Sala...

Gozo sala – antroji pagal dydį Maltos sala, kurios plotas yra 67 kv. km., ilgis 14 km., o plotis 7 km. Palyginus su Maltos sala, Gozo sala yra mažiau urbanizuota bei kur kas žalesnė, saloje plyti erdvūs laukai, didelė dalis pakrantės dar nėra apgyvendinta. Ypatinga salos savybė yra kalvos – net oficialiame Gozo herbe pavaizduotos trys kalvos.
Kaip ir Maltos saloje, čia vyrauja kalkakmenio pakrantės bei smėlėtos įlankos.Viktorija miestas (Città Victoria) – Gozo salos sostinė esanti Maltoje, pagal gyventojų skaičių, tai didžiausias salos miestas.
Karalienės Viktorijos deimantinio jubiliejaus proga britų vyriausybės nutarimu ir Maltos vyskupo prašymu 1897 m. miestui buvo suteiktas Viktorijos pavadinimas, kadangi ankstesnis miesto pavadinimas buvo Rabat, tai senieji salos gyventojai vis dar nepamiršta šio vardo ir miestą vadina senuoju Rabato pavadinimu.Šv. Jurgio bazilika (St George’s Basilica) – baroko parapijos bažnyčia, įsikūrusi pačioje miesto širdyje, apsupta senų siaurų gatvelių, ji buvo pastatyta 1672-1678 m. Ankščiau bazilikos vietoje buvo pagonių šventykla, kuri veliau tapo Graikijos misionierius krikščionių bažnyčia, pavadinta Šv. Jurgio vardu. Bažnyčios vidus yra labai puošnus, virš lubų ir kupolu menininko Janas Battista Conti freskos, o vidus papuoštas paveikslais ir skulptūromis tokių garsių menininkų kaip Mattia Preti, Giuseppe d`Arena Stefano Erard, Alessio Erard, V. Francesco Zahra, Giuseppe Cali.Citadelė (Cittadella) – istorinis gynybinis miestas Viktorijos mieste. Citadelė buvo Gozo salos gyvenimo centras, nuo neolito laikų ir buvo stiprinima bronzos amžiuje apie 1500 m. Šiuo metu Citadelės vidus apgriuvęs, tačiau Gubernatoriaus dvaras išlikęs ir iki šių dienų čia yra teismo rūmai.Ta Pinu bazilika (Ta’Pinu Sanctuary) – elegantiška romaniško stiliaus bazilika stovi Gozo salos pakrantėje, anksčiau šioje vietoje buvo nedidelė koplyčia su varpine ir altoriumi. 1598 m. Pinu Gauci tapo koplyčios įgaliotiniu ir 1611 m. finansavo restauraciją, koplyčia buvo atnaujinta, pastatytas akmeninis altorius ir skirtos investicijos liturginėms paslaugoms, Pinu Gauci garbei bazilika buvo pavadinta Ta’ Pinu.
Malta – tai ne tik svajonių paplūdimiai ir geras oras. Malta – tai ilga istorija alsuojantis salynas Viduržemio jūroje, su nuostabiais gamtos vaizdais, kvapą gniaužiančiomis uolomis bei nenuilstamu atradimų džiaugsmu. Ši nedidelė valstybė turi sukaupusi tiek daug istorijos, kad ją patirti prireiks keliolikos dienų...Bet tos dienos bus nepamirštamos...


 149 (+0)

Komentarai
Turinys

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti