaip jau yra toks Visuomenės informavimo įstatymas, kur parašyta tiksliai (berods 13 straipsnis) apie fotografavimą ir filmavimą viešoje ir privačioje vietoje.

  Dar yra tokie dalykai, kaip strateginiai objektai – ten irgi fotografuoti neleidžiama labai laisvai (stotys, visokie valstybinės svarbos objektai ir pan.).
 • PixelOnMars
  PixelOnMars 
    2007.06.23, 23:04, rašė:
  joa... vilniaus autobusu stoty apsauginis priverte mane istrinti kadrus. tegul dziaugiasi, kad ne juostini buvau pasiemes - tuomet jam tikrai buciau nervus istampes.
 • Varanas
  Varanas 
    2007.06.24, 09:27, rašė:
  Draudimas cia jau kita kalba. Nemanau, kad stoty negalima fotkinti - cia gal jau apsauginio noras demonstruoti valdzia ;] Reikejo paklaust ko nori ir nupyskinti ji pati ;]]]
  Bet tas mokestis uz fotografavima man nesaziningas atrodo. Nebent tuomet padarytu muziejuose ir kt puse kainos zmonems su viena akim ;}
 • Svečias    2007.06.24, 22:41, rašė:
  Čia Varanas minėjo, kad mažų fotoaparatų nepastebėdavo.. Tai va klausimas ta tema. Kaikuriuose renginuose (pvz 'be2gether') galima įsinešti tik neprofesionalius fotoaparatus. Tai va, koks fotikas jau vadinamas profesionaliu?:>
 • Vackadegama
  Vackadegama 
    2007.06.25, 11:54, rašė:

  Aš vienakart irgi susidūriau su panašia situacija. Tuomet net nebuvo minties kažką fotografuoti (atmintinė buvo pilna), bet vistiek teko sumokėti 6 Lt už tai, kad "aparatas yra". Prisiminiau anekdotą apie žydą. taigi, pas žydelį darė kratą ir nubaudė už naminės darymą, nes turėjo aparatą. Žydelis paprašė dar nubausti ir už lytinį santykiavimą, nes "aparatą" taip pat turėjo.

 • baltavarna
  baltavarna 
    2007.06.25, 22:41, rašė:
  Nebūkim maži vaikai, nenori mokėti - nerodyk ką turi. Prieš eidamas į panašias vieteles fotikus slėpk krepšiuose. Karta su kolegom iš images.lt okupavom Rumšiškes, visi suėjom kaip nekaltos avelės, tyliai ir už vieną kainą, vėliau išsitraukėm ginklus ir linksminomės visą dieną, net gimtadienį ten atšventėm, su blykstėm ir visa kita atributika :) Išėjom išdidžiai pasikabine fotikus ant kaklo, niekas net necyptelėjo :)))))
  Nežinau kodėl, gal dėl to, kad mūsų buvo ~20 ir visi su fotikais, ar teisiog dėl to, kad "face control" susimovė :)))
 • ro.
  ro. 
    2007.06.26, 01:37, rašė:
  na meistrui nereikėtų vagystėmis girtis, a ne? kaip kitaip tai pavadinti.
  nors 6lt mokestis gundo nusidėti... :( būtų 2lt..

 • baltavarna
  baltavarna 
    2007.06.26, 20:24, rašė:
  Sveiko proto reikia turėti,o ne beleką apmokestinti... Nevadinu tai vagystė, pinigų tikrai iš to nedarau, o emocinėė nauda tai, nu.... nežina kaip trktuoti...
 • Varanas
  Varanas 
    2007.06.27, 09:01, rašė:
  Sakyciau tam tikra dalimi palyginti galima butu kvepavimo apmokestinima privacioje valdoje. Kodel sumokejes uz patekima i objekta turiu moketi papildomai uz jo vaizdu fiksavima asmeniniam naudojimui. (jei kaip kalbejom tirazavimui ir t.t. reikia atskiru leidimu). Ar tas zmogus, kuris turi gera fotografine atminti irgi turetu papildomai moketi. Ar gal galima butu apmokestint albuma - kaskart veliau ziuredamas ir rodydamas kitiems nuotraukas kazkiek tureciau susimoketi.
  Dar man kertasi pora dalyku istatymuose : viesoje vietoje galima filmuoti ir fotografuoti ka tik zmogus nori. O privati valda, kurioje yra masiniai zmoniu susiburimai ar pan (nezinau kaip tiksliai apibrezti) - taip pat yra viesa vieta. Taigi Gedimino pr., Laisves al., prekybos centrai, muziejai, koncertu sales ir t.t.t. - viesos vietos ..
 • Tubukas
  Tubukas 
    2007.06.27, 17:35, rašė:
  Taigi taip, Lietuvoje bandoma pasipelnyti iš visko, Trakuose buvau vasarėlę, tai aplink pili eik, fotkink kiek širdis geidžia, o susimokėjus biliečiuką, kaba info, kad filmuor ir fotkinti reikia susimokėt, nu nieko, nemokėjau.. pora kadrų padariau ir tiek.. bet va bėda prispyrė, į wc užsimaniau, tai vėl mokestis, po lituką. :)) ir taip visur.

  Dėl prekybos centrų, tai juose draudžiama fotografuoti. Draudžiama ir geležinkelio stotyse/autobusų/oro uostuose. Nors Rygoje, atidavęs bagažą ir visas kontroles parėjes fotkinausi, tai niekas nieko.. ;)) O užsienyje, tai nusiperki bilietą ir fotkink kiek tik širdis geidžia ;)) O ir pusbrolis gryžęs iš Londono stebėjosi, kad imamas mokestis už fotografavimą. Absurdas, bet nieko nepakeisi. Tu savo namuose irgi gali uždrausti fotografuoti, bet gali leisti žmonės lankytis, nuo to tai nepakeičia statuso, kaip vieša vieta ;) Na o koncertų metu, manau yra įstatymai ir reikia tik juos žinoti, tad komentuoti sunkoka. p.s. ir atrodo siemensarenoje krepšinio fotkinti negalima :))
 • baltavarna
  baltavarna 
    2007.06.27, 22:34, rašė:
  man tai juokinga dėl oro uosto, traukinių-autobusų stočių draufimo fotkinti. strateginiai objektoai tipo.... absurdas kažkoks, rado blin pentagona. nuo ruso niekaip nepabėga.
 • Tubukas
  Tubukas 
    2007.06.27, 22:56, rašė:
  Nori tikėk, nori ne, bet kažada lnk darė bandymą, paliko neaiškios kilmės rankinuką oro uoste ir geležinkelio stoty. Spėk kur labiau sureaguota buvo? ;) na paliko, ir patys pasislėpę už kampo filmavo. Tai oro uoste, niekas nekreipė dėmesio, patys ejo sakyt, kad valanda ir jokios reakcijos... gal taibomba.. o gelezinkelio stoty, tai iskart sureagavo ir dar suseme lnk kurybine grupe, kad filmuoja ;)) na ten paaiskinus paleido.. tei va taip ;)))
 • rd
  rd 
    2007.06.28, 14:04, rašė:
  taip yra ne tik Lietuvoje...
  Tai tikrai ne lietuvių paranoja. Užtektų kad ir tokioje Anglijoje pafotografuoti gelež. stotyje, kaip netrukus tektų "maloniai" bendrauti su policija...
 • Tubukas
  Tubukas 
    2007.06.28, 19:22, rašė:
  stotys gerai, bet pilys/parodos ir pan.. ;)) nors tetis buvo parodose elektros ir pan, paskui dar schneider fabrike, tai neleidzia fotkinti nieko ;)))
 • baltavarna
  baltavarna 
    2007.06.28, 05:47, rašė:
  vistiek nematau priežaščių geležinkelių stotį laikyti strateginiu objektu. išsikalinėja kas kaip gali, vaidina rimtus dėdes ir tetas :)
 • Tubukas
  Tubukas 
    2007.06.28, 13:17, rašė:
  Nu kaip, varys naftos krovininis krovinys, o tu bombikę padėsi. sprogs 5 vagonai naftos/benzino ar dar ko nors.. kas tada? saugumo nebus jokio. kas kaltas? va tau ir rimti dedžiai ;)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Varanas
Varanas
 
Aleksandras Alvikas

gyvena: Kaunas    amžius: 41    Daugiau >
nuotraukupardavimas.lt